Po jednom gólu si obě mužstva rozdělila i ve druhé půli. Domácí se znovu hned na začátku dostali po trefě Di Santa do vedení, které ovšem čtvrt hodiny před koncem, kdy skóroval Crouch, ztratili. Nakonec však můžou být rádi za bod, neboť Jerome, Crouch a především Adam mohli ve velkých šancích rozhodnout o třech bodech pro svůj tým, ale Wigan podržel nad vodou jeho gólman Al Habsi.
77
Domácí podruhé střídají. McArthura nahrazuje Watson.
90+3
Po Maloneyho centru odvrátili hostující obránci míč do bezpečí.
90+3
Poslední minuta zápasu, u míče domácí.
90+2
Miyaichi se dostal k míči v pokutovém území, ale dřív, než stihl zakončit, byl sražen k zemi. Zákrok to byl - dle mínění hlavního rozhodčího - čistý.
90+1
Al Habsi musel hodně rychle z branky, aby míč chytil do rukavic před dobíhajícím protihráčem.
90+1
Ještě tři minuty se budou nastavovat.
90
Míč končí u Al Habsiho, který okamžitě odkopává.
88
Maloneymu si míč ukopl a poslal jej přímo do náruče Begoviče.
87
Jerome zkusil po centru před branku nůžky, ale balón poslal nad.
85
A další obrovská možnost hostů. Adam zahrával přímý kop, do protipohybu gólmana ještě míč tečoval jeden z domácích hráčů, ale Al Habsi ještě stihl pravou rukou míč vyrazit vedle branky. Následně sklidil velké ovace publika a velkých díků od svých spoluhráčů, neboť nyní je zachránil od jistého gólu.
84
Jerome se mohl stát hrdinou Stoke, po levé straně se hnal k brance soupeře, kousek před šestnáckou vystřelil, ale Al Habsi se natáhl a míč dokázal vyrazit. K dorážce se ještě dostával Crouch, ale jeho pokus byl zblokován.
83
Ze kterého žádné nebezpečí pro Begoviče nevzešlo.
82
Huth musel řešit svízelnou situaci, kdy se domácí už už hnali sami na brankáře. Nakonec je z toho jen roh.
81
Koné je opravdu dnes téměř k nezastavení. Znovu zavezl míč až skoro před branku, ale tam přihrál jen svému protihráči.
80
Domácí střídají. Odchází Di Santo, kterého nahrazuje Miyaichi.
79
Domácí to nevzdávajím, po další z mnoha akcí Koného ovšem míč končí v zámezí a Begovič bude odkopávat.
75
Hosté střídají. Odejde Kightly a místo něj se na hřiště podívá Jerome.
76
Stoke City právě vstřelilo branku!
Pěkného Waltersova centru na pravou stranu útočného pásma využil PETER CROUCH, který hlavičkou do protipohybu brankáře srovnává na 2:2.
75
Další střelecký pokus hostí, tentokrát to zkoušel Walters, ale neuspěl.
74
Walters stihl doběhnout prudký centr, ale ve skluzu na levé straně pokutového území poslal míč příliš vysoko nad.
72
Whitehead to teď řešil hodně zbrkle. Místo toho, aby si balón zpracoval a poté v podstatě sám před gólmanem zakončil, střílel z voleje, ovšem míč trefil hodně špatně a poslal jej vysoko nad. Tohle mohla být dobrá šance na srovnání.
71
Di Santo je zpátky ve hře.
72
Domácí se dostávali do šance, ale zastavil je ofsajd.
70
Hosté vhazovali aut, nepřesnou rozehrávkou však míč doputoval až k AL Habsimu a ten jej schoval do svých rukavic.
69
Hráč odešel sám bez pomoci za postranní čáru a tak se může pokračovat dál ve hře.
68
Di Santo zůstává ležet na zemi a hra je přerušena.
66
Maloney se prezentoval krásnou individuální akcí na jejíž konci pálil jen do hradby těl před sebou, odražený míč však získal volný Boyce, ale poslal jej těsně nad. Begovič by byl zřejmě bezmocný.
65
Domácí jsou častěji u míče, ale místo střel volí radši přihrávku. Nyní zcela zbytečně poslali míč v podstatě až od útočného pásma na svou polovinu.
64
A opět v akci Koné, tentokrát už jeho přihrávka byla přesná, ale Jonesova následná rána byla zblokovaná a míč se až k Begovičovi nedostal.
62
Příliš dlouhý nákop, na který Koné nedosáhl. Hosté vhazují aut.
61
Držení míče: 62 % - 38 % ve prospěch Wiganu.
60
Domácí si dlouho přihrávali, kuráž k útoku nakonec našel Maloney, vydal se na hranici pokutového území, kde chtěl přihrávkou vyslat spoluhráče na zteč, ale míč zblokoval jeden z hráčů soupeře a z šance tak nebylo nic.
