Nedvěd se zlobí na Turky kvůli oraništi na hřišti: To nebyl fotbal! | iSport.cz
13. prosince 2013 • 18:43

Nedvěd se zlobí na Turky kvůli oraništi na hřišti: To nebyl fotbal!

Autor: pj
TOP VIDEA
Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali
Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0! Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Od středy ještě vášně nevychladly. Juventusu Turín se nelíbí, že byl vyřazen z Ligy mistrů po porážce 0:1 na hřišti Galatasaraye, které připomínalo po sněhové vánici zorané pole. Trenér Antonio Conte považuje závěrečný zápas ve skupině za nespravedlivý a sportovní deníky v Itálii naznačují, že si turecký klub pomohl neférovým způsobem, když doslova nechal rozorat polovinu hřiště před jeho dohrávkou. Rozladění dal najevo i Pavel Nedvěd."V těchto podmínkách se prostě nedá hrát fotbal," citují Pavla Nedvěda italská média.

Bývalý český reprezentant a nynější člen představenstva Juventusu tak podpořil stížnost trenéra Conteho, který se pokoušel marně středeční zápas Ligy mistrů odložit na jiný termín. Jak ale uvedl, delegát UEFA ho neposlouchal. "A nemyslím si, že by moje angličtina byla natolik špatně, že by mi nerozuměl," čílil se Conte.

Po odklizení sněhu nevypadalo hřiště v Istanbulu vůbec dobře...
Po odklizení sněhu nevypadalo hřiště v Istanbulu vůbec dobře...

Do toho přilétlo obvinění ze strany italského tisku, že Galatasaray nařídil svým zaměstnancům, aby poničili polovinu hřiště. Tak, aby znemožnili Juventusu v druhém poločase útočit.

Už Conte po zápase tvrdil, že jedinou taktikou, kterou mu povrch dovolil, byly nakopávané balony. "Pak jsme jen doufali, že se něco stane. Ale na takový fotbal nejsme zvyklí," dodal.

Přitom třeba trávník na stadionu Fenerbahce, jehož domovem je také Istanbul, byl po úterní sněhové nadílce v naprostém pořádku. To je další věc, která vyvolává spoustu otázek a Juventus dost nahněvala.

Utkání Galatasaraye a turínského celku, které bylo v úterý předčasně ukončeno a dohrávalo se ve středu, rozhodl jediným gólem v 85. minutě Wesley Sneijder. Tím zařídil postup Turků do osmifinálové fáze Ligy mistrů. Na Juventus zbyla Evropská liga.

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud