Challenger Liberec - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Adam Pavlásek : Adrian Ungur - 2. srpna 2016   14:38

6

Já se s vámi loučím a u tenisu zase někdy na počtenou.
Adam Pavlásek usoudil, že takhle to nepůjde a kvůli zranění tento zápas vzdává. Do druhého kola challengeru v Liberci postupuje rumunský hráč.
0:3
Pavlásek už druhý brejkbol nevybojoval, a tak ztrácí tento gem. Ve třetí sadě prohrává 0:3.
15-40
Jeden brejkbol je pryč kvůli skvělému úderu na základní čáru.
0-40
Rumunský hráč má k dispozici tři brejkboly.
0-30
Zbytečná chyba Adama Pavláska, míček skončil těsně mimo dvorec.
0-15
Rumun využil druhého podání ke zisku prvního fiftýnu ve třetím gemu.
0:2
Adrian Ungur potvrzuje svým servisem vedení 2:0.
15-40
Pavlásek se jen tak nevzdá a bojuje, ztrácí 2 fiftýny.
0-40
I přes druhé podání Rumun drží svůj servis a vede v gemu 40:0.
0-30
Další vítězný úder pro rumunského hráče.
0-15
Ungur se v této výměně vydal na síť a tam byl velice úspěšný, dokázal zasmečovat a získat, tak fiftýn.
0:1
Lékař odchází zpět na tirbunu, český tenista to zkusí rozehrát, zda to půjde.
0:1
Pavlásek má menší zranění, a tak se nechává ošetřit.
0:1
Adrian Ungur napodruhé prolomil soupeřův servis a připisuje se vítězství v prvním gemu třetího setu. Teď ho čeká potvrzení této výhody.
40-A
Hrozba brejkbolu opět visí nad hlavou Pavláska, Ungur nedal svému soupeři šanci.
40-40
Ten však je rychle pryč, protože Pavlásek zabojoval a výborným prohozem opět získal shodu.
40-A
Opět v prvním gemu vidíme možnost na prolomení servisu soupeře. Ungur má k dispozici jeden brejkbol
40-40
Český tenista se zbytečně vyhazuje a dává šanci svého soupeři zaútočit.
A-40
To samé můžu říct o Pavláskovi, který teď získal výhodu v gemu.
40-40
Hned v prvním gemu tady máme shodu, Ungur teď bojuje jako lev.
40-30
Rumun se ale nevzdává a snižuje na rozdíl fiftýnu.
40-15
Výborný bekhend, Adam má dva gemboly.
30-15
Eso číslo 10 pro českého tenistu.
15-15
Teprve druhá dvojchyba českého hráče, fiftýn míří na rumunskou stranu.
15-0
Adam otvírá třetí set svým devátým esem.
4:6
A hned první setbol získává ve svůj prospěch, je srovnáno. O vítězi rozhodne třetí set.
15-40
Dva setboly pro rumunského hráče jsou na světě.
15-30
Ungur chce tento set pro sebe a hra i tak vypadá.
15-15
Pavlásek vrací stejnou mincí, nechytatelným bekhendem.
0-15
Rumun začíná výborně, jeho bekhend dnes nezná přítele.
4:5
Pavlásek přišel o svůj servis kvůli druhému podání. Ungur bude v následujícím gemu podávat na vítězství v druhém setu.
40-A
Nebezpečí stále hrozí, Rumun má čtvrtý brejkbol.
40-40
Skvělý návrat do tohoto gemu předvádí český tenista, který se z 0:40 dostal na shodu.
30-40
I druhý je pryč. Teď musíme Adama pochválit, že se nenechal zlomit a svůj druhý servis zvládnul.
15-40
Jeden brejkbol je pryč, zafungoval dnes skvělý bekhend na základní čáru.
0-40
Máme tady tři brejkboly pro Ungura.
0-30
Čekal bych, že se Adam ponaučí a zlepší si svůj druhý servis, jenže opak je pravdou. Ungur toho stále využívá.
0-15
Pavlásek teď předvedl velice slabé první podání, a tak Ungur neměl žádné potíže skvělým returnem zabodovat.
4:4
I Rumun si drží své podání a srovnává stav na 4:4 Koncovka druhého setu se nám pomalu blíží.
40-A
Další výhoda pro podávajícího.
40-40
Výhoda je pryč, Pavlásek přešel z obrany do útoku a na konci výměna skvěle zasmečoval, Ungur byl bez šance.
40-A
Rumun i přes menší zaváhaní chce si svůj servis udržet, má výhodu.
40-40
Pavlásek bojuje jako lev a máme tady shodu, v této hře jsme mohli vidět výborný tenis na obou stranách. Štěstí bylo na té české straně.
30-40
Ungur si připisuje další dvojchybu a Pavlásek se pomalu přibližuje.
15-40
Český tenista se nevzdává a ještě v tomto gemu bojuje.
0-40
Máme tu náznak na čistou hru Rumuna.
0-30
Další výborný úder z rakety Rumuna, na který český tenista nedosáhnul. 30:0
0-15
Ungur a jeho bekhend dnes nemá konkurenci, Pavlásek byl bez šance.
4:3
Český tenista se vzepřel neúspěchům z předchozích her a přes druhý servis si drží své podání, jde do vedení 4:3.
A-40
Už osmé eso Pavláska v tomto zápase.
40-40
Brejkbol je minulostí, Pavlásek nechytatelným úderem udává tempo hry a máme zde shodu.
30-40
Ungur je dnes stoprocentní, když jde o soupeřův druhý servis, Rumun má brejkbol,
30-30
Český tenista nezůstává pozadu a srovnává skvělým prohozem.
15-30
Adam Pavlásek má dnes jenom jednu noční můru a to je druhý servis.
15-15
Český tenista napravuje chybu a bravurním bekhendem srovnává stav v gemu.
0-15
Adamův míček končí až u diváku, tak tohle vyhození bylo zbytečné.
3:3
Na druhý pokus se to Rumunovi daří a drží si svůj servis. Zároveň srovnává stav utkání na 3:3.
15-40
Tak čistý gem to nebude, Pavlásek zabojoval a získal jeden fiftýn na svou stranu.
0-40
Po delší době vidíme náznak na čistou hru v podání Ungura.
0-30
Druhý servis Ungurovi nedělal problém, Pavlásek byl bez šance.
0-15
I rumunský tenista začíná do svého gemu, kde podává výborně.
3:2
Až na třetí pokus se to českému tenistovi daří. Adam Pavlásek si drží servis a jde do vedení 3:2.
40-15
Další eso pro českého hráče, Pavlásek má dva gemboly.
30-15
Další vítězný úder Pavláska, tentokrát mu pomohl výborný forehand.
15-15
Po dlouhé době jsme mohli vidět výborný druhý servis českého tenisty.
0-15
Pavlásek začíná svůj gem chybou, míček končí na síťi.
2:2
Pavlásek na první pokus získává fiftýn a už podruhé v tomto setu získává servis soupeře.
40-30
Čtvrtý gem a opět tady máme brejkboly, tentokrát jeden brejk pro českého hráče.
30-30
Předešlou chybu tento tenista napravil bravúrním bekhendem.
30-15
Chyba rumunského tenisty, který se nechtěně vyhazuje mimo dvorec.
15-15
Výborné české zkrácení hry znamená vyrovnání stavu v tomto gemu na 15 oba.
0-15
Rumun začíná výborně, skvělým prohozem zmátnul Pavláska.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Adrian Ungur.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
A i v tomto gemu Ungur využívá hned první šanci a podání si bere opět na svou stranu. Velice zajímavý start do druhého setu tohoto zápasu.
0-40
Sen Ungura se stal skutečností, Rumun má opět 3 brejkboly k dobru. Tohle je velice nevídané.
0-30
Ungur se pomalu, ale jistě blíží k dalším brejkbolům.
0-15
Českému tenistovi se nepovedl tento bekhend, který dopadnul těsně mimo dvorec.
1:1
A hned na první pokus se mu to daří a servis si bere zpět.
40-15
I český hráč má k dispozici brejkboly, v jeho případě 2.
30-15
A vzápětí vidíme další skvělý úder českého tenisty, který zajišťuje vedení 30:15.
15-15
První fiftýn Pavláska přichází až ve druhém gemu.
0-15
Pavlásek teď měl vynikající šanci vzít si fiftýn na svou stranu, jenže Ungur vytasil výborné druhé podání a začal do svého servisu výborně.
0:1
A hned první šanci bere na svou stranu a získává český servis.
0-40
Strašný začátek pro českého tenistu, protože soupeř má 3 brejkboly.
0-30
Tentokrát byl servis českého tenisty výborný, jenže return Ungura byl o něco lepší.
