12. října 2014 • 12:11

Sokolov a Vlašim se dotáhly na čelo, Žižkov prohrál se Znojmem

0
Plzeň - Mladá Boleslav: Viktoria přidává třetí zásah, na přední tyči uklidil míč do sítě Chorý
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení

SOUHRN 2. LIGY | Fotbalisté Sokolova v 10. kole druhé ligy doma udolali Frýdek-Místek 1:0 a bodově se dotáhli na čelo tabulky FNL. Sedmnáct bodů má také Vlašim po výhře 3:2 nad Třincem. Pardubice stejnou šanci propásly, protože doma jen remizovaly 0:0 s Mostem. Ve šlágru kola pak domácí Viktoria Žižkov podlehla Znojmu 0:2.

Nový trenér Mostu Němec Wolfgang Jerat se zaměřil zejména na zlepšení defenzivy a jeho svěřenci při jeho premiéře poprvé v sezoně neinkasovali. V závěru navíc měli dobré šance na ukončení série šesti zápasů v řadě bez vítězství, ale Mlika ani Olejník neuspěli.

Také v Sokolově fanoušci dlouho čekali na gól, ale rozhodně se nenudili. Šance totiž měly oba celky, jenže domácí Vaněček po sólu trefil jen tyč, na druhé straně Pribula orazítkoval břevno. Sokolov zahodil i další šance, až v 67. minutě poslal do vápna centr Blažek a frýdecký stoper Žídek si smolně srazil míč do vlastní branky. Výhru mohl ještě pojistit nejlepší střelec Sokolova Červenka, ale lob poslal těsně vedle.

Wermke s Vondrou bojují o míč

Vlašim doma vedla nad Třincem po gólu Jakubova, ale v 54. minutě Velner srovnal. Už za dvě minuty vrátil domácím vedení Janda. Třinec měl další šanci na srovnání, Málek však pálil mimo. Definitivně rozhodl o výhře Vlašimi Barák. Hosté už v nastavení jen snížili. Třinec už pět utkání čeká na vítězství.

Na dně tabulky zůstává Ústí nad Labem, které prohrálo 1:2 ve Zlíně. První dvě velké šance však měli hosté, jenže do vedení šel Zlín po gólu Malého. Vraštil brzy srovnal, ale pak už zápas ovládli domácí. Pazdera střelou z dálky zajistil výhru, kterou ještě mohl potvrdit Železník, ale z penalty nepřekonal brankáře Zachardu a v nastavení trefil jen konstrukci branky.

Žižkov přišel o první místo

Fotbalisté Žižkova podlehli Znojmu 0:2 a poprvé v této sezoně druhé ligy na svém hřišti nebodovali. Do čela tabulky se po neúplném desátém kole posunul Varnsdorf, který otočil domácí utkání s Karvinou a zvítězil 3:1.

Znojmo v Praze začalo výborně a v 6. minutě šlo do vedení díky Helískově povedené ráně do horního růžku. Viktoria v prvním poločase sahala po vyrovnání, ale Podrazký trefil z přímého kopu tyč a Voltr hlavou dvakrát minul.

Žižkov měl i po změně stran řadu možností, ale Bazal s Markem neuspěli a Voltr po rohu napálil podruhé v zápase tyč. Definitivní rozhodnutí tak přišlo v 79. minutě, kdy tvrdou ranou přidal druhý zásah Žondra. Znojmo ve Fotbalové národní lize ukončilo sérii pěti zápasů bez vítězství.

Varnsdorf je v čele

Karviná sice ve Varnsdorfu vedla už od 9. minuty po zásahu Urgely, ale druhá půle patřila domácím. Mezi 48. a 62. minutou otočili skóre Janoušek s Breitem. Varnsdorf pak přečkal snahu soupeře o vyrovnání a v poslední minutě Janoušek svým druhým gólem potvrdil třetí výhru po sobě. Severočeský tým vede tabulku o bod před Táborskem, které má utkání k dobru.

Opava vyhrála na hřišti předposledního Kolína 1:0 a utnula šňůru šesti zápasů bez vítězství. Slezané se v druhé lize dočkali tří bodů poprvé od poloviny srpna. Opavský triumf zařídil jedinou brankou ve 42. minutě Machálek.

10. kolo druhé fotbalové ligy:
Pardubice - Most 0:0
Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Kotík. ŽK: Kudrna - Wermke. Diváci: 619.

Sokolov - Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 67. vlastní Žídek. Rozhodčí: Berka - Blažej, Černý. ŽK: Dvořák I., Šamánek - Literák, Talián. Diváci: 918.

Zlín - Ústí nad Labem 2:1 (1:0)
Branky:
24. Malý, 56. Pazdera - 31. Vraštil. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Machálek. ŽK: Pazdera, Železník, Holík - Vraštil, Leibl, Krátký. Diváci: 1602.

Vlašim - Třinec 3:2 (1:0)
Branky: 19. Jakubov, 56. Janda, 83. Barák - 54. Velner, 90. Gomola. Rozhodčí: Houdek - Štěrba, Kožár. ŽK: Janda - Matoušek. Diváci: 546.

Žižkov - Znojmo 0:2 (0:1)
Branky: 6. Helísek, 79. Žondra. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kubr. ŽK: Kovačič, Hříbek, Jonov (všichni Znojmo). Diváci: 1961.

Kolín - Opava 0:1 (0:1)
Branka: 42. Machálek. Rozhodčí: Marek - Caletka, Ratajová. ŽK: Svátek (Kolín). Diváci: 460

Varnsdorf - Karviná 3:1 (0:1)
Branky: 48. a 90. Janoušek, 62. Breite - 9. Urgela. Rozhodčí: Hrubeš - Fišer, Kotalík. ŽK: Martan, Durdevič - Urgela. Diváci: 1151.

1. Olomouc 30 19 6 5 64:25 63
2. Varnsdorf 30 17 8 5 47:27 59
3. Zlín 30 16 7 7 53:32 55
4. Žižkov 30 16 7 7 50:23 55
5. Sokolov 30 13 9 8 44:39 48
6. Táborsko 30 13 8 9 55:42 47
7. Karviná 30 12 10 8 39:31 46
8. Pardubice 30 12 9 9 37:34 45