Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Sevilla - 8. listopadu 2023   21:00

Arsenal
29' Trossard (Saka) • 64' Saka (Martinelli)
2:0
(1:0)
Arsenal
Raya – White, Saliba, Magalhães, Tomijasu (46. Zinčenko) – Havertz, Jorginho (C) (90. Alnaní), Rice – Saka (85. Kiwior), Trossard (81. Vieira), Martinelli (81. Nelson).
Hein, Ramsdale – C. Soares, Sagoe Jr., Cozier-Duberry.
Kovács – Marinescu, Artene (ROU)
Emirates Stadium, Londýn
60024 diváků
Sevilla
Dmitrović – Ju. Sánchez, Badé, Gudelj, Salas (76. Ocampos) – Jordán (65. Soumaré, 73. M. Díaz), Reges (C) – Lamela, D. Sow (65. Rakitić), Pedrosa (76. Nianzou) – en-Nesírí.
Flores – Gattoni, Suso, Mir, Lukebakio, Ó. Torres, J. Navas.

Dnešní utkání sledovalo 60 024 diváků.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 7:0. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:15.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme viděli ještě jednu branku. Po přihrávce Gabriela Martinelliho se o ni postaral Bukayo Saka.Arsenal byl dnes jednoznačně lepším celkem, když hosté si vůbec první střelu připsali teprve v sedmé nastavené minutě. Jinak byla Sevilla bezzubá a Arsenal si hlídal náskok, který dovedl do vítězného konce. Do tabulky si tak zapisuje další tři body a opět se přiblížil postupu do jarní části Ligy mistrů. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+7'
90+7'
Nakonec přeci jen přišel zákrok brankáře Arsenalu. Mariano Díaz zpoza vápna vypustil pokus, se kterým si Raya poradil.
90+6'
Defenziva Arsenalu i nadále zůstává bezchybná, když soupeři nedovolila jedinou střelu na branku.
90+5'
Rozhodčí Kovács ještě konzultoval s rozhodčím u videa situaci, kdy míč po obranné hlavičce spadl na ruku Vieiry na hraně vápna. K obrazovce však Rumun povolán nebyl.
90+4'
Mariano Díaz vybojoval výhodu rohového kopu pro hosty. Rozehrávky se ujal velezkušený Ivan Rakitić, který však našel jen hlavu bránícího hráče Arsenalu.
90+3'
Vieira dobře našel nabíhajícího Havertze, jenže Němec nezpracoval dobře, takže ho soupeř o míč obral.
90+2'
Kai Havertz byl zezadu faulován, takže Arsenal pokračuje v držení míče a nepřipouští žádný závěrečný tlak.
90+1'
Střídající Nelson napadal rozehrávku brankáře a zvládl se vrátit až na vlastní polovinu, kde vybojoval aut.
90'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Jorginho, přichází Muhammad Alnaní.
88'
Jorginho přišel nedaleko vlastního pokutového území o míč, ale Gabriel Magalhães zvládl odhlavičkovat následný centr.
87'
Domácí si poměrně v poklidu hlídají vedení a směřují k hladkému vítězství.
86'
Marko Dmitrović měl problémy s napadáním soupeře, ale nakonec situaci zvládl vyřešit.
85'
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Jakub Kiwior.
84'
Saka se sice vrátil na hrací plochu, ale následně se opět posadil na zem a bude střídat. Rozhodčí poslal Saku ze hřiště co nejkratší cestou, což se střídanému hráči nelíbilo a vznikl menší konflikt vyřešený žlutou kartou pro Rice.
83'
Olexandr Zinčenko je prvním hráčem Arsenalu, který si dnes zblízka prohlédl žlutou kartu.
82'
Bukayo Saka zřejmě špatně došlápl, takže potřebuje lékařské ošetření. To není zrovna pozitivní zpráva pro fanoušky Arsenalu.
81'
Dvojice unavených hráčů Arsenalu má pro dnešek odpracováno. Ze hry odstupují Trossard s Martinellim, které nahrazují Vieira s Nelsonem.
80'
Bukayo Saka byl tísněn soupeřem v pokutovém území, takže nedokázal nic vymyslet.
79'
Nianzou dalším hráčem, který nepříjemně trefil soupeře. Rozhodčí Kovács domlouvá kapitánu Rakitićovi, aby se jeho spoluhráči vyvarovali podobných zákroků, jinak bude karetně trestat.
78'
Olexandr Zinčenko poslal vysoký centr do pokutového území, který si pohlídal Marko Dmitrović a sebral míč do své moci.
77'
Lucas Ocampos napodobuje kolegu Soumarého, který okamžitě po příchodu inkasoval žlutou kartu. To samé předvedl Ocampos, který přišlápl nohu Martinelliho.
76'
Poslední střídání hostujícího trenéra. Ze hry odstoupili Pedrosa se Salasem, do utkání nastoupili Ocampos a Nianzou.
75'
Gabriel Martinelli se sice hlásil o rohový kop, ale rumunský rozhodčí ukázal odkop od branky.
74'
Mariano Díaz v pokutovém území přihrával na spoluhráče, ale zasáhl soupeře, čímž zajímavá útočná akce hostů skončila.
73'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Mariano Díaz.
72'
Se Soumarém to nevypadá nejlépe, Francouz se opět posadil na trávník a zřejmě bude muset ze hřiště.
71'
Juanlu Sánchez nevybíravým skluzem mimo hrací plochu trefil Martinelliho a vidí žluté varování.
70'
Domácí opět kombinují s míčem u kopaček a hlídají si pohodlné dvoubrankové vedení.
69'
Soumaré za doprovodu lékařů opouští hrací plochu, ublížil si při nedovoleném zákroku na Rice, za který viděl žlutou kartu. Uvidíme, zda bude schopen utkání dokončit.
68'
Rozhodčí přerušuje hru, protože nově příchozí Boubakary Soumaré potřebuje ošetření.
67'
Zinčenko vypustil jedovatou střelu z voleje, kterou brankář Dmitrović dokázal vyrazit.
66'
Nový muž na hrací ploše Boubakary Soumaré po faulu na Declana Rice dostává žlutou kartu.
65'
Hostující trenér stahuje Sowa s Jordánem, které nahrazují Rakitić se Soumarém.
64'
Arsenal právě vstřelil branku! Gabriel Martinelli si seběhl více do středu hrací plochy, odkud poslal přihrávku na rozběhnutého spoluhráče, kterým nebyl nikdo jiný než BUKAYO SAKA, jenž si míč přehodil z nohy na nohu a poslal míč do branky. Hosté reklamovali ofsajd, o který se však nejednalo, protože se vzadu zapomněl Gudejl.
63'
Příliš vysoký centr na pravou stranu, kde neměl nárok získat míč Juanlu Sánchez.
62'
Nezvykle dlouhé držení míče hráčů Sevilly na útočné polovině přerušil Zinčenko, ovšem pouze na čas a hosté jsou zpět u míče.
61'
Pedrosův centr z levé strany proletěl nad pokutovým územím, aniž by ho kdokoliv mohl zasáhnout.
60'
Trossard našel Martinelliho, ten poslal na Rice, jenž ještě vrátil Trossardovi, ovšem jeho zakončení se kroutilo mimo branku.
59'
Declan Rice dobře přenesl hru na pravou stranu, kde se pohyboval Ben White, Arsenal opět postupuje kupředu.
58'
Gabriel Martinelli centroval na zadní tyč, kde však zasáhla obrana Sevilly. Následně došlo k útočnému faulu Zinčenka na Sowa.
57'
Na levé straně znovu rozeběhnutý Martinelli, u něhož byl však velmi blízko Badé a odvrátil na roh.
56'
Joan Jordán poslal z nařízeného volného kopu centr do pokutového území, se kterým si ale poradil Gabriel Magalhães.
55'
Prudký projektil z kopačky Kaie Havertze nemířil vůbec špatně a jen o kousek se vytočil mimo zadní tyč.
54'
Martinelli byl tentokrát na levé straně zdvojen, takže získal jen autové vhazování.
53'
Kombinace Arsenalu momentálně probíhá na vlastní obranné polovině.
52'
Gabriel Martinelli znovu skvěle přešel přes Sáncheze, jenže následný centr nenašel nikoho ze spoluhráčů, Havertz byl k míči daleko.
51'
Pedrosa centroval z levé strany do vápna Arsenalu, kde našel pouze Williama Salibu.
50'
Centr od praporku si vzal na starost Martinelli a v malém vápně musel boxovat Dmitrović.
49'
Kai Havertz byl vidět také na druhé straně hřiště, ale jeho střelu tečoval Juanlu Sánchez na roh.
49'
Gabriel Magalhães si v souboji s Lamelou pomohl rukama, takže následoval volný přímý kop Sevilly. Centr do vápna však odvrátil Kai Havertz.
48'
Trossard sice našel Havertze, ale ten si špatně zpracoval míč a následně o něj přišel.
47'
Domácí pokračují tam, kde skončili v první půli. Kombinují s míčem u kopaček, zatím tedy daleko od Dmitrovićovy branky.
46'
ze hřiště odchází Takehiro Tomijasu, přichází Olexandr Zinčenko.
46'
Máme za sebou prvních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme mohli sledovat podle očekávání velkou převahu domácího celku. Arsenal se ale dlouho nemohl dostat k žádné šanci, která by vedla byť jen ke střele na branku. To se změnilo až na rozhraní 29. a 30. minuty, kdy se ujala povedená akce, na jejímž konci stál střelec branky Leandro Trossard. Hosté víceméně nepředvedli nic a jen minimálně se dostávali na útočnou polovinu. Domácí měli v úvodu dvě slušné pozice pro zakončení hlavou, ale ani jedna hlavička nebyla dobře provedena. Na levé straně si velice dobře vede Gabriel Martinelli, jehož má obrana Sevilly velký problém zastavovat. Ovšem dlužno dodat, že jeho přihrávky také nepatří mezi nejpovedenější. Uvidíme, co si pro nás oba celky přichystaly na druhý poločas, který začne přibližně v 22:02.
45+1'
45+1'
Domácí dohrávají závěr prvního poločasu s míčem u kopaček a kontrolují poločasové vedení.
44'
Jorginho ve středu hřiště vybojoval míč, následně ho soupeř poslal nedovoleně na trávník.
43'
Gabriel Martinelli předvedl další fotbalová kouzla, ovšem žádné zakončení Arsenalu z celé akce nevzešlo.
42'
I nadále pokračuje tlak domácího celku, který však zatím z velké převahy vytěžil jedinou branku.
41'
Kai Havertz si při napadání vypomohl nedovoleně, což sudí Kovács viděl a Němci důrazně domlouvá.
40'
Gabriel Martinelli si dělá, co chce se Sánchezem. Juanlu brazilskému křídelníkovi rychlostně vůbec nestačí.
39'
William Saliba šel do rizika a ve skluzu trefil míč, čímž zamezil soupeři v postupu na branku.
37'
Ve středu hřiště přistrčil Declan Rice kapitána Sevilly Fernanda Regese, takže slyšíme hvizd hlavního rozhodčího Kovácse.
36'
Nepřesnou přihrávku na levou stranu Sevilla dokázala zachytit, ale Arsenal dobře napadá a Španělé nemají vůbec čas na rozehrávku.
35'
Faulovaný hráč poslal míč do malého vápna, kde ho vyboxoval Marko Dmitrović.
34'
Bukayo Saka opět skončil na trávníku po souboji s Kikem Salasem. Uvidíme zkrácený roh Arsenalu.
33'
Joan Jordán se prezentoval nedovoleným zákrokem, jehož terčem se stal autor úvodní branky utkání.
32'
Ovšem centr do pokutového území si pohlídal David Raya a pohodlně sebral míč ze vzduchu.
32'
Gabriel Magalhães se provinil proti pravidlům ve středu hrací plochy, takže uvidíme také standardní situaci hostů.
31'
Domácí mají opět míč na kopačkách a nenechávají svého soupeře ani chvilku vydechnout.
29'
Arsenal právě vstřelil branku! Povedená rychlá akce domácího celku vede k první vstřelené brance. Přihrávka na pravou stranu od Jorginha na Bukaya Saku byla výborná, Angličan poslal míč na LEANDRA TROSSARDA, který neměl problém uklidit míč do odkryté branky.
29'
Další rohový kop Martinelliho a starosti pro brankáře Sevilly, který těsně zvládl odvrátit před soupeřem.
28'
Gabriel Martinelli nabral obrovskou rychlost, po levé straně pronikl do pokutového území, ale následně nenašel žádného ze spoluhráčů.
27'
Jorginho vypustil pokus zpoza pokutového území, ovšem ani on nedokázal najít prostor branky.
26'
Tlak Arsenalu pokračuje, Saka upadl v pokutovém území na trávník, ale rumunský rozhodčí ukazuje, že se o faul nejednalo.
25'
Trossardův centr do pokutového území dokázal odvrátit Nemanja Gudelj.
24'
Ben White dostal míč za hranicí vápna, rozhodl se pro zakroucenou střelu k tyči, ale netrefil dobře, takže Dmitrović i nadále nemusí zasahovat.
23'
Arsenal kombinuje s míčem u kopaček na vlastní polovině a hledá, kudy se vypravit k soupeřovu pokutovému území.
22'
Asistent rozhodčího nevyhodnotil dobře situaci s vhazováním, kdy míč se evidentně otřel o hráče Sevilly, ale hrát budou Španělé.
21'
Kai Havertz dobře napadal, nicméně obránce Sevilly přeci jen dokázal udržet míč pro svůj celek.
20'
Declan Rice se ve středu pole dostal pod tlak dvojice soupeřů, takže zvolil zpětnou přihrávku, jejímž adresátem byl Tomijasu.
19'
Arsenal je v úvodu utkání jednoznačně aktivnějším týmem. Hosté se víceméně nedostávají k míči.
18'
Míč si postavil Saka s Martinellim. Rozehrávky se ujal prvně jmenovaný, ale jeho střelecký pokus vyletěl hodně mimo branku.
17'
Kike Salas poslal k zemi Saku nedaleko pokutového území. Anglický reprezentant se rozčiluje, že stále není udělena žádná karta.
16'
Gabriel Martinelli poslal krátký centr, navíc si Gabriel Magalhães vypomohl nedovoleným zákrokem.
15'
Kike Salas věnoval hodně pozornosti Sakovi, kterého několikrát chytil a ještě lehce podkopl, takže uvidíme další standardní situaci domácích.
15'
S Martinelliho centrem z pravé strany si obrana Sevilly dokázala poradit a odhlavičkovala pryč.
14'
Nemanja Gudelj si už potřetí v úvodu utkání počínal nedovoleně, přesto rumunský rozhodčí Kovács nedává karetní trest.
13'
Leandro Trossard sice zasáhl míč v souboji se soupeřem, nicméně zároveň trefil i protivníka, takže se píská faul osmadvacetiletého Belgičana.
12'
Declan Rice si dával v pokutovém území přednost s Trossardem, čehož využila defenziva Sevilly a míč dostal pryč z vápna.
11'
Kike Salas si dobře pohlídal úmysl soupeře a zavčasu zasáhl proti průnikové přihrávce na křídlo.
10'
Znovu si Gudelj našel Saku, kterého poslal svým skluzem na trávník. Rumunský rozhodčí zatím karetně netrestá.
9'
Bukayo Saka rozehrál volný přímý kop centrem do pokutového území, kde našel Gabriela Magalhãese, leč ten nedokázal hlavičkou najít prostor vymezený třemi tyčemi.
8'
Nemanja Gudelj se snažil dostat k míči, ale lehce podklouzl a trefil pouze Saku, takže se píská nedovolený zákrok rodáka z Bělehradu.
7'
Kike Salas se pokusil vysunout kupředu, ovšem Bukayo Saka dobře zapracoval směrem do obrany a míč ukořistil.
6'
Dlouhý aut Arsenalu na hranici vápna dokázala odvrátit obrana španělského celku.
5'
Centr letěl směrem na Trossarda, ale před ním dokázal odehrát míč Loïc Badé do zámezí.
4'
Opět v akci Gabriel Martinelli, nicméně přihrávka na něj mířila příliš daleko, takže míč končí mimo hrací plochu.
3'
Declan Rice se nedokázal prosadit proti dvojici soupeřů, ale Tomijasu se ještě dostal k míči. Martinelliho sice nenašel, ale hosté rychle odevzdali míč soupeři.
2'
Gabriel Martinelli si vzal na starost exekuci dnešního premiérového rohu, na zadní tyči výborně našel Havertze, jenže Němec naprosto selhal v hlavičkovém zakončení.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se okamžitě usazují na polovině soupeře. Gabriel Martinelli hned v první minutě vybojoval rohový kop.
1'

Arsenal FC: Raya – White, Saliba, Magalhães, Tomijasu – Havertz, Jorginho (C), Rice – Saka, Trossard, Martinelli.
Náhradníci: Hein, Ramsdale – Kiwior, C. Soares, Nelson, Vieira, Zinčenko, Alnaní, Sagoe Jr., Cozier-Duberry.
Trenér: Mikel Arteta

Sevilla FC: Dmitrović – Ju. Sánchez, Badé, Gudelj, Salas – Jordán, Reges – Lamela, D. Sow, Pedrosa – en-Nesírí.
Náhradníci: Flores – Gattoni, Suso, Ocampos, Mir, Lukebakio, Rakitić, M. Díaz, Nianzou, Ó. Torres, J. Navas, Soumaré.
Trenér: Diego Alonso

Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (ROU).
Sevilla FC

Sevilla si určitě představovala start do Ligy mistrů jinak. Po třech kolech se nachází na třetím místě se ziskem pouhých dvou bodů za dvě remízy. Nejprve na domácí půdě Sevilla remizovala s Racingem Lens 1:1, aby následně uhrála remízu také v Eindhovenu, kde duel skončil 2:2. Domácí zápas s Arsenalem nepřinesl žádný bodový zisk a Sevilla tedy bude mít ještě hodně práce, aby se pokusila o postup do další fáze Ligy mistrů. Ve španělské nejvyšší soutěži se navíc Sevilla hodně trápí, o čemž svědčí průběžná patnáctá příčka se ziskem jedenácti bodů. Nejlepším ligovým střelcem je se čtyřmi góly Maročan Júsuf en-Nesírí.
Arsenal FC

Londýnský tým najdeme na prvním místě průběžné tabulky se ziskem 6 bodů za dvě výhry a jednu porážku. Na úvod Arsenal deklasoval PSV Eindhoven 4:0, ale následně se londýnskému celku vůbec nepovedl výjezd do Francie, kde s tamním Racingem Lens prohrál 1:2. Druhé venkovní klání na půdě Sevilly už přineslo „Kanonýrům“ vítězství 2:1. Na to se Arsenal pokusí navázat také v odvetném domácím utkání. V Premier League si Arsenal vede se střídavými úspěchy a momentálně se nachází na průběžné 4. pozici se ziskem 24 bodů, ale s minimální ztrátou na první příčku. Nejlepším ligovým střelcem Arsenalu je pětigólový Eddie Nketiah.
V rámci čtvrtých zápasů skupinové fáze Ligy mistrů se ve skupině B utkají Arsenal FC a Sevilla FC. Papírovým favoritem je anglický celek vedoucí skupinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.