ATP Monte Carlo - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tomáš Berdych : Damir Džumhur - 13. dubna 2016   11:12

6

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a dovoluji si vás pozvat ke sledování utkání mezi Jiřím Veselým a úřadující světovou jedničkou Novakem Djokovićem, které začíná přibližně za hodinu. Také vám přeji hezký zbytek dne a budu se těšit opět někdy u tenisu na počtenou.
Od začátku dnešního zápasu jsme byli svědky nečekaně vyrovnaného utkání. První sadu ovládl bosenský tenista díky brejku ze sedmé hry, ale do druhého setu vstoupil velmi špatně, když brzy prohrával 0:3. Džumhur se ale dokázal vrátit zpět do druhého setu, vyrovnal, měl dokonce brejkbol na 6:5, ale tiebreak vůbec nezvládl a o vítězi zápasu tak musel rozhodnout třetí set. V něm si český tenista vybral slabší chvilku v šestém gemu, když po sérii nevynucených chyb přišel o svůj servis. Ten si mohl vzít několikrát zpět, ale zejména v posledním gamu osudově zaváhal na síti a zápas tak zaslouženě prohrál. V Monte Carlu tak neobhájí loňskou finálovou účast a v pondělí se v žebříčku propadne minimálně na 9. pozici. Damir Džumhur naopak zaznamenal jednu z nejcennějších výher kariéry a v osmifinále se utká s vítězem utkání mezi Milosem Raonicem a Pablem Cuevasem, které začíná za několik málo okamžiků.
Konec zápasu
3:6
Damir Džumhur končí tento zápas parádní vítězným bekhendem po čáře a vítězí po výsledku 6:4 6:7(1) 6:3!
40-A
Return Tomáše Berdycha končí v síti a jeho bosenský soupeř má druhý mečbol.
40-40
O ten se ale připravuje hodně nepovedeným forhendem, který zamířil daleko do zámezí.
40-A
Damir Džumhur si skvělým vítězným kraťasem vypracovává první mečbol!
40-40
Berdych po čopovaném bekhendu soupeře zahrál příliš dlouhý úder a je zde opět shoda.
A-40
Český tenista si ale výborným forhendem vypracovává další brejkbol!
40-40
Neuvěřitelné! Tomáš Berdych si vypracoval skvělou pozici, ale následně poslal jednoduchý volej pouze do sítě.
40-30
První z nich ale odvrací parádním vítězným úderem.
40-15
Damir Džumhur tíhu okamžiku nezvládá, zahrál velmi nepovedený pokus o kraťas a bude čelit dvěma brejkbolům.
30-15
Berdych se parádním vítězným forhendem dostává v tomto gamu do vedení.
15-15
Bosňan přetáhl svůj bekhendový úder.
0-15
Forhend Berdycha doplachtil pouze do sítě.
3:5
Return Džumhura byl příliš dlouhý a Tomáš Berdych tak snižuje stav rozhodující sady na 3:5. Nyní ale bude bosenský tenista podávat na vítězství v zápase.
40-15
Bosňan podruhé v řadě kazí forhend a nabízí svému soupeři dva gemboly.
30-15
Následně ale zahrál příliš dlouhý úder i Džumhur.
15-15
Berdych zahrál bekhend až za základní čáru.
15-0
Český tenista dělovým forhendem donutil soupeře k chybě.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Bosenský hráč se vydal na síť a opět byl úspěšný! Berdychův technický úder skončil těsně v autu a Damir Džumhur tak potvrzuje brejk z předchozí hry a v rozhodujícím třetím setu vede již 5:2!
40-A
Berdych posílá forhend jen do sítě a nabízí soupeři další gembol.
40-40
I na ten ale Damir Džumhur nachází odpověď! Vydal se na síť a zahrál zde vítězný stopvolej.
A-40
Bekhend bosenského tenisty zastavila síť a Tomáš Berdych má druhý brejkbol v tomto gamu.
40-40
Vzápětí ale jeho forhend míří jen do deblového koridoru, opět je zde shoda.
40-A
Džumhur si parádním vítězným úderem vypracovává výhodu.
40-40
Český tenista přetáhl bekhendový úder a je srovnáno na shodu.
40-30
Bekhend Bosňana skončil na pásce a Tomáš Berdych má k dispozici brejkbol!
30-30
Džumhur povedenou smečí srovnává stav tohoto gamu.
30-15
Bosenský hráč se posunul k síti a Berdychův pokus o prohoz nebyl úspěšný.
30-0
Damir Džumhur posílá forhend daleko do zámezí a bude na svém servisu čelit nepříznivému stavu.
15-0
Českému tenistovi nyní pomohlo prasátko, které sice Džumhur doběhl, ale nevyhodnotil jej příliš dobře a Berdych zahrál vítězný forhend.
2:4
Tomáš Berdych si v tomto gamu vybral slabší chvilku, potřetí v řadě nevynuceně chybuje, tentokrát z bekhendu a pouští svého soupeře do vedení 4:2.
15-40
Berdych posílá forhendový úder pouze do sítě a Damir Džumhur má k dispozici dva brejkboly!
15-30
Čech přetáhl svůj bekhendový úder a pouští soupeře do vedení v tomto gamu.
15-15
Džumhur trefil míček přesně na základní čáru a Berdych jej odehrál pouze do autu.
15-0
Velmi pěkná a dlouhá výměna skončila těsným autem z forhendu bosenského hráče.
2:3
2:3
2:3
Damir Džumhur ukončuje tento game parádní smečí od základní čáry a ujímá se vedení 3:2.
30-40
Berdych po dobrém servisu soupeře returnoval pouze do autu.
30-30
Následně Džumhur posílá svůj bekhend jen do sítě a v tomto gamu je srovnáno.
15-30
Bosenskému hráči opět nevyšlo zkrácení hry.
0-30
Berdych z těžké pozice zahrál až za základní čáru.
0-15
Bosenský tenista přitlačil z bekhendu a dočkal se chyby soupeře.
2:2
Následně ale kazí forhend i Damir Džumhur a Tomáš Berdych tak srovnává stav rozhodujícího třetího setu na 2:2.
40-30
První z nich zůstává nevyužit, neboť Berdych zkazil forhend.
40-15
Český tenista zahrál vynikající druhý servis a vypracoval si dva gemboly.
30-15
Berdych výborně zaservíroval a výměnu ukončil vítězným forhendem do volného prostoru.
15-15
Nyní ale Džumhur zahrál parádní forhend, který jeho soupeř nedokázal vrátit do dvorce.
15-0
Bosenský hráč zahrál příliš dlouhý forhend.
1:2
1:2
1:2
Čech ale nyní returnoval až za základní čáru a Damir Džumhur tak drží své podání a vede 2:1.
30-40
Bosenský tenista posílá forhendový úder jen do sítě a Berdych ještě cítí šanci na zdramatizování této hry.
15-40
Nyní ale Džumhur zahrál příliš dlouhý úder.
0-40
Ani v tomto gamu nic nenasvědčuje komplikacím na servisu, bosenský tenista má k dispozici tři gemboly.
0-30
Džumhur trefil úder přesně pod nohy soupeře, a ten již nedokázal odehrát míček zpět do dvorce.
0-15
Bosňan se vydal na síť a zahrál povedený volej i závěrečnou smeč.
1:1
Damir Džumhur trefil z bekhendu jen pásku a Tomáš Berdych tak čistou hrou vítězí v gamu na svém servisu a srovnává na 1:1.
40-0
Return bosenského hráče doplachtil až za základní čáru.
30-0
Berdych si dobrými forhendy připravil pozici a výměnu ukončil pohodlnou smečí.
15-0
Čech tvrdým bekhendem po čáře donutil soupeře k chybě.
0:1
0:1
0:1
Berdychův pokus o prohoz končí těsně v autu a Damir Džumhur tak na úvod rozhodujícího setu drží svůj servis a vede 1:0.
30-40
Čech si skvělým forhendem vynutil chybu soupeře.
15-40
Džumhur si esem vypracovává dva gemboly.
15-30
Čopovaný bekhend Bosňana dopadl k překvapení Berdycha přesně do rohu kurtu.
15-15
Berdych kazí bekhend a Džumhur ukončuje sérii sedmi ztracených míčů v řadě.
15-0
Delší výměna končí vyhozeným forhendem z rakety bosenského tenisty.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Damir Džumhur.
0:0
7:6
Tomáš Berdych parádním vítězným forhendem přímo do rohu kurtu využívá hned první z nich a po vítězství ve druhé sadě v poměru 7:6(1) srovnává stav zápasu na 1:1 na sety.
6-1
Damir Džumhur opět nevynuceně chybuje, zahrál příliš dlouhý forhend a český tenista má k dispozici hned pět setbolů.
5-1
Tomáš Berdych z bekhendu orazítkoval lajnu a zaznamenává další minibrejk! Výměna stran proběhne za velmi příznivého stavu 5:1 pro českého hráče.
4-1
Džumhur po tvrdém forhendu českého hráče trefil pouze síť. Berdych tak potvrzuje minibrejk a vede 4:1.
3-1
Čech opět skvěle zaservíroval a bez problému poté zahrál vítězný forhend.
2-1
Bosenský hráč kazí kraťas a Tomáš Berdych získává první minibrejk!
1-1
Džumhur se vydal na síť, ale pokus o prohoz z rakety českého tenisty skončil v autu.
1-0
Berdych po dobrém servisu ukončil výměnu vítězným forhendem.
6:6
Ten třetí ale již ano! Damir Džumhur zahrál parádní vítězný bekhend po čáře, srovnává na 6:6 a o vítězi druhého setu bude muset rozhodnout tiebreak!
30-40
Džumhur posílá forhend pouze do autu a nevyužívá ani druhý gembol.
15-40
První z nich Berdych odvrací poté, co dobře přečetl soupeřovo zkrácení hry a zahrál povedený technický úder.
0-40
Bosňan si skvělou hrou vypracovává tři gemboly.
0-30
Po forhendové nevynucené chybě Berdycha Džumhur navyšuje vedení v tomto gamu.
0-15
Čech nečistě trefil return a míček doletěl pouze do zámezí.
6:5
6:5
6:5
Tentokrát již Tomáš Berdych na síti zahrál výborný stopvolej a i přes velké problémy se ujímá ve druhém setu vedení 6:5.
A-40
Džumhur po dalším vynikajícím forhendu soupeře hraje pouze do autu a český tenista má čtvrtý gembol v této hře.
40-40
Tomáš Berdych tuto těžkou situaci ustál, odehrál parádní výměnu a tvrdým forhendem donutil soupeře k chybě.
40-A
Český tenista velmi špatně trefil bekhendový úder, míček skončil daleko v zámezí a Damir Džumhur má k dispozici brejkbol!
40-40
Berdych kazí forhend a nevyužívá ani třetí gembol v tomto gamu.
40-30
Bosenskému tenistovi opět vyšlo zkrácení hry a podruhé v tomto gamu snižuje.
40-15
Džumhur se vydal na síť a zahrál zde vítězný volej.
40-0
Dalším skvělým podáním si český tenista vypracovává tři gemboly.
30-0
Berdych dobře zaservíroval a soupeř returnoval pouze do sítě.
15-0
Bosňan zahrál forhend až za základní čáru.
5:5
A Damir Džumhur končí tento game parádním vítězným forhendem křížem a srovnává stav druhé sady na 5:5.
15-40
Tentokrát český tenista returnoval těsně do autu a jsou zde dva gemboly pro Džumhura.
15-30
Return Berdycha nepřešel přes síť.
15-15
Následně bosenský tenista přetáhl svůj bekhend.
0-15
Dlouhá výměna plná úderů na čáru skončila forhendem do sítě z rakety českého hráče.
5:4
5:4
5:4
Tomáš Berdych končí tuto hru esem a jde ve druhém setu do vedení 5:4.
40-15
Čech si parádním vítězným forhendem přímo na čáru vypracovává dva gemboly.
30-15
Džumhur zahrál bekhend pouze do sítě.
15-15
Tentokrát byl return bosenského hráče příliš dlouhý.
0-15
Džumhur skvěle zareturnoval a český tenista z úhlu zahrál forhend až za základní čáru.
4:4
Tomáš Berdych opět zkazil return, Damir Džumhur tak s přehledem drží svůj servis a srovnává stav druhého setu na 4:4.
15-40
Džumhur si kvalitním servisem vypracovává dva gemboly.
15-30
Berdych opět nezvládl úder na síti, jeho volej dopadl až za základní čáru.
15-15
Bekhend bosenského tenisty byl příliš dlouhý.
0-15
Return českého hráče zastavila síť.
4:3
4:3
4:3
Tomáš Berdych zahrál dobrý přípravný forhend, vydal se na síť, zde ale opět nezvládl volej a ztrácí tak svůj servis. Damir Džumhur snižuje stav druhé sady na 3:4.
30-40
Nyní ale český tenista posílá svůj forhendový úder až za základní čáru a nabízí svému soupeři brejkbol!
30-30
Parádním vítězným forhendem ale Berdych srovnává.
15-30
Čech kazí forhend od základní čáry a pouští soupeře v tomto gamu opět do vedení.
15-15
Berdych se nyní skvěle ubránil a Džumhur následně zahrál forhend pouze do sítě.
0-15
Český tenista se vydal na síť, ale nezvládl zde volej umístit do kurtu.
4:2
Damir Džumhur kvalitním servisem vítězí v tomto gamu a snižuje stav druhého setu na 2:4.
15-40
Míček z rakety Džumhura po velmi obskurní teči pásky skončil těsně v autu.
0-40
Bosňan si parádním vítězným bekhendem po čáře vypracovává tři gemboly.
0-30
Následně putoval do sítě i forhend českého hráče.
0-15
Velmi dlouhá výměna skončila bekhendovým úderem českého tenisty do sítě.
4:1
4:1
4:1
Džumhurovi se tentokrát nepodařilo kraťas zahrát přes síť a Tomáš Berdych tak drží svůj servis a jde ve druhé sadě do vedení 4:1.
40-30
Čech donutil soupeře tvrdým forhendem k chybě a vypracoval si gembol.
30-30
Vzápětí ale český hráč přetáhl forhendový úder a v tomto gamu je opět srovnáno.
30-15
Berdych sérií tvrdých forhendů donutil soupeře k chybě.
15-15
Čopovaný bekhend Bosňana nepřešel přes síť.
0-15
Berdych vstupuje do gamu pokaženým forhendem do sítě.
3:1
Return českého hráče končí v síti a Damir Džumhur tak snižuje na 1:3.
30-40
Berdych vítězným forhendem s vydatným přispěním pásky první z nich odvrací.
15-40
Džumhur si excelentním kraťasem od základní čáry vypracovává dva gemboly.
15-30
Český tenista returnoval pouze do sítě.
15-15
Následným povedeným servisem ale srovnává.
15-0
Bosenský hráč zahrál bekhendový úder jen do sítě.
3:0
3:0
3:0
Džumhur returnoval pouze do sítě a Tomáš Berdych tak vítězí v tomto gamu, čistou hrou potvrzuje brejk a ve druhém setu vede již 3:0.
40-0
A následnou úspěšnou smečí si vypracovává tři gemboly.
30-0
Čech svým třetím esem zvyšuje vedení v tomto gamu.
15-0
Berdych tvrdým forhendem po dobrém podání donutil soupeře k chybě.
2:0
Damir Džumhur posílá bekhendový úder pouze do sítě a český tenista tak poprvé v utkání získává jeho servis a jde do vedení 2:0.
A-40
Tomáš Berdych si vypracoval dobrou pozici a vítězným forhendem do odkryté části kurtu si vypracovává další brejkbol!
40-40
Vzápětí ale zahrál míček jen do sítě a o výhodu přichází.
40-A
Damir Džumhur si chytrým čopovaným bekhendem vypracovává výhodu.
40-40
Ten bosenský tenista odvrací po náběhu na síť a povedeném voleji.
40-30
Po příliš dlouhém úderu Džumhura má český hráč k dispozici brejkbol!
30-30
Následně ale Berdych poslal bekhendový úder jen do autu a v tomto gamu je opět srovnáno.
30-15
Český tenista se vítězným forhendem přesně na čáru dostává v tomto gamu opět do vedení.
1:0
Return bosenského hráče dopadl až za základní čáru a český tenista jde do vedení 1:0.
40-30
Berdych dobrou hrou a závěrečným tvrdým forhendem donutil soupeře k úderu do sítě.
30-30
Po dvojchybě českého tenisty je v tomto gamu srovnáno.
30-15
Berdych z forhendu trefil pouze síť.
30-0
Džumhur z těžké pozice zahrál až za základní čáru.
15-0
Return bosenského hráče dopadl těsně do autu.
0:0
0:0
Následuje krátká přestávka.
4:6
A ten Damir Džumhur skvělým servisem využívá a vítězí v prvním setu v poměru 6:4!
40-A
Bosňan si došel na síť, kde zahrál dobře umístěnou smeč a vypracoval si první setbol.
40-40
Ten ale Damir Džumhur odvracím skvělým zkrácením hry.
40-30
Tomáš Berdych zahrál dělový vítězný forhend přesně do rohu dvorce a má k dispozici druhý brejkbol v tomto utkání!
30-30
Čech zahrál příliš dlouhý čopovaný bekhend a v tomto gamu je srovnáno.
30-15
Bosenský tenista zahrál bekhend těsně do autu a bude čelit nepříznivému stavu.
15-15
Nyní si Berdych čopovaným bekhendem připravil dobrou pozici k náběhu na síť, který proměnil ve vítězný volej.
0-15
Český tenista zahrál bekhendový úder pouze do autu.
4:5
4:5
4:5
Tomáš Berdych končí tento game esem z druhého servisu a snižuje na 4:5!
A-40
Berdych si došel na síť, aby zde zahrál povedený stopvolej.
40-40
Nyní měl český tenista obrovské štěstí, protože jeden z jeho úderů po teči pásky přistál přesně na základní čáře, ale nakonec Damir Džumhur poslal pokus o zkrácení hry jen do autu a je zde shoda.
30-40
První setbol Tomáš Berdych odvrací parádním vítězným forhendem. Nutno ale uznat, že jeho soupeř kladl ve výměně opravdu tuhý odpor.
15-40
Džumhur se skvěle bránil tak dlouho, až Berdych zahrál forhend pouze do sítě. Bosenský tenista má k dispozici dva setboly!
15-30
Český tenista přetáhl forhendový úder a je dva míčky od ztráty první sady.
15-15
Džumhur dobře zaútočil z forhendu a srovnává.
15-0
Český hráč díky dobrému forhendu, kterému pomohla mírná teč pásky, získává první fiftýn tohoto gamu.
3:5
A bosenský tenista dokázal opět skvěle zaservírovat, Tomáš Berdych returnoval pouze do sítě a Damir Džumhur tak potvrzuje brejk z předchozí hry a jde do vedení 5:3.
40-A
Džumhur si skvělým servisem vypracovává výhodu.
40-40
Po přetaženém úderu Bosňana je srovnáno na shodu.
30-40
První z nich zůstává nevyužit, neboť Džumhur poslal bekhendový úder pouze do autu.
15-40
Berdych zahrál příliš dlouhý čopovaný bekhend a bosenský tenista má k dispozici dva gemboly.
15-30
Džumhur zahrál úder přesně na čáru a ujímá se vedení v tomto gamu.
15-15
Český tenista vyprodukoval poměrně lacinou chybu, když poslal míček z bekhendu pouze do sítě.
15-0
Berdych opět skvěle přečetl kraťas soupeře a potrestal jej vítězným forhendem.
3:4
3:4
3:4
Český tenista se vydal na síť, kde neměl špatnou pozici, ale vysoký míč z voleje zahrál pouze do sítě a přichází tak o svůj servis. Damir Džumhur jde do vedení 4:3.
30-40
Tomáš Berdych posílá bekhendový úder až za základní čáru a nabízí svému soupeři brejkbol!
30-30
Čech srovnává výborným druhým servisem s velkou rotací, který soupeř returnoval jen do sítě.
15-30
Nyní již Berdych dělovým forhendem donutil soupeře k chybě a snižuje.
0-30
Vzápětí končí v síti i forhendový útok českého tenisty, který tak bude čelit nepříznivému stavu.
0-15
Delší výměna skončila úderem Berdycha do sítě.
3:3
Damir Džumhur ukončuje tento game svým druhým esem a srovnává na 3:3.
30-40
Vzápětí ale kazí bekhend i Džumhur.
15-40
Berdych zahrál z bekhendu pouze do sítě a jsou zde dva gemboly pro bosenského hráče.
15-30
Nyní již český tenista return do kurtu dostal a Džumhur v nadějné pozici pokazil forhend.
0-30
Stejně tak tomu bylo i ve druhém případě.
0-15
Bosňan začal kvalitním servisem, který jeho soupeř nedokázal vrátit do dvorce.
3:2
3:2
3:2
Damir Džumhur zahrál bekhendový úder až za základní čáru a Tomáš Berdych tak čistou hrou jde do vedení 3:2.
40-0
Return bosenského hráče doletěl až do autu a jsou zde tři gemboly pro českého tenistu.
30-0
Berdych opět praktikoval nátlakovou hru a druhý úder Džumhura z těžké pozice již směřoval do autu.
15-0
Čech skvěle zaservíroval a došel si na síť pro vítězný úder.
2:2
Bosňan kvalitním servisem proměňuje druhý gembol a srovnává stav na 2:2.
40-A
Džumhur dokázal českého tenistu rozběhat, a ten zahrál pouze do sítě.
40-40
Berdych returnoval soupeřův druhý servis pouze do pásky a chybu si náležitě vyčítá.
A-40
Bosenský tenista posílá forhend pouze do autu a bude čelit prvnímu brejkbolu!
40-40
Český hráč srovnává parádním vítězným forhendem hraným směrem ven z dvorce.
30-40
Damir Džumhur zvládl zatím nejpěknější výměnu zápasu, doběhl zkrácení hry a zakončil ji technickým úderem po čáře.
30-30
Tomáš Berdych opět parádně zareturnoval a v tomto gamu je srovnáno.
15-30
Čech vítězným returnem snižuje.
0-30
Džumhur nyní zahrál skvělý kraťas, na který Berdych nedokázal reagovat.
0-15
Český tenista zahrál z bekhendu pouze do autu.
2:1
2:1
2:1
Tomáš Berdych skvěle přečetl soupeřovo zkrácení hry, u míče byl včas a výměnu zakončil vítězným forhendem do volného prostoru. V prvním setu tak jde do vedení 2:1.
40-30
Džumhurův čopovaný forhend doplachtil pouze do deblového koridoru.
30-30
Po chybném výroku čárového rozhodčího se výměna musela opakovat a Berdych zaznamenal svou první dvojchybu.
30-15
Nyní se bekhendový return Džumhura do kurtu nevlezl.
15-15
Po dobrém soupeřově returnu trefil Berdych pouze síť.
15-0
Čech opět dokázal soupeře rozběhat a došel si na síť pro pohodlné zakončení výměny.
1:1
Tomáš Berdych z bekhendu trefil pouze síť a bosenský hráč tak srovnává na 1:1.
15-40
Džumhur zaznamenal své první eso a má dva gemboly.
15-30
Český hráč se vydal na síť, ale bosenský tenista zareagoval kvalitním úderem, z nějž Berdych volejem zahrál jen do sítě.
15-15
Forhendovou nevynucenou chybu vyprodukoval i Berdych.
15-0
Bosňan solidně zaservíroval, ale následně zahrál forhend až za základní čáru.
1:0
1:0
1:0
Tomáš Berdych dokázal soupeře celodvorcovou hrou rozběhat a následně jej donutil k chybě. Český tenista se tak ujímá vedení 1:0.
40-30
Bosňan přetáhl forhendový úder a český hráč má k dispozici gembol.
30-30
Čech srovnává stav tohoto gamu premiérovým esem.
15-30
Džumhur zahrál return přesně na základní čáru a Berdych po špatném odskoku odehrál jen do sítě.
15-15
Český tenista opět šel na síť, ale tentokrát ani nemusel hrát volej, neboť úder soupeře směřoval do zámezí.
0-15
Berdych si tvrdým forhendem připravil pozici k náběhu na síť, následný volej ale poslal pouze do autu.
0:0
Rozehrávka je u konce, zápas může začít.
Hráči jsou již na dvorci, předzápasový los vyhrál Damir Džumhur a zvolil si, že utkání začne na příjmu. Nyní probíhá pětiminutová rozehrávka.
I vzhledem k výsledkům předchozích vzájemných duelů bude český tenista v dnešním utkání dle předpokladů sázkových kanceláří výrazným favoritem.
Vzájemná bilance

2016 Dauhá Hard 16 Tomáš BERDYCH 6:0 6:4
2014 Melbourne Hard 32 Tomáš BERDYCH 6:4 6:2 6:2

Třiadvacetiletému Bosňanovi momentálně náleží 99. příčka žebříčku ATP, avšak jeho maximem je 77. místo z loňského roku. V úvodu letošní sezony se mu příliš nedařilo, ale v Miami využil skreče Rafaela Nadala a došel až do osmifinále. V Monte Carlu neměl na rozdíl od svého dnešního soupeře v prvním kole volný los, ale zcela jasně přehrál Robina Haaseho výsledkem 6:2 6:0.

Třicetiletý rodák Valašského Meziříčí se momentálně nachází na 7. místě žebříčku ATP, přičemž vloni mu patřila dokonce 4. pozice. V letošním roce zatím na své poměry nezažívá úplně povedenou sezonu. Mezi jeho nejlepší výsledky patří čtvrtfinále na Australian Open a v Miami a v Race 2016 mu před turnajem v Monaku patřilo 11. místo. Zde plní roli nasazené šestky a obhajuje loňskou finálovou účast.
Na antukovém podniku kategorie Masters 1000 v Monte Carlu jsou dnes na programu utkání druhého kola. V námi sledovaném zápase spolu poměří síly Tomáš Berdych a Damir Džumhur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.