Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Sheffield Utd. - 4. dubna 2024   20:30

Liverpool
17' Núñez  • 77' Mac Allister  • 90' Gakpo (Robertson)
3:1
(1:0)
Sheffield Utd.
58' Bradley (vl.)
Liverpool
Kelleher – Bradley, Konaté, van Dijk (C), Gomez (73. Jones) – Szoboszlai (73. Gakpo), Mac Allister, Gravenberch (60. Robertson) – Saláh (60. Elliott), Núñez, Díaz.
Adrián – Quansah, Tsimikas, B. Clark, Danns.
Stuart Attwell – James Mainwaring a Richard West
Anfield Road, Liverpool
Grbić – Holgate (87. ben Slímán), Ahmedhodžić, Trusty (78. A. Brooks) – Bogle, Souza, Arblaster, Hamer (62. Osborn), J. Robinson (C) – Ja. McAtee, Brereton (62. McBurnie).
Foderingham – Osula, Curtis, Larúsí, Norwood.

Pozápasové statistiky:
Držení míče: 82 % : 18 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 20:2. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:9.
Je dobojováno! Fotbalisté Liverpoolu zapisují další domácí výhru a zůstávají tak na Anfield Road stále neporaženi! The Reds šli do vedení v 17. minutě po šťastné brance Darwina Núñeze. Hosté sice v 58. minutě reagovali vyrovnávací trefou, avšak svěřenci trenéra Kloppa si vzali ještě dvakrát slovo. V 77. minutě vstřelil rozhodující branku Alexis Mac Allister, který se trefil krásně do horního rohu branky a pojstku ještě přidal v poslední minutě základní hrací doby Cody Gakpo.

The Reds tak potvrdili roli favorita a opět se vyhoupli zpět do vedení soutěže. Naopak Sheffield odchází i z dalšího zápasu poražen a jeho situace na chvostu tabulky začíná být už téměř bezvýchodná.
90+8'
90+6'
Domácí jsou v závěru zápasu ve skvělém rozpoložení, hrají ve velké pohodě a kombinují na útočné polovině.
90+6'
Na nebezpečný centr z levé strany si ještě naskakoval Darwin Núñez, jeho hlavička zamířila těsně nad branku Sheffieldu.
90+3'
Domácí se snaží už držet míč výhradně na svých kopačkách a blíží se tak k zisku důležitých třech bodů!
90'
Liverpool právě vstřelil branku!
The Reds navyšují vedení! Andrew Robertson našel krásně CODYHO GAKPA, který přesnou hlavičkou nedal brankáři hostů šanci!
89'
Núñez se pokusil lobem za obranou najít nabíhajícího Gakpa. Přihrávka domácího útočníka nebyla vůbec přesná, a tak si tuhle situaci hosté pohlídali.
87'
Žlutá karta pro tým Sheffield United (Oliver McBurnie).
87'
Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází Mason Holgate, přichází Anís ben Slímán.
85'
Ujal se jí střelec druhé branky domácích Mac Allister a dalším svým pokusem orazítkoval břevno hostující branky!
85'
Faul jednoho z hostů znamená další standardní situaci pro domácí.
84'
Nejvýše vyskočil McBurnie, jenž odvrací balon do bezpečí.
83'
Další dobrou práci odvedl Robertson a je tu další roh pro Liverpoolu.
83'
The Reds se snaží držet balon ve svém držení a nedovolit tak soupeři ještě drama v závěru.
82'
Od Jonese se dostal balon k Gakpovi, který se nadvakrát dostal k balonu a svojí ranou těsně přestřelil.
80'
Gakpo se sice přes Osborna nedostal, ale pro svůj celek vybojoval další rohový kop.
78'
ze hřiště odchází Auston Trusty, přichází Andre Brooks.
77'
Tak tohle byla paráda! Míč se odrazil za vápno přímo do běhu ALEXISU MAC ALLISTEROVI, který z voleje vyslal nechytatelnou dělovku do horního rohu branky!
76'
Centr ve vápně nenašel nikoho z nabíhajících hráčů domácích, hosté odkopávají daleko od své svatyně.
75'
Osborn poslal jednoho z domácích k zemi, zajímavý centr do vápna zašle Mac Allister.
74'
Elliott poslal do vápna parádní centr, který si našel Robertson. Jeho pohotové zakončení skončilo těsně vedle branky.
73'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Joe Gomez, přichází Curtis Jones,
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Cody Gakpo.
71'
Aktivita domácích v posledních minutách stoupá, první roh byl neúspěšný, ale následuje další v rychlém sledu.
70'
Ahmedhodžić zvládl další nepříjemný centr do vápna, domácí čeká další rohový kop.
69'
Další centr do vápna domácích, McBurnie chtěl zrychlit hru, ale přihrávka mu vůbec nevyšla.
65'
Grbić vytáhl parádní reflexivní zákrok proti hlavičce van Dijka!
64'
Bradlley se nedostal před Osborna, domácí budou však rozehrávat rohový kop a mohou pokračovat v náporu.
62'
ze hřiště odchází Gustavo Hamer, přichází Ben Osborn,
ze hřiště odchází Ben Brereton, přichází Oliver McBurnie.
60'
ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Harvey Elliott,
ze hřiště odchází Ryan Gravenberch, přichází Andrew Robertson.
58'
Sheffield United právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Z nenápadné akce se hosté prosazují! McAtee našel centrem hlavu Hamera a jeho následnou hlavičku si srazil za záda Kellehera nešťastně mladíček CONOR BRADLEY!
56'
Domácí kombinovali těsně za hostujícím vápnem, kombinace však ztroskotala u Díaze, který nepřesně hledal Bradleyho.
55'
Holgate předvedl velký kiks v obraně, toho ale nevyužil Díaz, který se ukličkoval místo zakončení.
54'
Exekuce se ujmul Hamer, ale jeho rozehrávka neměla vůbec gólové parametry.
54'
Zajímavá standardní situace pro hosty po faulu Bradleyho.
52'
Núñez dohrál tvrdě McAteeho. Hosté mohou tedy odpočinout od tlaku a podniknout také útočnou akci.
51'
Míč končí za čarou, domácí budou rozehrávat další rohový kop.
48'
Na hřišti zůstává ležet Ryan Gravenberch, který byl dohrán jedním z hostů. Je vidět, že se nejednalo o nic příjemného.
47'
Joe Gomez odstartoval druhou půli svým střeleckým pokusem, který však nebyl povedený, Grbić zasahovat nemusel.
46'
Všichni aktéři se vracejí na hrací plochu, za malý moment nám odstartuje druhá půle!
Na Anfield Road je první poločas minulostí. Outsider ze Sheffieldu skvěle začal. Hosté si během prvních dvou minut vypracovali dvě velké příležitosti, které však zůstaly nevyužité, a tak Liverpool podle očekávání postupně přebral aktivitu. The Reds šli do vedení v 17. minutě, kdy nešťastný odkop hostujícího brankáře se odrazil od Darwina Núñeze do branky. Od této doby je průběh zápasu jasný, Liverpool diktuje tempo a je téměř nepřetržitě usazen na útočné polovině. Hosté mají velký problém se z tlaku soupeře vůbec dostat, natož podniknout nebezpečné šance. Pokud chtějí dnes bodovat, tak ve druhém poločase musí rozhodně přidat v útočné fázi.
45+5'
45+5'
Brereton udržel míč před dotírajícím protihráčem a vybídl k zakončení Bogleho, jehož přízemní projektil zlikvidoval Kelleher až nadvakrát.
45+4'
Díaz postal směrem na branku hostí další projektil, jeho přízemní rána prolétla těsně vedle pravé tyče. Domácí útočník si tak na svůj osmý gól v sezoně zatím musí počkat.
45+2'
Bogle našel spoluhráče ve vápně, míč však končí vysoko nad brankou Liverpoolu.
45'
Bradleymu nevyšel odkop, a tak hosté mají ještě na konci poločasu šanci. Trusty totiž pošle do vápna dlouhý aut.
44'
Z následného rohu šance nepřišla, naopak se domácí provinili faulem, a tak si hosté mohou na chvilku oddychnout od tlaku.
43'
Další ránu od hráčů domácích vyprodukoval Szoboszlai. Jeho pokus vyráží brankář Sheffieldu na roh.
43'
Parádní práci odvedl opět Mac Allister, který odebral soupeře o balon. Domácí záložník je velmi platný do ofenzivy i defenzivy.
43'
Díaz vybídl Núñeze, ten si ve vápně rychle zpracoval balon a pálil, trefil však pouze blokujícho zadáka Sheffieldu.
42'
Gravenberch je dnes opravdu aktivní, za vápnem vzal situaci na sebe, ale jeho střele mířila těsně vedle.
40'
Gravenberch při snaze se uvolnit poslal k zemi jednoho z hostů, kteří tak mohou chvilku odpočinout v defenzivě a dostávají se k balonu.
39'
Domácí kombinují na útočné polovině, ale hosté zatím mají síly na to, rychle se přesouvat a upevňovat prostory v postavení.
37'
Salaha průnikovou přihrávkou vysunul Szoboszlaie, který hledal následně na přední tyči Núñeze. Ten se však k balonu nedostal, Trusty odvrací do bezpečí.
35'
Jen pár sekund udrželi hosté balon na útočné polovině, van Dijk jim ho rychle odebral a Liverpool zase může vymýšlet, jak se dostat do hlubokého bloku soupeře.
34'
Mac Allister měl prostor ke střele, a tak se rozhodl to zkusit. Obstřelem těsně minul branku hostů!
32'
Salah našel na velkém vápně Gravenbercha, který si skvěle převzal balon, ale následně přispěchal s dobrým obranným zákrokem Ahmedhodžić, který vsadil na sílu a míč odkopává do bezpečí.
32'
Gomez nenašel přesně na zadní tyči nabíhajícího Bradleyho. Grbić bude odkopávat od své branky.
31'
Domácí s rozehrávkou nikam nespěchají, přihrávkami z jedné strany na druhou se snaží otevřít si prostory pro šance.
30'
Díaz se individuálně prodral přes protihráče, odcentroval, ale následná hlavička Gravenbercha neměla gólové parametry.
28'
Centr do vápna si bez problému sbírá do rukavic Kelleher a rychle zakládá další útok domácích.
28'
Hosté mají k dispozici standardní situaci z pravé strany po faulu Gomeze.
25'
Hra je přerušena pro hráče, kteří uznávají islám a dodržují v současnosti půst. Hráči tak mají prostor k doplnění tekutin.
23'
Za hranicí velkého vápna to zkusil z jedné Gomez. Rána levému zadákovi domácích moc nesedla, míč letěl daleko od branky.
21'
Darwin Núñez si dokázal poradit s přesilou hráčů soupeře, prodral se přes blokující zadáky Sheffieldu až do zakončení, kterému však chyběla patřičná razance.
19'
Na hostí je jasně vidět, že nečekaně inkasovaná branky s týmem otřásla. Naopak domácím dodala branka energii a aktuálně jsou jasným vládcem na hřišti.
17'
Kuriózní branka posílá domácí do vedení! Ivo Grbić trefil při odkopu DARWINA NÚŇEZE, po jeho teči končí míč v síti hostí! Další těžká situace pro aktuálně poslední celek tabulky.
15'
Svoji rychlost ukázal Darwin Núñez, který se prodral přes protihráče a poslal balon do malého vápna, kde však nestál nikdo z jeho spoluhráčů, a tak jeho snaha přišla vniveč.
13'
Hra je přerušena po faulu Souzy na Gomeze, domácí se přibližují brance soupeře. Exekuce zajímavé standardní situace se ujme Szoboszlai.
12'
Hra již začíná nabírat obrátky, které byly tipovány před zápasem. The Reds se snaží prodrat se přes hluboký blok Sheffieldu.
11'
Bradley si rychle přebral balon a následně hledal nabíhajícího Núñeze. Hostující obrana byla připravená, Holgate odvrací daleko od branky Sheffieldu.
10'
Tentokráte dobrou práci odvedl Trusty, který v souboji jeden na jednoho nepustil Salaha za sebe.
10'
Bradley se rychlostně dostal před Robinsona, jeho následná finální přihrávka už tak úspěšná nebyla.
8'
Trusty si dobře pokryl míč před Szoboszlaiem, je pískán faul maďarskému záložníkovi ve službách Liverpoolu.
7'
Po zahraném rohovém kopu nakrátko si našel centr Gomeze Núñez, který však hlavou poslal míč nad branku.
6'
Grbić vyrazil centr pouze k Salahovi, který se pokusil hostujícího brankáře přelobobat. Gólman hostí ale pravou rukou dokázal dostat balon nad branku.
5'
Hra se opět rozběhla. Domácí se poprvé v zápase dostávají k postupném kombinaci a snaží se prodrat do zakončení.
4'
Na zemi leží z domácí strany Gravenberch a ze strany hostí Souza. Došlo na vzájemnou srážku hlav.
3'
Na druhé straně v první akci domácích se pokusil centrovat Gravenberch. Robinson však předvedl parádní poziční hru a domácího hráče odblokoval.
3'
Hamera se na hranici velkého vápna snažil najít nabíhajícího Breretona, do přihrávky však sáhl Konaté a odkopl balon.
2'
Následný rohový kop hostů hlavičkoval Brereton, jeho hlavička mířila jen těsně vedle. Takový úvod zápasu si domácí rozhodně nepředstavovali.
1'
Obrovská šance hostů! Po dlouhém autu propadl balon až na zadní tyč, kde číhal McAtee. Hostující útočník ale nedokázal propálit Kellehera!
1'
Úvodní výkop obstarali hosté, kteří okamžitě nakopávají balon dopředu.
1'
Všichni aktéři zápasu jsou již na hrací ploše Anfield Road, za malou chvilku půjdeme na to!

Liverpool FC: Kelleher – Bradley, Konaté, van Dijk (C), Gomez – Szoboszlai, Mac Allister, Gravenberch – Saláh, Núñez, Díaz.
Náhradníci: Adrián – Quansah, Robertson, Tsimikas, Elliott, B. Clark, Danns, Gakpo, Jones.

Sheffield United: Grbić – Holgate, Ahmedhodžić, Trusty – Bogle, Souza, Arblaster, Hamer, J. Robinson (C) – Ja. McAtee, Brereton.
Náhradníci: Foderingham – Osborn, Osula, Curtis, Larúsí, Norwood, ben Slímán, McBurnie, A. Brooks.

Rozhodčí: Stuart Attwell – James Mainwaring a Richard West.
Rozhodčí:
Utkání odřídí Stuart Attwell. Na čarách mu budou asistovat James Mainwaring a Richard West. Rozhodčím na VARu je poté Chris Kavanagh.
SHEFFIELD UNITED
Krušnou nováčkovskou sezonu v nejvyšší soutěži zažívá Sheffield United. The Blades zbývá odehrát do konce sezony devět kol a jejich situace není vůbec dobrá. Sheffield totiž dokázal zatím nastřádat pouhých patnách bodů a okupuje tak poslední příčku soutěže. Na pozice zaručují záchranu navíc Sheffield ztrácí sedm bodů, což není vůbec malá ztráta. The Blades tak musí začít sbírat body pravidelně. Náznaky přinesly už poslední dvě ligová kola, ve kterých Sheffield dvakrát remizoval. To však k záchraně rozhodně stačit nebude, což ví jistě i hlavní lodivod týmu Chris Wilder. Do Liverpoolu odcestuje Sheffield jako velký outsider, proč však právě nepřekvapit na hřišti lídra soutěže? The Blades se o to rozhodně pokusí.

Sheffield trápí ofenziva i defenziva. The Blades inkasovali nejvíce branek v soutěži, konkrétně 77 a prosadili se pouze sedmadvacetkrát. Nejlepším střelcem týmu je sedmadvacetletý útočník Oliver McBurnie, který však vstřelil pouhých pět branek. O jeden gól méně má poté chilský legionář Ben Brereton Diaz, který však po příchodu z Villarealu stihl odehrát pouhých pět zápasů a jeho statistik jsou více jak obstojné. Právě na tyto dva zmíněné borce a také čtyřbrankového Camerona Archera se bude trenér Wilder spoléhat v ofenzivě nejvíce.
LIVERPOOL FC
V přímém boji o titul jsou devět kol před koncem fotbalisté Liverpoolu. The Reds před 31. kolem patřila první příčka tabulky s dvoubodovým náskokem na Arsenal a tříbodovým na Manchester City. Je tedy jasné, že titulový boj ještě přinese hodně dramatu a každý bod může být v konečném důsledku klíčový. Liverpool již získal jednu trofej při vítězství v EFL Cupu, navíc jsou svěřenci trenéra Kloppa v boji i v Evropské lize a mohou se tak stále pokoušet i získaný triple. Právě pro trenéra Kloppa je letošní sezona zároveň derniérou na střídačce Liverpoolu, což oznámil již v jejím průběhu. Motivace celého týmu je tak ještě větší, rozloučit se titulem se svým dlouholetým koučem, to by bylo pro partu okolo Mohameda Salaha a Virgila Van Dijka jistě skvělým počinem. The Reds se však musí připravovat zápas od zápasu, teď před nimi stojí Sheffield, který sice okupuje poslední příčku tabulky, ale Liverpool se v posledních letech několikrát přesvědčil, že v Premier League postavení v tabulce nemusí hrát velkou roli. Liverpool však ve čtvrtečním duelu může těžit z výhody domácího prostředí, kde se mu daří nejvíce ze všech týmu v soutěži a na Anfield Road v sezoně ještě nepoznali hořkost porážky.

Při pohledu do statistik je jasné, že se domácí budou opět opírat o služby Mohameda Salaha, který se v nejvyšší anglické soutěži prosadil letos už šestnáctkrát a uchází se o krále střelců. Hranici deset nastřílených branek už dokázal překročit i uruguajský bombardér Darwin Núňez. Devět branek má poté Diogo Jota a sedm Luis Diaz.
Krásný čtvrteční večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League ve svém programu nezpomaluje, v rámci vloženého 31. kola se proti sobě postaví aktuálně o titul bojující Liverpool, jenž přivítá poslední Sheffield United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.