Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Pech musí na operaci, chybět bude do konce roku

Už se to zase blíží! Všech 16 týmů ve FORTUNA:LIZE se začíná chystat na novou sezonu, která vypukne už tento víkend. Sledujeme ONLINE na iSport.cz všechny novinky.
Zprávy ze dne 21. července 2023
Na slávistické tiskové konferenci obsáhle mluvil trenér Jindřich Trpišovský. Jeho nejzajímavější výroky najdete ZDE.

Slavia těsně před začátkem sezony přišla o Davida Pecha. Defenzivní univerzál si na tréninku přetrhl vaz v koleni a čeká ho dlouhá pauza.
Slavia na tiskové konferenci oznámila, že prodloužila smlouvy s dvaadvacetiletým Tomášem Vlčkem a devatenáctiletým Matějem Juráskem až do roku 2027.
Zprávy ze dne 20. července 2023
„Mou vizí je, aby hráči měli možnost se každý půl rok posunout výš. Pokud na to samozřejmě budou mít kvalitu,“ uvedl Martin Dellenbach. „Vždycky se budeme snažit hrát o nejvyšší příčky a vždy chceme bojovat o evropské poháry,“ doplnil Adolf Šádek.

Předseda představenstva Adolf Šádek se vyjádřil i k finančním možnostem Viktorie. „Rozpočet jsme tvořili společně. Nedojde k žádným markantním změna směrem nahoru nebo dolu. Žádné nesmyslné nákupy, či naopak prodeje dělat určitě nebudeme.“


V Plzni začala tisková konference s novými většinovými vlastníky klubu. „Naši vizí je budoucnost. Chceme zde vybudovat něco velkého. Viktoria je profesionální klub plný kvalitních zaměstnanců, kteří jsou opravdovým odborníky v oboru,“ uvedl Martin Bruckner, předseda dozorčí rady.
Už dnes se v Plzni představí na oficiální tiskové konferenci. Noví majitelé Viktorie veřejnosti přiblíží své plány poté, co na začátku července převzali od Adolfa Šádka většinový podíl v klubu. V představenstvu sedí za investory z Rakouska a Švýcarska dvojice Martin Dellenbach (57) a Raphael Landthaler (48). Kdo všechno stojí za nově vzniklou společností FCVP se sídlem v Rakousku? Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 19. července 2023
Ondřej Kolář podepsal se Slavií novou smlouvu, která jej v Edenu zavazuje až do roku 2027, tedy na příští čtyři sezony. „Strašně si toho vážím, byla to pro mě varianta číslo jedna, o ničem jiném jsem nepřemýšlel,“ neskrýval osmadvacetiletý brankář nadšení. Současný kontrakt mu měl vypršet na konci nastávající sezony.
Viktoria Plzeň posílá mladé hráče na hostování do Zbrojovky. Ve druhé lize budou mít možnost se rozvíjet Adam Kronus (celou následující sezonu) a Pavel Gasczyk (půlroční hostování).
Zprávy ze dne 18. července 2023
Viktoria představila i druhou sadu dresů. Jsou černé s modrými doplňky, včetně loga.
Třetí tým uplynulé sezony, Viktoria Plzeň, představil dresy pro novou sezonu. A Západočeští fanoušci čekají ještě na 13. hodinu, kde účastníci loňské Ligy mistrů ukážou venkovní sadu.

Mohamed Tijani opouští Viktorii Plzeň a stěhuje se do Švýcarska. Hráč, který minulou sezonu strávil v Brně, bude působit v Yverdonu, v týmu nováčka nejvyšší soutěže. Ten přivádí beninského reprezentanta na hostování s opcí.
Zprávy ze dne 17. července 2023
Slavia smutní. V 78 letech zemřel její někdejší útočník Robert Segmüller. Vršovický klub to oznámil na twitteru. Segmüller odehrál v letech 1974 až 1978 za Slavii 122 ligových zápasů, v nichž dal 54 gólů.
Plzeň finišuje úspěšnou letní přípravu, v sedmi zápasech ani jednou neprohrála. Trenér Miroslav Koubek je s výsledky pochopitelně spokojený. Zároveň varuje, že nelze nic přeceňovat. „Můžeme teď hodit všechno do koše, začínáme znovu,“ řekl v nadsázce na úterní předsezonní konferenci. Promluvil i o kádru, kde aktuálně o místo bojuje 22 zdravých hráčů do pole a 4 gólmani.
Tomáš Souček, Vladimír Coufal či Milan Škoda si přípravu trošku zpestřili. Sešli se na jihu Čech, aby pod hlavičkou Týmu legend Slavie pomohli dobré věci. Podrobnosti čtěte ZDE.




Příprava skončila, příště už se jde naostro! Slavia remízou 1:1 s Dynamem Drážďany zakončila chystání se na nový ročník. Co si obhajující vítězové MOL Cupu z generálky odnesou? Těšit je může jistota v brance, nadějní odchovanci a světová kvalita na tribunách. Varovné signály naopak vysílá stav hrací plochy a složení obranné trojice. Shrnutí přípravy Slavie ZDE>>>
