Liga mistrů: AC končí po prohře s Liverpoolem, Messi pálil za PSG

0
Plekanec o Kladnu: Když se opakují pořád stejné chyby… Skills koučové? Nám stačila ulice
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

otbalisté Atlética Madrid vyhráli v závěrečném 6. kole skupiny Ligy mistrů v Portu 3:1 a postoupili do osmifinále. Stoprocentní bilanci si v hlavní fázi udržely týmy Liverpoolu s Ajaxem Amsterodam. Anglický celek vyhrál na hřišti AC Milán 2:1, obhájce nizozemského titulu si poradil se Sportingem Lisabon 4:2. V přímém souboji o první místo v „déčku“ Real Madrid zdolal Inter Milán 2:0.

Manchester City prohrál v Lipsku 1:2, německý celek si díky třetímu místu zajistil postup do jarní části Evropské ligy. Naopak jiný favorit Paris St. Germain v „áčku“ nezaváhal a po dvou gólech Kyliana Mbappého a Lionela Messiho porazil FC Bruggy 4:1.

Atlético přišlo v Portu o zraněného kanonýra Suáreze, který musel ve 13. minutě střídat. Všechny branky padly po změně stran. Úřadující španělské šampiony poslal do vedení v 56. minutě Griezmann. V 67. minutě uviděl červenou kartu hostující Carrasco, o tři minuty později se však po Wendellově vyloučení síly na hřišti srovnaly. Domácí hráč strávil na trávníku jen sedm minut. V závěru se za hosty prosadili Correa a De Paul, Sérgio Oliveira snížil z pokutového kopu. Porto čeká vyřazovací fáze Evropské ligy.

AC Milán vedlo po trefě Tomoriho, za Liverpool srovnal do konce prvního dějství Salah. Obrat dokonal po změně stran Origi. Vedoucí tým italské ligy zůstane na jaře bez evropských pohárů. Liverpool je prvním anglickým celkem v historii Ligy mistrů, který ve skupině vyhrál všech šest duelů.

Zklamaný švédský útočník Zlatan Ibrahimovic v utkání AC Milán proti Liverpoolu

Totéž jako první nizozemský tým dokázal i Ajax, který kvůli pandemii koronaviru přivítal rovněž jistého osmifinalistu Sporting bez diváků. Dortmund v „céčku“ rozstřílel istanbulský Besiktas 5:0, který od 43. minuty za stavu 0:1 dohrával bez vyloučeného Welintona. Po dvou gólech za Borussii zaznamenali kapitán Reus a Haaland, úvodní trefu obstaral Malen. Obhájce tureckého titulu nezískal ve skupině ani bod.

Vítězný gól Realu proti Interu vstřelil v 17. minutě Kroos. Milánské mužstvo oslabil v 64. minutě vyloučený Barella, vedení „Bílého baletu“ v závěru pojistil Asensio. Šachtar Doněck remizoval doma 1:1 s Šeriffem Tiraspol, který už měl jistou účast v Evropské lize.

Finalista posledního ročníku soutěže Manchester měl už před duelem s úřadujícím německým vicemistrem jisté prvenství ve skupině, přesto nastoupil v nesilnější sestavě. Lipsko po víkendovém odvolání trenéra Marsche vedl Beierlorzer.

Domácí se na prázdném stadionu dostali do vedení ve 24. minutě zásluhou Szoboszlaie. V 71. minutě zvýšil André Silva, zápas zdramatizoval Mahriz. Od 82. minuty „Citizens“ dohrávali bez vyloučeného Walkera.

Mbappé potřeboval na své dva góly pouze úvodních sedm minut zápasu. První trefa byla celkově jeho třicátou v Lize mistrů, čímž se ve věku 22 let a 352 dní stal historicky nejmladším střelcem, který na tuto metu dosáhl. Překonal tím dosavadní rekord svého nynějšího spoluhráče Messiho.

Argentinský útočník se prosadil ještě v úvodním dějství a v 76. minutě stanovil z penalty konečné skóre. Mezi jeho dvě branky se vměstnal zásah hostujícího Ritse. PSG skončil ve skupině druhý o bod za Manchesterem, belgický tým obsadil poslední pozici.

Skupina A

Domácí: 2. Mbappé, 7. Mbappé, 38. Messi, 76. Messi

Hosté: 68. Rits

Domácí: G. Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), A. Diallo, N. Mendes (49. Kehrer) – Wijnaldum, Verratti (84. Dina Ebimbe), I. Gueye (71. Paredes) – Messi, Mbappé (83. Icardi), Di María (71. A. Herrera).

Hosté: Mignolet – Hendry, Nsoki, Ricca – Mata, Vanaken (C), É. Balanta (69. Mbamba), Rits (69. Vormer), Sandra (56. Van der Brempt) – Lang, De Ketelaere.

Domácí: Letellier, Navas, Dagba, Danilo Pereira, Dina Ebimbe, Herrera, Icardi, Kehrer, Kimpembe, Paredes

Hosté: Lammens, Dost, Izquierdo, Maouassa, Mbamba, Mechele, Otasowie, Sobol, Sowah, Van der Brempt, Vormer, Wesley

Domácí: Kehrer, Mbappé

Hosté: Lang

Gil Manzano – Iñigo, Nevado (ES)

Parc des Princes, Paříž

Domácí: 24. Szoboszlai, 71. André Silva

Hosté: 77. Mahríz

Domácí: Gulácsi (C) – Mukiele (79. Henrichs), Klostermann (46. Simakan), Gvardiol, Angeliño – Kampl, Laimer (63. T. Adams) – Nkunku, Szoboszlai, Forsberg (79. Brobbey) – André Silva (86. Moriba).

Hosté: Steffen – Walker, Stones, N. Aké (87. Rúben Dias), Zinčenko – Gündoğan, Fernandinho (C), De Bruyne (87. Palmer) – Mahríz, Grealish, Foden (46. Sterling).

Domácí: Martínez, Adams, Simakan, Moriba, Brobbey, Bonnah, Henrichs

Hosté: Ederson, Carson, Dias, Sterling, Palmer, McAtee, Lavia, Wilson-Esbrand, Egan-Riley

Domácí: Kampl, T. Adams

Hosté: De Bruyne, Stones, Walker (č)

Schärer – De Almeida, Zogaj (všichni Švýcarsko)

Hosté: 36. M. Salah, 55. Origi

Domácí: Maignan – Hernández, A. Romagnoli (C), Tomori, Kalulu (65. Florenzi) – Krunić (83. Bakayoko), Tonali (59. Saelemaekers), Kessié – B. Díaz (59. Binnásir), Ibrahimović, Messias.

Hosté: Alisson (C) – Tsimikas, N. Phillips, Konaté, N. Williams (90+3. Bradley) – Minamino (90+3. Woltman), Morton, Oxlade-Chamberlain – Mané (65. Joe Gomez), Origi (80. Fabinho), M. Salah (64. Keïta).

Domácí: Tătăruşanu, Jungdal, Ballo-Touré, Binnásir, Florenzi, Maldini, Bakayoko, Gabbia, Saelemaekers

Hosté: Kelleher, Fabinho, Keïta, Gomez, Robertson, Matip, Alexander-Arnold, Woltman, Dixon-Boner, Norris, Davies, Bradley

Makkelie – Steegstra, de Vries – Higler. VAR: van Boekel. AVAR: Dieperink. (všichni NIZ)

Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)

Domácí: 90+6. S. Oliveira

Hosté: 56. Griezmann, 90. Á. Correa, 90+3. de Paul

Domácí: D. Costa – Mário (81. S. Oliveira), Mbemba, Pepe (C), Sanusi (63. Wendell) – Otávio (82. Vieira), Vitinha, Grujić (81. J. M. Corona), L. Díaz – Evanilson, Taremí (81. Toni Martínez).

Hosté: Oblak – M. Llorente, Vrsaljko, Kondogbia, Hermoso – Lemar (66. Á. Correa), Koke (C), de Paul, Carrasco – Griezmann, L. Suárez (13. Cunha, 83. Lodi).

Domácí: Marchesín, Meixedo, Cardoso, Corona, Wendell, Manafá, Oliveira, Costa, Martínez, Nanú, Vieira, Borges

Hosté: Lecomte, Gomez Vela, Félix, Correa, Lodi, González, Herrera, Cunha, Camara

Domácí: Taremí, Otávio, Wendell (č), Marchesín (č)

Hosté: Carrasco (č), Á. Correa

Turpin – Danos, Gringore (Francie)

Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků)

Hosté:

Domácí: Kobel – Meunier (46. Reinier), Hummels, Zagadou (72. Pongračić), N. Schulz – Dahoud, Witsel, Bellingham (72. Guerreiro) – M. Wolf (62. Passlack), Malen, Reus (C) (62. Haaland).

Hosté: Destanoglu – Uysal (C), Welinton, Montero, Meraş – Topal, Josef (82. Hutchinson) – Karaman (46. Rosier), Bozdogan (76. Uçan), Larin (69. R. Ghezzal) – Batshuayi.

Domácí: Ostrzinski, Guerreiro, Pongračić, Passlack, Reinier, Haaland, Knauff, Tigges

Hosté: Bilgin, Vida, Yilmaz, Saatçı, Rosier, Ghezzal, Hutchinson, Özyakup, Uçan

Hosté: Montero, Larin, Welinton (č), Josef

Letexier – Mugnier, Rahmouni (všichni Francie)

Signal Iduna Park, Dortmund

Domácí: 8. Haller, 42. Antony, 58. Neres, 62. S. Berghuis

Hosté: 22. N. Santos, 78. Tabata

Domácí: Pasveer – Mazraoui (77. J. Timber), Schuurs (60. Rensch), Lisandro Martínez, Blind (C) (46. Tagliafico) – E. Álvarez (73. Taylor), S. Berghuis, Gravenberch – Antony, Haller, Neres (60. Klaassen).

Hosté: Virginia – Neto (C), Esgaio, Inácio – Esteves (73. Nazinho), Braganca (81. Essugo), Ugarte (73. Sarabia), Reis – N. Santos (60. Paulinho), Tomás (60. P. Gonçalves), Tabata.

Domácí: Danilo, Daramy, Gorter, Jensen, Klaassen, Labyad, Onana, Rensch, Tadić, Tagliafico, Timber, Taylor

Hosté: Adán, Paulo, Essugo, Marsa, Nunes, Paulinho, Nazinho, Gonçalves, Porro, Sarabia

Hosté:

Domácí: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos (78. Valverde), Casemiro (71. Camavinga), Modrić (C) – Rodrygo (78. Asensio), Jović (78. M. Díaz), Vinícius Júnior (81. E. Hazard).

Hosté: Handanovič (C) – Bastoni, Škriniar, D'Ambrosio – Perišić, Çalhanoğlu (60. Vecino), Brozović (60. Arturo Vidal), Barella, Dumfries (46. Dimarco) – Džeko (60. Alexis Sánchez), Lautaro Martínez (66. Gagliardini).

Domácí: Asensio, Camavinga, Díaz, Fernández, Fuidias, Hazard, Isco, Lunin, Marcelo, Vallejo, Valverde, Vázquez

Hosté: Cordaz, de Vrij, Dimarco, Gagliardini, Kolarov, Radu, Sánchez, Sensi, Vecino, Vidal, Zanotti

Domácí: Militao

Hosté: D'Ambrosio, Barella (č), Bastoni

F. Brych

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

Domácí: 42. Fernando

Hosté: 90+3. Nikolov

Domácí: Pjatov (C) (86. O. Ševčenko) – Dodô, Kryvcov, Bondar, Kornijenko (67. Ismaily) – Antônio – Marlos, Bondarenko (67. Maycon), Sudakov (46. Tetê), Solomon – Fernando (46. Mudryk).

Hosté: G. Athanasiadis – Costanza, D. Arboleda, Dulanto (C), Cristiano – S. Thill, Kolovos (46. Nikolov), Addo – Traore, Yansané, Bruno.

Domácí: Ismaily, Konopljanka, Konoplja, Matvijenko, Maycon, Moraes, Mudryk, Ševčenko, Sikan, Tetê, Trubin, Vitão

Hosté: Belousov, Castañeda, Celeadnic, Cojocari, Cojocaru, Julien, Nikolov, Pașcenco, Radeljić

Domácí: Fernando, Mudryk

Hosté: Addo, Dulanto

Rumšas – Radius, Sužiedélis (všichni LTU)