30. dubna 2018 • 15:22

Šokující změna v Liverpoolu! Klopp po 17 letech ztratil nejvěrnějšího asistenta

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Baník - Brno: Procházka centrem našel na zadní tyči Diopa, který posílá domácí do vedení 1:0! Baník - Brno: Procházka centrem našel na zadní tyči Diopa, který posílá domácí do vedení 1:0!
Bohemians - Sparta: Video v akci. Franěk dlouho zkoumal pád Vatajelua, penalta nakonec nebyla Bohemians - Sparta: Video v akci. Franěk dlouho zkoumal pád Vatajelua, penalta nakonec nebyla
VŠECHNA VIDEA ZDE

V posledních týdnech Liverpool působí jako nejvíc našlápnuté mužstvo Evropy. Před odvetou semifinále Ligy mistrů však přišla šokující změna v jeho realizačním týmu. Po 17 letech se rozcházejí cesty hlavního trenéra Jürgena Kloppa a jeho asistenta Zeljka Buvače.Když britští novináři fotografovali Kloppův příjezd na pondělní trénink, nezachytili ani jeden jeho úsměv. Přitom by k němu mohl mít důvod. Liverpool je po výhře v prvním semifinále Ligy mistrů proti AS Řím 5:2 blízko postupu. Stačí ho dotáhnout ve středeční odvetě.

Idylickou atmosféru však narušilo oznámení o Buvačově konci v pozici Kloppova asistenta. Proč je to tolik šokující zpráva?

Protože tahle dvojice působila nerozdělitelně. Oba se potkali v německém Mainzu jako spoluhráči na hřišti, jako Kloppův nejbližší spolupracovník pak jeho bosenský asistent následoval všude také jako trenér. Mainz spolu dotáhli do bundesligy i evropských pohárů, s Dortmudem slavili dva německé tituly.

Když v roce 2015 zamířil Klopp do Liverpoolu, jeho asistent u toho pochopitelně nechyběl. Že by jejich spolupráce skončila zrovna před vyvrcholením jejich zatím nejúspěšnější sezony v Anglii, to nikdo nečekal.

Jenže nějaké signály, že všechno není v pořádku, přece jen existovaly. Při posledních zápasech spolu Klopp a Buvač prakticky nekomunikovali, což nebylo dřív zvykem.

Jak se změna podepíše na Liverpoolu? Buvačova role rozhodně nebyla zanedbatelná. Byl označován za Kloppův mozek a pomáhal vytvořit styl s rychlým přechodem do útoku, který se stal poznávacím znamením při všech Kloppových angažmá.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Stoke 0:0
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze