SESTŘIHY LM: Kadeřábek dal gól, United senzačně otočili na Juventusu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

SOUHRN | Fotbalová Liga mistrů nabídla ve středu mnoho zajímavých výsledků. Plzeň doma propadla proti Realu Madrid a prohrála 0:5. Vyrovnávací brankou v nastavení se blýsknul český obránce Pavel Kadeřábek, který zařídil Hoffenheimu remízu 2:2 na hřišti Lyonu. Cristiano Ronaldo se prosadil proti svému bývalému týmu Manchesteru United, anglický tým se ale postaral o šokující obrat v polsední pětiminutovce a vyhrál 2:1. Hráči Manchesteru City si zastříleli proti Šachtaru, AS Řím zvládl důležité utkání na hřišti CSKA Moskva.

Benfica zdramatizovala situaci

O obou postupujících mohlo být jasno ve skupině E, ale situaci zdramatizovala Benfica Lisabon. Portugalský celek se udržel ve hře remízou 1:1 s Ajaxem. V tabulce je po výhře 2:0 nad AEK Atény první Bayern Mnichov o dva body před Ajaxem, o další čtyři body zpět je Benfica, zatímco AEK stále čeká na první bod.

Skupina E

Benfica Lisabon - Ajax Amsterdam 1:1 (1:0)
Branky: 29. Goncalves - 61. Tadič. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Passeri (všichni It.).

Bayern Mnichov - AEK Atény 2:0 (1:0)
Branky: 31. z pen. a 71. Lewandowski. Rozhodčí: Jug - Žunič, Vidali (všichni Slovin.).

SESTŘIH LM: Benfica - Ajax 1:1. Tadič přiblížil hosty k postupu

SESTŘIH LM: Bayern Mnichov - AEK Atény 2:0. Lewandowski pálil z penalty i po rohu

Skupina E

1. Bayern 6 4 2 0 15:5 14
2. Ajax 6 3 3 0 11:5 12
3. Benfica 6 2 1 3 6:11 7
4. AEK Atény 6 0 0 6 2:13 0

Kadeřábek připravil City o jistotu

Kadeřábek druhým gólem v Lize mistrů v kariéře završil velký comeback Hoffenheimu, který po prvním poločase prohrával 0:2 a v 51. minutě navíc přišel o vyloučeného Nuhua. Jenže v oslabení nejprve vyrovnal v 65. minutě Kramarič a ve druhé minutě nastavení si Kadeřábek naběhl na přímý kop za obranu a z voleje vyrovnal.

Gól českého obránce připravil o jistotu postupu Manchester City, který díky hattricku Gabriela Jesuse rozstřílel 6:0 Šachtar Doněck a navázal na nedělní ligovou výhru 6:1 nad Southamptonem. Brazilský útočník se prosadil z penalt ve 24. a 72. minutě a třetí gól přidal v nastavení.

Hoffenheim je v tabulce s třemi body třetí a od druhého Lyonu ho dělí tři body. První je Manchester City s devíti body, poslední Doněck má na kontě jediný bod.

Stínem na vysoké výhře City však byl první pokutový kop, ze kterého Jesus zvýšil na 2:0. Sterling totiž ve vápně zakopl bez cizího zavinění, ale rozhodčí Kassai přesto nařídil penaltu.

Skupina F

Lyon - Hoffenheim 2:2 (2:0)
Branky: 20. Fekir, 28. Ndombele - 65. Kramarič, 90.+2 Kadeřábek. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ČK: 51. Nuhu (Hoffenheim).

Manchester City - Šachtar Doněck 6:0 (2:0)
Branky: 24. z pen., 72. z pen. a 90.+2 Jesus, 13. Silva, 49. Sterling, 84. Mahriz. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).

SESTŘIH LM: Lyon - Hoffenheim 2:2. Kadeřábek vystřelil v nastavení remízu

SESTŘIH LM: Manchester City - Šachtar Doněck 6:0. Kanonáda s vymyšlenou penaltou

Skupina F

1. Manchester City 6 4 1 1 16:6 13
2. Lyon 6 1 5 0 12:11 8
3. Šachtar 6 1 3 2 8:16 6
4. Hoffenheim 6 0 3 3 11:14 3

AS Řím ukončilo naděje Plzně

Ve skupině G si AS Řím poradilo 2:1 s CSKA Moskva a přispělo tak k ukončení teoretických šancí Plzně na osmifinále. Na vítězství hostujícího celku se gólem a přihrávkou podílel záložník Lorenzo Pellegrini, český útočník Patrik Schick zůstal mezi náhradníky.

Hosté se na stadionu v Lužnikách ujali vedení už ve čtvrté minutě, kdy se po Pellegriniho rohovém kopu prosadil Manolas. Po přestávce sice vyrovnal Sigurdsson, vzápětí byl ale vyloučen jeho krajan z Islandu Magnússon a Pellegrinimu na využití početní výhody stačily pouhé tři minuty.

Na prvním místě tabulky je po vysoké výhře 5:0 na západě Čech Real o skóre před AS Řím. Třetí CSKA Moskva má na kontě čtyři body, Plzeň je s jedním bodem poslední.

Skupina G

CSKA Moskva - AS Řím 1:2 (0:1)
Branky: 51. Sigurdsson - 4. Manolas, 59. Pellegrini. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ČK: 56. Magnússon.

Viktoria Plzeň - Real Madrid 0:5 (0:4) - Více čtěte ZDE >>>
Branky: 20. a 37. Benzema, 23. Casemiro, 40. Bale, 67. Kroos. Rozhodčí: Aytekin - Beitinger, Foltyn (všichni Něm.).

Ronaldův gól Juventusu nestačil

Ve skupině H měl Juventus na dosah postup z prvního místa, když proti Manchesteru United vedl díky brance Cristiana Ronalda. Portugalský reprezentant se v Lize mistrů prosadil v dresu turínského celku poprvé a zrovna proti bývalému klubu, s kterým získal tři tituly a v roce 2008 s ním Ligu mistrů vyhrál.

United ale v 86. minutě vyrovnali zásluhou Maty a v 90. minutě si dal vlastní gól Sandro. Anglický celek tak má na druhém místě tabulky sedm bodů a na vedoucí Juventus ztrácí dvě kola před koncem dva body. Třetí je s pěti body Valencie.

Skupina H

Juventus Turín - Manchester United 1:2 (0:0)
Branky: 65. Ronaldo - 86. Mata, 90. vlastní Sandro. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.).

Valencie - Young Boys Bern 3:1 (2:1)
Branky: 14. a 42. Mina, 56. Soler - 37. Assalé. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.). ČK: 77. Sanogo (Bern).

SESTŘIH LM: Juventus - Manchester United 1:2. Senzační obrat po Ronaldově trefě

SESTŘIH LM: Valencia - Young Boys Bern 3:1. Mina řídil výhru Španělů