La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Real Sociedad - 1. března 2018   19:30

Real Betis
Adán (C) – Guerrero, Mandi, Bartra, Firpo, Durmisi – Boudebouz (69. Joaquín), Javi García, Ruiz, Tello (83. Camarasa) – León (69. Rubén Castro).
Pedro López – Amat, Camarasa, Morón, Joaquín, Barragán, Rubén Castro.
González – Becerril, Rubio
Estadio Manuel Ruiz de Lopera (Sevilla)
40 288 diváků
Real Sociedad
Moyà – Odriozola Arzallus, D. Llorente, H. Moreno, de la Bella – Zubeldia, Illarramendi (C), Zurutuza (66. Guridi) – Canales, Juanmi (73. Januzaj), Oyarzabal (90+2. Bautista).
Toño – Pardo, Januzaj, Rodrigues, A. Elustondo, Bautista, Guridi.

SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Real Sociedad 0:0

To je ode mě vše, na počtenou.
Duel mezi Realem Betis a San Sebastianem skončil bezgólovou remízou, ze které mají větší radost hosté. Přesto si v tabulce polepšila obě mužstva. Real Betis se posunul na deváté a San Sebastian na čtrnácté místo.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 11:7.
90+4'
90+4'
Pro útočící tým nedobře. Canalesův pas totiž zkonslidovaná defenziva Realu Betis zneškodnila.
90+3'
V samotném závěru mohou hosté rozhodnout díky rozehrávce rohového kopu. Jak to dopadne?
90+2'
Naposledy vystřídal také Real Sociedad San Sebastian: zápas končí pro Mikela Oyarzabala, kterého na závěrečné vteřiny nahradí Jon Bautista.
90'
Hodina a půl nestačila. Poslední možnosti skórovat mají hráči ve třech nastavených minutách.
88'
Hosté rozehrají nepřímý kop, jelikož Castro odmítl respektovat pravidlo o ofsajdu.
85'
Joaquin (Real Betis) po sólo průniku obešel několik hráčů i se samotným brankářem. Balon si předkopl do ostrého úhlu, a i tak rozvlnil síť. Někteří diváci vstali ze sedaček a začali slavit! Jaké bylo jejich zklamání, když míč vypadl z boční části sítě.
84'
Dobrá práce hráčů Realu Betis, ti se během krátké chvíle ubránili dvěma rohovým kopům.
83'
Třetí střídání v týmu Real Betis: duši na hřišti nechal potleskem vyprovázející Cristian Tello, zcela vyčerpaného hráče nahradil Víctor Camarasa.
81'
Januzaj (Real Sociedad San Sebastian) znovu zaútočil. Tentokrát už se dostal k balonu a z hlubokého záklonu ho kopl vysoko nad horní konstrukci brány.
80'
Nad Januzajem sklapla ofsajdová past, tu na něj nastražila obranná řada Realu Betis.
79'
Z následného rohu už hosté nedokázali udeřit.
78'
San Sebastian zahrozil hned z další akce. Odriozola se stal adresátem přihrávky na pravou stranu vápna, odkud ranou na zadní tyč donutil Adána k důležitému zákroku na zemi.
77'
Hosté zahrávali roh. Proti centrovanému míči vyběhl Adán a vyboxoval ho mimo rizikovou zónu.
75'
Ofsajd a v něm Castro (Real Betis).
73'
Real Sociedad San Sebastian vystřídal podruhé: svou porci času si odpracoval Juanmi, odteď bude makat Adnan Januzaj.
72'
Po pěkné přihrávce do levé části pokutového území vyslal křižnou střelu Firpo (Real Betis). A nescházelo moc k tomu, aby na tribunách rozpoutal proud nefalšované radosti!
70'
Nepřehledná situace uvnitř vápna. Nejlépe se tam zorientoval Castro (Real Betis), a kdyby mířil kdekoliv jinde než doprostřed branky, mohlo být hodně zle.
69'
Ke střídání se odhodlal také trenér Realu Betis, a to hned ke dvojitému: v utkání už nepokračují Sergio León a Ryad Boudebouz, nahradili je Rubén Castro a Joaquín.
68'
San Sebastian se spolehlivě ubránil rohovému kopu.
66'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: víc toho nepředvede David Zurutuza, rozproudit tempo hry by měl příchod Jona Guridiho.
64'
Zásah loktem do obličeje. Moreno (Real Sociedad San Sebastian) může být rád, že neinkasoval žlutou kartu. Za podobné prohřešky se obvykle uděluje.
62'
Hodina fuč. Gól stále žádný. Střílejte, sakra, ať radost z branky zahřeje mrznoucí diváky. Těch se na Estadio Manuel Ruiz de Lopera sešlo 40 288.
60'
Indispozice byla naštěstí jen chvilková, takže Oyarzabal (Real Sociedad San Sebastian) se po krátkém ošetření může znovu zapojit do hry.
59'
Po jednom z ostřejších soubojů se k zemi skácel Oyarzabal (Real Sociedad San Sebastian) a s bolestivou grimasou ve tváři si přivolává lékaře.
58'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
56'
Za nedovolený zákrok si žlutě zbarvený kartonek prohlédl Marc Bartra (Real Betis).
54'
Domácí kontrovali střeleckým pokusem. Do balonu se opřel Tello, jehož rána ze střední vzdálenosti doskákala do Moyova koše.
53'
Hned další útok zhatil ofsajd, v němž byl přistižen Odriozola (Real Sociedad San Sebastian).
52'
Hosté nechtěli zůstat pozadu, ale Morenova přízemní střela byla jen takovým pozdravem.
50'
Změnu stavu skóre měl na kopačce také Firpo (Real Betis), který po odvráceném centru z nařízeného rohu těsně přestřelil břevno! Mezi diváky to jenom zahučelo.
49'
Poprvé zazlobil v první půli, teď krátce po změně stran. Tello protáhl Moyu technickou střelou směřující k pravé tyči. Útočná snaha domácích může pokračovat rohovým kopem.
48'
Při nadějně vypadající akci byl León (Real Betis) v souladu s pravidly odzbrojen vracejícím se obráncem.
47'
Faul v blízkosti středového kruhu. Provinilcem je Zubeldía (Real Sociedad San Sebastian).
46'
Hlavní aktéři se vracejí na trávník. Snad po změně stran předvedou kvalitnější výkon, než tomu bylo v úvodním dějství.
Chudý jako kostelní myš. Tohle přirovnání přisuzuji prvnímu poločasu, ve kterém bohužel nepadl gól. K jeho dosažení měl nejblíže Tello, ale zkušený Moyà vytáhl bravurní zákrok. Ještě předtím chytil strážce hostující brány dva nevýrazné pokusy, zatímco jeho protějšek Adán zůstal celých pětačtyřicet minut bez pracovního zatížení.
45+1'
45'
Mezitím rozhodčí nastavil jednu minutku.
44'
V závěru poločasu absolvovat osstrý střet Adán. Gólman Realu Betis se nechává ošetřit.
41'
Další roh. Canales (Real Sociedad San Sebastian) se ho tentokrát rozhodl rozehrát nakrátko.
39'
Po přesunutí se na útočnou polovinu získali výhodu rozehrávky rohového kopu. Na načechraný centr si vyšplhal Moreno (Real Sociedad San Sebastian) a zacílel vedle levé tyče.
38'
Hosté uklidňují hru kombinací na svém plácku.
37'
První opravdové šance se diváci dočkali až ve 37. minutě. Po dlouhém Adánově výkopu a bleskové přihrávce od svého spoluhráče se do zajímavého zakončení dostal Tello. Hráč Betisu Sevilla vyprodukoval pořádnou pumelici, kterou Moyà zastavil otevřenou dlaní pravé ruky. Exkluzivní stopka!
35'
Sergio León (Real Betis) dohrál Llorenteho a stal se prvním karetně napomenutým hráčem duelu.
34'
K odraženému míči se aspoň dostal Firpo (Real Betis), který pokus z voleje poslal vysoko nad.
33'
Z nařízeného přímáku nevytěžili domácí zhola nic.
32'
O chvíli později zazněl hvizd hlavního arbitra znovu. Důvodem byl Llorente (Real Sociedad San Sebastian) a jeho hraní míče rukou.
31'
Na tuto kombinaci se nemohl dívat Zurutuza (Real Sociedad San Sebastian) a zastavil ji faulem.
30'
A tak mohou hrát domácí. Ani těm se nedaří proniknout do pozice pro zakončení, přestože to zkoušejí všemi směry.
28'
Trápí je však jeden problém. Nemohou projít středem hřiště, pečlivě hlídaným záložní řadou Betisu.
27'
Trpělivou kombinační souhrou na vlastním území hledají hosté cestu vedoucí hlouběji do pole.
25'
Nakonec z toho byl aspoň roh. Boudebouz (Real Betis) nikoho v zelenobílém dresu neoslovil.
24'
Durmisi (Real Betis) to s útokem vedený po levém křídle nezamýšlel vůbec špatně, jenomže přes svého strážce neprošel.
22'
Moyà (Real Sociedad San Sebastian) zůstal ve střehu a nadvakrát lapil pokus, který z hranice pokutového území sestrojil Ruiz.
21'
Pozorný Moyà (Real Sociedad San Sebastian) si pohlídal obráncem tečovaný centr ze strany. Bylo to vůbec poprvé, kdy měl některý z brankářů práci.
19'
Praporek asistenta rozhodčího vylétl nahoru. Důvodem je Juanmi (Real Sociedad San Sebastian) a jeho ofsajd.
18'
O chvíli později čelili domácí další exekuci rohového kopu a také v tomto případě si vedli úspěšně.
16'
Defenziva Realu Betis se na tuto standardku připravila důkladně a hrozící nebezpečí v podobě centru snadno odrazila.
15'
Pak zavelel k útoku Juanmi (Real Sociedad San Sebastian) a vybojoval rohový kop.
13'
Po delší časové odmlce si zase zaútočili domácí. García si navedl balon k pokutovému území a zpoza jeho hranice nastřelil jednoho z obětavých obránců.
12'
Canales (Real Sociedad San Sebastian) je při chuti. Během tří minut se potřetí dostal k míči a znovu vystřelil. Slaboučký pokus vyslaný zpoza vápna proskotačil přibližně dva metry od pravé tyčky.
11'
Canales (Real Sociedad San Sebastian) znovu v hledáčku kamer. Tentokrát při střele do obránce.
10'
Nakonec míč ukořistil Canales (Real Sociedad San Sebastian), nicméně s ním nedošel příliš daleko.
9'
Hra se přemístila doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o každičký metr místa.
7'
Tello (Real Betis) podle předpokladů kopl balon rovnou do ohně, v něm měl převahu bránící se tým.
6'
Podél pravé lajny běžící Guerrero (Real Betis) nedokázal projít přes obránce, ale aspoň získal výhodu rohového kopu.
4'
Přesto hosté pokračovali v útočné fázi a mohli by i nadále, kdyby se de la Bella neocitl v ofsajdu.
3'
Při jeho bránění byli hráči Betisu obezřetní a Canalesův centr odvrátili do bezpečí.
2'
Na opačné straně podstoupil rychlostní souboj de la Bella (Real Sociedad San Sebastian) a vytěžil z něj rohový kop.
1'
Domácí vstoupili do utkání rozehrávkou, po které následoval dlouhatánský nákop.
1'
Domácí odehrají zápas v zelenobílých dresech, zatímco hosté nastoupili v červeném kompletu.
José González společně se svými asistenty před chvílí přivedl fotbalisty na hrací plochu.

Real Betis: Adán (C) – Guerrero, Mandi, Bartra, Firpo, Durmisi – Boudebouz, Javi García, Ruiz, Tello – León.
Náhradníci: Pedro López – Amat, Camarasa, Morón, Joaquín, Barragán, Rubén Castro.

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Odriozola Arzallus, D. Llorente, H. Moreno, de la Bella – Zubeldia, Illarramendi (C), Zurutuza – Canales, Juanmi, Oyarzabal.
Náhradníci: Toño – Pardo, Januzaj, Rodrigues, A. Elustondo, Bautista, Guridi.

Rozhodčí: González – Becerril, Rubio.
Do zahajovacího výkopu zbývá půl hodiny, zkrátit čas si můžete třeba prohlédnutím sestav.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u textové on-line reportáže z utkání 28. kola LaLigy mezi Realem Betis a San Sebastianem.

Real Sociedad San Sebastian

Patnáctý San Sebastian určitě není se svým umístěním spokojený, na druhou stranu desetibodový náskok na první sestupovou pozici se jeví jako dostatečný. Do karet mu nahrává také fakt, že minulý týden vypadl z Evropské ligy, takže se může soustředit už pouze na ligovou soutěž. Tam bude usilovat o přerušení čtyřzápasové série porážek ze hřišť soupeřů.
Real Betis

V přesném středu tabulky hrající Betis proplouvá soutěží se střídavými úspěchy a vyrovnanou bilancí 11-3-11, kterou by po čtvrtečním zápase chtěl překlopit na svou stranu. Reálné to určitě je, protože disponuje dobrou formou. Sevillský klub vyhrál tři z posledních čtyř duelů, jeho jediným únorovým přemožitelem je Real Madrid.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrteční večer a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání 28. kola LaLigy mezi Realem Betis a San Sebastianem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.