Slavii se na úvod přípravy zranil Sor, remízu s Olympiakosem zařídil Ousou

4
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Příprava na novou sezonu je v plném proudu. První zápas v Rakousku odehrála Slavia, která remizovala 1:1 s Olympiakosem. Na hřišti se předvedli i nováčci Ewerton nebo Eduardo Santos, už v prvním poločase kvůli problémům s ramenem střídal Yira Sor, v blízké době ho čeká vyšetření. Vyrovnávající gól obstaral stoper Aiham Ousou. Do akce naskočily i další české celky. Olomouc prohrála s druholigovým Vyškovem 2:3, Teplice stejným výsledkem nestačily na Vansdorf. Naopak Liberec si s Vlašimí poradil (3:1). Ostrava remizovala se Zlínem 1:1 a Pardubice porazily druholigovou Příbram 2:1.

Trenér Pražanů Jindřich Trpišovský nasadil proti řeckému celku do základní sestavy dvě letní posily - obránce Davida Douděru a Eduarda Santose. V ofenzivě hráli hned tři Nigerijci Sor, Usor a Olayinka. Český vicemistr sice začal aktivněji, ale výraznější šance si od úvodu vytvářel Olympiakos.

První dvě možnosti ještě řecký mistr neproměnil, ale ve 34. minutě už otevřel skóre, když střelu po odrazu od tyče doklepl do sítě Rjabčuk. Slavia ale hned za devět minut srovnala. Po rohovém rohu napálil za vápnem míč Ousou a tečovaný pokus zapadl do horního rohu. Po změně stran Pražany při největší šanci druhé půle podržel gólman Mandous.

Za Olympiakos nenastoupil český reprezentační gólman Tomáš Vaclík ani nová posila útočník Denis Alijagič, který do týmu z přístavního města před pár dny zamířil ze Slavie.

Další přípravné utkání odehrají červenobílí v Rakousku v úterý proti Rapidu Bukurešť.

Trenér chválil posily a Douděra žasl: Bek ve Slavii je vlastně křídlo

SESTŘIH: Slavia - Olympiakos 1:1. Remízu s řeckým šampionem zařídil Ousou

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Domácí: 43. Ousou

Hosté: 34. Reabciuk

Domácí: Mandous – Douděra (60. van Buren), Ousou (46. Kačaraba), Santos (C) (72. Talovjerov), D. Jurásek (72. M. Jurásek) – Holeš (60. Ševčík) – Usor (46. Ewerton), Hromada (60. Oscar), Traoré (72. Samek), Olayinka (60. Icha) – Sor (26. Tecl, 72. Filla).

Hosté: Tzolakis – Ávila (46. Androltos), Manolas (61. Koutris), Bagalianis (46. Cissé), Reabciuk (61. Zinckernagel) – Ag. Camara (61. Papadopoulos), Kunde (61. Tiquinho), M´Vila (61. Bouchalakis), Ranđelović (46. Carvalho), Masouras (61. Kané) – El Arabi (C) (61. Ab. Camara).

Domácí: Hromada

HUBER Arena, Wels

Domácí: 49. Tijani

Hosté: 54. Drame

Domácí: Laštůvka – Zálešák, Frydrych, Chlumecký, Šehić – Takács, Tetour – M. Jaroň, Kuzmanović, Kubala – Klíma.
2. poločas: Letáček – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Kaloč, Boula – Buchta, Budínský, Yann – Tijani.

Hosté: Šiška (46. Dostál) – Fillo (46. Drame), Kolář (65. Kulíšek), Simerský, Bartošák – Reiter (46. Bobčík), Hrubý (65. Hellebrand), Janetzký (65. Chwaszcz), Vakho (65. Hrdlička) – Fantiš (46. Vukadinović), Jawo (65. Číž)

Hosté: Simerský

Sportovní areál Vista, Ostrava

Domácí: 7. Zifčák, 58. Zorvan

Hosté: 2. Vintr, 53. Kratochvíla, 65. Zeronik

Domácí: 1. poločas: Macík – Slavíček, Štěrba, Beneš, Zmrzlý – Sedlák, Ventúra – Matoušek, Slaměna, Košťál – Zifčák.

2. poločas: Digaňa – Hadaš, Vraštil, Štěrba, Uriča – Spáčil, Greššák – Zorvan, Langer, Šíp – Růsek.

Hosté: 1. poločas:Kinský – Fofana, Štěpánek, Oulehla, Moučka, Lahodný, Němeček, Miljanović, Vintr, Krška, Alexis.

2. poločas: Jícha – Ilko, Kratochvíla, Weber, Cabadaj, Klesa, Dani, Lacík, Matys, Zeronik, Traoré.

Slatinice

Domácí: 6. Elmaghrabi, 78. Adigo

Hosté: 45+1. Đorđić, 61. Samko, 64. Schön

Domácí: 1. poločas: Grigar – Hora, Kučera, Chaloupek – Křišťan – Urbanec, Čičovský, Trubač, Elmaghrabi – Žák, Čerepkai
2. poločas: Němeček – Švanda, Dramé, Knapík – Jukl – Procházka, Bulmaga, Žitný, Emmer – Adigo, Vachoušek

Hosté: 1. poločas: Šerák – Richter, Zbrožek, Kubista, Pajkrt – Kocourek, Žák – Tanko, Ondráček, Đorđić – Rudnytskyy
2. poločas: Vaňák – Ludvíček, Kouřil, Nicodem, Heppner – Bláha, Kříž – Schön, Samko, Majer – Svoboda

Modrá u Děčína

4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905