SESTŘIH: Olomouc - Slovácko 1:1. Životní volej Beneše na výhru nestačil

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Slovácka remizovali v 17. kole první ligy v Olomouci 1:1 a udrželi se před svým soupeřem o bod na třetím místě neúplné tabulky. Domácí vedli po brance Víta Beneše, za hosty srovnal po změně stran z penalty Vlastimil Daníček. Hanáci vyhráli jediné z posledních šesti kol, naopak celek z Uherského Hradiště bodoval v nejvyšší soutěži popáté za sebou.

Duel na Andrově stadionu se odehrál jako jediný z dnešních původně pěti plánovaných utkání. Ostatní byly odloženy kvůli nezpůsobilému terénu stejně jako nedělní souboj mezi Ostravou a Plzní.

I přes celodenní práci technického úseku na olomouckém trávníku kvůli hustému sněžení v průběhu zápasu ležela sněhová vrstva. Hosté navíc nastoupili v bílých dresech, což k diváckému zážitku také příliš nepřispělo. Olomouci se během rozcvičky zranil záložník Navrátil, kterého v základní sestavě nahradil Pospíšil.

Navzdory terénu, na kterém to většině hráčů očividně klouzalo, byly hned v úvodních pěti minutách k vidění tři nadějné šance. Dvakrát zakončil mimo tři tyče olomoucký kapitán Breite a jen těsně vedle pravé tyče skončila hlavička hostujícího Trávníka. Vzrušení pak přinesl také nepřesný odkop Heči, který se od zad Zorvana odrazil směrem k brance Slovácka.

Zhruba po 20 minutách rozhodčí zápas přerušil a povolal do akce technické pracovníky s lopatami na sníh, kteří znovu prohrnuli zasněžené čáry. O první gól utkání se málem postaral hostující záložník Havlík, jehož povedená dalekonosná střela orazítkovala břevno Digaňovy branky.

Gól však brzy na to padl na druhé straně hřiště, kde se do odraženého míče z prvního doteku opřel Beneš a poslal Olomouc krátce před skončením prvního poločasu do vedení. Svůj druhý gól v ligové sezoně oslavil na stále zasněženém povrchu Androva stadionu symbolicky andělíčkem.

Slovácko přebralo na začátku druhého dějství iniciativu a Juroška se dvakrát dostal do zakončení, branku však netrefil. Vzápětí rozhodčí Kvítek nařídil pokutový kop za ruku Vraštila a Daníček přízemní střelou k levé tyči srovnal stav. V ročníku nejvyšší soutěže se trefil poprvé.

Hosté poté mohli jít do vedení, ale Kohút a Cicilia závar v pokutovém území Olomouce ke vstřelení branky nevyužili. V průběhu druhé půle příliš šancí k vidění nebylo. Rozhodnout mohl střídající Mihálik, jehož hlavičku vyrazil Digaňa na roh.

Olomouc v lize se Slováckem počtvrté za sebou neprohrála, na druhé straně ho doma v nejvyšší soutěži neporazila popáté v řadě. Svěřenci trenéra Martina Svědíka, který za Sigmu hrával, nezvítězili venku v lize ve čtvrtém z posledních pěti duelů a v sezoně tam získali jen 11 z celkových 29 bodů v sezoně.

Domácí: 42. Beneš

Hosté: 59. Daníček

Domácí: Digaňa – Vraštil, Beneš, F. Novák – Chvátal (86. Křišťál), Ventúra, Breite (C), Zmrzlý – Pospíšil, L. Juliš (73. Fiala), Zorvan (73. Zifčák).

Hosté: Heča – Reinberk, Daníček, M. Kadlec (C), Doski (89. Kalabiška) – Valenta (89. Mihálik), Trávník – Siňavskij (68. Holzer), Havlík, P. Juroška (68. Kohút) – Cicilia (89. Petržela).

Domácí: Macík, Amasi, Zifčák, Sláma, Israel, Fiala, Matys, Křišťál, Langer, Fortelný

Hosté: Fryšták, Srubek, Hofmann, Holzer, Vecheta, Petržela, Kohút, Brandner, Mihálik, Kim, Kalabiška

Domácí: Pospíšil, Saňák, Ventúra

Hosté: Doski, Valenta

Kvítek – Kubr, Černoevič | VAR: Zelinka | AVAR: Podaný

Andrův stadion, Olomouc

2 228 diváků

Klíčové momenty:

Olomouc - Slovácko: Sudí Kvítek nevěděl, kde má obrazovku. Vtipná chvilka s VARem

Olomouc - Slovácko: Daníček srovnal z penalty, 1:1

Olomouc - Slovácko: Vraštil blokoval Havlíkovu střelu rukou, byla z toho penalta

Olomouc - Slovácko: Benešův životní volej! Nádherný gól, Sigma vede 1:0

Olomouc - Slovácko: Havlík z velké dálky napálil břevno. Obří šance!

Olomouc - Slovácko: K.O. pro Kadlece ve vápně. Měla se pískat penalta?

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.