Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Brighton - 10. února 2024   16:00

Tottenham
61' P. Sarr  • 90+6' Br. Johnson (Son Hung-min)
2:1
(0:1)
Brighton
17' Groß
Tottenham
Vicario – Porro, Romero (C), van de Ven, Udogie (80. Højbjerg) – P. Sarr (80. B. Davies), Bentancur (62. Bissouma), Maddison – Kulusevski (62. Son Hung-min), Richarlison, Werner (62. Br. Johnson).
Forster – Drăgușin, Emerson Royal, Skipp.
Barrott – Davies, Smith
Tottenham Hotspur Stadium
61445 diváků
Brighton
Steele – Lamptey (90+1. Baleba), van Hecke, Dunk (C), Estupiñán – Groß, Gilmour (90+1. Boaitey), Lallana (57. Fati) – Buonanotte (83. Veltman), Welbeck (83. E. Ferguson), Mitoma.
Verbruggen – Webster, Moder, O'Mahony.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou.
Dnešní utkání sledovalo 61 445 diváků.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 14:13.
Zápas 24. kola mezi domácím Tottenhamem a hosty z Brightonu končí za výsledku příznivějšího pro domácí, kteří vítězí po otočce v druhé půli 2:1.
První poločas nabídl vyrovnanou podívanou, ze začátku však byli lepší hosté, kteří také mohli jít do vedení, avšak proti Welbeckovi zasáhl Vicario. Důležitý moment pak přišel v 16. minutě, když byl faulován v šestnáctce aktivní Welbeck a následnou penaltu s přehledem proměnil Pascal Groß. Tottenham ve zbytku poločasu tlačil, avšak většina akcí končila u skvěle chytajícího brankáře Steeleho.
Ve druhé půli jsme také sledovali vyrovnaný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Jednu z nich pak proměnil domácí Pape Matar Sarr, ke kterému se i s trochou štěstí balon odrazil po sražené přihrávce. Následně převzali otěže zápasu hosté, kteří dokázali Spurs také zatlačit, avšak branku nedali. A tak v šesté nastavené minutě utekl obraně Racků Richarlison se Sonem, jihokorejský fotbalista pak nabídl míč na zlatém podnose Brennanu Johnsonovi, který střelou do odkryté sítě rozhodl o zisku tří bodů pro Kohouty.
90+9'
90+9'
Centr Estupiñána dokázala domácí obrana odvrátit, je konec!
90+8'
Brighton ještě dostal šanci na rozehrávku, navíc vybojoval Boaitey rohož kop, na který míč i gólman Jason Steele.
90+6'
Tottenham právě vstřelil branku!
Last-minute gól pro Kohouty! Richarlison prodloužil balon na Sona, který jej potáhl až k šestnáctce a našel milimetrově přesnou přihrávkou BRENNANA JOHNSONA, který už jen doklepl míč do odkryté branky. Nádherná fotbalová akce Tottenhamu. Asistence: Son Hung-min.
90+5'
Kaoru Mitoma se znovu snažil obejít Porra, avšak v rozhodující moment podklouzl. Brighton ještě zůstal u balonu, avšak Fati byl poté nachytán v ofsajdu.
90+4'
Pierre-Emile Højbjerg dostal prostor na střelu, kterou také vyslal, ta však mířila jen vysoko nad branku.
90+3'
Ferguson na chvíli přerušil kombinaci domácích hráčů, kteří však brzy získávají míč nazpět.
90+3'
K přetaženému centru Højbjerga se Son dostal až napodruhé, Spurs zůstávají v blízkosti šestnáctky hostů.
90+2'
Jan Paul van Hecke chtěl najít svou přihrávkou nabíhajícího Fergusona, avšak skvěle zasáhl Bissouma.
90+1'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází Carlos Baleba,
ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Benicio Boaitey.
89'
Mitomovu přihrávku efektně za sebe prodloužil Pervis Estupiñán, akce Brightonu ale poté končí, neboť byl Fati nachytán v ofsajdu.
88'
Richarlison se na polovině hřiště zorientoval lépe než kapitán Brightonu Lewis Dunk, který vzápětí Brazilce fauloval. Žlutá karta pro hostujícího fotbalistu je zde na místě.
87'
Maddisonův centr zblokován, Tottenham ale pokračuje v akci.
86'
Záložník domácích Yves Bissouma, který dříve oblékal barvy právě Brightonu, teď nepustil dále Gilmoura.
85'
Tariq Lamptey si nabíhal do ofsajdu, takže zaútočit mohou znovu Kohouti.
84'
Spurs vybojovali míč na útočné polovině, Johnson následně centroval a trefil ruku Dunka, hlavní sudí Barrott však prozatím zůstává v klidu.
83'
ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Evan Ferguson,
ze hřiště odchází Facundo Buonanotte, přichází Jöel Veltman.
82'
Johnson míč na hrací ploše neudržel, takže bude po prostřídání odkopávat brankář Steele.
81'
Tu rozehrál Pervis Estupiñán, avšak žádného ze svých spoluhráčů centrem nenašel.
81'
Rychlý brejk hostů zastavuje faulem Brennan Johnson, Brighton bude mít k dispozici standardku.
80'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Destiny Udogie, přichází Pierre-Emile Højbjerg.
80'
ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Ben Davies.
79'
Pervis Estupiñán vidí žlutou kartu za zdržování hry.
79'
A z následného rohového kopu Brighton druhou branku v duelu určitě nepřidá, neboť byl Fati nachytán v ofsajdu.
78'
Mitoma se znovu skvěle dostal kolem Udogieho, následně pálil Buonanotte, avšak Micky van den Ven jeho pokus obětavě zblokoval.
76'
Obrovská dance hostů! Pascal Groß dobře nepustil za sebe Sona, následně německý záložník nahrál Mitomovi, který přízemní přihrávkou našel Welbecka. Anglický útočník v barvách Brightonu však z dobré pozice jen těsně minul vzdálenější tyč.
76'
A vzápětí registrujeme další faul, tentokrát je viníkem střelec zatím poslední branky Pape Sarr.
75'
Jan Paul van Hecke vcelku zbytečně zajel do Maddisona, který se na hraně vlastní šestnáctky jen těžce zvedá.
74'
Hosté v posledních minutách zlepšili svou hru a Kohouty vůbec nepustěji k balonu.
73'
A další série centrů ze strany Brightonu, avšak ani jeden neohrozil Vicaria.
72'
Přetažený centr našel Mitomu, jehož pobídku z druhé strany odvrátila obrana domácích jen do zázemí.
72'
Richarlison se skvěle obtočil kolem Lewise Dunka, poté však nahrál jen hostujícímu Lampteymu.
71'
Proti Estupiñánovi se dobře vrátil Porro, kterého už však očividně začínají chytat křeče.
70'
Tottenham se dostal při rozehrávce až pod příliš velký tlak, který vyústil až v odkop Vicaria do autu.
69'
Nákop na Mitomu si pohlídal Pedro Porro, Racci ale budou pokračovat v akci autovým vhazováním.
68'
Kohouti zůstávají i po vyrovnání aktivnějším týmem a budou se snažit vstřelit i vítězný gól.
66'
A Spurs měli další šanci, tentokrát byl na konci akce střídající Johnson, avšak gólman Steele proti jeho střele zasáhl.
65'
Facundo Buonanotte vzápětí fauloval Maddisona a vidí žlutou kartu.
64'
Brighton získal po prostřídání rohový kop, avšak branku Vicaria z něj neohrozil.
62'
ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Son Hung-min,
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Brennan Johnson,
ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Yves Bissouma.
61'
Pape Matar Sarr viděl za příliš dlouhou oslavu gólu žlutou kartu.
