Rus Levin netleskal Ukrajině, pak potopil Slovácko: Na šanci si počká

Autor: Jan Vacek
39
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Neprožívá vydařené období, to ani náhodou. Záložník Slovácka Vladislav Levin vydržel minulý víkend v duelu s Karvinou na hřišti pouze deset minut, pak ho dopálený kouč Martin Svědík ze hřiště vypral. O týden později si reputaci moc nevylepšil. Před zahájením šlágru na Spartě, kde Slovácko padlo 1:3, nejprve ostentativně netleskal na podporu Ukrajiny, následně šílenou minelou své parťáky potopil. „Taková chyba se nesmí stát,“ kroutil hlavou trenér mužstva z Uherského Hradiště.

Je to už taková tradice. V časech, kdy Rusové bezprecedentně rozpoutali válečný konflikt, se před zápasy na Letné vyjadřuje Ukrajině podpora minutovým potleskem. V neděli večer tomu před utkáním se Slováckem nebylo jinak.

Jeden z přímých aktérů duelu si však tenhle akt vyložil po svém. Ruský záložník Slovácka Vladislav Levin rozhodně netleskal, jen si tak líně třel rukama o sebe. Televizním kamerám tenhle ostudný moment pochopitelně nemohl utéct…

O několik minut později na sebe Levin stáhl pozornost znovu. A opět v negativním světle. Za stavu 1:1 totiž lehkovážně přišel o balon, vzápětí domácí Bořek Dočkal vstřelil vítězný gól.

„Taková chyba se stát nemůže, musíme zahrát bezpečně. Tohle bylo vyloženě nezodpovědné. Hrubá chyba, která ovlivnila zápas. To si musí Levin uvědomit,“ prohlásil hostující trenér Martin Svědík.Od deníku Sport dostal Levin za svůj výkon nízkou známku 2. Jak si vedli ostatní? Více ZDE>>>

Sparta - Slovácko: Dočkal potrestal šílené Levinovo zaváhání, 2:1!

Levin je přitom na indexu úspěšného kouče už od minulého týdne. Tehdy ho poslal na hřiště v závěru souboje s Karvinou (3:1), nervy ale udržel jen deset minut. Poté Rusa, jenž si neplnil zadané úkoly, bez milosti z placu zase sundal.

„Minule to byl výchovný moment, teď si musí uvědomit, že individuální chybou ovlivnil týmový výkon. Věřím, že si to taky uvědomil. Bude si muset počkat na šanci,“ zdůraznil Svědík.

Odepsat se však někdejšího hráče Bohemians nechystá.

„Není nás tolik, abychom si to mohli dovolit. Navíc tyhle kroky ani nejsou v mém myšlení. Je ovšem jasné, že teď dostanou příležitost zase další hráči,“ vzkázal trenér Slovácka.

Jeho protějšek Pavel Vrba naopak zaváhání sedmadvacetiletého fotbalisty přivítal. Spartě totiž spadlo do klína vedení ještě do poločasové přestávky. Tenhle gól se navíc později ukázal jako rozdílový.

„Vždycky jsou momenty, které výsledek ovlivňují. Strašně nám to pomohlo,“ uznal letenský kouč.

Sparta - Slovácko: Krásná Kalabiškova patička a Holzer prostřelil Heču! 1:1

Sparta - Slovácko: Hancko si vyskočil nejvýš na Dočkalův centr a překonal Nguyena! 1:0

Sparta - Slovácko: Čvančara nedosáhl na Dočkalovu pobídku, Ljovin skočil do Krejčího rány
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

1. FC Slovácko Vše o klubu ZDE

Domácí: 33. Hancko, 44. Dočkal, 72. Hložek

Hosté: 42. Holzer

Domácí: Heča – Sáček, Vitík, Hancko, Ladislav Krejčí st. – Pavelka (88. F. Souček), Ladislav Krejčí ml. – Pešek (65. Haraslín), Dočkal (C) (76. Karabec), Hložek (88. Minčev) – Čvančara (76. Pulkrab).

Hosté: Nguyen – Tomič (73. Reinberk), Šimko, S. Hofmann (C), Kalabiška (83. Juroška) – Havlík, Ljovin (59. Cicilia) – M. Petržela (59. Kohút), L. Sadílek, Holzer (83. Divíšek) – Jurečka.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905