Dočkala vábí polský mistr! Sparta návrat bývalé hvězdy vůbec neřeší | iSport.cz
Jakub Konečný
28. prosince 2017 • 05:00

Dočkala vábí polský mistr! Sparta návrat bývalé hvězdy vůbec neřeší

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Zlín - Mountfield HK: Bleskový úder Hradce, brejk proměnil Kelly Klíma, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vrátí se Bořek Dočkal zpět do Sparty? Zatím jde spíš o zbožné přání než o věc s reálným základem. Letenský klub totiž podle informací deníku Sport příchod své bývalé hvězdy z čínského Henanu Jianye vůbec neřeší, na seznamu vytipovaných posil má jiná jména. Devětadvacetiletý český reprezentant by však mohl přestoupit třeba do Legie Varšava.Ve středu se vedení Sparty sešlo na první důležité poradě po vánočních svátcích, aby určilo priority a směr jednání na trhu s hráči. Jméno Bořka Dočkala se však na program vůbec nedostalo.

„Sparta se případným Bořkovým návratem momentálně vůbec nezabývá. Není to pro ni žádné téma,“ prozradil deníku Sport muž, který je do letenských plánů detailně zasvěcen.

Bořek Dočkal v čínské superlize
 23 startů
2070 odehraných minut
4 góly
5 asistencí
4 žluté karty

Nejde o žádné překvapení, vždyť i majitel klubu Daniel Křetínský v minulém týdnu prohlásil, že Sparta vyřeší náhradu za Tomáše Rosického, který ukončil kariéru, z jiných zdrojů. „Klíčovou pozici, kterou budeme chtít posílit, je střed zálohy. Bude to zahraniční hráč,“ uvedl Křetínský v rozhovoru pro klubovou televizi.

Devětadvacetiletý Dočkal přestoupil letos v únoru ze Sparty do Henanu Jianye za 230 milionů korun, což z něj udělalo druhý nejdražší odchod z české ligy všech dob. V čínské Superlize nastoupil do 23 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři góly a připsal si pět asistencí. Je však veřejným tajemstvím, že po soukromé stránce není Dočkal s životem v Číně příliš spokojen a rád by se vrátil do Evropy.

Spojit ho pak se Spartou je to nejjednodušší, vždyť se svým bývalým klubem trénoval před každým reprezentačním srazem. Proti jeho návratu je však podle informací deníku Sport především trenér Andrea Stramaccioni, který s Křetínským zrovna nesdílí jeho zálibu ve znovuangažování bývalých sparťanů kvůli vysokému riziku jejich nízké motivace a výkonnosti.

„Realitou je, že Bořek má platnou smlouvu v Číně a v lednu se zapojí s týmem do přípravy. Kolem hráče Bořkových kvalit je samozřejmě každé přestupové období živo, nicméně komentovat cokoli by teď bylo hodně předčasné,“ říká Pavel Pillár, mluvčí agentury Sport Invest, která hráče dlouhodobě zastupuje.

Henan Jianye skončil v minulé sezoně na čtrnácté, tedy poslední nesestupové příčce, takže se v klubu dají čekat velké změny. Jistý je už příchod nového trenéra, kterým se stal dvaapadesátiletý Chorvat Dragan Talajič. Ten bude mít podle čínských zvyklostí právo přivést si dva nové zahraniční hráče, přičemž nastupovat mohou pouze tři. To dává Dočkalovi poměrně velkou naději na vytoužený návrat do Evropy.

A pokud to nevyjde se Spartou, je ve hře další velkoklub středoevropského regionu. Na slávistického odchovance už dlouho cílí Legia Varšava, úřadující polský mistr a největší klub v zemi, který by si nákup českého špílmachra mohl určitě dovolit.

Cizinecká legie v čínském Henanu Jianye už i s Bořkem Dočkalem
Cizinecká legie v čínském Henanu Jianye už i s Bořkem Dočkalem

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud