28. dubna 2018 • 20:09

Kontroverze v Ostravě: nepotrestané fauly, ofsajd i míčem trefený sudí

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
Jste ostuda Říma, slyšel Di Francesco od italských novinářů. Od Schicka čeká víc Jste ostuda Říma, slyšel Di Francesco od italských novinářů. Od Schicka čeká víc
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně emocí planulo v Ostravě bezprostředně po utkání Baníku se Spartou (3:2). Hosté si stěžovali především na příliš agresivní hru domácího kapitána Milana Baroše a jeho faul před rozhodujícím gólem, který sudí Emanuel Marek nechal bez povšimnutí. Kontroverzních momentů ale přinesl zápas daleko víc. Například nepotrestané „žluté“ fauly Filla a Baroše na Plavšiče s Frýdkem, neodmávaný ofsajd domácích fotbalistů, Hovorkovo stažení kapitána Baníku v pokutovém území či Barošem nakopnutý míč do sudího.39. minuta - Baroš kopl míč do sudího, ten nereagoval

V tento moment si sudí Marek mohl poprvé v zápase sjednat u Baroše respekt, ale neudělal to. Ostravský útočník po Kangově faulu na Poznara chtěl, aby se žlutilo. Nejprve na dálku rozhodčího seřval, poté do něj i z několika metrů naštvaně kopnul míč. Marek ale vůbec nereagoval, přitom mohl teoreticky tasit i žlutou kartu.

Baník - Sparta: Baroš kopl míč do sudího, ten nereagoval.
720p 360p

45. minuta a Fillův faul zezadu na Plavšiče

Ostravský fotbalista zezadu nadvakrát podrazil rychlonohého Srdjana Plavšice, kterého před tím marně stíhal. Srbský záložník si navíc při pádu poranil zápěstí a druhý poločas absolvoval s bandáží na ruce. Tady rozhodčí Emanuel Marek mohl klidně vytáhnout žlutou kartu pro Martina Filla, jednu z opor Baníku však ušetřil napomenutí.

Baník - Sparta: Plavšiče po drsném faulu ošetřovali, Baroš přišel vyčinit rozhodčímu
720p 360p

49. minuta a Štetinovo strčení do Baroše

Nabíhajícího Milana Baroše tentokrát postrčil zhruba metr před hranicí velkého vápna vracející se Štetina. Faul to byl, byť podobné zákroky sudí v zápase několikrát nepískal. Rozhodčí Marek nejdříve situaci vůbec neviděl a signalizoval výhodu pro Baník za jeden z předešlých faulů. Až když míč Azevedovi utekl do autu, tak na popud vztekajícího se Baroše a po poradě s asistentem nařídil volný přímý kop. Nutno dodat, že místo pro rozehrání posunul zhruba tři metry doleva. Ke sparťanské smůle a ostravské radosti z něj pak poslal Baník do vedení 2:1 chytrou střelou kolem zdi Hlinka.

Baník - Sparta: Po zákroku Štetiny na Milana Baroše nařídil sudí přímý kop
720p 360p

74. minuta a neodmávaný ofsajd po přímém kopu

Tato situace nakonec skončila ošetřováním sparťanského útočníka Josefa Šurala, kterého ve výskoku zboural spoluhráč Nita. Pískat a mávat se ale mělo už chvíli poté, co ostravský Azevedo přímý volný kop rozehrál. V jasném ofsajdovém postavení se totiž ocitli hned tři jeho spoluhráči, přičemž dva z nich se pak i zapojili do hry a jeden bránil ve hře vybíhajícímu gólmanovi. Proč asistent hlavního rozhodčího Adam Horák nechal praporek dole, ví asi jen on sám. Každopádně těžko vysvětlitelná chyba, protože postavení měl asistent v době kopu ideální.

Baník - Sparta: Asistent neodmával ofsajd domácích hráčů
720p 360p

77. minuta a stažení Baroše ve vápně

V posledních dvaceti minutách zápas vrcholil a soubojů přibývalo. Včetně těch nedovolených. Patřilo mezi ně i Hovorkovo stažení ostravského kapitána. Tomu ve vápně šikovně přiťukl míč Fillo, Baroš se natlačil před Hovorku a zblízka minul branku Sparty. Pískat se však mohl pokutový kop pro Baník. Hovorka totiž v souboji použil ruce za hranou pravidel, byť na druhou stranu Baroš na stopera Sparty padal. Hlavní hrdina, který celý zápas emotivně řešil řadu situací s rozhodčím Markem, po tomto zákroku překvapivě ani neprotestoval.

Baník - Sparta: V obrovské šanci Baroš! Domácí kapitán kousek od sparťanské branky selhal
720p 360p

78. minuta a Barošův tvrdý faul loktem bez žluté karty

Baroš v závěru zápasu svůj výkon gradoval nejen fotbalově, ale i herní agresivitou. V této situaci si jasně pomohl nešetrným faulem, za který měl vidět žlutou kartu. Do souboje o míč s Martinem Frýdkem totiž přišel pozdě a zjevně bez úmyslu hrát míč. Naopak ve chvíli, kdy Frýdek vyskočil, mu loktem tvrdě zajel do žeber.

Baník - Sparta: Baroš ve vzdušném souboji nebezpečně sestřelil Frýdka. Tohle hodně bolelo…
720p 360p

86. minuta a Barošův faul na Hovorku před gólem

Právě o tomto momentu mluvili sparťanští fotbalisté včetně trenéra Pavla Hapala po zápase nejvíce. Ještě před tím než Baroš famózním způsobem uklidil míč hlavičkou do sítě a zařídil Baníku vítězství, totiž na začátku akce bez povšimnutí sudích fauloval. Sparťanského stopera Hovorku si v souboji přidržel rukou, ten ztratil rovnováhu a upadl. Naopak Štetina v pokutovém území těsně před Barošovou hlavičkou uklouzl bez kontaktu s ostravským lídrem, což stoper Sparty i přiznal. Tady se Hapal mýlil.

Baník - Sparta: Barošův neodpískaný faul před gólem na 3:2
720p 360p

CELÝ SESTŘIH: Baník - Sparta 3:2. Domácí oživili naději na záchranu
720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze