Vlašim vs. Sparta B: vyhrocený duel se třemi červenými. Zbrojovka slaví

Autor: ČTK, adl
6
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Brna ve 23. kole druhé ligy doma porazili Ústí nad Labem 2:1 a udělali další krok k návratu do nejvyšší soutěže. Suverénní Zbrojovka vede tabulku o 14 bodů před druhou Vlašimí, která na svém hřišti remizovala 1:1 s B-týmem Sparty. Po druhé žluté kartě byli vyloučeni vlašimští Matěj Jurásek a trenér Martin Hyský i sparťan Matěj Polidar. Pražané jsou na třetím místě.

Brno nakročilo ke čtvrté výhře za sebou v závěru úvodního poločasu, kdy se prosadili Fousek s Přichystalem. Ústí snížilo v 77. minutě díky střídajícímu Krobotovi a dočkalo se první branky po čtyřech zápasech. Čtvrtou porážku v řadě ale už hosté neodvrátili a zůstávají těsně nad sestupovým pásmem.

Sparťanskou rezervu poslal do vedení v 10. minutě Juliš, krátce po změně stran odpověděl Gning. Ve vyhrocené závěrečné desetiminutovce od rozhodčí Adámkové dostali červenou kartu po druhém napomínání Jurásek a po chvilce také Polidar s koučem Hyským.

Poslední Žižkov prohrál i druhé utkání po odvolání kouče Pulpita. Viktoria pod vedením trenérského tria Veselý, Koukal, Švejdík tentokrát podlehla v malém pražském derby Dukle 1:3. Hosty na Julisce poslal do vedení ve 29. minutě Batioja, ale ještě do přestávky otočili skóre Kovernikov s Kozlem. Třetí gól Dukly přidal v 60. minutě Souček z penalty. Dejvické mužstvo je sedmé, Žižkov čeká na výhru už 19 kol.

Fotbalisté Vlašimi ve 23. kole druhé ligy doma remizovali 1:1 s B-týmem Sparty a udrželi druhé místo

Líšeň prohrála v Jihlavě 0:1, potřetí za sebou nezvítězila a zůstala na čtvrté pozici. Zápas rozhodl v 70. minutě Křišťál. Opava doma zdolala Prostějov 2:1, protáhla šňůru bez porážky na šest duelů a drží páté místo o skóre za Spartou B a Líšní. Hosty poslal do vedení v 11. minutě Omale, ještě v prvním poločase srovnal Helešic a jeho spoluhráč Janoščin v 81. minutě dokonal obrat.

Varnsdorf gólem Richtera ze čtvrté minuty nastavení zachránil remízu 1:1 v Třinci, kterému v 52. minutě zařídil náskok Dedič. Nováček Vyškov po sérii tří domácích výher v Drnovicích podlehl Příbrami 0:1. Rozhodl Pilík proměněným pokutovým kopem z 63. minuty.

Zápas Chrudim - Táborsko byl odložen. Podle webu chrudimského klubu se hostující tým k utkání nedostavil kvůli dopravních komplikacím na dálnici D1.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 23. kolo:

Vlašim - Sparta Praha B 1:1 (0:1)
Branky: 47. Gning - 10. Juliš. Rozhodčí: Adámková - Dohnálek, Mojžíš. ŽK: Jurásek, Svoboda, Breda, Hyský (trenér) - Polidar, Suchomel. ČK: 82. Jurásek, 84. Hyský - 84. Polidar. Diváci: 882.

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 3:1 (2:1)
Branky: 35. Kovernikov, 38. Kozel, 60. Souček z pen. - 29. Batioja. Rozhodčí: Švagr - Mikeska, Žurovec. ŽK: Kovernikov, Peterka, Ruml - Sixta, Kopičár, Řezáč. Diváci: 750.

Třinec - Varnsdorf 1:1 (0:0)
Branky: 52. Dedič - 90.+4 M. Richter. Rozhodčí: Nehasil - Machač, Matoušek. ŽK: Ba - Zbrožek. Diváci: 423.

Vyškov - Příbram 0:1 (0:0)
Branka: 63. Pilík z pen. Rozhodčí: Kvítek - Caletka, Novák. ŽK: Matys, Štěpánek - Vilotič, Novotný. Diváci: 511.

Jihlava - Líšeň 1:0 (0:0)
Branka: 70. Křišťál. Rozhodčí: Ulrich - Poživil, Hádek. ŽK: Zoubele, Fila, Ritter, Vedral - Šumbera, Černín, Jeřábek. Diváci: 415.

Opava - Prostějov 2:1 (1:1)
Branky: 32. Helešic, 81. Janoščin - 11. Omale. Rozhodčí: Opočenský - Hurych, Černoevič. ŽK: Rychlý - Omale, Bartolomeu, Zukal. Diváci: 1713.

Zbrojovka Brno - Ústí nad Labem 2:1 (2:0)
Branky: 41. Fousek, 44. Přichystal - 77. Krobot. Rozhodčí: Radina - Pečenka, Kotalík. ŽK: Čermák, Hrabina - Miskovič, Čítek. Diváci: 2523.

Utkání Chrudim - Táborsko bylo odloženo.

6

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.