6. listopadu 2015 • 00:00

Příprava Sparty? Po Plzni veselo nebylo, hráči si vyříkávali chyby

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

V neděli nezvládli ligový superšlágr na hřišti Viktorie Plzeň, kterou neporazili ani v dlouhé početní převaze. Proto na Spartě před důležitým utkáním Evropské ligy proti Schalke (1:1) veselo nebylo. „Neřekl bych, že jsme byli v týdnu nervóznější. Ale zápas v Plzni jsme si vyříkali,“ přiznal záložník Sparty Petr Jiráček.Po prohře Sparty v Plzni se toho napsalo a namluvilo dost. Generální ředitel letenského klubu Adam Kotalík v rozhovoru pro deník Sport dokonce přiznal, že hráči dostali pokutu. A jen za nespecifikovaných podmínek se jí mohou vyhnout.

„Celý týden tady nebyl veselý. Samozřejmě jsme prohru v Plzni hodnotili, řešili. Přidaly se k tomu zdravotní problémy. Takže po tom těžkém týdnu jsme rádi, jak zápas se Schalke dopadl,“ řekl asistent Zdeňka Ščasného Stanislav Hejkal, který tým při trestu svého kolegy vedl.

Penalta? Costa: Musím se podívat. Hybš: Asi byla

Že byla příprava na duel se Schalke po hořké porážce netradiční, přiznal i záložník Jiráček. „Sedli jsme si s kluky v kabině a vyříkali jsme si chyby, které jsme udělali. Řekli jsme si, co bychom měli změnit, a myslím, že to tak na hřišti vypadalo,“ tvrdil.

Jiráček kvitoval, že Sparta přidala na nasazení a zdravé agresivitě. „Samozřejmě, takové nasazení a bojovnost musí být v každém zápase. Jenom fotbalovost nestačí, pokud k tomu nepřidáme tuhle nadstavbu, tak nás většinou soupeře přejede,“ uznal sparťanský fotbalista.

„Když budeme hrát s nasazením a chtíčem vyhrát každé utkání, tak si myslím, že to bude dobré,“ dodal na závěr.

Jiráček: Příště už třeba skupinu rozhodneme, záleží na nás

Brankář David Bičík pomáhá na nohy Petru Jiráčkovi.
Brankář David Bičík pomáhá na nohy Petru Jiráčkovi.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, Sparta, plzeň
 Klasická verze
Mobilní verze