58
Znovu v akci Koné, který rozehrál akci, které by slušel gól, ovšem to by musel domácí fotbalista lépe přihrát.
57
Wilson poslal před domácí branku dobrý balón, ale našel jen hlavičku Figueroa, který balón odhlavičkoval daleko od branky.
55
Teď si hosté nerozumněli ve finální fázi své akce, Adam poslal přihrávku domácímu gólmanovi, místo svému spoluhráči, poté se sice omluvil, ale míč a případnou šanci mu to zpátky nevrátí.
54
Crouch se dostal do dobré šance, když hlavičkoval sám před brankářem, ale nejen, že netrefil branku, ale navíc stál v ofsajdu, takže případný gól by neplatil.
53
Vzápětí jej napodobuje kolega z protějšímu mužstva McArthur.
52
Žlutou kartu vidí za faul na protihráče Whitehead.
49
Wigan právě vstřelil branku!
Velkou práci odvedl Koné, který dokázal obehrát tři protihráče, poté přihrát na střed šestnáctky volnému FRANCU DI SANTOVI, který už neměl velkou práci s tím, aby míč trefil do odkryté části branky. Begovič sice po míči rychle skočil, možná se jej i dotkl, ale chytit nebo vytlačit jej nedokázal.
48
Domácí zahrávali rohový kop, k hlavičce se dostal Figueroa, ale trefil se přesně do rukavic Begoviče.
46
Druhý poločas je tak otevřený, oba celky mají k vítězství i porážce stejně daleko a blízko.
Je za námi první půle. Domácí v ní byli ze začátku aktivnějším mužstvem a hned po pěti minutách se díky pokutovému kopu, který proměnil Maloney, dostali do vedení. Poté však pomalu ubírali v tempu a kromě velké šance Koného se do šancí už moc nedostávali. Naopak hosté přidali, ke konci poločasu byla větší aktivita na jejich straně a odměnou jim bylo vyrovnání, také z penalty. Úspěšným střelcem se stal Walters. Následně ještě krásnou ranou orazítkoval Wilson břevno.
45+2
Hráči Wiganu mají balón ve své moci, ale nikam už příliš nespěchají.
45+1
Ještě dvě minuty se budou nastavovat.
45
Do třetice Wilson, který je v posledních minutách opravdu hodně vidět, nyní však v trošku negativním světle, neboť vidí žlutou kartu.
44
Balón poté skončil mimo a dle mínění rozhodčích díky teči jednoho z domácích hráčů. Po rohovém kopu se do zakončení hlavou dostal znovu Wilson, tentokrát však jeho pokus už tak nebezpečný nebyl, neboť mířil vysoko nad branku.
43
A mohlo být pro Athletic ještě hůř. Wilson se doběhl pro míč a z voleje ho napálil na branku soupeře, krásná rána a míč byl ještě trochu tečován a nakonec skončil na břevně. Velké štěstí pro domácí.
42
Docela tvrdý zásah pro domácí, ale nutno říct, že si o něj tvrdě koledovali a hosté si gól za zvýšenou aktivitu v posledních minutách zasloužili.
40
JONATHAN WALTERS srovnává stav, když míč poslal zhruba do poloviny levé části branky, mezi brankářem Al Habsim a levou tyčí. Měl i štěstí, domácí gólman si na míč sáhl.
39
Byla nařízena penalta. Rukou zahrál Figueroa a pro hosty se naskýtá stejná situace jako pro domácí na začátku utkání.
38
Nový muž na hřišti Adam poslal míč kolem zdi před branku, kde se o něj strhl velký boj, ale domácí nakonec se štěstím dokázali celou situaci ustát a neinkasovat.
37
No, tak tohle je opravdu velká šance pro Stoke City. Po faulu mají k dispozici přímý kop, kdy míč stojí přesně na čáře ohraničující pokutové území.
36
Střídají také hosté, ještě v prvním poločase, ovšem vinou zranění to tentokrát není. Adam nahrazuje Wilkinsona.
34
Hostující celek nyní zastavil v jeho útočné snaze ofsajd a i když hráči hodně protestovali, nic na výroku hlavního rozhodčího už nezměnili.
33
Cameron znovu z velké dálky zkusil pozornost brankáře Wiganu, ale i když to původně vypadalo, že míč jde do branky, skutečnost byla úplně jiná a Al Habsi nemusel opět vůbec zasahovat.
32
Koné dostal příliš prudkou přihrávku a nedokázal míč zpracovat. Domácí se tak musí stěhovat z útočného pásma zpět.
30
Po dalším centru hostí se po hlavičce jednoho z nich k míči dostal Al Habsi, toho poté ještě srazil k zemi Walters a může být hodně rád, že nevidí žlutou kartu.
29
Hraje se dál, ale bez Beausejoura. Toho střídá Jones.
27
Beausejour zůstal ležet na trávníku a hra je přerušena.
25
V posledních chvílích ovšem aktivita Wiganu zeslábla, v prvních deseti, patnácti minutách se domácí hrnuli do útoku, ale nyní se spíš soustředí na obranu a hosté toho využívají. Wilkinsonova rána však, podobně jako ty předchozí od jeho spoluhráčů, nebyla přesná.
23
Koné měl na kopačce druhý gól, Di Santo centroval z pravé strany, míč skluzem poslal před branku Beasujour, poprvé jej ještě obránci odvrátili, ale znovu k Beasujourovi, který zkusil střílet, trefil obránce, od kterého se balón odrazil právě ke Konému, ale ten poslal míč jen na střed branky, kde stál připravený Begovič. Kdyby domácí fotbalista mířil k tyčce, určitě by dal gól, sám hráč se teď diví, jak tohle nemohl nedat. Velká škoda pro Wigan.
21
Ale k balónu se dostal znovu soupeř a z velké dálky to zkusil Wilson, Al Habsi však zasahovat nemusel.
20
Centr před branku nevyšel, domácí vyráží do protiútoku.
19
Figueroa si došlápl na Crouche a před hosty se naskýtá další dobrá příležitost ke skórování v podobě standartní situace.
18
Podobná situace se děje i na druhé straně, s tím rozdílem, že balón končí v zámezí a Begovič bude odkopávat.
17
Nakopnutý míč končí u Al Habsiho, ten s rozehrávkou chvíli počkal a pak nakrátko přihrál.
15
Tečovaný míč končí v zámezí. Hosté budou vhazovat aut.
14
Di Santo se dožadoval druhé penalty, ale tentokrát hlavní rozhodčí jen ukazuje: "Vstávej !"
13
Přihrávku před branku vystihl Figueroa a míč odkopl do bezpečí.
12
Hosté můžou na chvíli vydechnout, neboť domácí se provinili faulem a musí se stáhnout zpátky.
11
McCarthy se dostal k odraženému míč a z asi dvaceti metrů střílel, ovšem balón vůbec netrefil podle svých představ a poslal jej slabou ranou mimo branku. Poté se ještě omluvil, že radši spíš nepřihrával.
9
Dlouhý aut do obranného pásma Stoke, kam si nabíhal Kightly a moc nescházelo k tomu, aby se k míči dostal. Takto však bude jen Al Habsi odkopávat.
7
U balónu domácí a v klidu si přihrávají na polovině hrací plochy.
5
Jako exekutor byl zvolen SHAUN MALONEY, jenž poslal míč na levou stranu, opačně, než šel gólman Stoke.
5
Byla nařízena penalta. Huth zahrál v pokutovém území rukou.
4
Pěkný centr Shawcrosse, ovšem míč byl tečován a svého adresáta před brankou nenašel.
3
Špatná přihrávka a balónu se zmocnili i hosté, kteří se následně snaží zklidnit hru.
2
U balónu stále domácí, tentokrát neprošel míč na volného Koného, který by šel nejspíš sám na gólmana.
1
Domácí vybojovali na půlce soupeře míč, poté s ním zaběhli až před branku, kde se poté dožadovali odpískání penalty, ovšem hlavní rozhodčí jejich přání nevyslyšel.
1
Hráči obou mužstev jsou připraveni, utkání za chvíli začne.

Wigan Athletic: Al Habsi - Boyce, Figueroa, Caldwell, Ramis - Koné, Beausejour, McCarthy, McArthur - Maloney, Di Santo.

Stoke City: Begovič - Wilkinson, Huth, Shawcross, Wilson - Kightly, Whelan, Cameron, Whitehead - Crouch, Walters.

Rozhodčí: Atkinson - Burt, West.
Vzájemné zápasy z poslední sezóny vyzněly lépe pro Wigan, který si nejprve odvezl ze stadionu Stoke bod za remízu 2:2 a poté zvítězil doma 2:0. Nutno však říct, že zmiňovanou remízu zachraňoval Athleticu až tři minuty před koncem trefou z penalty Ben Watson.
Hostujícímu celku náleží příčka jedenáctá s dvěma bodíky, které získal díky dvěma remízám: 1:1 v Readingu a 0:0 doma s Arsenalem. V prvním utkání však Stoke sahalo po třech bodech, o které je nakonec připravil až Adam Le Fondre, který se trefil v nastavení z pokutového kopu.
Domácímu mužstvu zatím patří osmá pozice se třemi body. V prvním kole sice doma prohrálo 0:2 nad favorizovanou Chelsea, ovšem vzápětí si ve druhém kole poradilo stejným poměrem se Southamptonem.
Přeji příjemné sobotní odpoledne. Anglická fotbalová liga pokračuje třetím kolem, ve kterém Stoke City přijíždí na hřiště Wiganu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.