Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Atalanta - 30. března 2024   12:30

0:3
(0:2)
Atalanta
26' Mirančuk  (Pašalić) • 45' Scamacca  (Mirančuk) • 88' Koopmeiners  (M. Ruggeri)
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Rui – Anguissa (75. Simeone), Lobotka, Traorè (46. Zieliński) – Politano (68. Lindström), Osimhen, Raspadori (46. Ngonge).
Contini, Gollini – Cajuste, Dendoncker, Mazzocchi, Natan, Olivera.
Atalanta
Carnesecchi – Scalvini (73. Tolói), Hien, Kolašinac (68. Djimsiti) – Hateboer, de Roon, Éderson, Zappacosta (61. M. Ruggeri) – Pašalić (61. Koopmeiners) – Mirančuk, Scamacca (61. Lookman).
Musso, Rossi – Bakker, Adopo, Holm, Palomino, Touré.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:13.
Je konec! Neapol nezvládl domácí utkání a s Atalantou padla 0:3. Hosté se do vedení dostali ve 26. minutě zásahem Mirančuka. Po půlhodině mohl vyrovnat Osimhen, ale hosty podržel gólman. Ve 33. minutě hrozil Pašalič, ale také Meret podržel svůj tým. Až v závěru poločasu tak přidal druhý zásah Atalanty Scamacca. Po změně stran sice domácí dvakrát orazítkovali tyč, ale hostům pomohl i výborný gólman. V závěru pak naděje Neapole definitivně pohřbil Koopmeiners.
90+5'
90+4'
Další ofenzivní výpad Atalanty zastavil odmávaný ofsajd. Zdá se, že domácí se dnes nezmůžou ani na snížení.
90+3'
Simeone sprintoval za míčem mezi obránce Atalanty. Isak Hien si nechtěl komplikovat život a raději míč napálil mimo hrací plochu.
90+2'
Teun Koopmeiners i za stavu 3:0 pro Atalantu napadal rozehrávku Neapole hodně vysoko. Nakonec si ale pomohl k zisku míče rukou.
90'
Domácí příznivci hromadně odcházejí ze stadionu. Výkon Neapole je dnes rozhodně nepotěšil.
88'
Atalanta právě vstřelila branku! Hostující celek přidává třetí branku a definitivně potvrzuje svůj dnešní triumf! Ruggeri načasoval přihrávku do vápna, kam si naběhl TEUN KOOPMEINERS, který míč poslal k zadní tyči!
87'
Neapol kombinuje kolem velkého vápna, nicméně nikdo v bílém se nedostává do zakončení. Domácí brzdí drobné nepřesnosti.
85'
Piotr Zieliński kouzlil s míčem na pravé straně hrací plochy, ale vybojoval pro domácí celek pouze rohový kop.
84'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Giovanni Di Lorenzo).
83'
Neapol se po další akci opět dostala do zakončení. Z těžké pozice hlavičkoval Juan Jesus, který své zakončení poslal nad břevno.
82'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamo (Teun Koopmeiners).
81'
Mário Rui chyboval na levé straně a zbytečně připravil domácí celek o držení míče. Na kopačkách domácího celku už je patrná nervozita.
79'
Simeone našel přihrávkou na hranici velkého vápna Victora Osimhena, jehož ránu v pádu vykopl hostující brankář!
78'
Lookman se dostal do pokutového území, kde se dostal k technickému zakončení, ale Meret jeho ránu skvěle vyrazil!
77'
Lookman poslal přihrávku na pravou stranu, kde neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.
76'
Hostující gólman nakopl míč na polovinu soupeře, nicméně tam opět uspěli zadáci Neapole. Domácím už moc času na dramatizaci utkání nezbývá.
75'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Giovanni Simeone.
75'
Mirančuk se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče a protáhl Mereta. Domácí gólman ale Neapol jistým zákrokem podržel.
74'
Victor Osimhen se sice dostal do pokutového území, ale byl lapen v ofsajdové pasti.
73'
Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází Rafael Tolói.
72'
Právě Giorgio Scalvini zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a zřejmě má nějaké svalové problémy.
71'
Jesper Lindström si brousil zuby na zakončení uvnitř pokutového území, ale na poslední chvíli mu v tom skluzem zabránil Scalvini.
70'
Di Lorenzo centrem z pravé strany hledal prostor, kam se hnal Victor Osimhen, ale Isak Hien jeho pobídku přizvedl na další rohový kop.
69'
Neapol kombinuje na polovině svého soupeře, ale jen těžko se dostává do zakončení. Atalanta brání v blízkém bloku a nedává domácím hvězdám prostor.
68'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Jesper Lindström.

ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Berat Djimsiti.
67'
Ani po standardní situaci hosté nedokázali zahrozit. Místo centru do vápna zvolila Atalantu rozehrávku do kombinace, kterou přerušil ofsajd.
66'
Teun Koopmeiners našel v pokutovém území Alexeje Mirančuka, jehož pokus o přihrávku před branku srazil Rrahmani na rohový kop.
65'
Lobotka se stáhl pro míč až na půlící čáru. Následně našel Osimhena, kterého poněkolikáté v průběhu duelu uhlídal Isak Hien.
64'
Hosté se směrem vpřed prakticky nedostávají do kombinace. Další nákop na pravou stranu skončil v moci obránců Neapole.
63'
Anguissa prošel do velkého vápna, jenže míč neprocedil na nikoho v bílém dresu. Atalanta je směrem dozadu až na výjimky bezchybná.
61'
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Teun Koopmeiners,
ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Ademola Lookman,
ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Matteo Ruggeri.
60'
Je za námi hodina hry a hostujcíí Atalanata stále drží dvoubrankové vedení. Neapol ale po změně stran zařadila vyšší rychlostní stupeň.
59'
Hateboer dostal přihrávku na pravou stranu, kde nejprve chvíli podržel míč a následně zblokovaným centrem získal pro Atalantu rohový kop.
58'
Rrahmani se jako stoper vydal podpořit ofenzivu domácího celku, nicméně tam neměl podporu spoluhráčů.
57'
Lobotka sice uspěl v hlavičkovém souboji, jenže míč prodloužil jen do míst, kde číhali zadáci v červených dresech.
56'
Domácí zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, ale nikdo v bílém nevypálil.
55'
Mohlo být sníženo, ale domácí dnes mají i horu smůly! Zielinski nejprve levou nohou trefil tyč. V pokračující situaci tečoval míč do protipohybu gólmana Osimhen, ale Marco Carnesecchi balón stačil vyrazit opět na tyč!
54'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamo (Sead Kolašinac).
53'
Anguissa si skvěle pokryl míč, rozehrál do kraje, nicméně postup Neapole směrem vpřed je zatím hodně kostrbatý. Atalanta se soustředí na obranu.
52'
Politano dostal prudkou přihrávku na hranici velkého vápna, ale neměl dobré zpracování, kvůli čemuž se vůbec nedostal ke střele.
50'
Hra je přerušena! Střídající Ngonge zůstává po souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
49'
Zielinski dostal přihrávku do vápna, nicméně důrazný de Roon jej tělem na poslední chvíli odstavil od zakončení.
48'
Mário Rui byl o krok dříve v souboji o míč, nicméně jeden ze soupeřů jej fauloval. Neapol může pokračovat v kombinaci.
47'
Davide Zappacosta se hned v úvodu druhého poločasu dostal do zakončení zpoza velkého vápna, nicméně jeho ránu brankář s přehledem lapil.
46'
ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Cyril Ngonge,
ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Piotr Zieliński.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být jednoznačně spokojenější hostující Atalanta. Hosté se do vedení dostali ve 26. minutě zásahem Mirančuka. Po půlhodině mohl vyrovnat Osimhen, ale hosty podržel gólman. Ve 33. minutě hrozil Pašalič, ale také Meret podržel svůj tým. Až v závěru poločasu tak přidal druhý zásah Atalanty Scamacca.
45+2'
45'
Atalanta právě vstřelila branku! Nakonec však Atalanta přidává ještě druhou branku! Chybu v defenzivě udělal Juan Jesus, kterého obral GIANLUCA SCAMACCA, jenž tvrdou ránou do dolního rohu nedal Meretovi nárok!
45'
Marten de Roon diriguje rozehrávku Atalanty na polovině Neapole. Hosté už chtějí dohrát první poločas s nejtěsnějším možným vedením.
44'
Lobotka přenesl hru na levou stranu, odkud odcentroval Mário Rui, nicméně Osimhen jeho centr nedokázal trefit ideálně.
43'
Osimhen svedl sprinterský souboj s Hienem, nicméně podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem.
42'
Di Lorenzo si nepohlídal své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti.
41'
Politano odcentroval z pravé strany na malé vápno, kde hlídkoval Hien, jenž míč bez problémů odhlavičkoval mimo hrací plochu.
40'
Atalanta dokázala v posledních minutách otupit sílící aktivitu domácího mužstva. Hosté navíc vystrkují růžky během protiútoků.
39'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Victor Osimhen).
38'
Osimhen chtěl špičkou posunout míč za obranu Atalanty, kam už sprintoval aktivní Politano. Na poslední chvíli zasáhl Scalvini.
37'
Mirančuk si šikovně přehodil míč za obranu Neapole, ale celou situaci pohlídal skvěle pozičně hrající Rrahmani.
36'
Mário Rui vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, ale ani on nedokázal následně najít někoho ze spoluhráčů. Neapol potřebuje zvýšit přesnost kombinace.
35'
Di Lorenzo táhl útok Neapole, nicméně opět zvolil jen nákop na osamoceného Osimhena, který neměl proti přesile obránců šanci.
34'
Zappacosta táhl útok Atalanty po levé straně. Do vápna se nakonec dostal Scamacca, jehož kličku skluzem zastavil Amir Rrahmani.
33'
Hosté mohli udeřit podruhé! Na krásný dloubáček si naběhl Pašalič, ale Meret se mu včas vrhl pod nohy! Domácí brankář poté vypíchl míč i Kolašinacovi!
32'
Victor Osimhen v posledních minutách bojuje jako lev. Domácí střelec dostal pod tlak Pašaliče, ale ten s kusem štěstí dokázal rozehrát.
31'
André Anguissa byl u postranní čáry poslán k zemi, nicméně sudi ukazuje, že se bude pokračovat ve hře. Vhazovat navíc bude hostující Atalanta.
30'
Victor Osimhen si naběhl na přihrávku za obranu, ale jeho pokus špičkou kopačky brankář vyrazil. Dobíhající spoluhráč pak nepropálil obrannou zeď.
29'
Do rozehrávky Neapole se musel zapojit brankář Alex Meret. Jeho nákop si našel Osimhen, ale Isak Hien jej bez problémů uhlídal.
28'
Domácí Neapol se ihned tlačí vpřed se snahou o odpověď. Mário Rui poslal do vápna nadýchaný centr, jenže Victor Osimhen na pobídku nedoskočil.
26'
Atalanta právě vstřelila branku! Atalanta se dostává do vedení! Hostující celek udeřil po sérii nedůrazů v pokutovém území Neapole! Po centru z levé stranyv vrátil míč do vápna Hans Hateboer, následně se k míči ještě dostal Pašalič a ALEXEJ MIRANČUK už míč dopravil do sítě!
25'
Na opačné straně mohl hrozit Scalvini, jenže místo zakončení zvolil přihrávku, kterou obrana Neapole dokázala vypíchnout do bezpečí.
24'
Anguissa poslal průnikovou přihrávku mezi obránce Atalanty, jenže Giovanni Di Lorenzo sj nepotykal s převzetím míče.
23'
Po další trpělivé kombinaci Atalanty kolem velkého vápna zakončoval Hateboer, jehož rána vnějším nártem prosvištěla vysoko nad břevnem.
22'
Hans Hateboer vyslal z pravé strany zajímavý a nebezpečný centr. Brankář Alex Meret musel vyrazit ven z branky, aby míč dokázal vyboxovat.
21'
Mirančuk si v souboji s Ruiem pomohl šlapákem a může být rád, že jej sudí nepotrestal žlutou kartou. Sledujeme velké množství soubojů.
20'
Victor Osimhen dostal další přihrávku do běhu, jenže se nechal vytlačit mimo ideální střeleckou pozici. V posledních minutách je ale stále viditelnější.
19'
Domácí si nerozuměli v kombinaci na vlastní polovině, nicméně nepřesnou přihrávku nedokázal zpracovat ani Kolašinac.
18'
K dalšímu centru do vápna se dostal Osimhen, který v těžké pozici zvládl hlavičkovat, nicméně trefil jen rukavice připraveného brankáře.
17'
Domácí zahrávali rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na přední tyč, kde zakročil hned první obránce v červeném dresu.
16'
Mário Rui vhazoval na levé straně, kde kombinoval s Traorém. Druhý jmenovaný po jednom ze soubojů upadl, ale sudí neviděl nedovolený zákrok.
15'
Lobotka přenesl hru na pravou stranu, nicméně defenziva Atalanty se stačila srovnat do kompaktního bloku.
14'
Právě Mário Rui tentokrát zkoušel odcentrovat do vápna, ale trefil jen prvního soupeře v červeném dresu Atalanty.
13'
Mário Rui potáhl míč vpřed, nicméně nikdo z ofenzivních hráčů Neapole se mu nenabídl do volného prostoru. Atalanta zatím brání pozorně.
12'
Na stadionu od úvodních minut panuje vynikající atmosféra. Domácí příznivci si jsou vědomi toho, že Neapol se může přiblížit pohárům.
11'
Giovanni Di Lorenzo vybojoval míč na pravé straně hřiště a uklidnil rozehrávku Neapole. Defenziva hostujícího celku zatím postupuje opatrně.
10'
Mário Rui poslal z levé strany míč na Raspadoriho, následně se snažil ošálit Mirančuka, nicméně muž, který byl v největší šanci utkání, si splnil defenzivní povinnosti.
9'
Až nyní se Neapol vydala vpřed, jenže přihrávka směřující na Hameda Traorého byla příliš dlouhá. Defenziva Atalanty míč odehrála do zámezí.
8'
Hans Hateboer dostal prostor na pravé straně, jenže si netroufl na individuální průnik a musel si pomoci rozehrávkou do zadních řad.
7'
Atalanta se znovu tlačila vpřed přihrávkou za obranu, nicméně nikdo v červeném dresu pobídku nepochopil. Míč skončil až u brankáře.
5'
Osimhen napadal rozehrávku Atalanty, nicméně defenziva hostujícího celku si dala pozor a stačila míč včas odehrát do bezpečí.
4'
Atalanta kombinuje s míčem v zadních řadách, nicméně kombinace hostů je nyní hodně statická. Neapol ale nevstoupila do utkání vůbec dobře.
3'
Do první velké šance utkání se z rychlého protiútoku dostal Mirančuk, jehož přízemní ránu zastavila až branková konstrukce!
2'
Lobotka na polovině hrací plochy dohrál jednoho ze soupeřů a může být rád, že nedostal kartu.
1'
Hostující Atalanta obstarala výkop do prvního poločasu utkání. Vysoký nákop bez problémů přizvedl do zámezí Mário Rui.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Rui – Anguissa, Lobotka, Traorè – Politano, Osimhen, Raspadori.
Náhradníci: Contini, Gollini – Cajuste, Dendoncker, Lindström, Mazzocchi, Ngonge, Natan, Zieliński, Olivera, Simeone.

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Scalvini, Hien, Kolašinac – Hateboer, de Roon, Éderson, Zappacosta – Pašalić – Mirančuk, Scamacca.
Náhradníci: Musso, Rossi – Bakker, Djimsiti, Adopo, Koopmeiners, Holm, Lookman, Palomino, M. Ruggeri, Tolói, Touré.
SSC Neapol

Neapol odehrála v letošním ročníku dvacet devět zápasů a získala v nich čtyřicet pět bodů. S tímto ziskem patří úřadujícímu šampionovi sedmá pozice. Na pohárové příčky tak ztrácí dva body. Po bídné první polovině se Neapol začíná posouvat vpřed. V posledních týdnech před reprezentační pauzou ale také ztrácela. Navíc vypadla z Ligy mistrů kvůli porážce proti Barceloně. V lize pak naposledy remizovala 1:1 na hřišti Interu.
Atalanta Bergamo

Hostující Atalanta odehrála v letošním ročníku dvacet osm zápasů a získala v nich čtyřicet sedm bodů. S tímto ziskem patří celku ze severu Itálie šestá pozice ligové tabulky. Na svého dnešního soupeře má k dobru náskok dvou bodů. Na páté AS Řím pak Atalanta ztrácí body čtyři. Venku ale příliš bodů v letošním ročníku neposbírala. V posledním kole před přestávkou remizovala s Juventusem. Následně přehrála 2:1 Sporting Lisabon a postoupila do čtvrtfinále Evropské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62