Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huddersfield Town : Bournemouth - 11. února 2018   13:00

Huddersfield Town
7' Pritchard (Mounié) • 27' Mounié (Mooy) • 66' S. Cook(vl.)  • 90+5' van La Parra
4:1
(2:1)
Bournemouth
13' Stanislas  (Fraser)
Lössl – Hadergjonaj, Zanka, Schindler, Malone (53. T. Kongolo) – Hogg (C), Pritchard – Ince (65. Quaner), Mooy (76. Biling), van La Parra – Mounié.
Coleman – T. Kongolo, Hefele, Biling, Sabiri, Williams, Quaner.
Oliver – Bennett, Ledger
John Smith's Stadium Huddersfield
Bournemouth
Begović – Francis (C), S. Cook (70. A. Smith), Aké – Fraser, L. Cook, Gosling, Daniels – Ibe (58. J. King), Stanislas (65. Mousset) – C. Wilson.
Boruc – A. Smith, Simpson, Surman, Arter, J. King, Mousset.

SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Bournemouth 4:1

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Je dobojováno. Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří se již v 7. minutě radovali z vedoucí branky. Po průniku a přihrávce Mouniého se prosadil Alex Pritchard. O šest minut později však srovnal Junior Stanislas a začínalo se znovu od začátku. Ve 27. minutě však převážil misky vah na stranu svého týmu Steve Mounié a první půli tak výsledkem 2:1 opanovali domácí.
Druhý poločas navíc také vyšel lépe Huddersfieldu. V 66. minutě se trefil podruhé v duelu Steve Mounié a s akciemi hostů to začínalo vypadat bledě. Ti si poté nedokázali vypracovat prakticky žádnou šanci a v nastaveném čase navíc inkasovali z nařízené penalty. Tu s přehledem proměnil Rajiv van la Parra. Town tak berou tři body za zaslouženou výhru 4:1.
90+6'
90+6'
Utkání se již prakticky jen dohrává a už se pravděpodobně nic převratného nestane.
90+5'
Huddersfield právě vstřelil branku! Domácí v samotném závěru přidávají čtvrtý gól a pečetí tak svou dnešní výhru! RAJIV VAN LA PARRA se ujal nařízené penalty a poslal míč k pravé tyči, zatímco Begović padal na druhou stranu.
90+4'
Sudí v závěru nařizuje po faulu na Pritcharda pokutový kop pro Huddersfield.
90+3'
Ti se nikterak neukvapili a rozehráli standardku nakrátko. Následně situaci zvládli a budou moci vhazovat.
90+2'
Následně Bournemouth fauloval na útočné polovině a domácí s rozehrávkou pochopitelně nikam nespěchají.
90+1'
Lössl svým odkopem trefil jen záda Wilson, od kterých se míč odrazil mimo hřiště. Sudí však pískají bránění ve hře hostujícímu útočníkovi.
90+1'
Lössl má nyní míč ve svých rukavicích a uklidňuje hru. Mezitím hlavní sudí nastavil 6 minut nad rámec řádné hrací doby.
90'
Míč sice po centru dopadl k nohám jednoho z hostů, ale ten nedokázal propálit skrumáž těl před bránou Huddersfieldu.
90'
Ti se budou ovšem muset bránit dalšímu rohovému kopu Bournemouthu.
89'
Přímý volný kop z poloviny hřiště měli k dispozici hosté a všichni hráči byli nastěhováni v šestnáctce Huddersfieldu. Tam se sice dostali k hlavičce, ale následně míč dopravili do bezpečí domácí fotbalisté.
87'
Lössl šel neohroženě do souboje s dvojicí protihráčů a byl úspěšnější. Hostům byl navíc odpískán ofsajd a tohle již vypadá s akciemi AFC velmi bídně.
86'
Ani v dalším brejku si domácí nevypracovali brankovou příležitost. Mouniého přihrávka pod sebe nenašla adresáta, ale jeho spoluhráči i tak budou moci pokračovat s balonem na svých kopačkách.
84'
Vzápětí mohli do brejku postupovat domácí. Ten zakončoval ranou pětadvaceti metrů střídající Biling, ale jeho pokus mířil vysoko nad bránu Begoviće.
83'
Mousset se znovu pokusil o střelu zpoza šestnáctky. I v tomto případě ovšem trefil prvního bránícího hráče.
82'
Town nyní našetřili velmi cenné vteřiny na polovině Bournemouthu. Poté je jim však odmáván a odpískán ofsajd a budou se tak muset znovu bránit.
81'
Skvěle navíc zapracovali na levé straně, kde dokázali hráči domácích vybojovat míč pro své barvy. Obrana Huddersfieldu si tak může na chvíli oddechnout.
80'
Následně to z velkého úhlu zkoušel Musset, ale jeho pokus byl zastaven prvním bránícím hráčem. Hosté zatím hledají marně cestu k další gólovce.
79'
A znovu musí hosté začínat až od Begoviće. Čas jim však rychle ubíhá a v cestě za vyrovnáním to budou mít více než složité.
78'
Další centr však lapil bez problémů do rukavic gólman Begović, který poté založil rychlý brejk Bournemouthu. Wilson si ovšem nepohlídal svůj náběh a pomezní sudí mu odmával ofsajd.
78'
Pritchard po faulu na svou osobu rozehrával z pravé strany přímý kop. Centr však příliš přetáhl, ale jeho tým i tak zůstane u míče.
76'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Aaron Mooy, přichází Philip Biling.
75'
Domácí hráč je již naložen na nosítkách a odnášen do útrob stadionu za potlesku tribun.
74'
Poté bude ze hřiště na nosítkách odnášen Mooy, se kterým to nevypadá vůbec dobře. Lékaři mu ošetřují levé koleno a nejspíše tak budeme svědky posledního střídání.
73'
Další útok hostů zastavuje praporek sudího, který jim v pokutovém území odmával ofsajd.
72'
Domácí poté díky své nepřesnosti darovali míč svému soupeři a u zrodu dalšího útoku hostů bude stát brankář Begović.
71'
Žlutou kartu dostává Lys Mousset (AFC Bournemouth).
70'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Steve Cook, přichází Adam Smith.
68'
To však zvládla na výbornou a Bournemouth tak může znovu pomýšlet na útok. Bude však muset pořádně zabrat, protože zhruba 25 minut před koncem prohrává o dvě branky.
67'
Pritchard poté střílel z hranice vápna, avšak jeho rána se k Begovićovi nedostala díky zásahu hostující obrany, která se však bude muset bránit rohovému kopu.
66'
Huddersfield právě vstřelil branku! Velká chyba v rozehrávce hostů domácí trestají! Bournemouth na vlastní polovině přihrál pouze na kopačky hostů. Poté se balon dostal k Mooyovi, který jej zatáhl na levý roh šestnáctky, odkud našel na středu po zemi STEVEA MOUNIÉHO, jenž ranou z první trefil Stevea Cooka, od kterého se míč odrazil do branky.
65'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Tom Ince, přichází Collin Quaner.
65'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Lys Mousset.
64'
Po Mooyeho přímém kopu nejprve domácí reklamovali penaltu u sudího. Hra však pokračovala a na hranice vápna se k odraženému míči dostal jeden z fotbalistů Townu, který se náhle poroučel k zemi. Ani tentokrát však hvizd z úst rozhodčího nezazněl.
62'
Schindler následně zahrál rukou a je pískáno. Míč budou mít ve své moci hosté z Bournemouthu.
61'
Obrovskou tutovku nyní spálili fotbalisté Townu! Mooyův vynikající centr z rohu pokutového území našel na malém vápně hlavu Inceho, jenž z vyložené pozice mířil trestuhodně nad.
60'
Domácí nyní chtěli překonat soupeřovu zálohu šikovným obloučkem. Poté však míč na chvíli ztratili, avšak ten jim nepovedeným odkopem vrátil jeden ze středopolařů Bournemouthu.
58'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jordon Ibe, přichází Joshua King.
56'
Simon Francis na levé straně nepustil za svá záda hráče Huddersfieldu. Učinil tak ale pouze za cenu faulu, který sudí ohodnotil žlutým kartónkem.
56'
Po rohovém kopu se však Francis dopustil útočného faulu v šestnáctce Huddersfieldu a bude se kopat proti bráně AFC.
55'
Francis výborně rozehrál útok hostů na levou stranu, odkud se Ibe probil do šestnáctky. Následně se snažil přihrávat pod sebe, ale jeho nabídku odehrála domácí obrana na rohový kop.
54'
Pritchard poté nakopl míč nazdařbůh a Mounié neměl žádnou šanci jej doběhnout. Následně jej proto sebral do náruče brankář Lössl.
53'
Hosté sice spustili na polovině soupeře aktivní presink, ale Town se z něj dokázali vymanit a z prostoru u střídaček budou moci vhazovat.
53'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Scott Malone, přichází Terence Kongolo.
51'
Fraser byl nyní v obklíčení tří protihráčů, ale dokázal na vlastní polovině vybojovat nedovolený zákrok na svou osobu.
50'
WIlson se výborně vyhnul ofsajdu a poté z levé strany velkého vápna servíroval přihrávku pod sebe. Na hranici penalty však dobře zasáhli domácí zadáci, kteří míč ve skluzu sklepli k Lösslovi.
48'
Mooy to následně zkoušel zpoza šestnáctky. Rána mu však příliš nesedla a míč se pomalu došoural do zámezí vedle zadní tyče.
47'
Fraser byl poté faulován svým strážcem a vybojoval pro Bournemouth přímý volný kop.
46'
Aktivněji vstoupili do druhé půli domácí. Pritchard se probil až do pravé strany pokutového území, ale následně svou dělovku nenasměroval mezi tři tyče.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:01.
První půle je minulostí. V ní byl k vidění poměrně útočný fotbal, jenž nám přinesl hned tři branky. Hned v 7. minutě šli domácí do vedení, když se po akci Mouniého prosadil Alex Pritchard. O šest minut později však již bylo srovnáno. Po centru z pravé strany chladnokrevně umístil míč k pravé tyči Junior Stanislas. Ve 27. minutě Town zahrávali přímý volný kop z levé strany a po něm se podruhé v zápase dostali na rozdíl jednoho gólu. Mooyův centr usměrnil za Begoviće Steve Mounié. Hosté mohli ještě jednou vyrovnat, ale Cook po signálu z rohového kopu trefil jen levou tyč domácí brány. Huddersfield tak vede po pětačtyřiceti minutách 2:1.
45+3'
45+2'
Následně z prostoru od střídaček budou domácí vhazovat a vypadá to, že své vedení již do přestávky udrží.
45+1'
Pomeznímu sudímu následně neuniklo ofsajdové postavení hostů po jejich dalším centru ze standardní situace. Rozehrávat tak bude brankář Lössl.
45'
V závěrečných vteřinách první půle drží hosté míč na útočné polovině a hledají skulinku v obraně Huddersfieldu. Mezitím hlavní sudí nastavil 2 minuty.
44'
Poté se o slovo přihlásili opět hostující fotbalisté. Ti však našli svým centrem jen hráče Townu, kteří míč odkopli do autu. Poté se ještě AFC snažili o střelu, ale ta také nedošla až Lösslovi.
42'
Domácí nyní zatlačili svého soka. Ten dokázal odvrátit první centr Townu a poradil si i s následnou střelou z levé strany, kterou obětavě zablokoval Francis.
41'
Malone následně zvládl situaci na levé straně a nechal míč doskákat až za lajnu. Bude z toho odkop od domácí brány.
40'
Begović poté svým nákopem hledal své spoluhráče na útočné polovině, ale míč doskákal až do zámezí a Huddersfield tak bude moci vhazovat.
38'
Povedenou kombinaci ze středu hřiště a na levé straně dokázali domácí zneškodnit. Přihrávka hostů totiž byla z jejich pohledu velmi nepřesná.
37'
Mounié dělal mohl, ale u míč byl dříve Begović, který jej schoval do rukavic. Velká škoda pro domácí Huddersfield.
35'
Wilson poté posílal svou přihrávku do vápna, kde však zasáhli výborně domácí stopeři, jenž díky dobrému čtení hry získali míč na své kopačky.
34'
Na následný centr si došel brankář Begović, který balon vyboxoval pryč od své brány.
33'
Hadergjonaj otřel svou ránu o soupeřovo tělo, od kterého se míč odrazil do zámezí. Následovat bude rohový kop pro Huddersfield.
31'
Co chybělo a mohlo být opět vyrovnáno! Hostům se povedl signál po rohovém kopu, při němž si Cook odskočil na značku pokutového kopu a svou střelu otřel o levou tyč domácí brány.
31'
Domácí však míč ztratili a do rychlého kontru postupovali hosté. Stanislasovu nabídku pod sebe srazili zadáci Townu jen na roh.
30'
Velmi důrazně zahráli nyní domácí na své polovině a budou tak moci přejít do útočné fáze.
27'
Huddersfield právě vstřelil branku! Před půhodinou hry si berou domácí zpět své vedení! Aaron Mooy skvěle nacentroval míč z levé strany na hlavu STEVEA MOUNIÉHO, jenž se trefuje mimo dosah hostujícího brankáře. Begović za jeho hlavičkou plachtil marně.
27'
Cook zezadu srazil svého soupeře na vlastní polovině a domácí mají k dispozici velmi zajímavou standardku.
25'
Od WIlsona šel nakonec balon za čáru a sudí to moc dobře viděli. Bude se tedy kopat od brány domácího týmu.
24'
Nakonec to však zvládli i s trochou štěstí! Na zadní tyči se k hlavičce dostal Zanka, který svůj pokus nasměroval jen do rukavic Begoviće.
23'
Na malém vápně poté odvraceli centr hosté po rohovém kopu Huddersfiledu, ale budou se muset i nadále bránit.
22'
Stopeři Bournemouthu opět vyskočili nejvýše ve vlastním vápně. Po jejich zásahu se dostal míč daleko od brány Begiviće.
21'
V ofsajdu se při následném brejku ocitli fotbalisté AFC a bude se tak kopat proti jejich brance.
20'
Ani další centr z levé strany neprošel přes dobře skluzujícího obránce Bournemouthu. Domácí poté ještě reklamovali ruku, ale sudí penaltu neodpískal.
19'
Huddersfiles poté centrem ze standardní situace našel pouze hlavu hostujících hráčů, kteří míč dostali do bezpečí.
18'
Gosling následně zastavil své soupeře zatažením za dres na vlastní polovině a od sudího vidí žlutou kartu.
17'
Vzápětí navíc o míč přišli a z prostoru u střídaček budou moci vhazovat fotbalisté Bournemouthu.
16'
Domácí se následně znovu tlačí do útoku a hosté se zatím úspěšně brání na vlastní polovině.
13'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Hosté se však nenechali zahanbit a bleskově srovnávají na 1:1! Z pravé strany přiletěl do velkého vápna centr Ryana Frasera. Mezi malým vápnem a penaltou si míč zpracoval JUNIOR STANISLAS, který umístil svou technickou ránu přesně k zadní tyči.
13'
Bournemouth však se svým dalším útokem neuspěl a navíc ztratil míč na polovině soupeře. Následně budou hosté vhazovat, konkrétně Hadergjonaj.
11'
Nathan Aké byl poté faulován na vlastní polovině a jeho celek tak může v poklidu rozehrávat.
9'
Z něj však hosté vůbec neohrozili bránu domácích, kteří tak stále drží jednobrankový náskok.
8'
Ibe svou dobrou prací vybojoval přímý volný kop pro své barvy.
7'
Huddersfield právě vstřelil branku! Domácí se z první nebezpečnější šance ujímají vedení a prolamují třízápasovou ligovou smůlu, ve kterých nedokázali vstřelit branku! Vynikající práci odvedl Mounié, který na levé straně přesprintoval svého strážce až do pokutového území, odkud naservíroval přihrávku pod sebe ALEXI PRITCHARDOVI, jenž z první ranou na bližší tyč otevírá skóre.
6'
Domácí stoper však bude v pořádku a již se hlásí o vstup na trávník u hlavního sudího.
5'
Velmi nepěkně nyní přepadl přes soupeře Schindler. Z velké výšky po vzdušném souboji dopadl na záda a žádá si ošetření lékařů.
4'
Hadergjonaj následně pokazil centr z pravé strany, když svou nabídku našel jen kopačky hostujících hráčů, kteří s míčem již postupují vpřed.
3'
Na poslední chvíli hasil vznikající požár Hadergjonaj, který ve skluzu upálil míč Wilsonovi, jenž by se poté řítil sám na bránu domácích.
2'
I ten druhý však hravě dokázala zlikvidovat a poté dobře zapracovali zadáci Town, kteří vybojovali autové vhazování pro své barvy.
2'
Ten sice Huddesrfield ubránil, ale vzápětí se proti dalšímu bude muset znovu činit ve vlastní šestnáctce.
1'
Aktivněji začali utkání hosté, kteří se snažili odcentrovat z levé strany. Po zásahu domácí obrany budou zahrávat rohový kop.
1'

Huddersfield Town: Lössl – Hadergjonaj, Zanka, Schindler, Malone – Hogg (C), Pritchard – Ince, Mooy, van La Parra – Mounié.
Náhradníci: Coleman – T. Kongolo, Hefele, Biling, Sabiri, Williams, Quaner.

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké – Fraser, L. Cook, Gosling, Daniels – Ibe, Stanislas – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – A. Smith, Simpson, Surman, Arter, J. King, Mousset.

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Ledger.
Poslední vzájemné utkání

18..11.2017 Bournemouth – Huddersfield 4:0
AFC Bournemouth

Bournemouth si vede relativně dobře a po šestadvaceti kolech má na svém kontě 31 bodů, které mu garantují 10. místo soutěže.
Dobrou formu potvrdil také v posledních sedmi ligových zápasech, kdy nepoznal, jak chutná porážka. V nich si připsal například skalpy Chelsea či Arsenalu.
Na cizích stadionech odehrál třináct duelů, ze kterých posbíral 13 bodů. Právem mu tak náleží 9. příčka v tabulce venkovních mužstev.

Posledních pět ligových utkání

3.2.2018 Bournemouth – Stoke 2:1
31.1.2018 Chelsea – Bournemouth 0:3
20.1.2018 West Ham – Bournemouth 1:1
14.1.2018 Bournemouth – Arsenal 2:1
1.1.2018 Brighton – Bournemouth 2:2

Huddersfield má za sebou šestadvacet zápasů, ze kterých dokázal vytěžit pouze 24 bodů. Tento zisk mu stačí až na předposlední 19. místo.
Jeho velkou slabinou je určitě defenzíva. Ta inkasovala v dosavadním průběhu hned 46 gólů a společně s obranou Evertonu je druhou nejhorší v lize. Také v útočné fázi jsou na tom zle. S pouhými 19 vstřelenými brankami je Huddersfield nejhorším týmem Premier Lague.
V posledních pěti zápasech dokonce ztratil všechny body a vstřelil v nich jediný gól, což je velmi tristní bilance, kterou bude chtít dnes určitě zlomit.
Před vlastními fanoušky se Town představili ve třinácti případech a vytěžili z nich 16 bodů, díky kterým jsou na 17. pozici v tabulce domácích týmů soutěže.

3.2.2018 Manchester United – Huddersfield 2:0
30.1.2018 Huddersfield – Liverpool 0:3
20.1.2018 Stoke – Huddersfield 2:0
13.1.2018 Huddersfield – West Ham 1:4
1.1.2018 Leicester – Huddersfield 3:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.