SESTŘIH: Slavia - Boleslav 2:0. Holeš rozhodl, sešívání stáhli náskok Sparty

175
Soukalová s hvězdami. Květiny pro Wiererovou, Bö vysekl kompliment
Slabý Jílek ztratil kabinu a podlehl Minářovi. Olomouc v rozkladu?

Fotbalisté Slavie v 18. kole první ligy doma porazili Mladou Boleslav 2:0. Pražané rozhodli dvěma brankami krátce po přestávce, ve 49. minutě otevřel skóre dnešní kapitán červenobílých Tomáš Holeš a za další čtyři minuty proměnil pokutový kop Václav Jurečka. Slavia ovládla patnáctý z posledních 16 vzájemných duelů v nejvyšší soutěži.

Červenobílí vyhráli šest z posledních sedmi kol a v lize třikrát po sobě zvítězili. Slávisté ztrácejí z druhého místa neúplné tabulky pět bodů na obhájce titulu Spartu, mají však k dobru odložené utkání ve Zlíně. Mladoboleslavští v nejvyšší soutěži potřetí za sebou prohráli a jsou sedmí. I oni odehráli o zápas méně.

Do slávistické sestavy se po třech soutěžních duelech vrátil uzdravený Holeš. Hosté naopak nastoupili bez několika opor. Ze zdravotních důvodů scházel kapitán Matějovský a po středeční dohrávce s Plzní zůstali jen na lavičce další stabilní členové základní sestavy Suchý či Mareček. Středočeši vzhledem k rozestavení soupeře vyrukovali také s třemi stopery.

Pražané zahrozili jako první, Ogbu ale v páté minutě po centru z levé strany hlavičkou minul. Mladoboleslavští se v Edenu nedostali pod drtivý tlak a za polovinou úvodního dějství sami zahrozili, Poulolo však po rohu zamířil o kousek vedle.

S blížící se přestávkou domácí vystupňovali svou aktivitu. Chytil však v 35. minutě v dobré pozici zamířil jen do středu branky a reprezentační útočník se proti gólmanovi Trmalovi neprosadil ani chvíli nato hlavičkou po centru od Wallema.

Favorit otevřel skóre až čtyři minuty po přestávce. Po dlouhém obléhání hostujícího vápna nacentroval z pravé strany Ševčík, nabíhající Holeš se protlačil před Kadlece a hlavičkou nedal Trmalovi šanci. Dnešní slávistický kapitán skóroval poprvé od konce srpna.

Červenobílí začali druhou půli velkým náporem a hned za čtyři minuty přidali pojistku. Kadlec ve vápně nešikovně fauloval Oscara a Jurečka z penalty zvýšil, i když si Trmal na míč sáhl. Nejlepší střelec minulé ligové sezony se trefil v pátém z posledních šesti soutěžních zápasů a v tomto ročníku nejvyšší soutěže si polepšil na sedm gólů. Slávisté zahrávali v ligové sezoně už osm pokutových kopů, což je nejvíce ze všech mužstev.

Téměř vzápětí mohl snížit Pulkrab, domácí brankář Mandous ale zmenšil úhel a velkou šanci vyrazil. Jinak už domácí s přehledem kontrolovali průběh a i po prostřídání mohli ještě zvýšit. V 81. minutě čerstvý Zafeiris uklidil míč přesně k tyči, gól ale kvůli předchozímu ofsajdu neplatil. Slavia doma v lize zvítězila poosmé za sebou.

Domácí: 49. Holeš, 52. Jurečka

Hosté:

Domácí: Mandous – Vlček, Ogbu, Holeš (C) (79. Sinyan) – Douděra (79. Tomič), P. Ševčík (72. Zafeiris), Oscar, Wallem – Jurečka – Chytil (84. Tecl), Van Buren (72. Tijani).

Hosté: Trmal – Poulolo, Karafiát (C), Suchomel – An. Kadlec (80. Kostka), Sakala (80. D. Mareček), Kubista, Fulnek – Ladra (87. Buryán), Kušej (61. Jawo) – Pulkrab (61. Hilál).

Domácí: Sinyan, Kolář, Tijani, Zafeiris, Tecl, Dumitrescu, Hromada, Schranz, Tomič, Kačaraba

Hosté: Mikulec, Šimek, Suchý, Kostka, Mareček, Solomon, Jawo, Hilál, Buryán, Mašek

Domácí: Jurečka

Hosté: Kušej

Volek – Paták, Hurych – Opočenský

Fortuna Arena, Praha-Vršovice

16 064 diváků

Klíčové momenty:

Slavia - Mladá Boleslav: Zafeiris nádherně k tyči zavěsil za Trmala! Ale Jurečkův ofsajd

Slavia - Mladá Boleslav: Trmal se vytáhl s parádním zásahem proti Jurečkovi
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Mladá Boleslav: Mandous se zaskvěl v souboji jeden na jednoho proti Pulkrabovi

Slavia - Mladá Boleslav: Trmal vystihl Jurečkův kop, ale balon končí v síti. 2:0

Slavia - Mladá Boleslav: Oscar si došel pro penaltu proti Kadlecovi

Slavia - Mladá Boleslav: Holešova kapitánská hlavička překonala Trmala, 1:0!

Slavia - Mladá Boleslav: Mandous neudržel míč v rukavicích, Douděra zasáhl před Kušejem

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905