61'
Avšak tentokrát už je vyrovnáno! Kulusevski přesnou přihrávku našel nabíhajícího PAPE MATARA SARRA, který se ještě snažil přihrát před prázdnou branku Richarlisonovi, jenže jeho pas byl zblokován a míč se vzápětí odrazil zpět k senegalskému záložníkovi, který se už nemýlil. Bez asistence.
60'
Spurs stále zvyšují svůj tlak, tentokrát ale branku nedají, neboť Werner do nepohlídal ofsajd.
59'
Kulusevskiho centr propadl až k Sarrovi, který hned pálil, avšak jeho projektil skvěle zablokoval Lamptey.
58'
Paul van Hecke nejprve zastavil rozehrávku Udogieho a vzápětí se nechal faulovat.
57'
ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Ansu Fati.
56'
Tentokrát už ale Jason Steele do akce musel, když vyběhl proti míči a před Richarlisonem jej odkopl do zámezí.
56'
Ani teď ale Kohouti brankáře Steeleho neohrozili.
55'
Po odvráceném centru Porra se do míče opřel Pape Sarr, avšak míč napálil jen na tribunu. Díky teči však následuje další roh.
55'
A roh se bude znovu opakovat.
54'
Tottenham z rohu soupeře neohrozil, avšak uvidíme i standardku od druhého praporku.
53'
Timo Werner využil podklouznutí Lampteyho a namířil si to přímo na branku, nakonec také vystřelil, avšak bližší tyč těsně minul. Protože ale byla střela lehce tečovaná, uvidíme rohový kop.
52'
Kulusevski se skvěle prosmýkl mezi dvěma hráči hostů, avšak poté se dobře vrátil do souboje Gilmour a Švéda odzbrojil.
51'
Buonanotte kousek od útočného rohového praporku nechtěně dohrál Wernera, sudí Barrott samozřejmě hru hvizdem přerušuje.
50'
Lamptey při pokusu o rozehrávku opadl a přenechal balon Wernerovi, který se hned snažil centrovat, avšak chybu ghanského obránce Brightonu napravili jeho spoluhráči, kteří domácí nepustili do zakončení.
49'
Buonanotteho přihrávka na Welbecka neprošla, pak ale skvěle zabojoval Lallana a získal balon rychle nazpět.
48'
Do míče se ze standardky opřel Maddison, avšak gólman Steele byl připraven.
47'
Rozhodčí Barrott však o pár sekund později už píská, když byl faulován pár metrů před šestnáctkou jeden z domácích fotbalistů.
46'
Míč se dostal ke kopačkám Bentancura, který vypálil, po jeho zblokované střele se ještě snažil dostat v šestnáctce k balonu a upadl, avšak sudí zůstal klidný.
46'
Úvodní výkop do druhé půle provedli hráči hostujícího Brightonu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:08.
Po první půli je stav v Londýně na stadionu Tottenhamu Hotspurs příznivější pro hostující Brighton, který vede po penaltové brance ze 17. minuty 1:0.
Hosté vstoupili do zápasu velmi dobře a už po několika sekundách hry měl velkou šanci Welbeck, avšak brankář Vicario míč konečky prstů vyškrábl na roh. Důležitá situace se odehrála pak v 16. minutě, když byl poslán v pokutovém území domácích na trávník znovu Welbeck a Brighton kopal penaltu. TU si vzal na starost Pascal Groß a bezpečně proměnil. Od té doby však byl na svém stadionu lepší Tottenham, který také mohl o pár minut později vyrovnat, avšak proti stál brankář Steele. Velmi aktivním střelcem první půle byl Brazilec Richarlison, který si připsal několik střel, avšak gólman Racků vždy zasáhl.
Spurs nevyužili tlaku v závěru poločasu a v druhé půli budou muset dotahovat.
45+6'
45+6'
Rozhodčí Barrott teď pustil několik hraničních soubojů u postranní čáry, první poločas už pomalu končí.
45+5'
Pape Matar Sarr navíc fauluje na útočné polovině Gilmoura, Tottenham musí o balon zase zabojovat.
45+5'
Další Wernerova pobídka našla jen rukavice brankáře Steeleho, Brighton se už snaží první půli dohrát bez obdržené branky.
45+4'
Kohouti zůstávají i po rohovém kopu v držení míče.
45+3'
Werner skvěle obešel kolem Lampteyho a nacentroval, jeho pobídku srazil před Richarlisonem na roh kapitán Brightonu Dunk.
45+2'
Danny Welbeck si Buonanotteho přihrávku nezpracoval a následně navíc fauloval, což neušlo oku sudího Barrotta.
45+1'
Pervis Estupiñán dobře zvládl těžký souboj s Kulusevskim, který jej nepříjemně napadal.
45'
Ve 45. minutě pomáhá s rozehrávkou domácímu týmu i brankář Vicario.
44'
Avšak dlouho Racci míč neudrželi a do brejku mířil Richarlison a Maddisonem, zakončení nakonec vyšlo na druhého jmenovaného, jehož pokus však byl jemně ztečovaný obráncem.
44'
Po dlouhé době kombinuje na útočné polovině také Brighton.
43'
U půlicí čáry byl ostře atakován Buonanotte, tohle mohla být pro van den Vena klidně žlutá karta.
42'
Buonanotteho přihrávka na Lampteyho byla až příliš dlouhá, takže k ní měl blíže domácí van den Ven.
41'
Kohouti zůstali po rohu u míče, Kulusevski centroval z pravé strany, avšak našel jen nohu Dunka.
41'
A další střela aktivního Richarlisona, kterou blokuje Paul van Hecke. Roh pro Tottenham.
40'
Avšak Spurs dobře napadali a získali balon nazpět, ke střele se už chystal Richarlison, avšak nakonec nezakončil.
39'
Před Richarlisonem dobře zasáhl van Hecke, Brighton si může znovu trochu oddechnout.
38'
A další šance Kohoutů, kterou tentokrát měl Kulusevski. Švédský křídelní zakončoval v pádu, brankář Steele ale vytáhl další skvělý zákrok.
37'
Obránci hostů van Heckeovi se teď vůbec nepovedl odkop, který poslal jen do autu.
36'
Wernerův přízemní centr směřoval přesně na Richarlisona, který však i díky dobré práci Dunka zakončil vedle.
35'
A vzápětí vidíme i první žlutou kartu duelu, kterou dostává James Maddison za faul právě na Lampteyho.
35'
Brejk Kohoutů zakončoval Kulusevski přihrávkou na Wernera, skvěle však zasáhl Lamptey.
34'
Dunk už ale vypadá v pořádku a bude moci pokračovat ve hře.
33'
Na trávník si teď zničehonic sedl Lewis Dunk a vypadá to, že má nějaké problémy s dechem.
33'
Sarrova přihrávka měla najít Wernera, který však udělal pohyb do protipohybu a balonu se nedočkal.
32'
Tottenhamu se samotné zahrání rohu příliš nepovedlo, do útoku chtěl Brighton, avšak Pascal Groß byl na polovině hřiště zastaven Sarrem.
31'
A v krátkém sledu uvidíme roh i na druhé straně, a to po zákroku Gilmoura.
31'
Z následného rohu pak Vicario zasahovat nemusel.
30'
Brighton na útočné polovině získal míč, po několika odrazech se hrací předmět dostal až k Mitomovi, který se ocitl sám před Vicariem a vypálil, italský brankář však předvedl parádní zákrok.
29'
Brankář Brightonu Steele teď vyběhl z vlastní šestnáctky a rázným odkopem poslal balon až na soupeřovu polovinu.
28'
Richarlison se v pokutovém území neotočil, Kohouti ale stále drží balon u svých kopaček.
27'
Spurs se dostali k další standardce, kterou chtěl rozehrát Maddison na Kulusevského, centr vak byl příliš přetažený a končí až za brankovou čarou.
26'
Großův Nákop dobře zastavil Romero, Tottenham se dostal k balonu a Maddison si vypracoval i šanci, když střílel z hrany šestnáctky, svým pokusem však těsně minul vzdálenější tyč.
25'
A stále se nehraje, předtím faulovaný Lallana teď musí opustit hřiště a ještě si něco vysvětluje s rozhodčím.
23'
Udogie nedovolil pokračovat v akci Lallanovi, sudí Sam Barrott samozřejmě italskému bekovi píská nedovolený zákrok.
22'
Obrovská šance Kohoutů! Skvělou přihrávku za obranu dostal Richarlison, který postupoval sám na branku, brankář Steele ale skvěle zmenšil střelecký úhel a ještě lépe zasáhl. Následná dorážka Wernera problémy hostujícímu gólmanovi nenadělala.
21'
Welbeck vybíhal z ofsajdu, hraje Tottenham.
21'
Dunkova nepřesná přihrávka asi trochu vylekala hostující fanoušky, avšak Racci celou situaci s přehledem vyřešili.
20'
Spurs si vypracovali zajímavou šanci, kdy se po rychlém brejku a kvalitní kombinaci dostal ke střele Richarlison, avšak blokujícího obránce nepropálil.
19'
Nákop Vicaria nedokázal udržet na hrací ploše Werner, s balonem bude hrát hostující celek.
17'
Brighton právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení gólem z penalty! PASCAL GROSS napálil míč ze svého pohledu k levé tyči, brankář Vicario si vybral druhou stranu – 0:1!
16'
Danny Wellbeck skvěle zakombinoval v pokutovém území s Buonanottem, anglického útočníka poté fauloval Micky van den Ven, penalta pro Brighton!
15'
Další standardku pro hosty rozehrával Pascal Groß, po odkopu Romera bude pokračovat v útočném snažení Brighton.
14'
Lampteyho přihrávku rázně zakopává do autu van den Ven, Brighton bude pokračovat autem.
13'
Rychlou akci na druhou stranu zastavuje faul na Richarlisona, Tottenham bude rozehrávat.
13'
Brighton ještě zatlačil svého soupeře po rohu, avšak více než centr Große hosté nevymysleli.
11'
Dobrý centr směřoval k hlavě Wellbecka, před kterým však kapitán Spurs Romero odvrací balon na roh.
11'
A Racci vyrazili zase do rychlého protiútoku, který zastavuje až faulem na Mitomu Udogie.
10'
Centr od rohového praporku nadvakrát zkrotil brankář Steele ve svých rukavicích.
10'
Maddison rozehrál standardku centrem na Wernera, který mu balon vrátil, vzápětí Kohouti vybojovali další roh.
9'
Lallana podklouzl při rozehrávce, čehož samozřejmě využili domácí, kteří navíc vybojovali po faulu Große standardku.
8'
Avšak Brighton si při rychlém brejku nepohlídal ofsajd, takže se míč přesouvá zase k hráčům v bílém.
7'
Dejan Kulusevski se až moc chtěl dostat k balonu před Estupiñána, kterého nakonec fauloval.
6'
Estupiñánův nákop mířil na nabíhajícího Mitomu, který si troufl na rychlostní souboj s obráncem domácích, avšak ten se k Japonci dobře vrátil a nepustil jej dále.
5'
To už však neplatí, neboť Richarlisonova přihrávka nebyla přesná.
5'
Brankář Steele po centru z rohu zasahovat nemusel, domácí však stále kombinují s balonem.
4'
Maddison se kolem Buonanotteho nedostal, uvidíme první roh Tottenhamu.
4'
Tottenham se teď rozhodl napadat rozehrávku soupeře, což nakonec dovedlo Kohouty až k zisku míče.
2'
Z následného rohu Racci nezahrozili.
1'
Danny Welbeck obral na polovině hřiště o balon Porra, následně s míčem postupoval na branku a vystřelil, brankář Vicario však jeho střelu na vzdálenější tyč konečky prstů vyškrábl!
1'
Úvodní výkop provedli domácí hráči, kteří nastupují v kompletně bílém oblečení, Brighton pak nastoupil v černozelených dresech.
1'

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero (C), van de Ven, Udogie – P. Sarr, Bentancur, Maddison – Kulusevski, Richarlison, Werner.
Náhradníci: Forster – Drăgușin, Emerson Royal, B. Davies, Skipp, Højbjerg, Bissouma, Son Hung-min, Br. Johnson.
Trenér: Ante Postecoglou

Brighton & Hove Albion: Steele – Lamptey, van Hecke, Dunk, Estupiñán – Groß, Gilmour, Lallana – Buonanotte, Welbeck, Mitoma.
Náhradníci: Verbruggen – Webster, Veltman, Moder, Baleba, E. Ferguson, Fati, Boaitey, O'Mahony.
Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Barrott – Davies, Smith.
Brighton & Hove Albion
Celek z jižního pobřeží Spojeného království si letos poprvé v historii zahrál základní skupinu některé z evropských soutěží. Ve skupinové fázi Evropské ligy navíc dopadl velmi dobře, když získal více bodů než Olympique Marseille, AEK Atény a Ajax Amsterdam a ukáže se i v jarní fázi. Útočník Joao Pedro je navíc po podzimní skupině nejlepším střelcem, když vsítil celkem šest branek.
V Premier League se pak Racci drží na osmém místě se ziskem 35 bodů.
Poslední zápas anglické fotbalové ligy odehráli svěřenci kouče Roberta de Zerbiho na domácím hřišti proti Crystal Palace. A stejně jako u duelu Tottenhamu s Evertonem jsme na první branku duelu nemuseli vyčkávat dlouho, protože Lewis Dunk si už ve třetí minutě našel přesný centr z rohu a hlavou otevřel skóre. Do poločasu se navíc prosadili ještě záložník Jack Hinshelwood a argentinský středopolař Facundo Buonanotte. V druhém poločase sice snížil hostující Mateta, avšak definitivní tečku za duelem nakonec udělal Joao Pedro, který v 84. minutě zvýšil na konečných 4:1.
Tottenham Hotspur
Tottenham vstoupil do letošního ročníku pod vedením nového trenéra Angeho Postecogloua, který dokázal Spurs na tuto sezonu skvěle připravit. Tottenham se dlouho držel na samotné špici celé Premier League, v posledních zápasech se však už trochu propadl a nachází se po 23 duelech na solidním pátém místě se ziskem 44 bodů, avšak se ztrátou pouhých sedmi na vedoucí Liverpool.
První únorové střetnutí odehráli Kohouti minulý víkend na půdě Evertonu, který se, i kvůli odečtu bodů, pohybuje na hraně sestupových příček. A na první branku zápasu jsme opravdu nemuseli čekat dlouho, neboť již ve čtvrté minutě otevřel skóre hostující Brazilec Richarlison. Domácí Everton ale dokázal vyrovnat a po brance Harrisona to bylo 1:1. Tottenham si ale vzal své vedení ve 41. minutě zpátky, když zaznamenal svůj druhý gól v zápase Richarlison. Utkání už pomalu spělo k výhře hostů, kterou však nedopustil ve čtvrté nastavené minutě stoper Evertonu Branthwaite, který hlavou upravil konečné skóre na 2:2.
Příjemné sobotní odpoledne při zápasu anglické Premier League. V rámci 24. kola přijede na půdu Tottenhamu Hotspurs anglický Brighton, který určitě nebude chtít odcházet z utkání bez bodů. Duel začíná v 16 hodin, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.