Policie pátrá po výtržnících ze Sparty! U některých nezná jméno

Frustrovaní fanoušci Sparty vtrhli na hřiště
Josef Šural se snaží přesvědčit fanoušky Sparty, aby se vrátili na tribunu
Fanoušky Sparty, kteří vtrhli na hřiště se snažil zastavit Josef Šural
Ultras Sparty vtrhli během zápasu se Suboticou na hřiště
Frustrovaní fanoušci Sparty po odpískané penaltě vtrhli na hřiště
Fanoušci Sparty vtrhli po přísné penaltě na hřiště a přerušili zápas
7
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK
Evropská liga
Začít diskusi (0)

Pražská policie hledá neukázněné fanoušky, kteří minulý čtvrtek při odvetě 3. předkola Evropské ligy Sparty a Spartaku Subotica vnikli na hřiště. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Některé z podezřelých se nepodařilo identifikovat, proto se policie obrací s žádostí na veřejnost.

Fotografie fanoušků zveřejnila na policejním webu. Fanoušci v závěru 2. poločasu vyběhli z domácího sektoru přímo na hrací plochu a zápas musel být přerušen, uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Vyhodnocením kamerových záznamů se podařilo některé z podezřelých osob identifikovat. "Ve zbývajících případech se nyní vyšetřovatelé obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci s identifikací," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Jakoukoli informaci, která by vedla k určení identity výtržníků zachycených na záběrech, přijme pražská policie na lince 158.

Nepokoje fanoušků během odvety 2. předkola Evropské ligy vyvolala penalta, po které hosté snížili na 1:2, což jim přineslo postup. Autor gólu Bojan Čečarič navíc běžel slavit přímo před tvrdé jádro fanoušků Sparty, kteří ho zasypali kelímky s pivem. Následně seběhli z horních pater tribuny ke hřišti a v jeho rohu prolomili bariéru. Po dvou minutách se po domluvě sparťanského kapitána Josefa Šurala vrátili na tribunu a zápas po pětiminutové pauze pokračoval.

Video placeholder
Frustrovaní fanoušci Sparty vtrhli na hřiště. K návratu je přemluvil Šural • iSportTV

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Subotica 2:1. Naději vzala penalta • iSportTV

Video placeholder
Frustrovaní fanoušci Sparty vtrhli na hřiště. K návratu je přemluvil Šural • iSportTV
Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů