15. září 2018 • 21:00

SESTŘIH: Plzeň – Opava 1:0. Gól padl z penalty, ruku odhalilo video

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Už to vypadalo, že Plzeň si po čtyřgólovém výprasku na Slavii chuť nespraví. V utkání osmého kola FORTUNA:LIGY proti Opavě se Viktoria dlouho nemohla prosadit, trefa Michaela Krmenčíka nebyla uznaná pro ofsajd. Až pár minut před koncem zahrál hostující Zapalač ve vápně rukou a Patrik Hrošovský z penalty rozhodl o nejtěsnějším vítězství Západočechů. Mužstvo trenéra Pavla Vrby se tak po výhře 1:0 minimálně do zítřka vrátilo na první místo tabulky.

Plzeň se vítězně naladila na středeční úvodní zápas skupiny Ligy mistrů proti CSKA Moskva. Na lavičce hostů nevyšla soutěžní premiéra trenérovi Ivanu Kopeckému, nástupci Romana Skuhravého.

Vrba oproti debaklu na Slavii udělal v základní sestavě tři změny. Disciplinárně potrestaného stopera Hubníka zastoupil Hejda a v záloze nastoupili Ekpai s Kopicem místo Petržely a Zemana. Opava nemohla nasadit záložníka Kayambu, kterého Viktoria minulý týden koupila a do konce podzimu ho nechala ve slezském celku hostovat.

Po vyrovnaném a nepříliš záživném úvodu jako první zahrozili ve 24. minutě hosté. Čtyřicetiletý Zavadil z přímého kopu našel Kuzmanoviče, jehož hlavičku brankář Kozáčik vytáhl nad břevno.

Plzeňští postupně získávali převahu. Ekpai po úniku na křídle tvrdou ranou minul branku a Kopicovu střelu z přímého kopu zase vyrazil opavský gólman Šrom. Ve 39. minutě z dobré pozice přestřelil i nejlepší ligový kanonýr Krmenčík.

SESTŘIH: Plzeň - Opava 1:0. Nováček remízu neubránil. Rozhodla penalta Hrošovského

Domácí i na začátku druhého poločasu častěji drželi míč, ale do zakončení se přes pevnou obranu soupeře dlouho nedostávali.

V 73. minutě Krmenčík doklepl míč do opavské branky, ale sudí Berka gól neuznal kvůli ofsajdu. Jelikož videorozhodčí neměl k dispozici záběr, který by stoprocentně prokazoval opak, verdikt se neměnil.

Později po ruce hostujícího Zapalače se však  Berka šel na videozáznam podívat osobně a nakonec nařídil pro Viktorii penaltu, kterou v 87. minutě bezpečně proměnil Slovák Hrošovský.

Domácí v závěru působili trochu nervózním dojmem, přesto nejtěsnější náskok udrželi. Západočeši porazili Opavu v nejvyšší soutěži po čtyřech utkáních a poprvé od roku 1998.

Domácí: 87. Hrošovský

Hosté:

Domácí: Kozáčik – Řezník, Pernica, Hejda, Limberský – Hořava (85. Chorý), Hrošovský (C) – Ekpai (71. J. Kovařík), Al. Čermák (60. D. Kolář), J. Kopic – Krmenčík.

Hosté: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina (77. Janetzký) – Jursa (88. Jurečka), Schaffartzik, Kuzmanović (C), Zavadil, Zapalač – Puškáč (74. Juřena), Smola.

16. Dukla 30 5 5 20 25:62 20

Plzeň - Opava: Hrošovský otevírá skóre z penalty!

Plzeň - Opava: Ruka Zapalače! Video přisoudilo penaltu Plzni!

Plzeň - Opava: Závar před bránou Opavy, hosté se urputně brání!

Plzeň - Opava: Plzeňskou radost z gólu kazí ofsajd!

Plzeň - Opava: Hostující Zavadil to zkoušel z dálky, ale přestřelil

Plzeň - Opava: Krmenčík vsadil na razanci, z dobrého místa pálil nad!

Plzeň - Opava: Ve vápně střílel Čermák, Šroma ale nepřekonal

Plzeň - Opava: Po trestném kopu Kopice zachránil Opavu gólman Šrom!

Plzeň - Opava: Ekpai se řítil do šance, z dobré pozice přestřelil!

Plzeň - Opava: Hlavičku Kuzmanoviče famózně vytáhl Kozáčik!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905