13. srpna 2022 • 12:05

Derby ve druhé lize ovládla Slavia! Dukle pod Radou se nedaří, opět padla

12
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Slavie porazili v druholigovém derby rezerv Spartu 4:2. Jiný pražský celek Dukla prohrála v Třinci 0:2 a ani ve třetím kole nebodovala a neskórovala. Vyškov zdolal 3:1 Táborsko a ujal se vedení v neúplné tabulce. Stejný počet sedmi bodů jako lídr a Karviná má také třetí Jihlava, jež zvítězila v Chrudimi 2:1. Odpoledne se může do čela pořadí posunout Líšeň, která nastoupí ve Vlašimi.

Slávistům vyšla skvěle úvodní čtvrthodina, v níž Beran z penalty a Fila zařídili červenobílým dvoubrankový náskok. Za Spartu snížil Pudhorocký, ale v závěru úvodního dějství se na druhé straně prosadil Šubert. Krátce po přestávce zvýšil na 4:1 Bárta, v závěru zmírnil porážku hostů opět Pudhorocký. Slavia vyhrála v druholigovém ročníku poprvé, naopak její pražský rival stále čeká na premiérové vítězství.

Třinec proti Dukle poslal do vedení v 33. minutě Omasta. Po změně stran dostal v rozpětí dvou minut dvě žluté karty hostující útočník Šebrle. Pojistku na triumfu Slezanů přidal Juřena. Dukla je poslední se skóre 0:6.

Vyškov udržel neporazitelnost, přestože po první půli po Nešporově brance s Táborskem prohrával. Ve druhém poločase ale domácí třikrát skórovali. Dva góly zaznamenal Fofana a jeden Kanakimana. Jihočeši nenavázali na úvodní dvě remízy.

Jihlava rozhodla o plném bodovém zisku v Chrudimi v úvodním dějství, kdy se trefili Gabriel a Shudeiwa. Za domácí snížil Firbacher.

3. kolo druhé fotbalové ligy:

Chrudim - Jihlava 1:2 (0:2)

Branky: 77. Firbacher - 36. Gabriel, 45.+1 Shudeiwa. Rozhodčí: Adámková - Hurych, Pochylý. ŽK: Látal - Shudeiwa, Piško, Křivánek, Gabriel. Diváci: 970.

Vyškov - Táborsko 3:1 (0:1)

Branky: 55. a 70. Fofana, 57. Kanakimana - 17. Nešpor. Rozhodčí: Křepský - Pfeifer, Poživil. ŽK: Ilko - Bezpalec, Kone, Mezera, Nešpor. Diváci: 737.

Slavia Praha B - Sparta Praha B 4:2 (3:1)

Branky: 9. Beran z pen., 14. Fila, 45. Šubert, 47. Bárta - 42. a 89. Pudhorocký. Rozhodčí: Machálek - Hájek, Volf. ŽK: Valenta, Fila - Novotný, Večerka, Kuchař, Pudhorocký, Vydra. Diváci: 1280.

Domácí: 9. Beran, 14. Fila, 45. Šubert, 47. A. Bárta

Hosté: 41. Pudhorocký, 90. Pudhorocký

Domácí: Dvořák – A. Bárta, Behenský, Švec, Labík – Nikl – Beran (87. Trédl), Valenta (71. Ezekiel), Kopáček (C) (71. Osuagwu) – Fila (87. Žitný), Šubert (62. Zachoval).

Hosté: Tůma – Váňa, Vydra, Vitík (46. Večerka), Suchomel (60. Horák) – Pudhorocký (C), Jonáš, Gedeon (46. Kaštánek) – O. Novotný (60. Kuchař), Schánělec, Goljan (77. Holoubek).

Domácí: Zachoval, Trédl, Pudil, Osuagwu, Ezekiel, Žitný, Sirotník

Hosté: Horák, Kuchař, Kaštánek, Večerka, Žížala, Holoubek, Nalezinek

Domácí: Valenta

Hosté: O. Novotný, Večerka, Pudhorocký, Kuchař, Vydra