WTA Praha -  ONLINE PŘENOS -  Barbora Strýcová : Lucie Hradecká - 3. května 2017   13:36

5

Turnajová trojka Barbora Strýcová si v pohledném zápase proti Lucii Hradecké zajistila postup do čtvrtfinále pražského turnaje, v němž vyzve další krajanku Kateřinu Siniakovou. Hradecká se dokázala ve druhém setu za stavu 0:3 oklepat a moc nescházelo, aby sadu dotáhla alespoň do tiebreaku. V rozhodujících chvílích však přeci jen slavila úspěch skvělá obrana Strýcové.
Konec zápasu
7:5
Fantastická obrana Strýcové! Ta vracela hlavně poslední míček už v těžké defenzivě, ale dokázala se za ním doklouzat a dostat ho do dvorce! Hradecká už poté napálila forhend do autu a je tedy konec!
A-40
Strýcová vrátila míč z téměř beznadějné pozice ještě do kurtu a může si gratulovat! Hradecká totiž na síti kazí a daruje soupeřce další mečbol!
40-40
Hradecká ho odvrací servisem! Shoda.
40-30
Lucie Hradecká zahrála do autu až teď a Strýcová se tedy dočkala mečbolu!
30-30
Hradecká zahrála nepříjemný úder na tělo soupeřky. Strýcová ještě reklamovala aut, ale podle empirové rozhodčí je vše v pořádku, byť se to Barboře vůbec nelíbí.
30-15
Hradecká nyní konečně prorazila obranu soupeřky. Ještě se nevzdává.
30-0
Tohle byl krásný forhend po lajně od Barbory Strýcové! Ta se nachází dva míčky od postupu!
15-0
Forhend Hradecké končí v autu.
6:5
Konec přestávky, Lucie Hradecká si bude chtít na podání vynutit tiebreak.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Hradecká zahrála bekhend do sítě a tento gem je tedy minulostí!
40-15
Hradecká poslala return přesně na čáru. Strýcová to měla hodně těžké.
40-0
Nádhera! Strýcová byla včas u dropshotu Hradecké a u sítě si poté už věděla rady.
30-0
Bekhend Hradecké skončil milimetry za boční lajnou.
15-0
Hradecká zariskovala při returnu, míč však poslala do autu.
5:5
Tenhle křížný forhend však skončil na čáře! Strýcová ještě povolala do akce empirovou rozhodčí, ale i podle ní šlo o dobrý míč. Je vyrovnáno!
15-40
Čistá hra to nebude. Bekhend Hradecké byl příliš dlouhý.
0-40
Lucie Hradecká má k dispozici tři gemboly.
0-30
Hradecká zahájila gem velmi dobře. Strýcová neudržela míč ve dvorci a slyšet jsou její typické poznámky.
0-15
Hradecká zahrála bekhend do rohu kurtu.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Lucie Hradecká.
5:4
5:4
Barbora Strýcová zaservírovala na tělo Hradecké. Lucie bude po přestávce podávat na odvrácení konce utkání.
40-30
Hradecká zahrála z obrany pod nohy Strýcové a ta už to měla příliš složité.
40-15
Vzápětí přichází chyba Hradecké a Strýcová má šanci ukončit gem.
30-15
Tak tohle byla výměna zápasu! Obě hráčky si teď zaslouží obrovskou pochvalu za krásné údery i obranu, ale radovat z fiftýnu se může jen jediná – Lucie Hradecká.
30-0
Strýcové se nyní vyplatil servis na téčko.
15-0
Return Hradecké zamířil za základní čáru.
4:4
Lucie Hradecká tento gem dotáhla do úspěšného konce a je tedy vyrovnáno.
40-A
Přestřelku od základní čáry nakonec strhla na svou stranu Hradecká. Finální úder po lajně Strýcová nedoběhla.
40-40
A je tu shoda! Strýcová zamířila na síť, kde zahrála přesný volej.
30-40
Strýcová maže i druhý ze tří gembolů!
15-40
Hradecká měla dobrou pozici, ale kurt netrefila. Čistá hra to nebude.
0-40
Hradecká má k dispozici tři gemboly. V téhle hře se jí na servisu daří.
0-30
Return Strýcové zamířil jen do sítě.
0-15
Na síti je Hradecká velmi dobrá. Fiftýn si zajistila smečí.
4:3
4:3
Následuje přestávka a výměna stran. Strýcové přišel poradit její kouč Tomáš Krupa.
4:3
Hradecká se nakonec vyhazuje a Barbora Strýcová si s problémy podržela svůj servis.
A-40
Barbora Strýcová zahrála krásný bekhendový dropshot! Hradecká se snažila na síť doklouzat, ale na míč nedosáhla a ještě nepříjemně upadla. Snad je ale v pořádku.
40-40
Hradecká chtěla hrát bekhend po lajně, ale trefila míč do těsného autu. Shoda.
30-40
Barbora Strýcová pouštěla míček do autu, ale měla špatný odhad. Míč totiž spadl do kurtu. Hradecká dostává zadarmo brejkbol!
30-30
Return Hradecké končí až za základní čarou. Třicet obě.
15-30
Lucie Hradecká trefila z forhendu křížem roh dvorce a Strýcová jen nevěřícně kroutí hlavou.
15-15
Hradecká zahrála z bekhendu do pásky.
0-15
Příliš dlouhý bekhend Strýcové. Ta se teď nachází v podobném rozpoložení, jako v úvodu setu Hradecká.
3:3
Lucie Hradecká srovnává skóre druhého setu čistou hrou!
0-40
A přímý bod ze servisu.
0-30
Hradecká pokračuje v dobrém výkonu z posledních minut. I další výměna jde na její stranu.
0-15
Hradecká se po útlumu z úvodu setu dostala do hry! Nabíhaným bekhendem po lajně získává další fiftýn.
3:2
3:2
3:2
Tohle byla od Hradecké paráda! Kvalitní servis soupeřky zreturnovala zřejmě nechtěným stopbolem, čímž vylákala soupeřku na síť a poté ji prohodila. Hradecká si tedy bere zpět ztracené podání z úvodu setu.
15-40
První brejkbol Strýcová odvrací servisem.
0-40
Hradecká rozběhala Strýcovou údery do obou rohů kurtu a vše zakončila vítěznou smečí! Má tři brejkboly!
0-30
Hradecká našla ztracené sebevědomí a dostává se na velmi zajímavé skóre!
0-15
S Hradeckou nyní zahrála páska. Strýcová se mohla jen dívat.
3:1
Strýcová posílá míč až za základní čáru. Hradecká tak v tomto gemu přečkala tři brejkboly a ještě se udržela ve hře.
40-A
Hradecká postupně přešla na síť a forhendovým volejem vymetla čáru! Rázem má výhodu ona.
40-40
Hradecká nyní doslova rozbila obranu Strýcové! Tak dlouho do soupeřky bušila, až se dostala na shodu.
A-40
Hradecká hrála v této výměně velmi dobře. Udržela se v ní parádním lobem a pak se vše snažila uzavřít úderem po lajně. Míč ale poslala do autu.
40-40
I druhý! Hradecká se teď udržela v delší výměně a jako první chybovala Strýcová.
40-30
Return Strýcové se snesl do autu. První brejkbol je odvrácen.
40-15
Strýcová má dva brejkboly na 4:0!
30-15
Následuje ale další chyba Hradecké. Jestli se rychle nezlepší, tak zápas asi za chvíli skončí.
15-15
Strýcová byla z forhendu dlouhá a také Hradecká tak získává fiftýn.
15-0
Další nevynucená chyba Hradecké. Ty se nyní hromadí.
3:0
3:0
3:0
A return Lucie končí pouze na síti. Barbora Strýcová potvrdila předchozí brejk a má to skvěle rozehrané.
40-15
Hradecká je ve druhé sadě zatím v útlumu. Po jejím přepáleném úderu má Strýcová gemboly.
30-15
Bekhend Strýcové nyní skončil v těsném autu.
30-0
Strýcová si připravila pozici servisem a následný forhend hrála do odkryté části kurtu.
15-0
Return Hradecké zamířil do autu.
2:0
Hradecká šla opět na síť, ale tentokrát ji Barbora Strýcová zle ztrestala prohozem. Hradecká tedy přišla o svůj servis.
40-30
První Hradecká i se štěstím odvrací! Hned dvakrát ji pomohla páska. I při finální smeči, kdy se míče odrazil ještě do dvorce.
40-15
Nejdelší výměnu zápasu nakonec Hradecká lacino odevzdala soupeřce! Při náběhu na síť pokazila jednoduše vypadající volej a Strýcová má tedy dva brejkboly!
30-15
Hradecká na začátku druhé sady hodně kazí. Další míček pro Strýcovou.
15-15
Chyba Hradecké na forhendu. Míček končí na síti.
0-15
Strýcová se nedokázala vypořádat se servisem soupeřky.
1:0
Barbora Strýcová získává úvodní gem druhé sady. Na svém servisu teď neměla větší problémy.
40-15
Výborný servis ven z kurtu! Strýcová má k dispozici dva gemboly.
30-15
Hradecká nyní přitlačila na soupeřku a donutila ji zahrát obranný úder do autu.
30-0
Strýcová zariskovala při druhém podání a vyplatilo se! Return Hradecké končí v síti.
15-0
Strýcová začala dobrým servisem, který Hradecká vrátila do autu.
0:0
První set vyzněl pro Barboru Strýcovou, jejíž výborná obrana zatím slaví úspěch. Hradecká měla dobré momenty, ale také je často nucena k chybám. Obě tenistky si ke svým lavicím pozvaly své trenéry.
6:3
Forhend Hradecké byl příliš dlouhý. Barbora Strýcová tedy získává první set!
A-40
No a je tu setbol!
40-40
Barbora Strýcová se dostává na shodu. Ráda by ukončila set ještě v tomto gemu.
30-40
Hradecká hrála po returnu Strýcové nízko nad zemí a poslala míč do sítě.
15-40
A teď ji zafungoval servis ven z kurtu.
15-30
Hradecká nyní převedla do praxe styl servis – síť.
15-15
Parádní bekhendový prohoz Strýcové! To byl krásný úder.
0-15
Strýcová se snažila o křížný forhendový úder, míč skončil na síti.
5:3
Return Hradecké skončil na síti a Barbora Strýcová tak nakonec potvrdila předchozí brejk!
A-40
Tohle eso si Strýcová schovala na správnou chvíli! Má výhodu.
40-40
Hradecká posílá bekhend do pásky a je tu tedy shoda.
30-40
Hradecká má brejkbol! Pozici si připravila dvěma kvalitními obouručními forhendy a u sítě se nemýlila.
30-30
Forhend Strýcové měl ideální délku. Míč dopadl na základní čáru a překvapená Hradecká ho naprala z bekhendu jen do sítě.
15-30
Hradecká teď předvedla výbornou hru od základní čáry. Nejprve tlačila míč soupeřce na bekhend a závěrečný úder poslala do opačného rohu dvorce.
15-15
Nyní byla Strýcová příliš dlouhá a stav gemu je tedy vyrovnán.
15-0
Hradecká zahrála z forhendu do sítě.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
4:3
4:3
Barbora Strýcová si poradila s dobře trefeným servisem soupeřky a následně ukončila gem vynikajícím prohozem. Opět má tedy výhodu brejku!
A-40
Strýcová se ale vzápětí dostává k dalšímu brejkbolu. Tohle může být klíčový gem setu.
40-40
Nádherná výměna! Strýcová se sice dostala z problémů fantastickým obranným lobem, ale Hradecká míček zády ke kurtu ještě vrátila a výměnu pak zakončila prohozem! Shoda.
40-30
Return Strýcové nalezl jen síť. Zbývá ji poslední brejkbol.
40-15
Strýcová chtěla soupeřku prohodit, ale zahrála jen do sítě. Česká fedcupová reprezentantka následně vzteky odhodila raketu do vzduchu.
40-0
A Barbora Strýcová má tři gemboly! Obrana Strýcové teď slaví úspěch.
30-0
Hradecká udělala dvojchybu a to znamená velmi zajímavou pozici pro Strýcovou.
15-0
Hradecká byla opět příliš dlouhá.
3:3
Delší výměna od základní čáry vyzněla pro Strýcovou. Hradecká zahrála poslední míč do autu. Gem pro Barboru.
40-30
Křížný forhend Hradecké skončil těsně za boční lajnou.
30-30
Strýcová byla z bekhendu příliš dlouhá. Třicet obě.
30-15
Strýcová šla po svém servisu na síť, kde zvládla zahrát těžký volej u země a poté zabodovala smečí nad hlavou.
15-15
Přestřelku z bekhendu zvládla lépe Strýcová. Hradecká na závěr výměny vyhodila míč daleko mimo dvorec.
0-15
Strýcová začala gem dvojchybou.
2:3
2:3
2:3
Skvěle to sehrála Lucie Hradecká! Bekhend do jednoho rohu kurtu, forhend do druhého a vše pak zakončila smečí na síti. S tím už Strýcová nemohla nic dělat.
30-40
Špatně zahlášený aut po servisu Hradecké. Ta bude mít znovu k dispozici první podání.
30-40
Hradecká se dopustila první dvojchyby v zápase.
15-40
Hradecká při náběhu na síť pustila míček, který dopadl za základní čáru. Dobrý odhad.
15-30
Volej se nevydařil ani Strýcové. Nutno říci, že Hradecká zahrála úder pod její nohy.
15-15
Hradecká chybovala na síti. Snadný volej posílá do autu!
0-15
Strýcová nedokázala přijmout servis soupeřky.
2:2
A ten je využit! Barbora Strýcová schytala return pod nohy a následně odehrála míček jen do autu. Hradecká si tedy bere zpět ztracené podání.
30-40
Tak s tímhle nemohla Strýcová nic dělat! Return Hradecké zbrzdila páska a míček spadl hned za síť. Hradecká má brejkbol!
30-30
Bekhendový return Hradecké skončil v těsném autu. To potvrdila i empirová rozhodčí.
15-30
Čím delší výměna, tím větší pravděpodobnost, že ji získá Strýcová. Hradecká se opět pokusila zkrátit hru, ale Barbora byla u sítě včas a krásným volejem si došla pro fiftýn.
0-30
Teď se prosadila útočná hra Hradecké! Ta zatlačila soupeřku daleko za základní čáru, dostala se až na síť a smečí ukončila výměnu.
0-15
Hradecká zabodovala díky dobrému returnu.
2:1
2:1
2:1
Strýcová je vynikající obranářkou a Hradecká, která se naopak snaží o útočný tenis a rychlé zakončování výměn, je nucena hrát více úderů. To jí nevoní a další chybou daruje Strýcové první brejk!
40-30
Hradecká zahrála do autu a Barbora Strýcová má k dispozici brejkbol!
30-30
Hradecká byla ve výměně opět útočnější a dlouho dobře volila údery. Poslední stopbol ale Strýcová doběhla a prohodila soupeřku.
15-30
Lucie hrála v téhle výměně hodně útočně. Postupně přecházela dopředu a výměnu uzavřela smečí.
15-15
Hradecká si pomohla prvním esem.
15-0
Křížný forhend Hradecké se nevešel do kurtu. Fiftýn pro Strýcovou.
1:1
Strýcová si teď pomohla kvalitním servisem a srovnává stav setu.
40-15
Také Strýcová nyní přitvrdila a donutila soupeřku zahrát až za základní čáru.
30-15
Bekhend Strýcové skončil na síti. Plzeňská tenistka se musí vypořádat s tvrdými údery Hradecké.
30-0
Krása! Barbora Strýcová byla včas u kraťasu soupeřky a poté navíc předvedla skvělý zásah na síti!
15-0
Hradecká teď byla až příliš agresivní. Zahrála dlouhý forhend.
0:1
Hradecká byla ve výměně od základní čáry aktivnější. Poslední obranný úder Strýcové už spadl do autu. Lucie Hradecká tak získává úvodní hru utkání.
15-40
Strýcová zahrála křížný forhend až za boční lajnu.
15-30
Hradecká šla po returnu soupeřky k síti, ale bekhendový volej poslala do pásky.
0-30
Do kurtu se nevešel return Strýcové.
0-15
Hradecká začala výborně! První fiftýn získala bekhendovým dropshotem.
0:0
Utkání zahájí na servisu Lucie Hradecká.
Aktérky utkání jsou již na kurtu. Před začátkem utkání ještě proběhne krátká rozehrávka.
Kateřina Siniaková před chvílí završila postup do čtvrtfinále a o její další soupeřce rozhodne právě námi sledovaný zápas mezi Barborou Strýcovou a Lucií Hradeckou. Obě hráčky by měly nastoupit na kurt po krátké přestávce a úpravě dvorce.
Utkání se hraje po skončení zápasu mezi Kateřinou Siniakovou a Natalií Vichljancevovou, který byl rozehrán po 11. hodině.
Statistika vzájemných zápasů mluví poměrem 5:1 pro Barboru Strýcovou. Naposledy se obě Češky utkaly v 1. kole loňského Roland Garros a Strýcová postoupila po výsledku 6:4, 7:5.
Barbora Strýcová:
Turnajová trojka je 18. hráčkou žebříčku WTA. Fedcupová reprezentantka se letos dostala nejdále v Sydney a Bielu, na obou turnajích vypadla shodně až v semifinále. Do pražského turnaje vstoupila plzeňská tenistka hladkou výhrou nad Němkou Julií Görgesovou. První set byl ještě relativně vyrovnaný a Strýcová ho získala poměrem 6:4. Ve druhé sadě však nadělila soupeřce kanára.

Letošní zápasová bilance – 18:10
Lucie Hradecká:
Bronzová medailistka z Olympijských her v Riu v mixu je aktuálně 173. hráčkou světového žebříčku. Do hlavní soutěže pražského turnaje se tak musela probít z kvalifikace. V ní se hned v prvním kole hodně nadřela s Japonkou Ozakiovou, kterou udolala až ve třech setech, ale další dva zápasy už zvládla s přehledem. Výborně odehrála i úterní duel úvodního kola turnaje proti Magdě Linetteové. Byť Polka vedla na začátku druhého setu 3:0, tak zápas ztratila výsledkem 3:6, 4:6.

Letošní zápasová bilance – 15:8
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.