0-15
Ungur opět využívá slabého druhého podání a získává první fiftýn v druhém setu.
6:4
Nádhera, Adam Pavlásek získává servis svého soupeře a zároveň celý první set. Získalo ho za necelých 44 minut v poměru 6:4.
40-30
Chyba Ungura, který napodobil českého tenistu z předcházející výměny.
30-30
Český tenista se vyhazuje, a tak Ungur srovnává stav na 30 oba.
30-15
První vydařený úder Ungura v tomto gemu. Pavlásek byl bez šance.
30-0
Dvojchyba Ungura znamená, že Adam jde do vedení 30:0.
15-0
Adam Pavlásek začíná svůj příjem výborně, nechytatelný return letěl z rakety na základní čáru.
5:4
Výborný bekhned zajišťuje českmu tenistovi vítězství v tomto gemu. Ungur půjde podávat na udržení se v tomto gemu.
40-15
A vzápětí vidíme další skvělý úder českého tenisty.
30-15
Vítězný úder z rakety Pavláska míří přesně na základní čáru.
15-15
Teď stálo na české straně štěstí, protože se míček dotknul pásky a spadnul těsně za síť. Pavlásek se svému soupeři omlouvá.
0-15
Dnešní slabinou Pavláska je určitě druhé podání, které Ungur využívá s naprostou přesností.
4:4
Skvělý bekhend Rumuna zmanená, že srovnává stav utkání na 4:4.
15-40
Další výborné druhé podání, Pavlásek teď kazí na co šáhne.
15-30
I přes druhé podání Rumun získává tento fiftýn a otáčí průběh v gemu.
15-15
Ungur skvělým prohozem srovnává stav v gemu na 15:15.
15-0
Tentokrát Adam využívá druhého podání svého soupeře a bere mu první fiftýn v jeho gemu.
4:3
Až na počtvrté Ungur prorazil Pavláskův servis a snižuje na rozdíl jednoho gemu.
40-A
A po delší době tady máme opět brejkbol Rumuna.
40-40
Tento gem je doslova nekonečný, chyba Pavláska zapříčinila další shodu v gemu.
A-40
Další gembol na straně českého tenisty.
40-40
Rumun opět využívá slabého servisu a nechytatelným returnem nedává Pavláskovi šanci.
A-40
Skvělý výměna se skvělým koncem pro Pavláska. Na tento úder byl Ungur krátký.
40-40
Adam Pavlásek se doslova rve o tento gem a maže Ungurův třetí brejkbol.
40-A
Opět druhé podání a opět fiftýn pro Ungura, tento tenista už má třetí brejkbol.
40-40
A i následný druhý je minulostí, skvělý úder na čáru nám říká, že v tomto gemu máme shodu.
30-40
Jeden brejkbol je pryč, kvůli skvělému zkrácení hry v podání Adama Pavláska.
15-40
A další chyba českého hráče, Ungur má 2 brejkboly.
15-30
Pavláskův úder končí na síti, Rumun jde do mírného vedení.
15-15
Jeden bekhend sem a druhý tam. Český tenista si teď s Ungurem pohrál jako kočka s myší.
0-15
Po delší době rumunský tenista využívá slabého druhého podání českého tenisty a bere si na svou stranu první fiftýn gemu.
4:2
A svůj servis si drží a snižuje na 4:2.
30-40
Zatím Rumuna nestraší hrozba brejkbolu, ujímá se vedení 40:30.
30-30
Teď Pavlásek předvedl úder z říše snů, Ungur se jenom na míček podíval.
15-30
Chyba Ungura, míček končí mimo dvorec, a tak fiftýn míří na stranu českého hráče.
0-30
A další vítězný míček pro Rumuna, opět předvedl výborný kraťas.
0-15
Ungur začíná svůj gem znamenitě, takový prohoz vidíme jenom na velkých turnajích.
4:1
Nechytatelný prohoz znamená, že český hráč nedal tomu rumunského v tomto gemu šanci. Vede 4:1.
40-0
Tak tento gem bude asi jenom formalitou, 40:0.
30-0
Čtvrté eso pro Adama Pavláska.
15-0
I český tenista se pokusil zkrátit úder a povedlo se mu to na jedničku.
3:1
A hned ten první využívá, Pavlásek na tento kraťas byl krátký.
15-40
Tentokrát má rumunský tenista 2 gemboly.
15-30
A další přesný míček z rakety rumunského hráče, Pavlásek byl bez šance.
15-15
Skvělý return českého hráče znamená, že stav tohoto gemu je 15:15.
0-15
Čtvrtý gem začíná Rumun skvělým úderem na základní čáru.
3:0
3:0
3:0
Český tenista vede 3:0, na tento úder neměl Adrian Ungur šanci dosáhnout.
A-40
Další gembol pro českého hráče.
40-40
Opět jsme mohli vidět delší výměnu, kterou avšak uhrál Rumun. Tentokrát měl štěstí on, protože míček taktéž dopadnul těsně na základní čáru.
A-40
Další vítězný forehand, český tenista má gembol.
40-40
Adam se nenechal zahanbit a esem srovnává.
30-40
Další servis Pavláska a další brejkbol Ungura. Využije ho? Uvidíme.
30-30
Tentokrát chyba na české straně, míček končí mimo dvorec a fiftýn míří k Ungurovi.
30-15
Následuje delší výměna zakončená těsným úderem Pavláska na základní čáru. Teď měl český tenista štěstí.
15-15
Český hráč se poučil z předcházejících chyb a i přes další druhé podání srovnal stav gemu na 15:15.
0-15
Adam Pavlásek má dnes velice slabé druhé podání, ze kterého těží soupeř a ten získává první fiftýn ve třetím gemu.
2:0
A hned na poprvé brejkbol využívá, český hráč vede 2:0 a jde podávat.
40-15
Adam Pavlásek má k dobru dva brejkboly, výborný bekhendový úder.
30-15
Další chyba Rumuna znamená, že český hráč jde do vedení.
0-30
Míček z bekhendu Rumuna letí do sítě.
0-15
Rumunský hráč začal na svém servisu nepřesvědčivě, jenže i přes druhé podání získal fiftýn. Pavlásek byl velice nedůsledný v mezihře.
1:0
Necelých sedm minut trvala tato výměna. Skvělý bekhend českého hráče znamená, že Adam Pavlásek si svůj servis udržel a vede v zápase 1:0.
A-40
Po menší pauze má Pavlásek gembol.
40-40
Ani český tenista se jen tak nevzdá, stále bojuje. Krásný úder na základní čáru zajišťuje další shodu.
40-A
Adrian Ungur využil dalšího zaváhání na servisu a přes druhé podání získává brejkbol.
40-40
Chyba na straně Pavláska znamená, že Ungur získává fiftýn, oba po 40.
A-40
Už první míčky nám ukazují, že tento zápas bude velice vyrovnaný. Další výhoda pro českého hráče.
40-40
Rumunský hráč se jen tak lehce nevzdá, shoda.
A-40
Adam si teď Rumuna povodil a skvělým prohozem získává výhodu v gemu.
40-40
Po dvou skvělých servisech přichází smůla, další druhé podání a další bod pro rumunského hráče. Máme tady shodu.
40-30
Ungur využil druhého podání českého hráče a snížil stav 40:30.
40-15
Vzápětí vidíme další skvělý servis, druhé eso v prvním gemu.
30-15
První eso pro českého hráče.
15-15
Adrian Ungur skvělým returnem srovnává stav na 15:15. Adam Pavlásek na tento return nedosáhnul.
15-0
První fiftýn míří na stranu českého hráče, výborný forehand.
0:0
Tenisté jsou už na kurtu a pomalu se rozcvičují, zápas za malou chvíli začne. Adam Pavlásek bude začínat zápas servisem.
Vzájemné zápasy
Dnešní soupeři se střetli v historii pouze jednou. V roce 2013 na challengeru v Trnavě vyhrál rumunský tenista 2:0, po setech 6:4 a 6:1.
Rumunský pravoruký tenista je o 99 míst níž, na 203. místě. I tento hráč má v oblibě antuku, ale narozdíl od Adama Pavláska má tento tenista zápornou bilanci. Za letošní rok nasbíral na antuce 9 výher a 10 proher. Celkově letos odehrál méně zápasů vinou různých zraněních. Za rok 2016 nasbíral 10 výher a 17 proher.
Nasazená jednička tohoto turnaje Adam Pavlásek se na okruhu ATP nachází na 104. místě. Jeho maximum je 99. místo, toho dosáhnul v červnu letošního roku. Letošní sezónu hraje nejvíc na antuce, ve které má bilance 22 výher a 9 proher. V tomto zápase bude mírný favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.