Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Eindhoven - 29. listopadu 2023   18:45

Sevilla
24' S. Ramos (Rakitić) • 47' en-Nesírí (Acuña)
2:3
(1:0)
Eindhoven
Eindhoven
68' Saibari  (Dest) • 81' Gudelj (vl.)  • 90+2' Pepi  (Vertessen)
Sevilla
Dmitrović – J. Navas (C) (58. Ju. Sánchez), Gudelj, S. Ramos, Acuña – D. Sow (74. Jordán), Fernando (84. Ó. Torres), Rakitić – Ocampos, en-Nesírí (74. Mir), Lukebakio (73. Nianzou).
Flores, Árbol – Gattoni, Pedrosa, M. Díaz, Salas, Bueno.
Massa – Meli, Alassio (ITA)
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Eindhoven
Benítez – Teze, Ramalho (58. Saibari), Boscagli (83. van Aanholt), Dest – Til (58. Tillman), Schouten (83. Pepi), Veerman – Bakayoko, L. de Jong (C), Lozano (44. Vertessen).
Waterman, Drommel – Sambo, Obispo, Mauro Júnior, Babadi.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:11.
Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Je konec a PSV nakonec vítězí 3:2. Krátce po začátku druhé půle se trefilen-Nesírí a zdálo se, že domácí zápas v klidu dohrají. Jenže v 66. minutě byl přísně vyloučen Ocampos a hosté se od té doby hnali za obratem. Ten se jim nakonec podařil, díky brankám Saibariho, Pepiho a vlastňáku Gudelje nakonec utkání otočili.
90+7'
90+6'
Balon je daleko od brány PSV, s domácím týmem to nevypadá dobře.
90+5'
Saibari mohl rozhodnout, ovšem tentokrát ztroskotal na brankáři Dmitrovićovi.
90+4'
Seville už moc času nezbývá, nyní musí vrhnout všechny své síly do útoku.
90+2'
PSV právě vstřelilo branku! Obrat je dokonán! Vertessen pláchl obránci a poté poslal do pokutového území nadýchaný centr. RICARDO PEPI si na nabídku svého spoluhráče naskočil a poté zakončil do protipohybu domácího gólmana.
90'
Útočná akce PSV byla zastavena, Saibarimu byl odmáván těsný ofsajd.
89'
Mir pálil z otočky, ovšem Benítez si s jeho slabou střelou v pohodě poradil.
88'
Bakayoko se krásně uvolnil, ale jeho následné zakončení už tak povedené nebylo. Dmitrović bude vykopávat.
87'
Torresovu nabídku od rohového praporku si hledal Ramos, ale Teze mu nedovolil zakončit.
86'
Rafa Mir si poradil se svým strážcem a následně vybojoval pro svůj tým rohový kop.
85'
Torres ostře dojel Vertessena a může být rád, že vyvázl bez karetního trestu.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Fernando, přichází Óliver Torres.
83'
Střídání v týmu PSV Eindhoven:
ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Ricardo Pepi,
ze hřiště odchází Olivier Boscagli, přichází Patrick van Aanholt.
81'
PSV právě vstřelilo branku!
Máme vyrovnáno! Teze dostal na pravé straně spoustu prostoru a využil ho k přesnému centru, který si našel Vertessen. Ten vracel míč před bránu a tam si ho do vlastní sítě srazil NEMANJA GUDELJ.
81'
A znovu měl Dmitrović práci, tentokrát si ze vzduchu stáhl centr Saibariho.
80'
Ke střele se odhodlal Veerman, s jehož zakončením neměl Dmitrović žádné starosti.
78'
Sánchez podrazil Vertessena, který tak vybojoval pro svůj tým další standardku.
77'
Nákop Ramose dolétl až k Benítezovi, který pak hned rozehrál na volného Tezeho.
76'
Rafa Mir se hned mohl dostat do šance, ovšem Jordánovu nahrávku si zpracoval rukou.
75'
Sevilla přešla na hru s pěti obránci. Je jasné, že ve zbytku utkání se bude soustředit především na defenzivu.
74'
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Joan Jordán,
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Rafa Mir.
73'
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Tanguy Nianzou.
72'
Saibari se ocitl v dobré palebné pozici a jeho následné zakončení zblokoval Ramos.
71'
Rakitić si naváděl míč na střelu, ale Schouten mu nakonec nedovolil zakončit.
70'
Eindhoven má před sebou ještě minimálně dvacet minut v početní výhodě. Podaří se mu zápas otočit?
68'
PSV se dostává na dostřel! Hosté sevřeli svého soupeře a do vápna létal jeden centr za druhým. Ten poslední poslal do vápna Dest, jenž našel ISMAELA SAIBARIHO a ten se krásně trefil z voleje.
67'
Hosté měli následně volný přímý kop, ale domácí defenziva si poradila.
66'
Lucas Ocampos dostává během krátké chvíle druhou žlutou kartu a míří pod sprchy! Sevilla bude dohrávat v deseti.
65'
Benítez byl donucen k nepřesné rozehrávce, která skončila u Sáncheze. Hrát tak opět mohou domácí.
64'
Vertessenův centr byl hodně nepřesný a pro balon si v pohodě došel brankář Dmitrović.
63'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Lucas Ocampos).
62'
Ocampos se odhodlal k dalšímu zakončení, Benítez byl připraven.
61'
Lukebakio se hnal za nákopem Ramose, avšak jeho snažení zastavil zdvižený praporek pomezního arbitra.
60'
Gudelj musel být ošetřován, ovšem zdá se, že bude v pořádku.
59'
Hra je přerušena, po souboji s de Jongem zůstává ležet Gudelj.
58'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.

ze hřiště odchází André Ramalho, přichází Isamel Saibari,
ze hřiště odchází Guus Til, přichází Malik Tillman.
56'
Acuña si pokryl balon tělem a nechal se faulovat Bakayokem. Sevilla bude moct v klidu rozehrát.
55'
Veerman si neporozuměl s Vertessenem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
54'
PSV o poznání více kombinuje, nicméně se vůbec nemůže dostat do nějakého souvislého tlaku.
53'
Ocampos přešel přes Desta a následně zakončil vysoko nad bránu. Benítez bude rozehrávat od brány.
52'
V pokutovém území šel k zemi de Jong, nicméně o faul se nejednalo.
51'
Také s ním si defenziva Sevilly poradila, Tilův centr odvrátil Gudelj.
50'
Domácí se ubránili, nicméně po zákroku Ramose bude následovat rohový kop.
49'
Na pravém křídle byl faulován Bakayoko, hosté budou mít k dispozici volný přímý kop.
48'
Vertessen to zkoušel individuálně, ovšem Navas ho i s míčem vytlačil do autu.
47'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla se hned na začátku druhé půle dostává do dvoubrankového vedení! Marcos Acuña poslal parádní míč za obranu a JÚSUF EN-NESÍRÍ následně přetavil svůj únik v branku.
46'
Ani jeden z trenérů po přestávce nevystřídal. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
46'
Úvodní dějství je za námi a domácí po něm vedou 1:0. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, ani jeden z celků si nedokázal vypracovat nějakou větší šanci. Vše se změnilo v 24. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil Ramos. Od té doby měla Sevilla víc ze hry a dostala se i do dobrých příležitostí. Do druhého poločasu ale bude vstupovat s těsným náskokem, neboť gól Sowa nebyl uznán kvůli hře rukou a en-Nesírího hlavička skončila jen na břevně.
45+6'
45+5'
Vertessen si při zpracování pomohl rukou, což neuniklo hlavnímu arbitrovi. Domácí tak budou moct v klidu rozehrát.
45+4'
Sevilla se v závěru poločasu zatáhla. Je jasné, že před odchodem do kabin nechce inkasovat.
45+3'
Postup PSV byl přerušen, jelikož Guus Til se zapomněl v ofsajdu.
45+2'
Schouten chtěl nastartovat Bakayoka, ale ten nemohl jeho prudký pas zastihnout na hrací ploše.
45'
Rohový kop se hostům nepovedl, balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Navas.
44'
ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Yorbe Vertessen.
43'
Hirving Lozano si při posledním zakončení zřejmě natáhl sval a bude muset střídat.
42'
Na druhé straně pálil Lozano, ovšem Dmitrović byl připraven. Následovat bude roh PSV.
41'
Ocampos nacentroval do vápna a jeho nabídku si našel en-Nesírí, který hlavičkoval do břevna.
39'
Domácí se radovali z druhého gólu, ale ten byl odvolán kvůli ruce Sowa.
39'
Domácí kapitán to ale zřejmě ještě zkusí. Nyní ukazoval směrem k lavičce Sevilly, že střídání zatím nebude potřeba.
38'
Toto nevypadá dobře. Jesús Navas se bez cizího zavinění ocitl na trávníku a zdá se, že nebude schopen pokračovat.
37'
Podobně si na opačném konci hřiště počínal také Lozano. Dmitrović tak bude rozehrávat od brány.
36'
Ocampos si potáhl balon doprostřed hřiště a vypálil z dobré pozice. Jeho pokus si však cestu mezi tři tyče nenašel.
35'
Už se opět hraje a míč mají domácí, kteří trpělivě kombinují na vlastní polovině.
34'
Po zákroku Lozana musel být ošetřován Ocampos. Argentinec se po chvilce zvedl a odkulhal do zámezí.
33'
Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (Hirving Lozano).
32'
Eindhovenu se teď vůbec nedaří kombinace, inkasovaná branka s ním zřejmě lehce otřásla.
31'
Til si v souboje se Sowem pomohl zakázaným způsobem, a proto mu byl odpískán faul.
30'
Lukebakio zůstal na chvíli ležet na trávníku. Nakonec se však zdá, že bude v pořádku.
29'
Veerman se odhodlal ke střele z dálky, nicméně Dmitroviće nezaměstnal.
28'
Lukebakio si chtěl píchnout balon kolem Tezeho, ovšem hostující obránce jeho záměr přečetl.
27'
Lozano hledal ve vápně de Jonga, před kterým stačil míč odhlavičkovat dobře postavený Gudelj.
26'
Brankovou situace ještě kontroloval VAR, ale vše bylo v pořádku.
24'
Sevilla se dostává do vedení! Rakitić rozehrál i tuto standardku a tentokrát poslal do šestnáctky parádní centr, který si našel SERGIO RAMOS. Zkušený stoper zakončil velmi neobvyklým způsobem, nicméně i tak se mu podařilo dostat balon do sítě.
23'
Lukebakio si došel pro faul, také Sevilla bude moct zahrozit ze standardní situace.
22'
Lukebakio vyslal do šance en-Nesírího, ale ten si nepohlídal ofsajdové postavení. Jeho zakončení tak bylo navíc.
21'
Zatím se hraje velmi vyrovnaný zápas, ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat nějakou výraznější převahu.
20'
Til nerozehrál standardku vůbec špatně, jenže nikdo v tmavě modrém si jeho centr nenašel.
19'
Lozano byl stažen těsně před pokutovým územím a PSV bude mít volný přímý kop ze zajímavé pozice.
18'
Ramalhovo přenesení na Lozana bylo hodně nepřesné, balon vylétl mimo hrací plochu.
17'
Argentinský obránce si teď splnil i své defenzivní úkoly, když za sebe nepustil Tila.
16'
Acuña se vydal dopředu a našel si další nabídku Navase. Finále mu ale nevyšlo, jeho střela vylétla vysoko nad bránu.
15'
Navas si narazil se Sowem a následně poslal do vápna kvalitní centr, na který en-Nesírí jen o kousek nedoskočil.
14'
Dmitrović dostal pomalou přihrávku od Navase a měl co dělat, aby odkopl balon před dotírajícím de Jongem.
13'
Bakayoko to zkusil individuálně, přes pozorně bránícího Acuñu však nepřešel.
12'
Ramos si našel centr Ocampose, ale hlavičkoval vysoko nad bránu. Benítez tak mohl zůstat v klidu.
11'
Nyní už si Sevilla došla pro standardku, kterou rozehrál Rakitić. Chorvatský záložník hledal en-Nesírího, avšak ten se k zakončení nedostal.
10'
Dva hráči domácího celku skončili na trávníku, ale hlavní sudí nereagoval a nechal hru plynout dál.
9'
Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval Bakayoko, který poslal k zemi Sergia Ramose.
8'
Boszova družina teď drží míč ve své moci, ovšem její kombinace probíhá daleko od brány Sevilly.
7'
Acuña rychle vystoupil proti Bakayokovi a donutil ho nahrát dozadu na Tezeho.
6'
Sevilla měla první rohový kop utkání. K zakončení nicméně nedošlo, neboť Gudelj se prezentoval útočným faulem.
5'
Til si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Sowa.
4'
Dobře to udělal Lukebakio, jenž ustál souboj s Tezem a poté posunul míč na volného Fernanda.
3'
Ramalho hledal dlouhým nákopem de Jonga, ale Ramos dokázal kapitána PSV uhlídat.
2'
Ramos podklouzl při rozehrávce, nicméně hosté jeho zaváhání nevyužili.
1'
Italský sudí Massa dal pokyn ke hře, pojďme na to! Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté PSV, kteří budou hrát v tmavě modrých dresech. Jejich soupeř zvolil bílou sadu.
1'

Sevilla FC: Dmitrović – J. Navas (C), Gudelj, S. Ramos, Acuña – D. Sow, Fernando, Rakitić – Ocampos, en-Nesírí, Lukebakio.
Náhradníci: Flores, Árbol – Gattoni, Pedrosa, Mir, Jordán, M. Díaz, Nianzou, Ó. Torres, Ju. Sánchez, Salas, Bueno.
Trenér: Diego Alonso

PSV Eindhoven: Benítez – Teze, Ramalho, Boscagli, Dest – Til, Schouten, Veerman – Bakayoko, L. de Jong (C), Lozano.
Náhradníci: Waterman, Drommel – Sambo, Obispo, Tillman, Pepi, Mauro Júnior, Babadi, van Aanholt, Vertessen, Saibari.
Trenér: Peter Bosz

Rozhodčí: Davide Massa (ITA) – Filippo Meli (ITA), Stefano Alassio (ITA).
První vzájemné utkání

3.10. 2023 – PSV Eindhoven – Sevilla FC 2:2

Branky: 86. L. de Jong (pen.), 90+5. Teze – 68. Gudelj (S. Ramos), 87. en-Nesírí (Ju. Sánchez)

PSV Eindhoven: Benítez – Teze, Ramalho (82. Bella-Kotchap), Boscagli (82. Pepi), Dest – Tillman, Schouten, Veerman (71. Saibari) – Bakayoko (71. Lozano), L. de Jong (C), Lang.

Sevilla FC: Nyland – J. Navas (C) (73. Ju. Sánchez), Gudelj, S. Ramos, Pedrosa (73. Acuña) – Reges (66. D. Sow), Rakitić – Ocampos (87. Badé), Suso (66. Ó. Torres), Lukebakio – en-Nesírí.
PSV Eindhoven

PSV si v této sezoně vede výborně, po třinácti kolech je na čele Eredivisie se sedmibodovým náskokem na druhý Feyenoord. Mimo to má i nejlepší obranu, v lize zatím inkasoval jen pět branek. V rámci Ligy mistrů tak suverénní není, nicméně skupinu má solidně rozehranou. S pěti body je druhý a už dnes může udělat výrazný krok za postupem. Podaří se mu na horké španělské půdě zvítězit?
Sevilla FC

Španělský celek zatím nemá dobrou sezonu. V domácí soutěži je až patnáctý a na svém kontě má pouhých dvanáct bodů. Nepřesvědčivé výkony podává i v milionářské soutěži, kde posbíral jen dvě remízy a se ziskem dvou bodů je poslední ve skupině B. Šance na postup do jarní fáze ještě žije, ale do závěrečných dvou utkání půjde Sevilla z nejhorší pozice ze všech. Uvidíme, zda se jí ještě podaří jednoho ze soupeřů přeskočit.
Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu dalších osm zápasů Ligy mistrů a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Sevilly s PSV Eindhoven. Úvodní výkop je naplánován na 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.