Fotbalová nekultura pod palbou. Šádek musí jít příkladem, říká Šmicer

Symbolem nedělního šlágru Slavie s Plzní (1:1) se stala fotografie, na níž je zachycen majitel Viktorie Adolf Šádek, jak ukazuje směrem k fanouškům zdvižený prostředníček a nad ním druhým směrem letí láhev na hřiště. Ne, tohle opravdu nebyla reklama na fotbal. I tohle bylo mimo jiné jedno z témat pořadu TIKI TAKA na O2 TV Sport, kde se řešily i penaltové zákroky či situace okolo Matěje Pulkraba.
Závěr duelu v Edenu kromě dvou gólů z penalt moc fotbalových věcí nenabídl. Spíš se řešilo všechno možné, jen ne samotná hra. Může se tohle změnit? Nad tím se zamyslel fotbalový redaktor deníku Sport Jan Podroužek: „Mám o to obavu, protože tohle nekulturní nastavení vychází už od samotných představitelů klubů. To, co vlastně dávají fanouškům najevo, ti k tomu pak snadno inklinují. Protože těmto lidem fandí. Pak se celý stadion sjednotí do jedné velké nekultury a nikdo proti tomu vlastně nevystupuje. Právě tihle činovníci klubu musí jít jako první příkladem.“
„Za mě nadávání a pořvávání směrem k hráčům je normální. Ale házet předměty na hřiště, to v pořádku není,“ nabídl pohled hradecký kapitán Adam Vlkanova. „Rozumím všem emocím, které na fotbale jsou, a to, co se tam dělo, je součástí nenávisti mezi Slavií a Plzní. Ale Adolf Šádek reprezentuje český fotbal. My chceme fotbalové prostředí změnit a on by měl jít příkladem,“ přidal se Vladimír Šmicer.
Ve druhém poločase souboje Slavie s Plzní byl míč ve hře jen patnáct minut. „V Anglii bijí na poplach, protože zjistili, že se tam v průměru hraje 51 minut čistého času. A já se ptám, co s tím děláme my?“ přemítal Podroužek.
„UEFA říkala, že by chtěla zavést třicet minut čistého herního času na poločas, to by se zápas Slavie s Plzní hrál čtyři hodiny,“ smál se Šmicer. „Určitě jsou týmy, které by chtěly hrát víc a unavit soupeře. Jenže jsou i takové, které mají hru postavenou na zdržování,“ poznamenal Vlkanova.


