A je to tady! Branky jsme se dnes nedočkali. Pokud tedy nepočítáme tu neuznanou. Přes bezbrankový průběh se nejednalo o tak nudné utkání. Pokud bychom zapomněli na "úděsně úděsný" úsek mezi 25 a 45 minutou, hra byla pohledná a aktivní. Zejména druhý poločas se hrál ve slušném tempu a velké tvrdosti. Po remíze má Slavia 22 bodů a Teplice bodů 25. Na stadionu bylo necelých 5 tisíc diváků. Pro dnešní večer se loučím a těším se zase jednou na počtenou.
90+1
Teplice naposledy střídají. Mahmutoviče nahrazuje Martin Jindráček.
90+1
Grigar mírně zdržuje hru... Vše nasvědčuje konci s velkou nulou.
90
Teplice silně v posledních minutách zápasu tlačí. Nepouští sešívané k balónu. Ale ke střele se ne, a ne, dostat.
88
Ve stejné minutě hosté i střídají. Dnes dobře hrajícího Vůcha nahrazuje čerstvý Stožický.
88
Po velkém závazu před brankou Teplic se míč odrazill dozadu k Čonkovi, který ale nenacentroval přesně, spíše úplně špatně, takže bude vykopávat Grigar.
86
Po srážce s Milutinovićem byl odnesen ze hřiště Ljevaković, kterého vzápětí nahrazuje Siva.
84
Škoda měl na kopačkách rozhodnutí zápasu! Uvolnil se přes celou obranu a z malého vápna napálil jen ležícího Grigara.
82
Dalekonosný centr Čonka se snesl až do Grigarovy náruče.
80
Hra se na chvilku zklidnila na středu hřiště. I když teď se žene za balónem Dolejš, ale svůj pressing přehnal a fauloval Čonka.
78
Z přímého kopu z pětadvaceti metrů pálil Jarolím vysoko nad
76
Po několika pokusech o steč branky, se k odraženému balónu dostal Vondrášek, jehož ukázkovou ránu zkrotily až Čontofalského rukavice.
74
Slavii se musí nechat, že opravdu chce vstřelit branku. Vzadu nechává při útočení vždy jen dva, maximálně tři hráče. Ostatní útočí.
73
Rozehrání mělo myšlenku, dvě narážečky, centr... Avšak k němu se dříve dostala domácí obrana. Ve vápně zůstal ležet Čajič, který je teď ošetřován.
72
Po faulu Milutinoviće budou rozehrávat severočeši přímý kop ze středu, avšak z cirka 30 metrů.
70
Na druhé straně vystašil hosty Trubilův centr, který nakonec ale odvrátil Ljevakovič, který se s míčem nemazlil a naložil mu, co se dalo.
69
Po centru z levé strany pálil z první Dolejš. Jeho perfektně umístěná střela k tyči měla jen jedinou vadu, a to razanci. Díky tomu se s veškerým úsilím podařilo Čontafalskému tuto parádu zastavit!
68
Vůch rozehrál přímák na bližší tyč, kde hlavičkoval těsně vedle levé tyče Vondrášek.
67
Po faulu u hranice velkého vápna mají hosté velkou příležitost. K centru se staví Vůch.
66
Posílení ofenzivy se hned na začátku vyplatilo. Hlavička Škody, ale mířila vedle.
65
Slavia podruhé střídá. Na hřiště nastupuje Stanislav Vlček, který nahrazuje nevýrazného Hurku.
64
Další pokus o steč Grigarovy brány končí nepovedeným centrem Trubily.
63
Trubila vyslal hezkou kolmici do běhu Milutinovićovi, který mu vrátil pozornost centrem do vápna, kde byl ovšem domácí záložník svírán obranci Teplic a tak se k balónu nedostal.
62
Pohledné kombinace a hlavně tvrdá a dohrávaná hra dodaly náboj dnešnímu střetnutí.
61
Hráči si nejspíše vyslechli během přestávky slušnou slovní kanonádu, jelikž aktuální hra ani zdaleka nepřipomíná bídu konce prvního poločasu.
59
Na druhé strany se také útočí. Severočeši se dostali k dostřelu branky, čehož využil Čajič. Jeho úctyhodná pumelice mířila však o metr nad Čontofalského bránu.
57
Slavisté vybojovali roh a ihned ho rozehráli na krátko. To byla ovšem chyba, jelikož aktivní Dolejš je o balón obehrál.
55
Přes ohlušující pískot domácích fandů se po ošetření vrací na hřiště Lukáš.
53
Milan Škoda se nesmířil s kontroverzním rozhodnutím sudího a šel mu svůj postoj vysvětlit. Nejspíše nezůstalo jen u slušných slov a tak viděl žlutou kartu.
52
Slavia vstřelila branku. Avšak sudí ji neuznal, pro faul domácích. Po velkém závaru ve vápně nejspíše jeden ze sešívaných hráčů šlápl na Petra Lukáše, který zůstal v bolestech na zemi. Poté se k balónu dostali domácí a přes ležícího bránkáře dali branku. To již bylo ale pískano a branka tak nemohla být uznána.
50
Petr Lukáš vidí žlutou kartu poté, co Grigar srazil při výběhu v ofsajdu stojícího Blažka. Domácí útočník se na golmana silně obořil, na což Lukáš reagoval silným odhozením Blažka.
48
Domácí vybojovali roh, jehož exekuce se ujal Jarolím, který roztočil balón jen do rukavic pohotového Grigara.
46
Do druhého poločasu vletěli domácí raketovým tempem. Po pár přihrávkách se dostali až do vápna, kde skákavý míč netrefil Lukáš a Trubila tváří v tvář brankáři minul!
46
Slavia střídala. Petráka nahradil Milutinović.
46
Druhý poločas začně v cca. 19:02 a snad se dočkáme zase aktivního přístupu ke hře.
Jak je již uvedeno v příspěvku ze 44 minuty. Po krásném začátku plném šancí, kdy mohly obě mužstva vstřelit několik branek, se hra zklidnila až pod úroveň první ligy. Nuda, nuda, nuda... Fanoušky řádně oceněna pískotem.
44
Blažek se marně snažil přejít přes tři obránce, kteří ho obestoupili.
44
Čekání na Godota, či na fotbal? Krásný začátek vystřídala prvotřídní bída, která se může líbit jen fanouškům silně defenzivního pojetí fotbalu.
43
Trubila dostává žlutou kartu.
42
Pozvolná hra se nelíbila ani fanouškům, kteří si řádně zapískali.
40
Taktéž domácím se nedaří v útočném snažení. O balón přišel Lukáš Jarolím.
38
Po sérii domácích faulů jsou stále Teplice u míče. Nyní se po dlouhé době odhodlali k útoku, ale u vápna přišel Vůch o míč. Na to Slavia reaguje pokusem o rychlý přechod do útoku.
35
Hra se po hektickém, ale pohledném začátku dosti zklidnila. Hraje se zejména nas středu. U balónu jsou nyní severočeši a kombinují na své polovině.
31
Roh se severočechům po taktické stránce povedl, ale z dobré pozice centrující Vachoušek neměl slynu na kopačkách a silně svůj centr přetáhl.
31
Hosté po nenápadné akci získali rohový kop, který bude rozehrávat Vůch.
29
Slavisté běželi čtyři na tři, ale na chvilku zpomalili, a tak zakončujícího Blažka zablokoval za cenu rohového kopu Rosa. Roh se domácím nevydařil, Tepličtí u míče.
25
Blažkova střela z hranice velkého vápna řádně vyprášila Gragarovy rukavice! Hostující bránkář byl však na správném místě a tak brance zabránil.
23
Útok hostí byl uzavřen pohlednými, avšak nepřesnými, nůžkami Mahmutoviče.
22
Jarolímův roh ukryl do rukavic Grygar a ihned rozehrál do protiůtoku.
21
Po pěkné kombinaci Slavie se prodíral uzavřenou obranou ve velkém vápně Blažek a vybojoval rohový kop.
19
A do třetice! Čajič unikl domácím obráncům a z ostrého úhlu jen těsně minul Čontofalského svatyni.
18
Teplice jsou při chuti! Po centru Matuly zleva pálil z první Mahmutovič jen těsně vedle pravé tyče sešívané brány!
16
Z rychlého protiútoku zahrozila Teplice. Nejdříve hosté vybojovali rohový kop, který rozehráli na hranici velkého vápna, kde Čajič poslal hlavičku na zcela volného Matulu, který taktéž hlavou z malého vápna trefil jen brankáře Čontofalského.
15
Blažek z pravého křídla poslal nadýchaný centr do vápna, který Grigar nestihl doběhnout a nepokrytý Škoda mohl hlavičkovat. Jeho střela však branku minula o více jak dva metry.
13
Pěknou kombinaci severočechů pokazila špatná přihrávka Mahmutoviče, který hledal do vápna nabíhajícího Vůcha.
12
Domácí mají zatím více ze hry, ale v poslední chvíli před střelou se ke sešívaným hráčům vždy dobře a pohotově stáhne jeden z obránců Teplic a střele zabrání.
9
Na druhé straně zkusil z třiceti metrů štěstí Vachoušek, ale jeho skákající střela doskákala do prostoru mezi brankou a rohovým praporkem.
8
Petrák čekal na centrovaný míč osamocen na velkém vápně, avšak sprintující Čajič domácím akci překazil, když přeběhl čtvrtinu hřiště a míč, již z kopaček domácího záložníka, odkopl.
7
Až teď hostující Vondrášek zakládá útok. Oproti začátku se stáhl více do zálohy.
5
Ač se Slavia marně snaží dostat přes kompaktní obranu Teplic, tak je stále u míče, jelikož hostům se nedaří odkopnout, ani založit akci.
3
Útočné snažení Teplic ukončil Mahmutovič, který neukličkoval Latku a míč se dostal mimo hřiště. Čontofalský bude od brány vykopávat.
1
Slavia se hned na začátku dostala do velké šance. Petrák hledal mírně přetaženým centrem Blažka, který skákající míč nedokázal trefit do odkryté branky Grigara, který centr podběhl.
1
Ještě před začátkem domácí slaví padesátiny Ivo Knoflíčka, svého útočníka z osmdesátých let.
Úvodní sestavy: SK Slavia Praha: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Cicman, Čonka - Trubila, Petrák, L. Jarolím, Hurka - Škoda, Blažek FK Teplice: Grigar - Dolejš, Matula, Lukáš, Rosa - Čajič, Ljevakovič, Vachoušek, Vůch - Mahmutovič, Vondrášek Rozhodčí: Bílek - Večeřa, Pelikán.
Dobré pozdní odpoledne z Edenu, kde se dnes utká domácí Slavia s fotbalovým klubem z Teplic. Desátá Slavia by si výhrou zajistila dohnání dnešního soupeře, který má před ní tříbodový náskok a okupuje sedmou pozici Gabrinus ligy. Zápas začíná za pár minut a vypadá to, že bude do hry mírně sněžit.