Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Chelsea - 2. března 2024   16:00

Brentford
50' Roerslev  • 69' Wissa (Onyeka)
2:2
(0:1)
Chelsea
35' N. Jackson  (Gusto) • 83' Disasi  (Palmer)
Brentford
Flekken – Jørgensen, Ajer, Collins – Roerslev, Onyeka (77. Jensen), Nørgaard (C), Janelt (87. Jarmoljuk), Reguilón – Toney, Wissa (87. Maupay).
Strakoša – Ghoddos, Lewis-Potter, Damsgaard, Baptiste, Kim.
Gillett – Cann, Howson
Gtech Community Stadium, Brentford
17 140 diváků
Chelsea
Petrović – Gusto, Disasi, Colwill (79. Sterling), Chilwell (C) – Caicedo, Chalobah – Palmer, Fernández (71. Mudryk), Gallagher – N. Jackson.
R. Sánchez – Cucurella, T. Silva, Madueke, Casadei, Gilchrist, Tauriainen.

To je pro dnešek úplně vše. Užijte si zbytek sobotního dne a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 9:11. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 10:9.
Utkání 27. kola Premier League mezi Brentfordem a Chelsea je u konce. Oba celky se rozcházejí za nerozhodného výsledku. Blíže k vítězství nejprve měli Blues, když ve 35.minutě uklidil do sítě hlavičku Jackson. Druhé dějství ovšem bylo pro domácí lepší, jelikož se o obrat zasloužili brankami Roerslev a Wissa. Chelsea se probrala a začala hrát, a tak se o vyrovnání zasloužil z velké blízkosti Disasi. Zbytek duelu se jen dohrál, proto končí poměrem 2:2.
90+6'
90+6'
Raheem Sterling nemohl vůbec stihnout dlouhou přihrávku do lajny. Od své svatyně bude vykopávat Mark Flekken.
90+5'
Ivan Toney se provinil ostrým nedovoleným zákrokem, proto se dlouhého nákopu ujme Moisés Caicedo.
90+4'
Po drobném přerušení se dostává k autovému vhazování Chelsea. Šance na obrat ještě nejsou zažehnány.
90+3'
Brentford zamířil do rychlé útočné akce, jenomže obranným zákrokem ji zastavil Malo Gusto.
90+2'
Standardka byla rozehrána na krátkou vzdálenost a po ní pálil Cole Palmer pouze do bloku.
90+1'
Nadějná standardní situace pro hostující mužstvo. Faulem za žlutou kartu se provinil Mathias Jørgensen
90'
Na hranici vápna se dostal ke střeleckému pokusu také Cole Palmer. Nepříjemnou střelu dokázal Mark Flekken skrýt do rukavic.
89'
Ben Chilwell se odvážil ke střele levou nohou z velké vzdálenosti. Jeho dělovka nakonec končí nad brankou.
88'
Aktivním hráčem u hostů je zejména Cole Palmer, ten znovu svou rychlostí vybojoval aut.
87'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Jegor Jarmoljuk,
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Neal Maupay.
86'
Dále se Chelsea do útoku nedostane, protože faulem se provinil Conor Gallagher.
85'
Na hranici vápna dostal těžkou přihrávku Moisés Caicedo, a tak se k nějakému zakončení nedostal.
84'
Hned mohlo být skóre převráceno, když se hnal do slibné šance Raheem Sterling, ale nakonec je zastaven.
83'
Chelsea právě vstřelila branku!
Krása anglického fotbalu se znovu potvrzuje! Cole Palmer nejprve vybojoval rohový kop a ten rozehrál v obrovské rychlosti. Krátkou kombinaci se spoluhráčem zakončil centrem na zadní tyči, kam si naběhl AXEL DISASI a z velké blízkosti se nemohl mýlit proti Flekkenovi. – 2:2. Asistence: Cole Palmer.
82'
Raheem Sterling se po několika kličkách dostal k přízemnímu centru z levé strany. Ten končí na noze jednoho z obránců.
81'
Po dlouhé době se odhodlal k centru Malo Gusto. Pro jeho smůlu trefuje pouze bránícího hráče před sebou.
80'
Blues se sice dostali do přízemní kombinace, ta ale trvá pouze na obranné polovině.
79'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Levi Colwill, přichází Raheem Sterling.
78'
Tento duel mohl mít definitivní tečku! Na skvělý centr z pravé lajny si na malém vápně naskočil Sergio Reguilón. S obdivem předskočil obránce, ale pro jeho smůlu trefuje pouze tyč, a tak si celá Chelsea může oddychnout.
77'
ze hřiště odchází Frank Onyeka, přichází Mathias Jensen.
76'
Do nadějné akce se mohl hnát Nicolas Jackson, jenomže do ní se nedostane kvůli ofsajdu.
75'
Nedovoleným zákrokem si pomohl Ivan Toney a Chelsea bude rozehrávat na krátkou vzdálenost.
74'
Poprvé se v duelu ukázal Mychajlo Mudryk, když vyhrál důležitou hlavičku v ofenzivě.
73'
Rychlou akci Blues zastavoval skluzem Frank Onyeka a vysloužil si žlutou kartu.
72'
Útočná snaha Brentfordu skončila v zámezí, ale i tak se autové vhazování ujme Nathan Collins.
71'
ze hřiště odchází Enzo Fernández, přichází Mychajlo Mudryk.
70'
Chelsea se pokusila dlouhým nákopem hned s výsledkem něco udělat, jenže Jackson nedokázal sám v ofenzivě uskákat.
69'
Brentford právě vstřelil branku!
Tohle byla obrovská paráda a obrat je na světě! Centr z levé strany byl hostujícími hráči odvrácen pouze k Franku Onyekaovi. Ten s velkou porcí štěstí přiklepl míč do vzduchu na volného YOANEHO WISSU, který vystřihl nádherné akrobatické zakončení k tyči, proto byl Petrović zcela bez šance. – 2:1. Asistence: Frank Onyeka.
68'
Na straně Blues dochází k velkým nepřesnostem na polovině hřiště, to potvrdil další přihrávkou do autu Chalobah.
67'
Mark Flekken se dostal pod obrovský tlak po přihrávce domů, proto raději uklízí do zámezí. Malo Gusto se z autu bude pokoušet rozjet rychlou akci.
66'
Po střílené přihrávce se na zadní tyči dostal k zakončení Sergio Reguilón. V pádu to měl ovšem těžké a míří vysoko nad.
65'
Rychlý výpad se pokoušel podniknout Malo Gusto, jenže při ní si pomohl útočným faulem.
64'
Dlouhý nákop od branky byl pro Chelsea neúspěšný, protože domácí byli opět důraznější.
63'
Na prudký centr si nejvýše vyskočil Yoane Wissa. Hlavou nejspíše hledal v náběhu Toneyho, ale ta nakonec míří do zámezí.
62'
Moc dlouho váhal s balónem na noze Enzo Fernández a to se mu nevyplatilo a kulatý nesmysl ztrácí.
61'
Neskutečně zahozená šance hostů! Rychlému brejku velel Malo Gusto, který si poradil s obránci, aby následně předložil do vápna na Cole Palmera. Ten osamocen pálil hned z první jen těsně vedle levé tyče.
60'
Alespoň bojovnost předvedl Conor Gallagher, jenž zahnal domácího záložníka do zámezí.
59'
Z velké dálky zkoušel své štěstí Enzo Fernández. Míč mu vůbec nesedl a letí pouze do hlediště.
58'
Snad poprvé byl výrazně vidět Trevoh Chalobah, když zastavil nadějnou akci domácího celku.
57'
Tvrdý faul se také odehrál na druhé straně, proto s žlutou kartou odchází Vitaly Janelt.
56'
Nabídnutou standardní situaci rozehrával Sergio Reguilón. Dalekonosná pobídka našla pouze hráče soupeře.
55'
Moisés Caicedo šel do velkého rizika skluzu, což se mu nevyplatilo, protože ostře fauluje.
54'
Snaha byla neúspěšná, jenomže k míči se dostal pohotový Disasi a vrací do defenzivy.
53'
Další zakončení si hostující brankář pohlídal a rychlým výkopem zakládá protiútok.
52'
Skóre mohlo být v rychlému sledu otočeno! Vitaly Janelt dostal obrovský prostor na hranici pokutového území a to využil k přízemní střele. Ta mířila pouze do tyče branky Djordje Petroviće, který jen přihlížel.
51'
V aktivním pojetí hry nadále pokračují domácí. Motivace byl přehnána od Toneyho, který fauluje.
50'
Zasloužené vyrovnání domácích! Po rychlé souhře se probojoval k zakončení v pokutovém území mezi stojícím Disasim a Caicedem Sergio Reguilón. Jeho pokus byl nakonec zablokován obránci pouze k MADSOVI ROERSLEVOVI, jenž se z velké blízkosti nemohl mýlit. – 1:1. Bez asistence.
49'
Chelsea se zatím ve druhé půli moc nechytla. Dlouhý pas letí do zámezí.
48'
Z velké dálky napřáhl ke střele Christian Nørgaard, tečovaný pokus zaplul ovšem pouze do rukavic Djordje Petroviće.
47'
Z kraje druhé půle se dostal Brentford do útoku, ale zablokován je Chilwellem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Úvodní dějství střetnutí mezi Brentfordem a Chelsea je u svého konce. Do kabin odchází spokojenější hostující mužstvo. To po opatrné první půli bez velkých šancí šlo do vedení ve 35.minutě, kde se po krásném centru Gusta prosadil hlavou Jackson. Jinak se hrálo bez větších ohrožení obou branek, a tak se poločas ponese za výsledku 0:1.
45+3'
45+2'
První poločas se zřejmě dohraje na kopačkách Blues. Tito borci totiž drží balón na obranné polovině.
45+1'
Cole Palmer si dovolil až moc, protože chtěl projít přes tři obránci. Ti mu na poslední chvíli vystavili stopku.
45'
Ve hře se bude pokračovat, Caicedo je v pořádku a kombinace bude na straně Chelsea.
44'
Hra je na malý moment přerušena, protože na hrací ploše zůstal ležet s bolestí Moisés Caicedo.
43'
Chelsea se v druhé části první půle odvážila už k několikáté střele. Další zkoušel Enzo Fernández, ale končí podobně jako ty předchozí.
42'
Po dlouhém rozmýšlení napřáhl ke střele ze středu pole Conor Gallagher. Tvrdá rána je trefena pouze do bloku.
41'
K dalšímu nebezpečnému zakončení se dostal Nicolas Jackson. Tentokrát mu střela moc nesedla a z velké úhlu ji likviduje Flekken.
40'
Skvělý obranný zákrok předvedl Axel Disasi a díky němu se hráči v modrém dostávají do kombinace.
39'
Zcela osamocen se dostal ke střele na hranici vápna Ben Chilwell. Technický pokus ovšem končí na blokujícím Ajerovi.
38'
Conor Gallagher si chtěl ochotným pádem vybojovat pokutový kop. Sudí se nenechal nachytat a naopak rozdává žlutou kartu za filmování.
37'
Po další kratší snaze došlo k nedovolenému zákroku, proto bude vykopávat přímý kop Djordje Petrović.
36'
Po výkopu se hned domácí pokusili o dlouhý míč, jenž nevyšel dle představ.
35'
Tentokrát to hostujícímu celku vyšlo! Po krátké souhře ve středu pole se dostal balón do lajny na kopačku Malo Gusta. Ten si posunul před sebe k ostrému centru, kterým našel hlavu NICOLASE JACKSONA. Senegalský forvard se dokázal prorvat přes dva obránce a díky tomu překonal bezradného Flekkena. – 0:1. Asistence: Malo Gusto.
34'
Ani na hostující straně nedojde k většímu ohrožení svatyně. Nicolas Jackson nestačil doběhnou dlouhou pobídku do vápna.
33'
Dlouho mu to nevydrželo, jelikož Levi Colwill fantastickou prací tělem vybojoval autové vhazování.
32'
Po přečkání velké šance se začal více soustředit na ofenzivní činnosti také Brentford.
31'
Z následného rohu na přední tyč hosté nic nevytvořili, a tak odvracení byla na hlavě Ajera.
30'
Obrovská šance přišla i na straně Chelsea! Enzo Fernández vyslal skvělou přihrávkou za obranu do samostatného úniku Nicolas Jackson. Kličkou obehrál brankáře, ale střelou do odkryté svatyně trefuje blokujícího obránce.
29'
Domácí Nathan Collins si moc nevěděl rady s balónem, proto raději odvrací do autu.
28'
Se svým důrazem to přehnal Malo Gusto, a tak po jeho faulu se domácí ujmou rozehrávky.
27'
Velkou chybu robil Levi Colwill, a tak se domácí hnali do rychlé akci. Obránce Blues se včas vrátil a své zaváhání uhasil.
26'
Blues se budou muset výrazně zvednout, jelikož si ještě nevytvořili nějakou velkou šanci.
25'
První obrovská šance tohoto střetnutí! Aktivní Yoane Wissa se po prodloužení balónu dostal k akrobatickému zakončen. Pro jeho smůlu trefuje prostor, kde byl nachystán Djordje Petrović.
24'
Rychlá kombinace Brentfordu vedla k nebezpečnému zakončení na bližší tyči. Yoane Wissa ovšem v ataku stoperů trefuje boční síť.
23'
Celé útočné snažení hostů byla neúspěšná, protože Nicolas Jackson si při kličce zamotal balón mezi nohy a přišel o něj.
22'
Conor Gallagher se proháčkoval přes několik obránců, a tak hosté mohou zamířit do rychlého brejku.
21'
Chelsea se rozhodla pro uklidnění celé hry a pomaličku přízemně kombinuje.
20'
K dlouhém autu do vápna se odhodlal Christian Nørgaard. Propadlý balón si našel v chumlu hráčů pozorný Petrović.
19'
Útok Blues je opět zastaven a to kvůli nedovolenému zákroku, který provedl Caicedo.
18'
Po dobré souhře se ve vápně otáčel k zakončení Enzo Fernández. Střílet ovšem nebude kvůli ofsajdu.
17'
Mathias Jørgensen byl velice důrazný v defenzivní činnosti, což se mu vyplatilo, protože Enzo před ním uklízí do autu.
16'
Se štěstím se dostal k balónu Cole Palmer. Pro jeho smůlu byl rychle dostoupen a dále nestihl kombinovat.
15'
Na starost si rozehrávku vzal Sergio Reguilón, jenomže jeho pobídka na zadní tyč končí na hlavě protihráčů.
14'
Na své lajně si počínal nedovoleně Ben Chilwell a nabídnul tak soupeři nadějnou standardní situaci.
13'
Za obranu si naběhl skvěle Cole Palmer, jenže perfektní pas nedokázal ideálně zpracovat a k zakončení se nedostane.
12'
Nebezpečný balón letěl za hostující defenzivu. V pokutovém území byl pozorný Djordje Petrović a tuto možnost likviduje.
11'
Ve středu pole se uvolnil ke střeleckému pokusu Yoane Wissa. Míč mu zřejmě sjel z kopačky, proto míří o několik metrů vedle.
10'
Na druhé straně se dostal ke střele z první Nathan Collins. Tvrdá bomba letí pouze do bloku obránců.
9'
Do centr z levé strany se hlavou prosazoval Axel Disasi. Jeho prodloužení ovšem letí nad branku.
8'
Zadní tyč zavírají v útočném vápně Nicolas Jackson, jenomže ke zakončení se nakonec nedostal díky obrannému bloku.
7'
Domácí se pokusili dostat do ofenzivy po levé straně, jenže přes Colwilla neprošli.
6'
V útoku si nerozuměl Enzo a ani Jackson, a tak se autového vhazování ujme Brentford.
5'
Hostující mužstvo se dostává do přízemní převahy, ale pouze na své obranné polovině.
4'
Yoane Wissa podnikl svůj náběh za obranu moc brzy, proto se mu píská ofsajd.
3'
Chelsea nedokázala svou ofenzivní práci v pokutovém území. Míč jim uniká do zámezí.
2'
Levi Colwill se stihl včas vrátit do defenzivní činnosti a vybojoval autové vhazování.
1'
O úvodní výkop tohoto duelu se postaral hostující celek v modrých dresech. Ten kombinuje v defenzivních řadách.
1'
Všichni aktéři dnešního střetnutí právě nastoupili na hrací plochu. Za pár okamžiků jdeme do akce.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin na poslední přípravy.

Brentford FC: Flekken – Jørgensen, Ajer, Collins – Roerslev, Onyeka, Nørgaard (C), Janelt, Reguilón – Toney, Wissa.
Náhradníci: Strakoša – Maupay, Jensen, Ghoddos, Lewis-Potter, Damsgaard, Baptiste, Jarmoljuk, Kim.
Trenér: Thomas Frank

Chelsea FC: Petrović – Gusto, Disasi, Colwill, Chilwell (C) – Caicedo, Chalobah – Palmer, Fernández, Gallagher – N. Jackson.
Náhradníci: R. Sánchez – Cucurella, T. Silva, Sterling, Mudryk, Madueke, Casadei, Gilchrist, Tauriainen.
Trenér: Mauricio Pochettino

Rozhodčí: Gillett – Cann, Howson.

BRENTFORD FC

Ani letošní sezóna zcela dle představ nevychází Brentofordu. Po 26 duelech se nachází až na 16.příčce se ziskem 25 bodů a negativním skóre 37:48. Záchrana ovšem je hlavní téma, protože náskok na sestupové pozice je pouze pětibodový.

Aktuální forma svěřenců Thomase Franka není úplně nejlepší. Poslední tři duely v Premier League totiž prohráli, ale to s těžkými soupeři. Nejprve na domácím hřišti padli vysoko 1:4 s Liverpoolem. Následně na hřišti Manchesteru City odehráli vyrovnané utkání, které nakonec prohráli 0:1. Právě naposledy hráli v londýnském West Hamu, kde po přestřelce rupli 2:4. Nejvyšší čas tuto nepříznivou sérii zlomit.

Nejdůležitějším mužem v tomto kádru je útočník Neal Maupay. Sedmadvacetiletý Francouz patří k nejlepšímu střelci mužstva se šesti góly. Naposledy se prosadil na hřišti West Hamu, jenže zde branka na výhru nestačila.

Zlomí Brentford nepříznivou sérii v tomto domácím střetnutí?

CHELSEA FC

Blues zažívají velice špatnou sezónu v rámci domácí soutěže. Po 25 zápasech se nachází až na 11.místě s 35 body, ale pozitivním skóre 42:41. Na pozice zajišťující evropské poháry ztrácí relativně dost a to konkrétně 12 bodů, což ještě není neřešitelné.

Aktuální forma Chelsea je spíše nevyrovnaná, když z posledních třech duelech jednou padla a to zrovna v prodloužení nad Liverpoolem ve finále domácího poháru. Ještě předtím odehrála vyrovnaný duel na hřišti Manchesteru City, kde nakonec vybojovala plichtu 1:1. Naposledy se střetla v týdnu na Stamford Bridge proti Leedsu a to v rámci FA Cupu. Vyrovnaný průběh skončil výhrou tohoto celku to poměrem 3:2.

Důležitým mužem v tomto kádru je mladý záložník Cole Palmer. Jednadvacetiletý Angličan odehrál v Premier League 21 duelů, ve kterých nastřílel deset branek a šest asistencí. Naposledy si dvěmi asistencemi podílel na výhře na Crystal Palace a to výsledkem 3:1.

Dokáže Chelsea vyhrát i druhý zápas v tomto týdnu?
Krásné sobotní odpoledne z Gtech Community Stadium! Od 16:00 je zde na programu 27.kolo anglické Premier League. Setkají se letos dva trápící se celky, tedy Brentford FC na svém trávníku přivítá Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.