21. dubna 2021 • 17:17

0
Jablonec - Teplice: Kubistův angličan! Dělovka s odrazem o tyč zapadla do sítě, 3:0
RENTGEN: Stanciu v životní formě? Slávista vévodí útočným metrikám

Fotbalisté Opavy prohráli ve 28. kole první ligy s Libercem 0:2. Hosté rozhodli už v úvodním dějství, kdy se trefili Imad Rondič a Michal Sadílek. Slezané v posledních pěti kolech nebodovali, zůstali v tabulce poslední a vzdaluje se jim záchrana. Na nesestupové příčky nadále ztrácejí devět bodů. Slovan zvítězil po čtyřech ligových zápasech a upevnil si šesté místo.

Opavští hned v úvodu přežili šanci Peška, který si před Hnaníčkem zasekl míč, ale vypálil vedle. Na opačné straně Smola v osmé minutě vysunul do samostatného úniku Rataje. Ten postupoval sám na brankáře Knoblocha, jenže si míč ukopl, nedokázal zakončit a skluzem pouze trefil libereckého gólmana, za což viděl žlutou kartu.

Pak hrozili hlavně hosté. V 21. minutě po povedené ráně Karafiáta zachránila Opavu tyč. Za dvě minuty už Slovan vedl. Sadílek vylákal domácího gólmana Digaňu ven z brány, na centr libereckého záložníka si naskočil Rondič a přesnou hlavičkou pohodlně skóroval.

Opava doma prohrála s Libercem 0:2

V 38. minutě Liberečtí pojistili svůj náskok. Po nepřesné přihrávce Harazima vyrazili do brejku, Rondič se uvolnil kolem Hnaníčka, prudkou přihrávkou našel Sadílka a ten zblízka dorazil míč do sítě.

Hned po změně stran zahrozil Rondič, který si všiml, že Digaňa je mimo vápno, ale svým lobem z poloviny hřiště odkrytou bránu netrefil. Krátce nato Rondič tvrdou ranou orazítkoval břevno.

Opavští trenéři Skácel s Kováčem poslali do hry vytáhlého útočníka Dediče. Ten se v 59. minutě po ostrém centru jednoho z domácích dostal do zakončení, ale skvěle ho vychytal liberecký gólman Knobloch. Slovan v závěru svůj dvoubrankový náskok bez problémů uhájil. Opavští tři kola po sobě neskórovali a potvrdili, že mají nejhorší útok v lize.

Hosté: 23. Rondić, 38. M. Sadílek

Domácí: Digaňa – Hrabina, Hnaníček (C), Didiba – Kulhánek – Harazim (68. Mondek), Nešický (81. Večerka), Lukáš Holík (57. Jan Řezníček), Kania (57. Helešic) – Smola, Rataj (57. Dedič).

Hosté: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Mara, M. Sadílek, Karafiát (71. Faško) – Koscelník (77. Nečas), Rondić (71. Matoušek), Pešek (83. Michal).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava