Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Southampton - 29. listopadu 2017   21:00

Manchester City
47' De Bruyne  • 90+6' Sterling (De Bruyne)
2:1
(0:0)
Southampton
75' Romeu  (Boufal)
Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Gündoğan (80. B. Silva) – Sterling, Agüero, Jesus (74. Silva).
Bravo – Danilo, Mangala, Zinčenko, Silva, B. Silva, Díaz.
Paul Tierney – Adrian Holmes, Mick McDonough, Robert Madley
Etihad Stadium, Manchester
Southampton
Forster – Soares (87. McQueen), Jošida (C), V. van Dijk, Hoedt, Bertrand – P.-E. Höjbjerg (65. Boufal), Romeu, Lemina – Redmond, S. Long (83. Ch. Austin).
A. McCarthy – McQueen, Tadić, Boufal, S. Davis, Gabbiadini, Ch. Austin.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Southampton 2:1. Výhru zachránil v nastavení Sterling

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.
Manchester City opět vyhrává a udržuje si už tak neskutečný náskok na špici, navíc navyšuje sérii vítězných zápasů v řadě na 19! Hned 2 minuty po hvizdu druhého poločasu se prosadil Kevin De Bruyne svým volným přímým kopem. Manchester City pak kontroloval hru, nicméně gól vstřelil Southampton. Konkrétně Oriol Romeu obdržel skvělou přihrávku a srovnal. Manchester City se pak následně hodně snažil, dokonce dal branku, ta však nebyla uznána pro faul na brankáře. Už už se zdálo, že se body budou dělit, nicméně milisekundy před koncem propálil Forstera Raheem Sterling, který tak vstřelil enormně důležitou branku. Zápas hned poté skončil. Manchester City sice vyhrál gólem z poslední vteřiny, nicméně celý zápas byl lepším celkem. Krom jejich výkonu stojí za pochvalu i výkon gólmana Frasera Forstera, který vychytal dost tutovek a připsal si hned 10 zákroků.
90+6'
90+6'
Manchester City právě vstřelil branku!
Neskutečná exploze radosti právě probíhá na Etihad Stadium! Manchester City vstřelil rozhodující branku! RAHEEM STERLING získal míč, chvíli s ním byl a moc nevěděl, co s ním. Tak si jej přihrál na Kevina De Bruyneho, od něj si jej vzal nazpět a střelou zpoza šestnáctky k protější tyči rozhodl dnešní zápas a spustil obří lavinu euforie na Etihad Stadium – 2:1!
90+5'
Míč se sice dostal do sítě, nicméně všemu předcházel faul Fernandinha na gólmana a hosté tak zahrávají volný přímý kop místo inkasování branky.
90+4'
Hraje se nyní vskutku nahoru dolů, pokaždé je u míče někdo jiný. To moc nevyhovuje Manchesteru City, který, kdykoliv je u míče, se snaží urvat výhru. Naopak Southampton by už nejraději pískal konec.
90+3'
Kevin De Bruyne s Kylem Walkerem zastavili rozjetý útok Southamptonu a hned přesouvají veškerou hru dopředu k brance Forstera a početné obraně hostí.
90+2'
Kevin De Bruyne to zkoušel vskutku dalekonosnou ránou, nicméně tento projektil Belgičana se ani nepřiblížil svatyni hostů.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut nad rámec řádné hrací doby!
90'
David Silva nedokázal vystavit Sergia Agüera do šance, tak si vyměnil míč s Bernardem Silvou a celý tým Manchesteru City to zkouší znovu.
89'
Do útoku se málem zapojil i Ederson, který znatelně vyběhl a dlouhou přihrávkou hned poslal balón k brance Forstera.
88'
Hned příchozí Blesk McQueen... tedy pardon, Sam McQueen se zapojil do obranné hry Southamptonu, když bránil hlavičku Bernarda Silvy. Ze souboje dvou střídajících hráčů vyšel lépe ten hostí.
87'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Cédric Soares, přichází Sam McQueen.
86'
Útok Davida Silvy překazil zajímavě vypadající pád Cédrica Soarese, který domácí fanoušci ohodnotili poněkud silným pískotem. Nicméně krajní bek Southamptonu je momentálně ošetřován.
85'
Onen rohový kop však domácím štěstí nepřinesl, neboť centrovaný míč schoval do svých rukavic Fraser Forster, který následně balón poslal co nejdále od své svatyně.
84'
Raheem Sterling získal balón po povedeném centru od De Bruyneho, prošel obranou a poté balón ztratil. Nicméně alespoň dokázal vybojovat nadějný rohový kop pro domácí.
83'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Charlie Austin.
82'
Volný přímý kop hostů proběhl v podobě centru do šestnáctky Manchesteru City, nicméně zde si míč vzali opět nazpět domácí, kteří následně přechází do útoku ve snaze strhnout vedení na svou stranu.
81'
Kyle Walker předvedl svůj střelecký um, když z velké vzdálenosti vypálil. Střela to sice byla pohledná a rychlá, jenže i nepřesná.
80'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Bernardo Silva.
79'
Fraser Forster rozehrával dlouhým výkopem. Míč se dostal ovšem ke Kompanymu, což gólman Southamptonu pravděpodobně nezamýšlel a dopředu tak můžou jít opětovně domácí.
78'
Kevin De Bruyne udržel balón na kopačkách a byl následně schopný přihrávkou na Fernandinha založit nový útok domácích.
77'
Po sledu různých událostí před vápnem Southamptonu následoval volný přímý kop Manchesteru City. Ten zahrával David Silva, který zvolil možnost přihrávky na Raheema Sterlinga. Tato volba se však nakonec ukázala jako ta nešťastná.
75'
Southampton právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají na Etihad! Letos moc neobvyklá věta se stává realitou, když centrovaný míč dokázal Sofiane Boufal vrátit zpětnou přihrávkou ORIOLU ROMEUOVI, který pak o břevno vyrovnává skóre – 1:1!
74'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází David Silva.
73'
Gabriel Jesus si zkoušel naběhnout na balón od Fernandinha, jenže na poslední chvíli onen míč zastavil Maja Jošida. Kapitán Southamptonu následně balón odkopl pryč.
72'
Etihadem zní jeden z oblíbených chorálů Citizens "Oooh Kevin De Bruyne". Mezitím právě opěvovaný Belgičan rozehrál rohový kop na Kylea Walkera, který ovšem se svou střelou neuspěl.
71'
Ani tento rohový kop ovšem nepřinesl kýžený gól hostů, byť Virgil van Dijk hlavičkoval kousek před Edersonem. Jeho hlavička šla totiž nad.
70'
Nyní se karty obrátili a faul byl odpískán na druhé straně. Virgil van Dijk tak centroval až na Wesleyho Hoedta, který však pálil pouze do Vincenta Kompanyho. Hráči Southamptonu se tak sbíhají na rohový kop.
69'
Kevin De Bruyne ve velké šanci spadl na zem po faulu Boufala a ačkoliv se hodně rozčiloval, tak faul odpískán nebyl.
67'
Shane Long při přechodu do útoku ovšem fauloval Otamendiho a dostává tak žlutou kartu.
66'
Maja Jošida byl faulován Gabrielem Jesusem kousek před vlastní brankou, díky čemuž se tak zastavil útok domácích a dopředu můžou jít hosté.
65'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Pierre-Emile Höjbjerg, přichází Sofiane Boufal.
63'
Nicméně i nadále sledujeme kombinační hru domácího týmu na polovině soupeře bez povedeného průniku do šance.
62'
Kevin De Bruyne zahrával dlouhý centr, který hlavičkou zkoušel poslat balón do sítě Sergio Agüero. Argentinec však těsně minul!
61'
Do akce se dostal Sergio Agüero, který se rozhodl centrovat u boční hrany vápna. Nicméně Gabriel Jesus nebyl schopný vyskočit na jeho centr.
60'
Téměř totožná situace jako o u prvního gólu, jen byla na druhé straně. Nicméně tentokrát obrana Southamptonu míč zastavila.
59'
Pokus hostů o únik dopředu zarazil Fabian Delph, který přes Raheema Sterlinga rozehrál nový útok Citizens. Ten se však zadrhl na Ryanovi Bertrandovi.
58'
Odkop Forstera od branky zpracoval až Ederson, který vyběhl až skoro do půlky domácí poloviny, aby pak poté rozehrál.
57'
Tentokrát to zkoušel Kyle Walker, jeho střela byl však blokována obranou.
56'
A velká šance na straně Manchesteru City! Gabriel Jesus pálil hned kousek od penaltového puntíku, jenže byl vychytán.
55'
Vincent Kompany se snažil rozehrát balón, nicméně nastřelil pouze soupeře. Ti tak šli do útoku.
54'
Shane Long získal balón a pokoušel se projít přes Kompanyho s Otamendim, jenže neúspěšně. Místo toho se dostal ke střele Ilkay Gündoğan, ale pálil vedle.
52'
Vrací se scénář z prvního poločasu, kdy Manchester kontroluje dění na hřišti a kombinuje na polovině Southamptonu.
50'
Cédric Soares centroval dlouhý balón do vápna Manchesteru, nicméně Vincent Kompany byl u něj jako první a odkopl jej.
48'
A mohlo to být 2:0! Gabriel Jesus posílal střelu k protější tyči, jenže míč letěl těsně mimo.
47'
Domácí jdou vedení po volném přímém kopu! KEVIN DE BRUYNE centrem z volného přímého kopu dostal míč do sítě přes shluk hráčů a posílá tak domácí do vedení – 1:0!
46'
Druhý poločas rozehráli domácí, kteří se hned hnali dopředu. Kevin De Bruyne však neprošel přes Cédrica Soarese.
46'
Je za námi první bezbranková půle. Manchester City kontroluje tempo zápasu a má jednoznačně navrch, ač Southampton měl taktéž 2 velké šance po rohových kopech. Uvidíme, jak se druhá půle vyvine.
45+2'
45+2'
Nicméně konec poločasu zcela připomíná jeho průběh a sice kombinační hru Manchesteru City na polovině soupeře.
45+1'
Nastavovat se budou 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.
45'
A centr Kevina De Bruyneho se vznesl na hlavu Nicoláse Otamendiho, který tak hlavičkoval. Bohužel pro něj Fraser Forster na vše viděl a míč v pohodě zachytil.
44'
Další dalekonosnou ránu zkoušel Kevin De Bruyne. Tentokrát však byl jeho projektil tečován mimo na rohový kop, který tak je pravděpodobně jednou z posledních šancí pro Manchester City, jak v tomto poločase skórovat.
43'
Po zákroku Gabriela Jesuse zůstal chvíli na zemi Ryan Bertrand, který se držel za kotník. Gabriel Jesus mu na něj sice dupl, nicméně kartou tento zákrok ohodnocen nebyl.
42'
Ani Gabriel Jesus se posléze nedokázal uvolnit do šance přes obranu Southamptonu, která volný balón odkopla pryč.
41'
Kevin De Bruyne znovu úřadoval. Centrem skoro ze zámezí vybídl k hlavičce Raheema Sterlinga, nicméně Angličan se nedostal k hlavičce přes vyššího Jošidu.
40'
K dalekonosné střele se odhodlal Kevin De Bruyne, nicméně Fraser Forster byl připraven. Míč lapil do náruče a ihned jej poslal k půlící čáře.
39'
Raheem Sterling moc neočekával přihrávku od Kevina De Bruyneho a musel si tak pro ní doběhnout. Díky tomu se akce okolo šestnáctky Southamptonu opět roztáhla na šíři celého hřiště.
38'
Raheemu Sterlingovi se znovu moc nepovedlo projít přes Höjbjerga po křídle a domácí tak ztratili míč. Ten vhodí do hry autovým vhazováním Wesley Hoedt.
37'
Nyní se strany vyměnily. Virgil van Dijk fauloval v soupeřově vápně Nicoláse Otamendiho, který se sice chvíli držel za obličej, nicméně během chvíle zas mohl pokračovat v zápase. Paul Tierney tuto situaci nechal bez karty.
36'
Po nepovedeném útoku Raheema Sterlinga se dostal dopředu Shane Long, který však byl faulován, překvapivě, Vincentem Kompanym. Ten tak dostává žlutou kartu.
35'
I tentokrát se dostal Southampton do šance po rohovém kopu! Virgil van Dijk hlavičkou přiťukl míč Jošidovi, který z bezprostřední blízkosti pálil těsně nad! Toto obrana Manchesteru City moc nezvládla.
34'
Mario Lemina si obehrál Kompanyho a zkoušel to přízemní střelou. Gólman Ederson byl však připraven a míč vyrazil na další rohový kop pro Southampton.
33'
Na centr do šestnáctky Manchesteru City si nabíhal jak Ederson, tak Nicolás Otamendi. Nicméně míč nakonec odkopl na rohový kop pro Southampton Nicolás Otamendi, který zjevně nevěděl o Edersonově přítomnosti.
32'
Opět to byl Vincent Kompany, který fauloval. Tentokrát Shanea Longa. Kapitán Manchesteru City může být rád, že už nevidí žlutou kartu, jelikož těch faulů už dnes pár předvedl.
31'
Opět další pas vyslal Kevin De Bruyne. Svou typickou přihrávkou do běhu se pokoušel poskytnout šanci Raheemu Sterlingovi, jenže ten neprošel přes Ryana Bertranda.
30'
Vincent Kompany s Kylem Walkerem rozjeli novou útočnou hru, která však vypadá úplně stejně, jako ty předchozí. Kombinační hra na polovině Southamptonu s nepovedenými pokusy o průnik do šestnáctky hostů.
28'
Po rozehrávce hostí se centrovaný míč dostal až k Fabianu Delphovi, který ovšem prohrál souboj s Cédricem Soaresem a hosté tak získávají míč na své útočné polovině.
27'
Další šanci domácího celku zastavil pomezní sudí, který odpískal Agüerův ofsajd.
26'
A stále stále sledujeme útočnou kombinační hru Manchesteru City. Konkrétně Kevin De Bruyne se pokoušel centrem nalézt Sergia Agüera, nicméně jeho centr neprošel přes Wesleyho Hoedta.
24'
Veliká škoda! Střelu Sergia Agüera gólman Forster pouze vyrazil na Ilkaye Gündoğana, který tak dostal možnost skórovat. Nicméně v ne úplně pohodlné pozici poslal míč do boční sítě.
23'
Manchester City však dál neúnavně drží balón, kombinuje a snaží se ještě víc otevřít obranu Southamptonu. Hosté jsou však staženi jak jen jim to prostor dovoluje.
22'
Kevin De Bruyne přesnou přihrávkou do běhu vyslal do akce Raheema Sterlinga, který se ještě rozhodl centrovat na Gabriela Jesuse. To ovšem nebyl nejlepší nápad, jelikož se balón dostal na Jošidu.
21'
Ani další hlavička Nicoláse Otamendiho se neujala, šla moc vedle. Gólman hostí se tak ujal výkopu a přenesl hru na druhou polovinu.
20'
Kevin De Bruyne si vyhlédl Fernandinha, který tak pálil v rámci pokutového území. Jeho ostrou ránu ovšem Fraser Forster vychytal!
19'
Útok vedl Sergio Agüero, nicméně jeho zpětná přihrávka na Raheema Sterlinga nebyla vůbec dobrá, neb ji zachytil Ryan Bertrand.
18'
Další rohový kop Southamptonu. Míč se ovšem tentokrát vznesl z výše přímo do náruče Edersona, který hned vysílá spoluhráče do útoku.
17'
Vincent Kompany opětovně fauloval, tentokrát Virgila van Dijka. Southampton pak zahrával volný přímý kop kousek od rohového praporku centrem, ten se však neujal.
16'
Maja Jošida následně odehrál míč pryč od branky Forstera, aby se hra trošku uklidnila.
15'
A na druhé straně hned hrozil střelou z dálky Raheem Sterling! Ten byl však vychytán Fraserem Forsterem. Ani dorážka Gabriela Jesuse se vůbec neujala.
15'
Na druhé straně se do útoku dral Shane Long a vybojoval alespoň rohový kop pro hostující mužstvo. K hlavičce se pak dostal Wesley Hoedt, který trefil břevno!
14'
První větší šance se zhostil Fernandinho! Známý střelec z velkých dálek se do toho znovu opřel a jeho rána letěla nakonec těsně mimo branku Forstera.
13'
Centr se poněkud protáhl až do šestnáctky Manchesteru, nicméně zde si na něj naskočil Ederson a neměl s ním sebemenší problém. Po jeho rozehrávce se hra vrací na půlku Southamptonu.
12'
Kapitán Manchesteru Vincent Kompany zastavil další útok Shanea Longa pouze za cenu faulu. Southampton tak bude zahrávat volný přímý kop kousek za půlící čárou na straně Citizens.
11'
Shane Long se po pasu od Maria Leminy pokoušel dostat do akce, nicméně byl to právě Mario Lemina, kdo předtím fauloval Fernandinha a útok Southamptonu tak musel být přerušen.
10'
Cédric Soares dokázal zastavit Kevina De Bruyneho ve vápně, kde je mladý Belgičan vždy ve svém živlu. Míč se tak dostal mimo šestnáctku, kde se jej do vápna hostí snažil vrátit Nicolás Otamendi, jenže tomu zabránil Virgil van Dijk.
9'
Ani Fernandinho s De Bruynem nedokázali ve středu hřiště nic vymyslet. Citizens se tak pouze momentálně spoléhají na přihrávky a snaží se roztáhnout defenzívu Southamptonu.
8'
Větší šanci jsme zatím neviděli, Southampton dobře brání a Manchester k vlastní brance moc nepouští. Nicméně domácí drží balón a kontrolují hru na polovině soupeře.
7'
Delphovo autové vhazování se dostalo hned až k Raheemu Sterlingovi, který však byl čistě sražen k zemi Nathanem Redmondem a z útočné akce Citizens tak sešlo. Místo toho se míč odkopem vrací k Edersonovi.
6'
Kyle Walker se po výměně míče s Kevinem De Bruynem dostal k centru do šestnáctky Southamptonu. Zde si však na balón nedokázali naběhnout ani Sergio Agüero, ani Gabriel Jesus. Balón odkopl pryč Pierre-Emile Höjbjerg.
5'
Po faulu Ilkaye Gündoğana na Oriola Romeua se zahrával první volný přímý kop. Nicméně hosté jej zahrávali z vlastní poloviny, tudíž pro Manchester nepředstavoval žádnou hrozbu.
4'
Po Forsterově výkopu na útočnou polovinu Southamptonu se k míči dostal opět Shane Long ve vápně Citizens, nicméně přes aktivního Delpha si jej nedokázal udržet a o hypotetickou šanci tak přišel.
3'
Nicolás Otamendi rozjel přes Ilkaye Gündoğana další útok. Ten skončil na Fabianu Delphovi, který zpoza vápna pálil do připravených rukavic Frasera Forstera.
2'
Southampton se, očekávaně, ihned ze začátku stáhl do vlastního vápna a jen brání Manchester City. Malý záblesk ofenzívy předvedl Shane Long, nicméně toho o míč obral Vincent Kompany.
1'
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Southamptonu, nicméně o balón hned přišli. Místo toho se míč dostává k Fabianu Delphovi, který zakládá první útok Citizens.
1'

Manchester City: Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Gündoğan – Sterling, Agüero, Jesus.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Mangala, Zinčenko, Silva, B. Silva, Díaz.

Southampton FC: Forster – Soares, Jošida (C), V. van Dijk, Hoedt, Bertrand – P.-E. Höjbjerg, Romeu, Lemina – Redmond, S. Long.
Náhradníci: A. McCarthy – McQueen, Tadić, Boufal, S. Davis, Gabbiadini, Ch. Austin.

Rozhodčí: Paul Tierney – Adrian Holmes, Mick McDonough, Robert Madley.
SOUTHAMPTON FC

To o Southamptonu se v takovýchto superlativech psát nedá. Svěřenci kouče Pellegrina se aktuálně drží na desátém místě tabulku se ztrátou čtyř bodů na osmý Watford, ale se stejně body, jako devátý Brighton. Nicméně jejich ztráta na jejich dnešního soka činí nepředstavitelných 21 bodů. Southampton však do dnešního utkání vstupuje poměrně dobře naladěn, jelikož o víkendu zdolal trápící se Everton 4:1, když se dvakrát během čtyř minut trefil Charlie Austin a s ním i pak Dušan Tadić a Steven Davis. Tak uvidíme, jak se hostům povede dnes na Etihad Stadium.
MANCHESTER CITY

Svěřenci Pepa Guardioly suverénně dominují Premier League a vedou tabulku s náskokem osmi bodů na druhý Manchester United, který je ještě o 3 body nad Chelsea. Premier League bývala vždy jednou z nejvíce vyrovnaných soutěží, nicméně momentálně se jen těžko nachází tým, který by mohl konkurovat Manchesteru City. Ten vyhrál posledních 18 zápasů v kuse a 25 v řadě dokonce bodoval! Tuto formu naposledy pocítil nováček Huddersfield, který sice prohrál "jen" 1:2, nicméně už jenom držení míče 80% – 20% pro City a 732 – 185 přihrávek pro domácí hovoří jasně o formě Citizens.
Zimní období je tady, což je pro fanoušky fotbalu skvělá zpráva. Obzvláště pro fanoušky toho na Ostrovech. Každopádně vás vítám u sledování přenosu ze 14. kole Premier League mezi Manchesterem City a Southamptonem FC. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.