Evropská liga: Arsenal se utká s Valencií, Frankfurt překvapil Benficu | iSport.cz
18. dubna 2019 • 22:57

Evropská liga: Arsenal se utká s Valencií, Frankfurt překvapil Benficu

Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal
Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout

Fotbalisté Arsenalu s brankářem Petrem Čechem podruhé za sebou postoupili do semifinále Evropské ligy. V odvetném čtvrtfinále zvítězili v Neapoli 1:0 a navázali na triumf 2:0 z Londýna. "Kanonýři" si v další fázi zahrají s Valencií, která po úvodní výhře 3:1 ve Villarrealu doma španělského rivala zdolala 2:0.

Mezi nejlepší čtyřku soutěže se dostal také Frankfurt, jenž otočil čtvrtfinále s Benficou a domácím vítězstvím 2:0 napravil porážku 2:4 z Lisabonu. Eintracht v semifinále vyzve Chelsea, přemožitele pražské Slavie.

Neapol mohla po čtvrthodině vstřelit první branku, ale Callejónovu střelu Čech vykopl. Arsenal v 36. minutě posunul k postupu Lacazette, když se z přímého kopu trefil přesně pod břevno. Francouzského útočníka krátce po změně stran nenapodobil Aubameyang a sám před odkrytou brankou napálil domácího gólmana Mereta.

Frankfurt od začátku Benficu přehrával a v 37. minutě otevřel skóre. Gačinovič trefil tyč a volný Kostič z dorážky nezaváhal. Domácí i po přestávce pokračovali v náporu a Rode v 67. minutě tvrdou ranou dokonal obrat. Krátce před koncem mohl snížit střídající Salvio, ale trefil tyč. Autor hattricku z úvodního duelu Félix se v Německu vůbec neprosadil.

Valencie byla i ve druhém španělském čtvrtfinále lepší než Villarreal. Nejprve Guedes ve 13. minutě obloučkem našel Lata a ten zblízka překonal brankáře Fernándeze. Na začátku druhé půle zvýšil kapitán Parejo tečovanou ranou z přímého kopu. Domácí na svém stadionu neprohráli ve 20. soutěžním utkání za sebou.

Domácí:

Hosté: 36. A. Lacazette

Domácí: Meret – Nikola Maksimović (46. D. Mertens), Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam (71. Rui) – Callejón, Allan, Ruiz, P. Zieliński – Milik, L. Insigne (61. Younes).

Hosté: Čech – Papastathopoulos, Koscielny, Monreal – Maitland-Niles, Torreira, Xhaka (62. Alnaní), Kolašinac – A. Lacazette (68. Iwobi), Ramsey (34. Mchitarjan), Aubameyang.

Hosté:

Domácí: Trapp – Hasebe, D. Abraham, Falette (90+3. Willems) – D. da Costa, G. Fernandes, Rode (87. Torró), Kostić – Jović (76. Paciência), Gaćinović, Rebić.

Hosté: Vlachodimos – A. Almeida (80. Jonas), Rúben Dias, Jardel, Grimaldo – G. Fernandes, Samaris (71. Pizzi), Fejsa, R. Silva (73. Salvio) – Félix, Seferović.

Hosté:

Domácí: Neto – Wass, Roncaglia, Diakhaby, Latorre – Torres, Soler (46. Gabriel), Parejo (C) (62. Coquelin), Guedes (68. Lee) – Gameiro, S. Mina.

Hosté: Andrés Fernández – Ratiu, Ra. Funes Mori, V. Ruiz, J. Costa (C) – Morlanes, Trigueros (73. Fuego), Cáseres (64. Fornals), Pedraza – Raba (46. Chukwueze), G. Moreno.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY