Zlínský tank Beauguel! Jak byl útočník na odpis a dokázal se obrodit | iSport.cz
Michal Koštuřík
26. října 2018 • 13:16

Zlínský tank Beauguel! Jak byl útočník na odpis a dokázal se obrodit

TOP VIDEA
Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lékařskou kartu už má dávno zaplněnou. Teď je čas na tu gólovou. Francouzský tank Jean-David Beauguel se dal na podzim do pohybu a během velké jízdy nekompromisně odstřeluje protivníky. Netušená síla Zlína je po odchodu Ibrahima Traorého do Slavie ukryta právě v metrákovém útočníkovi, který klidně napálí balon z trestňáku ze dvaceti metrů do šibenice. Jako naposledy v Olomouci. „Je to moje nejlepší období v kariéře,“ nezapírá milovník života v Provence. V placené části článku se dozvíte, jak se vyrovnával s cejchem věčného maroda a jak komunikuje v kabině.V zimě mu končí smlouva. Co dál? Před půl rokem by vám ve Zlíně řekli, že Jeanovi-Davidovi poděkují za služby a popřejí mu hodně štěstí na nové štaci. Prostě něco ve smyslu: Bylo to fajn, ale stačilo… Dnes je to tak, že klub dělá maximum, aby francouzského dobráka, který se pozoruhodně vylízal z mnoha zdravotních patálií, udržel.

Ve hře byl podpis nového kontraktu na rok a půl či na rok. V tuhle chvíli je nejreálnější, že se domluví se sedmigólovým snajprem na spolupráci do konce ročníku. „Samozřejmě bychom to chtěli uzavřít co nejdřív,“ přiznává sportovní manažer Zdeněk Grygera. „Ale je to složitější. Jeho agent je Francouz, přiletí za čtrnáct dní. Pro obě strany by bylo ideální, kdyby tady Bogy odehrál celou sezonu. Myslím, že to takto cítí i on,“ dodává.

Má pravdu? Zlínský klenot se nevykrucuje. Připouští, že by po čtyřech a půl letech v Česku s chutí změnil klima, otestoval své schopnosti v jiné soutěži. „Jsem tady hodně dlouho. Chtěl bych zkusit něco nového,jinou výzvu,“ líčí na stadionu šestého celku soutěže, zatímco se za ním plíží argentinský spoluhráč Pablo Podio a škvírou ve dveřích pokoutně natáčí rozhovor na telefon.

Nicméně Grygerovu ideu Beauguel potvrzuje, nyní netlačí na přestup. Dokonce zcela nevyloučil, že se na Moravě dohodne na delším kontraktu.

„Se Zdeňkem jsem se bavil, hledáme tu nejlepší cestu. Teď se soustředím na fotbal, před prosincovou dovolenou mám soukromý cíl ohledně počtu gólů. Když ho splním, budu šťastný. Rozumím klubu, že si přeje, abych zůstal. Ale musím myslet i na svou budoucnost, kariéru.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud