Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Espanyol - 25. ledna 2018   21:30

Barcelona
Barcelona
9' Luis Suárez  • 25' Messi

Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 6:17.
Hotovo! Barcelona nakonec ustrážila postupový výsledek a stává se tak čtvrtým semifinalistou Copa del Rey! Domácí měli celé utkání měli pod kontrolou a svého městského rivala nepustili do žádné vyložené šance. Do zápasu se podívala také zimní posila Phillippe Coutinho, který se ihned chopil operativní činnosti, která mu bude v novém klubu příslušit.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Rakitič, přichází Gomes.
90+2'
Hlavní sudí bude určitě tématem pro zítřejší sportovní noviny. Mateu Lahoz totiž zápas příliš nezvládá, což se pochopitelně odráží i na projevech domácích příznivců.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
88'
Mohlo být hotovo! Na centrovaný balón si naskočil Messi, který z velké blízkosti orazítkoval pouze levou tyč.
87'
Messi byl opět ostře dohrán, i tak ale stačil alespoň popostrčit balón na volného Busquetse. Defenzivně laděný záložník ještě roztáhl hru na pravou stranu, kde Rakitič s touto přihrávkou příliš nepočítal.
86'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sánchez, přichází Melendo.
85'
Momentálně sledujeme pozvolnou kombinaci domácích, kteří evidentně nikam nespěchají. U balónu se točí kompletní jedenáctka.
84'
Coutinho se dostává častokrát k míči a nechybělo mnoho a svojí přihrávkou mohl poslat do velké šance Paulinha. Druhý jmenovaný ztrácel zhruba krok.
83'
I o malý okamžik později je hra přerušena. Tentokráte se za obranou soupeře zapomněl Luis Suárez a jak už bývá zvykem, tak se nacházel v ofsajdovém postavení.
82'
Na druhé straně nastartoval své nohy Paulinho, který byl evidentně zatahán za dres. Brazilec se tak vehemetně dožadoval žluté karty, až jí sám obdržel.
82'
Zničehonic měl Baptistao na levém křídle spousta prostoru a ten chtěl využít přihrávkou na naběhnuvšího Morena. Ten se v pokutovém území teatrálně skácel k zemi, penalta se ale nepíská.
81'
Nyní se nám utkání dostává do závěrečné desetiminutovky a hosté jsou i nadále bezradní. Povede se jim nakonec vstřelit kýženou branku?
80'
No a co chybělo! Messi udělal rychlý manévr doleva, načež svojí silnější levou nohou zkoušel obstřelit branku. Střela ale postrádala větší přesnost.
79'
Messimu se dnes při zahrávaní standardních situací vůbec nedaří. Tentokráte směřoval na malé vápno lehký bochánek, na který jako první reagoval Naldo.
78'
Střídající García se pokoušel vyslat do rychlostního souboje Caricola, který proti Rakitičovi vydatně strádal. Cillessen je ve druhém poločase téměř bez zákroku.
77'
Žlutou kartu dostává Naldo (Espanyol Barcelona).
76'
Senzační López! Coutinho naservíroval přihrávku do vyložené šance Suárezovi, ten ale nechal pouze vyniknout brankáře. Posléze se v další stoprocentní příležitosti nedokázal prosadit Rakitič.
75'
Alba si počkal, až se uvolní prostor k přihrávce na Messiho. Pětinásobný držitel Zlatého míče se sice dostal k míči, ten mu ale odskočil daleko do kopačky.
74'
Nutno dodat, že obě vzájemná utkání, ačkoliv se jedná o městská derby, tak se nesou v celku poklidném duchu. K vidění sice je několik ostrých zákroků, nicméně tato derby jsou zvyklá na početnější rozměry nedovolených zákroků.
73'
Odpovědnost na sebe opět vzal Messi, který to tentokráte zkoušel přímo na bránu. Projektil ale nabral pořádnou výšku a nakonec skončil vysoko nad brankou.
72'
Žlutou kartu dostává García (Espanyol Barcelona).
72'
Po jednom z prvních kontaktů s balónem dokázal Coutinho nasadit jesličky Sánchezovi, kterému nezbývalo nic jiného, než faulovat. Následovat bude přímý kop.
71'
Časomíra se nám dostala do závěrečné dvacetiminutovky a stále platí, že Barcelona v poklidu kráčí za postupem. Hosté jsou i nadále neškodní.
70'
Umtiti nedaroval Baptistaovi žádný prostor a navíc ještě stačil odehrát balón. Za ním se již řítil ve druhém poločase hodně nenápadný Suárez, kterému neposedný balón nadělal velké problémy.
69'
Před malým momentem byl ve středu hrací plochy nešetrně poslán k zemi Busquets po ponechané výhodě se přeci jenom přerušila hra.
68'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Iniesta, přichází Coutinho.
67'
Messi poslal od rohového praporku velice nebezpečný centr, na který jako první reagoval urostlý Naldo. Naskakující Umtiti s Piquém se tak k hlavičce vůbec nedostali.
66'
Předchozí střídání jasně poukazuje na to, že Espanyol se bude snažit hrát více útočně. Na hrací plochu totiž přišel další forvard, namísto defenzivního záložníka.
65'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Granero, přichází García.
64'
Navarrovo autové vhazování směřovalo zpět na vlastní polovinu. Po několika přihrávek putovala kolmice právě na pravého zadáka, který si s ní nedokázal poradit.
63'
Hodně teatrálním pádem to u rohového praporku zkoušel Baptistao. Umtiti ho sice lehce přistrčil, i tak se nedovolený zákrok pískat nebude.
62'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Vidal, přichází Paulinho.
62'
S příbývajím časem není absolutně patrné, že hosté chtějí hrát o postup. I tentokráte totiž Baptistao uháněl napříč pěti protihráčům úplně sám.
61'
Iniesta si rukou odmítl Sáncheze a posléze zkoušel naslepo najít své útočné kolegy. Centr byl natolik vysoký, že skončil pouze za postranní čárou.
60'
Žlutou kartu dostává Granero (Espanyol Barcelona).
59'
Hodně rychle z branky musel spěchat Pau López, neboť se za dalekonosným pasem řítil Messi. Hostující brankář nakonec celou situaci vyřešil odkopem do hlediště.
58'
A na opačné straně se do zakončení natlačil agilní Messi, který svojí překvapivou střelou zřejmě ještě olízl tyč. I tak bude následovat rohový kop.
57'
Kdepak, ani z tohoto mráčku nezapršelo. Hrací předmět se snášel na malé vápno, kde byl nejvýše ve vzduchu Umtiti. Cillessen tak nemusel vůbec zasahovat.
56'
Zničehonic se Baptistao dostal trochu laciným způsobem k míči a celou situaci se snažil řešit Busquets. I přes čistý skluz postupoval hostující forvard dále a nakonec vybojoval rohový kop.
55'
Messimu vyšel průnik kolem Fuega, posléze si chtěl ještě narazit se Suárezem, který byl velmi dobře pokryt. Narážečka tak nebyla vůbec důrazná.
54'
Nou Camp se rázem dostal do varu, neboť se za postranní čárou rozvičuje zimní posila z Liverpoolu Phillippe Coutinho. Uvidíme, jestli Valverde pošle tohoto Brazilce do hry.
53'
Ojedinělý a zároveň první útočný výpad Espanyolu ve druhém poločase táhl střídající Baptistao, kterému ale chyběla početnější podpora svých kolegů.
52'
Zhruba ze vzdálenoti pětadvaceti metrů se o centrovaný balón postaral Messi, po jehož exekuci se po několika odrazech dostal míč až k Lópezovi.
51'
Posléze už je pískáno a znovu se odehrál souboj Nalda se Suárezem. I před malým momentem pracovaly ruce hostujícího zadáka, kterému to tentokráte neprošlo.
50'
Hlavní sudí dnes nastavolil hodně benevolentní metr. Naldo zcela očividně fauloval Suáreze, nicméně píšťalka rozhodčího zůstala němá.
49'
Tentýž hráč se posléze chopil autového vhazování, které putovalo na kopačku Iniesty. Velezkušený kapitán následně uklidil hru zpětnou nahrávku na Piquého.
48'
Rakitič ještě zachránil balón před napadajícím Fuegem. Následně se hra přesunula na levou stranu, kde úřadoval Alba. Rychlonohý zadák ale nedokázal odcentrovat přes Navarra.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Darder, přichází Baptistao.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které dle očekávání dopadlo lépe pro domácí celek. Barcelona vstoupila do utkání hodně aktivně a výsledkem jsou dvě vstřelené branky. O obě se postarala útočná dvojice Messi – Suárez, se kterou má soupeř velké problémy. Oba hráči si rovněž připsali žlutou výstrahu. Druhý poločas začne přibližně ve 22:35.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Busquets to před malým momentem vymyslel parádně a jeho nezištná přihrávka našla naběhnuvšího Messiho. Argentinec zakončil v pádu hodně nepřesně.
42'
Po Vidalově sražené ráně se domácí chopili rohového kopu. Ten byl rozehrán nakrátko, načež Iniestova kolmice nebyla přesná a skončila až za brankovou čárou.
41'
Hra se nám v tuto chvíli uklidnila a v současné době čekáme na nějakou kloudnější akci. Messiho družina zřejmě vyčkává na vhodnou příležitost.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí bude také něco nastavovat.
39'
Po zmatku v pokutovém území chtěl z těžké pozice zakončit David López, ze střeleckého pokusu nakonec úplně sešlo. Busquets ho totiž stačil vyrušit ze zakončení.
38'
Žlutou kartu dostává Alba (FC Barcelona).
37'
Na pravém křídle si Roberto příliš věřil v rychlostním souboji proti Darderovi a jako úspěšnější odchází z tohoto souboje hostující hráč. Ten posléze ještě vybojoval volný kop.
36'
Tak nakonec jinak. Iniestovo roztažení hry na Albu proběhlo z ofsajdu a Messiho šance se tak nezapočítá mezi střelecké pokusy.
35'
Klasická spolupráce Messiho s Albou! Druhý jmenovaný cpal zpětnou přihrávku mezi obránce, kam si sebíhal Messiho, jehož zakončení putovalo těsně vedle.
34'
Po nepřesné kolmici mezi hostující zadáky se Pau López dostal k odkopu od své svatyně. To ale putovalo do prostoru, ve kterém nebyl žádný z jeho kolegů.
33'
Kouskování hry pokračuje. Tentokráte se faulem proti pravidlům prezentoval Naldo, jenž důrazným přistrčením povalil k zemi Luise Suáreze.
32'
Rychlonohý Messi udělal chytrý manévr kolem Dardera, který ho stačil jen tvrdě trefit kopačku. Hlavní sudí vše uviděl a píská faul hostujícího záložníka.
31'
I nadále sledujeme tentýž obrázek hry. Fotbalisté Espanyolu neustále běhají za balónem a pakliže chtějí pomýšlet nad postupem, budou muset výrazně přidat.
30'
Další z řady velmi rychlých akcí proběhla na pravé straně, kde Robertova přihrávka již směřovala na osamoceného Suáreze. Ten zkoušel zakončit z první, nicméně balón vůbec netrefil.
29'
Suárez zkoušel na malém prostoru ještě zbytečně přihrávat Messimu, okolo kterého se okamžitě seskupila smečka protihráčů. Následovat bude odkop od branky.
28'
Před zatím znuděného Cillessena směřoval vzdušný bochánek, který směřoval na Morena. Nizozemský brankář se ale blýskl včasným výběhem.
27'
Žlutou kartu dostává Messi (FC Barcelona).
26'
V tuto chvíli to budou mít hosté opravdu hodně složité. Situace ale není tolik kritické, neboť v případě kontaktí branky se do postupové pozice dostane právě Espanyol.
25'
Barcelona právě vstřelila branku!
Nedůslednost hostujících zadáků je potrestána! Za pokutovým územím totiž LIONEL MESSI vybojoval balón a jeho zakončení bylo lehce sraženo mimo Lópezův dosah.
25'
Sánchez si poradil s neposedným balónem a po chvilkovém váhání poslal do šestnáctky přízemní nabídku. K ní se jako první dostal Granero, jehož zakončení bylo hodně nepovedené.
25'
Suárez se svým drzým průnikem pokoušel dostat kolem Nalda, který mu balón vypíchl. Následně hostující zadák spolupracoval s Navarrem.
24'
Domácí kapitán se posléze přesunul do trochu nezvyklé pozice, konkrétněji k rohovému praporku. Tam byl napadán Granerem, načež Iniesta přeci jenom vybojoval aut.
23'
Iniesta se pokoušel po kostrbaté přihrávce okamžitě oslovit Messiho, nicméně už předtím bylo pískáno. Ve vzdušném souboji se provinil důrazný Rakitič.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku a momentálně sledujeme výraznou územní převahu Barcelony. Hosté mají velké problémy dostat se k balónu.
21'
I tentokráte se k exekuci postavil technicky velmi dobře vybavený Messi, který svojí nabídku směřoval na Piquého. Před ním včas vyboxoval balón Pau.
20'
Roberto naznačil přihrávku vpřed a poté se rozhodl vydat se směrem ke středu. Tam byl po překvapivém manévru poslán k zemi, provinil se hostující Granero.
19'
Žlutou kartu dostává Hermoso (Espanyol Barcelona).
18'
S touto hrou to bude mít Espanyol v dnešním utkání hodně složité. Ihned po zisku míče se Hermoso ukvapil a svůj razantní odkop poslal až za půlící čáru.
17'
Suárez byl v pokutovém území bráněn hodně natěsno, i tak to bylo v rámci pravidel. Uruguayec se pokoušel sklepnout balón na Rakitiče, který byl u míče pozdě.
16'
K rozehrávce se dle přepokladů postavil Messi, jehož centr se kroutil směrem k brance. Na malém vápně ale špičkou kopačku zasáhl David López.
15'
Nyní už je ale pískáno. Kousek od pravé autové čáry byl poslán k zemi Roberto a před Lópeze se stěhuje početná smečka hráčů ve tmavých dresech.
14'
Umtiti nahrál Busquetsovi do hodně obtížné pozice, přičemž do domácího středopolaře hodně tvrdě zajel Moreno. Hlavní sudí ponechává výhodu.
13'
Právě pravý bek Navarro vhazoval od pravé postranní čáry, načež svým hodem oslovil naběhnuvšího Sáncheze. Toho doslova zboural Rakitič, nicméně se ani tentokráte nepíská.
12'
Navarro zastavil Messiho patičku na Suáreze, jenomže hosté se s míčem na kopačkách moc dlouho neohřáli. Domácí opět svírají svého protivníka.
11'
To ale nemuselo platit. Zničehonic se v pokutovém území k zakončení dostal Moreno, který napálil pouze Cillessena. Ten tuto střelu krotil nadvakrát.
10'
Na úvodní branku dnešního utkání jsme nemuseli vůbec dlouho čekat. Barcelona udeřila hned z první výraznější šance a v tuto chvíli mají oba celky k postupu stejně daleko.
9'
Máme tu úvodní branku dnešního utkání! Z pravé strany přiletěl lukrativní centr, na který si nikým neatakovaný naskočil LUIS SUÁREZ, který už měl snadnou práci.
8'
Alba oslovil naběhnuvšího Suáreze, který stěží ještě zastihl balón na hrací ploše. Posléze druhý jmenovaný sám fauloval a uviděl žlutý kartónek.
8'
Jenomže z rohového kopu nevzniklo před Lópezem žádné nebezpečí a hosté si tak mohou oddechnout. Navíc je to právě Espanyol, kdo je v tuto chvíli u balónu.
7'
Na pravém křídle spolupracoval Vidal s Robertem a výsledkem je zisk rohového kopu. Na pokutového území se okamžitě nahrnuli oba stopeři Barcelony.
6'
Rakitič ustál hodně hraniční souboj se Sánchezem a jeho kolegové následně otočili hru. Hosté zatím výborně pokrývají všechny protihráče.
5'
Busquets prostrčil balón na Vidala, který posléze oslovil Messiho. Talentovaný Argentinec našel křižným pasem naběhnuvšího Albu, který vybojoval alespoň rohový kop.
4'
Granero neuspěl v hlavičkovém souboji proti Busquetsovi, přičemž hostující středopolař byl trefen loktem. Hlavní sudí je ale jiného názoru a posléze nechal plynout hru i po zákroku na Suáreze.
3'
Barcelona začala svojí klasickou pozvolnou kombinací, která je v tuto chvíli vedena uprostřed hřiště. Postupně se u míče střídá celá záložní řada.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Barcelona: Cillessen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Vidal, Busquets, Rakitič, Iniesta (C) – Messi, Suárez
Náhradníci: ter Stegen – Paulinho, Coutinho, Digne, Gomes, Mina, Paco

Espanyol Barcelona: Pau – Navarro, Naldo, Hermoso, Caricol – David López – Darder, Fuego, Sánchez (C), Granero – Moreno
Náhradníci: Diego López – Baptistao, García, Javi López, Melendo, Roca, Duarte.
První zápas

První zápas v rámci domácího poháru vyzněl trochu překvapivě lépe pro Espanyol. Ten celé utkání odrážel útočné nájezdy svého soupeře a těsně před koncem sám skóroval. Výhra 1:0 je sice dobrou pozicí do odvety, FC Barcelona totiž bude muset za každou cenu vstřelit minimálně jednu branku.
Espanyol Barcelona

Fotbalisté Espanyolu navazují na své nepříliš povedené výkony a po odehrané první polovině zápasů se nachází až na čtrnácté pozici. Svěřenci Quiqueho Sáncheze Florese se zřejme začali výkonnostně zvedat, neboť z posledních pěti ligových utkání prohráli pouze jedinkrát. Překvapivá byla zejména výhra proti Atléticu Madrid, který na Cornelle-El Prat nedokázal vsítit ani branku. Espanyol se potýká s velmi střelecky mizerným počínáním útočníků. Ti totiž nasázeli pouhých šestnáct branek, což je pátá nejhorší bilance v celé soutěži. O něco lépe je na tom defenzivní činnost, jenž si drží kolem průměru jedné obdržené branky na zápas.
FC Barcelona

Španělský gigant Barcelona začala letošní ročník španělské nejvyšší soutěže ve velkém stylu. Katalánci se zatím nacházejí na vedoucí příčce, přičemž na druhé Atlético Madrid mají náskok jedenácti bodů. Katalánci se nacházejí ve velmi slušné formě, přičemž v lize naposledy ztratily body téměř před měsícem. Od té doby následuje šestizápasová šňůra bez ztráty jediného bodu a také s pouhými dvěma obdrženýma brankama. I v letošní sezóně táhne Blaugranas famózní Lionel Messi, jenž je pětadvaceti brankami nejlepším střelcem. Druhý v pořádí je Luis Suárez, který nastřílel o devět branek méně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělský pohár má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Barcelona a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.