CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jablonec 1:1. Domácí ztratili body v boji o titul

Slávista Muris Mešanovič vyrovnal s Jabloncem v 90. minutě
Záložník Slavie Josef Hušbauer v souboji s Tomášem Hübschmanem z Jablonce
Fotbalisté Slavie před zápasem s Jabloncem
Slávistický boss Jaroslav Tvrdík přihlížel remíze 1:1 s Jabloncem
Milan Škoda hlavičkuje v chumlu jabloneckých hráčů
Vlastimil Hrubý chytá míč před kapitánem Slavie Milanem Škodou
Tomáš Hübschman a Jaromír Zmrhal v hlavičkovém souboji
20
Fotogalerie
iSport.cz
Ročník 2016/17
Začít diskusi (0)

Fotbalisté Slavie jen remizovali v 26. ligovém kole doma s Jabloncem 1:1 a částečně si pokazili oslavy převzetí stadionu v Edenu. Hosté vedli od 73. minuty po vlastní trefě Michaela Lüftnera, v poslední minutě vyrovnal Bosňan Muris Mešanovič. Pražané si zkomplikovali boj o titul a ve výhodě je nyní mistrovská Plzeň. Slávisté sice o skóre vedou tabulku, ale Viktoria má lepší vzájemnou bilanci, která po sezoně rozhoduje. Jablonec remízou napravil porážku 2:4 s Příbramí a je sedmý.

KonecLIVE
11

Slavia před zápasem symbolicky převzala stadion v Edenu, který v pátek definitivně získali čínští majitelé klubu společnost CEFC. Natěšení fanoušci očekávali úvodní tlak domácích, ale Pražanům se v první půli nedařilo. Jablonecký gólman Hrubý musel vážněji zasahovat jen v sedmnácté minutě, kdy vyrazil Zmrhalovu střelu.

Hostující hráči po minulé domácí porážce se zachraňující se Příbrami dostali od vedení pokutu a v Edenu předváděli mnohem lepší výkon. Ve 23. minutě měli Severočeši blízko k vedení.

Mihálik přihrál Trávníkovi, který šel sám na bránu, ale místo střely akci prováhal a gólman Pavlenku mu sebral balon. Slavia hrozila spíše střelami z dálky, Ngadeu ani Ščuk však prostor mezi tyčemi netrefili.

Domácí dělali chyby v obraně a v 52. minutě znovu děkovali Pavlenkovi. Do sóla se tentokrát dostal Kubista, ale slávistický gólman jeho pokus o kličku vystihl. Na druhé straně se po pěkné kombinaci dostal ke střele nejlepší kanonýr soutěže Škoda, ale svůj šestnáctý ligový gól nedal.

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jablonec 1:1 • iSport TV

Domácí kouč Šilhavý v 56. minutě stáhl ze hry stopera Deliho a místo něj šel na trávník záložník Barák. Za chvíli ale znovu zahrozil Jablonec a Diviš z voleje jen těsně minul. Vzápětí slávistický trenér poslal na hřiště druhého útočníka Mešanoviče, ale Pražané se dál trápili a v 73. minutě je opět musel zachraňovat Pavlenka, který vychytal Divišovu ránu.

O chvíli později už ale domácí prohrávali. Jankovič poslal centr do vápna a Lüftner zasáhl balon hlavou tak nešťastně, že si jej srazil do vlastní branky. Slavia se dostala do velké křeče a Severočeši mohli dvakrát vedení pojistit. Jenže v 78. minutě vychytal Trávníka skvělý Pavlenka a střídající Považanec pálil těsně nad.

Hosty přišly zahozené šance pořádně draho. V 90. minutě se po chybě obrany dostal do úniku Mešanovič, přesnou střelou k tyči potvrdil pozici jednoho z nejplatnějších náhradníků v soutěži a zachránil Slavii ligovou neporazitelnost po trenérem Šilhavým. Červenobílí ale podruhé za sebou nevyhráli, v úterý po prohře 0:1 se Zlínem vypadli z domácího poháru.

26. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 90. Mešanovič - 73. vlastní Lüftner. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Antoníček. ŽK: Ščuk, Hušbauer - Hrubý, V. Kubista. Diváci: 15.873.

Sestavy:

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli (56. Barák), Flo - Ngadeu - Sýkora (74. Mingazov), Ščuk, Hušbauer, Zmrhal (63. Mešanovič) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Beneš, Zelený - Hübschman - Diviš, V. Kubista, Pospíšil (90. Breda), Trávník - Mihálik (74. Považanec). Trenér: Klucký.

Video placeholder
Jablonec neudržel vedení nad Slavií. Měli jsme hodně šancí, mrzí to, smutní Kubista • iSport TV

Klíčové momenty zápasu:

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Skvělý Hrubý vyškrábl Frydrychovu hlavičku na roh • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Žolík Mešanovič! Šel sám na Hrubého a vyrovnal na 1:1 • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Hušbauer z téměř ideální standardky překopl bránu • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Považanec po pěkné kombinaci těsně minul šibenici • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Pavlenka drží slávistům naději – vychytal Trávníka • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Diviš tváří v tvář Pavlenkovi selhal • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Mešanovičovi sebral šanci Pernica • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0 • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Mihálik zablokoval Pavlenkovi výkop, Zelinka mu kartu neudělil • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Škodovu šanci na poslední šanci zblokoval Pernica • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Pavlenka drží Slavii – vychytal Kubistovo sólo • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Škoda těsně nedosáhl na Hušbauerův centr • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Ščukova rána o kousek přeletěla břevno • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Kubista si naběhl na centr zleva, hlavičkoval nepřesně • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Ngadeu dělovkou z dálky těsně minul jabloneckou bránu • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Trávník byl sám před Pavlenkou, ale tutovku prováhal • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Zmrhalovu dělovku Hrubý reflexivně vyrazil • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Hušbauerovo akrobatické zakončení měl Hrubý pod kontrolou • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Škodovu hlavičku Hrubý chytil • iSport TV

Video placeholder
Slavia - Jablonec: Ščukova dělovka proletěla vedle brány • iSport TV

#TýmZVRPSkóreB
1Slavia30209165:2269
2Plzeň30207347:2167
3Sparta30169547:2657
4Ml. Boleslav301310747:3749
5Teplice30139838:2548
6Zlín301181134:3541
7Dukla301171239:3540
8Jablonec30912943:3839
9Liberec301091131:2839
10Karviná30971439:4934
11Slovácko306141029:3832
12Brno306141032:4532
13Bohem. 190530771622:3928
14Jihlava30691526:4727
15Hr. Králové30831929:5127
16Příbram30642029:6122
  • Skupina o titul
  • Play-off o umístění
  • Skupina o záchranu

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů