Slavia žádá po Lukakovi omluvu. Vadí výrok, že se stadion choval rasisticky | iSport.cz
29. listopadu 2019 • 17:28

Slavia žádá po Lukakovi omluvu. Vadí výrok, že se stadion choval rasisticky

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Karviná - Olomouc: Sigma podnikla rychlý kontr, skóre otevřel González, 0:1 Karviná - Olomouc: Sigma podnikla rychlý kontr, skóre otevřel González, 0:1
České Budějovice - Příbram: Mršičovo parádní sólo zužitkoval Ledecký, 1:0! České Budějovice - Příbram: Mršičovo parádní sólo zužitkoval Ledecký, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Slavia se po zápase proti Interu Milán omluvila Romelu Lukakovi za rasistické chování několika jedinců na stadionu. Nyní žádá omluvu i po belgickém útočníkovi za jeho výrok v televizním rozhovoru, ve kterém tvrdí, že ho rasisticky urážel celý stadion v Edenu.Lukaku po utkání vyzval Evropskou fotbalovou unii UEFA, aby situaci začala řešit. „V zápase se mi to stalo dvakrát. Není správné, aby to lidé dělali. Žijeme v roce 2019 a v týmech je hodně hráčů různých národností. A když na stadiony přijdou lidé, kteří se chovají takhle špatně, není to dobrý příklad pro děti. Doufám, že s tím UEFA něco udělá,“ řekl Lukaku brazilské televizi Esporte Interativo.

Lukaku se ve 35. minutě při oslavě druhého gólu, který nakonec neplatil po opravném verdiktu videorozhodčího, otočil k tribunám a přiložil si ukazováček k uchu na znamení, že nadávky slyší. „Celý stadion to dělal, když Lautaro vstřelil první gól,“ uvedl také belgický reprezentant.

Zástupci Slavie to ale vidí jinak. Červenobílí se ve čtvrtek Lukakuovi po jeho stížnosti za chování jednotlivců omluvili, po zhlédnutí dostupných záběru po něm žádají to samé. „Naprosto odmítáme, že by došlo k rasově motivovanému skandování celého stadionu. Znovu jsme analyzovali dostupné záběry a nic Lukakuovo vyjádření nepotvrzuje. Stejně jako jsme se omluvili za chování jedinců, bylo by vhodné, aby se i Lukaku za svá slova omluvil,“ uvedl klub.

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud