La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Real Betis - 13. dubna 2018   21:00

0:1
(0:1)
Real Betis
36' Morón  (Joaquín)
Girona
Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo (46. Lozano), Pons, Granell (C), Mojica (86. Soni) – Portugués, B. García (46. Aday) – Stuani.
Iraizoz – Aday, Timor, Lozano, Muniesa, Aleix Garcia, Soni.
Jaime – Bueno, Tresaco
Estadio Municipal de Montilivi, Girona
11 286 diváků
Real Betis
D. Giménez – Barragán, Bartra, Mandi, Firpo – Ruiz, Javi García, Guardado – Joaquín (C) (83. J. Campbell) – Morón (74. A. Sanabria), León (63. Tello).
Pedro López – Camarasa, A. Sanabria, Boudebouz, J. Campbell, Durmisi, Tello.

SESTŘIH LA LIGY: Girona - Betis 0:1

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a hezký víkend, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 23:18.
Je konec, Real Betis uhájil těsné vedení 1:0 a slaví velmi, velmi cenné tři body! Ovšem hosty to stálo veliké nervy. Girona ve vyhroceném druhém poločase mířila za vyrovnáním, byla lepším celkem, ale (regulérního) gólu se nedočkala. Hned třikrát dostali domácí míč do sítě, ale ani v jednom případě nebyla branka uznána. V prvních dvou případech kvůli ofsajdu správně, v tom posledním při zakončení Stuaniho určitě nebyla domácí hvězda v ofsajdovém postavení, a tak Girona může cítit křivdu.

Nezaujatí fanoušci si ovšem přišli na své, velmi pohledný fotbal zejména v prvním poločase, pěkné fotbalové akce, ale závěr už byl hodně kouskován a na domácích byla vidět frustrace z výroků rozhodčího. Girona tak nevyhrála už čtyřikrát v řadě a po tomto kole se může propadnout až ne devátou příčku, poháry se jí vzdalují. Naopak Real Betis dále válí, připisuje pátou výhru v řadě a je jasné, že i po 32. kole bude pátý, což je skvělé umístění pro tento tým ze Sevilly.
90+4'
90+4'
Juanpe podrazil Guardada a pískal se další faul, po kterém opět následovaly mohutné protesty domácích, za které dostává Juanpe žlutou kartu.
90+3'
Na domácích hráčích je vidět veliká frustrace, Betis drží míč a závěr už zvládne.
90+3'
Žlutou kartu dostává Aday (Girona FC).
90+3'
Žlutou kartu dostává Cristian Portugués (Girona FC).
90+3'
Po zákroku na Tella se strhla menší strkanice, do které se zapojily i realizační týmy obou týmů. Rozdaly se nějaké žluté karty, které za okamžik doplníme.
90+3'
Firpo napadal a fauloval, ovšem výborně vzápětí zasáhl Tello, který na hranici pravidel vybojoval míč.
90+2'
Betis vybojoval faul na útočné polovině a opět nikam nespěchal. Ovšem rozehrávka se mu příliš nepovedla a musí se rychle vracet.
90+1'
Campbell faulovaný u postranní čáry, Betis drží míč a šetří čas, už totiž probíhá nastavení, které bude trvat tři minuty.
90'
Soni našel na levé straně volného Lozana, ale ten míč do vápna přes obránce nepropašoval.
90'
Ruiz trestuhodně přišel o míč při útočné akci a hosté se musejí rychle vracet!
89'
Žlutou kartu dostává Javi García (Real Betis), za zdržování hry při rozehrávce a také tento hráč si příští kolo nezahraje, přijde o duel Betisu proti Las Palmas.
87'
Lozano se dostal do hlavičkového souboje s brankářem Giménezem, kterého poslal k zemi. Píská se útočný faul a hostující gólman si žádá krátké ošetření.
86'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Kévin Soni.
86'
Žlutou kartu dostává Granell (Girona FC), za nedovolené zastavení pronikajícího Campbella. Granell přijde o příští zápas s Espanyolem.
84'
Centr hostů mířil ke Garcíovi do ofsajdu, Girona je u míče a snaží se dorovnat skóre.
83'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Joel Campbell.
82'
Juanpe poslal k zemi Joaquína, hosté rozehrávají na útočné polovině a mohou ušetřit čas.
81'
Tello se řítil do zajímavé šance, ale nakonec zbrzdil rychlý brejk a hosté o míč vzápětí přišli.
81'
Centr Mojicy doputoval k Lozanovi, jehož ne tolik razantní hlavička putovala k levé tyči, ale Giménez tygřím skokem zachránil Betis!
80'
Stuani opět lehce zataženou Bartrou v pokutovém území, ale tohle nebylo nic. Sudí správně nepíská.
79'
Žlutou kartu dostává Marc Muniesa (Girona FC). Byl na střídačce, přesto dostává žlutou kartu, a to za protesty, jelikož sudí odpískal faul domácích při napadání.
79'
Centr do šesnáctky z pravé strany hledal Portuguése, ale hosté se ubránili. Ovšem Betis už opravdu myslí zejména na obranu a věří, že ubrání těsný náskok. Nyní však měli namále.
77'
To je frustrace! Třetí branka Girony, ale opět není uznána kvůli ofsajdu! A poprvé opravdu neoprávněně. Juanpe sice byl v době centru v ofsajdu, ale Stuani, který dopravil míč do sítě, nikoliv. Domácí jsou tak připraveni o vyrovnávací gól.
76'
Pronikající Granell byl faulován Joaquínem, domácí rozehrávají standardní situaci z levé strany a mají další zajímavou šanci na srovnání.
74'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Morón, přichází Antonio Sanabria. Útočník z Paraguaye se objevuje po dlouhé dvacetizápasové pauze zpět na trávníku!
73'
Stuani si zpracoval centr do šestnáctky a snažil se vypálit z otočky, ale byl hodně těsně bráněn Javi Garcíou a nepovedlo se mu to. Poté ještě u sudího reklamoval penaltu, neúspěšně.
73'
Portugués se sice dostal k přihrávce do vápna, ale tam byl jen obránce Bartra. Ovšem jeho domácí rychle napadali, vybojovali míč zpět a následně mají možnost rohového kopu.
71'
Joaquín vypálil pravačkou přes zeď a míč se nakonec zakroutil minimálně metr nad břevno. Bono se po něm natahoval, ale zasahovat nemusel, jen jistil jeho trajektorii.
70'
A bude mít k dispozici zajímavý přímý kop, Espinosa totiž podrazil pronikajícího Moróna.
70'
Juanpe poslal k zemi při napadání Joaquína, Betis míří do útoku.
69'
A vytvořila si zajímavou šanci! Byl to opět Mojica, který odcentroval z levé strany, našel hlavu střídajícího Lozana, ale ten měl obtížnou pozici a v tísni zakončil kousek nad břevno.
68'
Girona se zmocnila míče a už opět míří dopředu, zkouší to po levé straně.
67'
Střídající Tello hned předvádí své schopnosti, přehnal se přes Ramalha do vápna, zasekl si míč a přihrával na zadní tyč, to si však domácí pohlídali.
65'
Ostrý centr mířil přímo na branku, ale Bono s ním neměl žádné potíže.
65'
Tello dokázal odcentroval přes Portuguése, domácí odvrátili míč na rohový kop.
64'
Mojica fauloval v hlavičkovém souboji a nervozita domácích se začíná stupňovat. Betis však v posledních minutách nestíhá a musí zabrat, jestli chce uhájit těsné vedení.
63'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio León, přichází Cristian Tello.
61'
Ani nyní branka Girony kvůli ofsajdu neplatí! Mojica vyslal přihrávku do vápna mezi obránci a Giménezem, Stuani zakončil ve skluzu do sítě, ale opakované záběry ukázaly, že se ocitl opravu ve velmi těsném ofsajdu. Přísné, ale správné rozhodnutí čárového sudího.
60'
Do vápna Betisu létá jeden centr za druhým, ale domácí se ne a ne prosadit. Avšak jejich tlak se začíná stupňovat a ještě jim zbývá půlhodina zápasu.
60'
Střílený centr odvrátil do bezpečí Morón, alespoň částečně tak odčinil svůj faul. Avšak Girona pokračuje v tlaku.
58'
Joaquín se dopustil kousek před pokutovým územím dopustil hrou rukou, ale sudí to nepostřehli. Ovšem o chvilku později Lorén Morón (Real Betis) zajel do Mojicy, dostává žlutou kartu a Girona rozehraje standardní situaci z levé strany.
57'
Portugués se dostal do sprinterského souboje s Bartrou, ale ten byl zbytečný, mával se totiž ofsajd.
56'
K odraženému míči se dostal Juanpe, spíše tedy chtěl zakončovat z první akrobaticky nůžkami, ale dopustil se nebezpečné hry, takže i kdyby se mu pokus povedl, branka by neplatila.
55'
Centr Mojicy srazili hosté na rohový kop, další šance pro Gironu. Probouzejí se i fanoušci, kterých dorazilo na stadion Montilivi 11286.
53'
Ruiz se šikovně obtočil kolem obránce a prokličkoval se až do vápna, při zakončení se však dopustil faulu na clonícího hráče.
52'
Centr směřoval na Espinosu, ale ten nedokázal pořádně zakončit. Betis se ubránil, ale u míče nezůstal dlouho.
51'
Centr do vápna hosté odvrátili na roh, už pátá šance z této situace pro Gironu.
51'
Morón se už dostával před Bona, ale v šanci ho zastavil hvizd sudího. Střelec první branky totiž předtím o míč připravil Espinosu nedovoleně.
50'
Akce Girony měla rychlého trvání, Firpo byl totiž faulován v hlavičkovém souboji.
49'
Aissa Mandi (Real Betis) v hlavičkovém souboji trefil Lozana a dostává žlutou kartu. Domácí navíc rozehrají přímý kop ze zajímavé pozice.
48'
Žlutou kartu dostává Andrés Guardado (Real Betis), za ostré sražení Espinosy.
47'
Hosté se bez problémů ubránili a dorážka Mojicy byla sražená.
46'
Girona má k dispozici rohový kop.
46'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Borja García, přichází Aday.
46'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Anthony Lozano.
46'
Předehrávka 32. kola La Ligy si rozhodně zaslouží pozornost! Bojují proti sobě dva velmi vyrovnané týmy nejen v tabulce, ale i na hřišti. Přestože v Gironě prší a trávník je podmáčený, o pěkné fotbalové akce není nouze. Betis byl přeci jen o něco fotbalovější a vedení si zasloužil, postaral se o něj Morón, jehož vybídl krásným pasem Joaquín. Ovšem hosté často chybovali v rozehrávce a Girona to mohla několikrát potrestat, ale zatím nevyužila šance. Uvidíme, co přinese druhý poločas, fotbaloví fanoušci se u tohoto duelu rozhodně nenudí.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45'
45'
Maffeův centr nenašel nikoho v červenobílém a první půle tím končí.
45'
Barragán odvrátil před napadajícím Garcíou na rohový kop.
44'
Mojica byl faulován napadajícím Ruizem, Girona se snaží opět něco vymyslet, ale má to obtížné. Betis brání pozorně a nabízí šance domácím prakticky jen po chybách.
43'
Portugués dostal pas do vápna, ale měl proti sobě dva protihráče a nedokázal se s míčem obtočit.
42'
Žlutou kartu dostává Marc Bartra (Real Betis), za ostrý faul na Portuguése u postranní čáry. Girona má ještě tři minuty v první půli na dorovnání skóre, nyní má k dispozici standardní situaci.
40'
Centr směřoval přímo do rukavic brankáře Bona.
39'
Ruiz faulovaný při průniku, hosté rozehrají standardní situaci z levé strany.
38'
Hned mohlo být srovnáno, a to opět po zmatcích v rozehrávce! Giménez si naprosto zbytečně zkomplikoval situaci na hraně pokutového území a napadající protihráči ho připravili o míč, ale k zakončení se dostal až po chvilce, přízemní pokus vyrazil před brankovou čárou obránce Mandi.
36'
Real Betis právě vstřelil branku!
První branka je na světě, dávají ji hosté! Vše měli na starosti dva hráči. Joaquín táhl rychlý brejk takřka přes celé hřiště (podle grafiky sprintoval 48 metrů), dokázal obejít protihráče a následně vyslal milimetrovou a skvěle načasovanou přihrávku mezi obránce na LORENZA MORÓNA, jenž ukázal, že je kvalitní útočník a sám na Bona vyzrál, prosadil se technickým zakončením mimo dosah jeho levé ruky.
36'
Maffeův centr do vápna hosté odvrátili, zkusil to i Mojica, ale ani on neuspěl.
35'
Nákop na Joaquína zastavil Ramalho a kombinovat může po delší době Girona.
33'
Betis v posledních minutách převzal iniciativu a snaží se útočit, ale duel je zatím velmi vyrovnaný, nyní se hosté nemohou dostat do šance. Ovšem fotbal zatím rozhodně nenudí.
31'
Betis rozehrál roh na Ruize, který z první zamířil pravačkou zpoza vápna hodně mimo.
31'
León dostal přihrávku na penaltu, ale neměl čas na zpracování a zakončení z první mu vůbec nevyšlo. Ovšem hosté ještě zabojovali a získali možnost rohového kopu.
29'
Domácí ještě udrželi míč na hrací ploše a díky tomu mohli vyslat do vápna další dva centry, první odvrátili obránci a s druhým si poradil Giménez.
28'
Další náznak šance Girony, Mojica dostal míč na levou stranu, měl spoustu prostoru, před branku vyslal ostrý centr, ale dobíhající Stuani na balon těsně nedosáhl.
28'
Domácí jsou aktivnější a měli k dispozici další přímý kop, z toho však šance nepřišla.
26'
Girona se už radovala z vedoucí branky, ale ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí! Centr Grannel byl ještě tečovaný a z voleje ho napálil do branky Juanpe, ale radost domácích dlouho netrvala. První záběr ukázal situaci při centru, kdy se o ofsajd nejspíše nejednalo, o pár minut režie nabídla i záběr při teči, které se dopustil domácí hráč, to už byl ofsajd jasný, a tak branka neplatí správně.
25'
Stuani byl faulován Javi Garcíou a Girona rozehraje přímý kop z pravé strany od postranní čáry.
24'
Z rohového kopu měl další šanci Mandi, naskočil si na centr na zadní tyči, ale v záklonu míč usměrnil těsně vedle branky.
23'
Morón nejprve napadáním vybojoval míč a poté ho krásně prostrčil na nabíhajícího Ruize, jenž se dostal za obranu! Avšak Bono mu dostatečně zmenšil střelecký úhel, dokázal zasáhnout a balon skončil těsně mimo branku.
22'
León byl u postranní čáry připraven o míč, ale k balonu se hosté rychle dostali zpět, ovšem dlouho u něj nezůstali. Bartra se tentokrát nevyznamenal a jeho nákop byl velmi nepřesný.
21'
Betis trápí problém v rozehrávce, ale Girona toho zatím nedokáže využít. Portugués táhl rychlý brejk, ale dobře zakročil Bartra, který nakonec vybojoval i odkop od branky.
20'
Ruiz přešel přes obránce a připravil si míč na pravačku, vypálil z dobrých pětadvaceti metrů, branku o kousek minul.
19'
Z rohového kopu nebezpečí nepřišlo a Betis nyní kombinuje kolem půlící čáry.
18'
Krkolomně se hosté dostali k míči, ale nakonec si z ničeho vytvořili zajímavou šanci. Joaquín se štěstím prostrčil míč mezi obránce na Firpa, ale ten nedokázal zakončit včas a domácí hráči jeho pokus srazili vysoko nad bránu.
17'
Morón podrazil Granella, který zakládal útok, Girona rozehrává z vlastní poloviny.
15'
Přetažený centr našel Leóna, ale ten nedokázal vrátit míč před branku. Po teči domácího fotbalisty se měl kopat rohový kop, ale rozhodčí drobný zásah míče nepostřehli a odkopává Bono.
14'
Hosté se ubránili a hned vyrazili dopředu, León byl Maffeem zatažen za dres k zemi a Pablo Maffeo vidí od sudího žlutou kartu. Navíc standardka pro Betis.
13'
Míče se zmocnil Granell a levačkou napálil na branku pumelici! Navíc nebyla ani špatně umístěná, ale skvěle se vyznamenal Giménez, jenž se vymrštil do vzduchu a předvedl výtečný zákrok. Roh pro Gironu.
12'
Guardado nezpracoval přihrávku na dlouhou nohu a rychle musel hasit situaci, proti Ponsovi si pomohl faulem. Ovšem Girona má stejně zajímavou příležitost, rozehraje přímý kop.
10'
Portugués se zmocnil odraženého míče, ale výtečně v obraně zasáhl Ruiz, jenž ho obral o míč a následně byl faulován.
10'
Stuani se probíjel u postranní čáry, hosté ho zastavili jen za cenu rohového kopu.
9'
Barragánův tečovaný centr z pravé strany skočil přesně Bonovi do rukavic. Lehká práce pro domácího gólmana.
8'
Protiakce Betisu byla rovněž zajímavá, Joaquín našel na levé straně volného Firpa, který se ještě snažil vracet míč na dobíhajícího Ruize, ale pas už neprošel.
7'
Žlutou kartu dostává Jonás Ramalho (Girona FC), za úder loktem do hlavy Leóna.
6'
Mojica faulovaný u postranní čáry a Girona si může vytvořit další šanci.
5'
To byla hrubka hostů v rozehrávce! Mandi se dostal do potíží, napadající Portugués nakonec vybojoval míč a dostal se do zakončení z úhlu, Giménez nadvakrát zakročil a drží bezbrankový stav.
4'
Stuani fauloval v hlavičkovém souboji a Real rozehrává z vlastní poloviny.
3'
Ruiz vystihl domácí rozehrávku, ale z akce Betisu nic nebylo, hosté kombinaci nevyřešili dobře.
2'
Stuani se už dostával s míčem směrem k pokutovému území, ale obdržel přihrávku do těsného ofsajdu.
1'
Duel již odstartoval a u míče jsou domácí, hrající v červenobílých dresech, hosté hrají v zeleném.
1'
Hráči obou celků právě nastupují na hrací plochu.

Girona FC: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo, Pons, Granell (C), Mojica – Portugués, B. García – Stuani.
Náhradníci: Iraizoz – Aday, Timor, Lozano, Muniesa, Aleix Garcia, Soni.

Real Betis: D. Giménez – Barragán, Bartra, Mandi, Firpo – Ruiz, Javi García, Guardado – Joaquín (C) – Morón, León.
Náhradníci: Pedro López – Camarasa, A. Sanabria, Boudebouz, J. Campbell, Durmisi, Tello.

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.
Po pádu Betisu do druhý ligy se tyto dva celky setkaly dvakrát v sezóně 2014/2015, v obou případech uspěl favorit ze Sevilly (3:1 a 2:1). Nyní Girona postoupila do La Ligy a v prvním vzájemném zápase v rámci 13. kola na hřišti Betisu se soupeři rozešli smírně. Duel však byl velmi zajímavý. V nastavení první půle otevřel skóre hostující Portugués, domácí srovnali v 85. minutě, ale v 94. minutě se trefil znovu Portugués a zdálo se, že si Girona odveze všechny tři body, ale Betis ještě stihl srovnat, když se trefil o minutu později Christian Tello. Uvidíme dnes také takhle zajímavý duel, nebo bude mít jednoznačný průběh? Dokáže Betis prodloužit sérii výher, nebo Girona po třech zápasech bez vítězství zabojuje naplno? Favorita lze hledat jen těžko.
Girona FC
Absolutní nováček soutěže zažívá opravdu snovou sezónu. Ve svém prvním ročníku v nejvyšší španělské soutěže celek na sever od Barcelony zažívá opravdu snovou premiéru. Girona se nachází na osmém místě se 44 body daleko od sestupových pozic, kde by se možná očekávala. Dokonce ani boj o poháry není nereálný, na šestý Villarreal ztrácí jen tři body. Girona má záporné skóre 44:48, a to hlavně kvůli poslednímu zápasu, který na půdě Realu Sociedad vůbec nezvládla a odjela s debaklem 0:5. Po celé utkání byla horší, ale takovou nálož si asi přeci jen nezasloužila. Útok tohoto celku vyšel sice z posledního duelu sice vyšel naprázdno, jinak je ale velmi silný. Táhne ho Uruguayec Christian Stuani, který nastřílel už 17 branek a je šestým nejlepším zakončovatelem ligy. Záložník Portugués se prosadil jedenáctkrát.

Real Betis
I tým ze Sevilly zažívá velmi vydařenou sezónu, teď ji ještě dotáhnout do úspěšného konce. V současné době by Betis považoval za úspěch zřejmě udržení pohárových pozic. Nachází se totiž na výtečné páté příčce zaručující postup do Evropské ligy, na kontě má 49 bodů a skóre 52:53. Za ním však číhá smečka pronásledovatelů, například Villarreal, městský rival Sevilla FC, Celta Vigo nebo právě Girona. Je docela překvapení, že se Betisu tak daří, vždyť brzy kvůli vážnému zranění kolene brzy přišel o útočníka Antonia Sanabriu, který se ve dvanácti zápasech trefil sedmkrát. Zastoupili ho ale další, zejména Sergio León, ten už se v lize prosadil jedenáctkrát. Real Betis se vyšplhal na páté místo zejména díky skvělé sérii výher, která nyní čítá čtyři zápasy bez ztráty bodu.
Betis – Eibar 2:0
Getafe – Betis 0:1
Betis – Espanyol 3:0
Alavés – Betis 1:3
Valencia – Betis 2:0
Přeji krásný páteční večer, vítejte u předehrávky 32. kola španělské La Ligy, ve které nováček Girona FC vyzve Real Betis. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.