Fair play podle kapitána Ljevakoviče. Přiznal teč a Teplice dostaly gól

Autor: mms
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Ozvat se, nebo zatloukat? Teplický kapitán Admir Ljevakovič si vybral čestnější variantu. V páteční předehrávce 14. kola FORTUNA:LIGY přiznal teč soupeřovy střely a pomohl Bohemians k rohovému kopu, po kterém šli „klokani“ do vedení. Nakonec to pro Ljevakoviče a spol. v Ďolíčku dobře dopadlo, vyhráli 3:2 a posunuli se na desáté místo.

Běžela 22. minuta, když stoper Bohemians Michal Šmíd napřáhl ke střele zdálky. Nebyla to povedená rána, míč doletěl až ke kotli domácích fanoušků. Rozhodčí Ondřej Lerch začal signalizovat odkop od branky, brzy však verdikt změnil: roh!

Bylo za tím přiznání teplického kapitána Admira Ljevakoviče, jenž Šmídovu střelu tečoval. Křikl na sudího a rukou mávl k rohovému praporku. Pointa byla pro Ljevakovičovu partu hořká: Martin Dostál rozehrál roh na hlavu Júsufa, jenž vystřelil Bohemians vedení 2:1.

Bohemians - Teplice: Zabiják Júsuf se prosadil po rohu, Klokani vedou 2:1

Reakce na kapitánovo fair play gesto?

„Já to neviděl, ale rozhodně za to nebudu Admira peskovat. Té situaci předcházela pyramida našich chyb,“ řekl teplický trenér Stanislav Hejkal.

Šmíd uznale poplácal Ljevakoviče po ramenou a pochvala přišla i od kouče Bohemians Martina Haška staršího: „Ljevakovičovo chování oceňuju, víc takových okamžiků. Je zvláštní, že fotbaloví bohové umí takhle trestat. Ale Teplice nakonec vyhrály a Admir toho nemusí litovat.“

„Sklářům“ ve Vršovicích vyšel druhý poločas, díky gólům Daniela Trubače a Davida Vaněčka vyhráli 3:2. Po druhém vítězství v posledních třech kolech minimálně do soboty poskočili z nejhorší šestky ligy do prostřední skupiny.

„Vsadili jsme na tříobráncový systém a do poločasu si to sedalo, byla tam okénka,“ poznamenal trenér Hejkal. „Hodně nás podržel brankář Diviš a vyplatilo se nám, že jsme během zápasu přešli na 4–4–2. Otočili jsme to, vyhráli a přiblížili se středu tabulky. To je ono, Teplice na chvost nepatří.“

SESTŘIH: Bohemians - Teplice 2:3. Skvělý obrat Severočechů, hosté poskočili na 10. místo

Hlavičkový souboj Martina Haška s teplickým Danielem Trubačem

Bohemians - Teplice: Júsuf šikovně tečoval míč do sítě, 1:1

Bohemians - Teplice: Král vykoupal Švece a připravil gól Vaněčkovi, hosté vedou 3:2!
Bohemians - Teplice: Jeřábek zužitkoval roh, hosté vedou 1:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905