Bayern zdolal Inter. Neapol skolila Liverpool a Schickovi neuznali gól

2
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku

Fotbalisté Bayernu Mnichov vstoupili do Ligy mistrů v „plzeňské“ skupině C vítězstvím 2:0 v Miláně nad Interem. Leverkusen prohrál 0:1 na hřišti FC Bruggy. Útočník Patrik Schick odehrál za hosty celý zápas, další český reprezentant Adam Hložek při debutu v hlavní fázi soutěže nastoupil od 67. minuty. Liverpool podlehl v Neapoli vysoko 1:4. Atlético Madrid porazilo oslabené Porto 2:1, všechny góly padly v dlouhém nastavení.

Bayern si rozložil branky do obou poločasů. V 25. minutě se trefil Sané a po změně stran si dal vlastní gól D'Ambrosio. Bavorský gigant nenašel přemožitele ani v osmém soutěžním utkání v sezoně.

Prohru Leverkusenu v Bruggách zařídil před koncem úvodního dějství Sylla. Schick po změně stran dvakrát skóroval, ale kvůli ofsajdu jeho trefy neplatily. V nastaveném čase mohl srovnat Hložek, ale brankář Mignolet jeho střelu vytáhl mimo tři tyče. Bayer potvrdil, že se mu v novém ročníku nedaří, ze sedmi soutěžních duelů jich prohrál šest.

Pátý z osmi soutěžních zápasů v sezoně nevyhrál Liverpool. V Neapoli prohrával 0:3 už po prvním poločase. Postupně se prosadili Zieliński z penalty, Anguissa a Simeone. Po přestávce přidal svůj druhý zásah večera Zieliński, za hosty snížil Díaz. Neapol se stala třetím týmem po Realu Madrid (2014) a Barceloně (2019), který v Lize mistrů porazil Liverpool třígólovým rozdílem.

Porto proti Atléticu dohrávalo od 82. minuty bez vyloučeného Taremího. Madridský tým poslal do vedení v první minutě nastavení Hermoso, ale portugalské mužstvo vyrovnalo z penalty zásluhou Uribeho. Přesto španělský celek zvítězil, když se v 11. minutě nastavení trefil střídající Griezmann.

Ajax rozhodl o triumfu 4:0 nad posledním finalistou Evropské ligy Glasgow Rangers už v úvodním dějství. V rozmezí 17. až 33. minuty skórovali Álvarez, Berghuis a Kudus, po změně stran na ně navázal Bergwijn.

Úřadující nizozemský mistr vyhrál šestý soutěžní zápas v řadě a v posledních dvou zvítězil shodně 4:0. Naopak Rangers, kteří se kvalifikovali do hlavní fáze milionářské soutěže po 12 letech, podruhé za sebou utrpěli totožný debakl. V sobotu stejným poměrem podlehli ve skotské lize úhlavnímu rivalovi Celticu.

Sporting Lisabon zvítězil na hřišti úřadujícího vítěze Evropské ligy Frankfurtu 3:0. Mezi 65. až 82. minutou se trefili Edwards, Trincao a střídající Santos. Lisabonský celek poprvé v historii zvítězil v pohárech na hřišti německého týmu.

Eintracht si odbyl premiéru ve skupině Ligy mistrů. Předtím v soutěži startoval ještě pod jejím dřívějším názvem Pohár mistrů evropských zemí pouze v sezoně 1959/60, kdy ve finále podlehl Realu Madrid 3:7. Všechny branky od Sportingu inkasoval po změně stran.

Tottenham si poradil s Marseille 2:0. Oba zásahy si připsal útočník Richarlison v 76. a 81. minutě.

Domácí: 17. E. Álvarez, 32. Berghuis, 33. Kudus, 80. Bergwijn

Hosté:

Domácí: Pasveer – Rensch, Timber, C. Bassey, Blind (81. Baas) – Berghuis (81. Klaassen), E. Álvarez (88. J. Sánchez), K. Taylor – Tadić (C), Kudus (88. Brobbey), Bergwijn (81. Ocampos).

Hosté: McLaughlin – Tavernier (C) (46. King), Goldson, Sands, Barišić – Wright (46. Matondo), Lundstram – Tillman (46. Jack), G. Kamara (78. Davis), Kent – Čolak.

Domácí: Stekelenburg, Gorter, Klaassen, Brobbey, Kaplan, Ocampos, Lucca, Sánchez, Grillitsch, Baas, Magallán, Conceição

Hosté: McGregor, McCrorie, Yilmaz, Jack, Morelos, Matondo, Davies, Arfield, Devine, King, Davis, Sakala

Hosté: Jack

Stieler – Beitinger, Gittelmann (všichni GER)

Johan Cruijff Arena, Amsterdam

Domácí:

Hosté: 65. Edwards, 67. Trincão, 82. Santos

Domácí: Trapp (C) – Jakić (84. Knauff), Tuta, Ndicka, Lenz (46. Pellegrini) – Dina Ebimbe (66. Borré), Sow – Lindström (74. Alario), Götze, Kamada (84. Hasebe) – Kolo Muani.

Hosté: Adán – Coates (C), St. Juste (52. Neto), Inácio – Porro, Morita, Ugarte, Reis – Trincão (79. Paulinho), P. Gonçalves (79. Santos) – Edwards (73. Rochinha).

Domácí: Grahl, Ramaj, Onguéné, Smolčić, Alidou, Borré, Hasebe, Alario, Chandler, Pellegrini, Knauff

Hosté: Israel, Paulo, Alexandropoulos, Santos, Neto, Rochinha, Paulinho, Marsa, Esgaio, Issahaku, Gomes

Domácí: Ndicka, Jakić

Hosté: Morita

Grinfeld – Hassan, Yarkoni (ISR)

Commerzbank-Arena, Frankfurt

Domácí: 5. Zieliński, 31. Anguissa, 44. Simeone, 47. Zieliński

Hosté: 49. L. Díaz

Domácí: Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-jae, Rrahmani, Oliveira (74. Rui) – Lobotka, Anguissa – Politano (58. Lozano), Zieliński (74. Elmas), Kvaratšelija (57. Zerbin) – Osimhen (41. Simeone).

Hosté: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez (46. Matip), van Dijk, A. Robertson – Milner (C) (63. Alcântara), Fabinho, Elliott (77. Arthur) – Salah (63. D. Jota), Firmino (62. Núñez), L. Díaz.

Domácí: Elmas, Gaetano, Jesus, Lozano, Ndombèlé, Östigard, Raspadori, Rui, Simeone, Sirigu, Zanoli, Zerbin

Hosté: Adrián, Arthur, Bajcetic, Davies, Jota, Matip, Núñez, Phillips, Alcântara, Tsimikas

Domácí: Rrahmani

Hosté: Milner, van Dijk

del Cerro Grande – Cebrián Devís, Porras Ayuso

Stadio Diego Armando Maradona, Neapol

Domácí: 90+1. Hermoso, 90+11. Griezmann

Hosté: 90+6. Uribe

Domácí: Oblak – Molina (46. Lemar), Giménez, Witsel, Reinildo, Carrasco (46. de Paul) – Llorente, Koke (C), Saúl (61. Griezmann) – Morata (68. Hermoso), Félix (71. Á. Correa).

Hosté: D. Costa – Eduardo Pepê (62. Mário II), Carmo, Pepe (C), Sanusi – Otávio (77. B. Costa), Eustáquio, Uribe, Galeno (88. Veron) – Taremí, Evanilson (77. T. Martínez).

Domácí: Grbić, Gomis Aleman, Kondogbia, de Paul, Griezmann, Correa, Lemar, Hermoso, Diez, Moreno

Hosté: Ramos, Cardoso, Marcano, Veron, Conceição, Loader, Franco, Wendell, Mário, Costa, Martínez, Borges

Domácí: Koke, Hermoso

Hosté: Eduardo Pepê, Uribe, Taremí, Taremí

Marciniak (POL) – Sokolnicki (POL), Listkiewicz (POL)

Estadio Wanda Metropolitano, Madrid

51 777 diváků

Domácí: 42. Sylla

Hosté:

Domácí: Mignolet – Odoi, Mechele, Sylla, Meijer – Nielsen, Onyedika (83. Balanta), Vanaken (C) – Skov Olsen (83. Sandra), Jutgla (64. Jaremčuk), Sowah (89. Sobol).

Hosté: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Hincapié, Bakker (67. Hložek) – Aránguiz (46. Palacios), Andrich (67. Demirbay) – Frimpong (86. Azmún), Hudson-Odoi (86. Amiri), Diaby – Schick.

Domácí: Lammens, Sobol, Balanta, Larin, Boyata, Nusa, Jaremčuk, Sandra, Audoor

Hosté: Lomb, Paulinho, Azmún, Demirbay, Amiri, Tapsoba, Hložek, Fosu-Mensah, Palacios, Neutgens

Domácí: Sowah

Hosté: Palacios, Andrich, Demirbay

Irfan Peljto – Senad Ibrisimbegović, Davor Beljo (všichni BIH)

Jan Breydelstadion, Bruggy

Domácí:

Hosté: 25. Sané, 66. D'Ambrosio (vl.)

Domácí: Onana – D'Ambrosio (C), Škriniar (72. de Vrij), Bastoni (72. Dimarco) – Dumfries (72. Darmian), Mchitarjan, Brozović, Çalhanoğlu (81. Gagliardini), Gosens – L. Martínez, Džeko (71. J. Correa).

Hosté: Neuer (C) – Davies III, L. Hernández (84. Stanišić), de Ligt (75. Upamecano), Pavard – Sabitzer (61. Goretzka), Kimmich – Sané (84. Musiala), Müller, Coman (75. Gnabry) – Mané.

Domácí: Handanovič, Cordaz, Gagliardini, de Vrij, Correa, Bellanova, Asllani, Acerbi, Barella, Dimarco, Darmian

Hosté: Ulreich, Schenk, Upamecano, Gnabry, Goretzka, Choupo-Moting, Gravenberch, Tel, Mazraoui, Musiala, Stanišić

Domácí: Dimarco

Hosté: de Ligt

C. Turpin – N. Danos, C. Gringore (FRA)

Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)

Domácí: 76. Richarlison, 81. Richarlison

Hosté:

Domácí: Lloris (C) – C. Romero (73. Tanganga), Dier, Lenglet (73. Davies I) – Emerson Royal (61. Kulusevski), Bentancur (85. Bissouma), Höjbjerg, Perišić – Richarlison, Son Hung-min (86. Doherty) – Kane.

Hosté: P. López – Bailly, Gigot (87. Ünder), Mbemba – Clauss (70. Kolašinac), Veretout (87. P. Gueye), Rongier (C), Tavares – Guendouzi, Gerson (50. Balerdi) – Suárez (71. Harít).

Domácí: Forster, Doherty, Skipp, Sánchez, Gil, Sessegnon, Kulusevski, Spence, Tanganga, Sarr, Davies, Bissouma

Hosté: Ngapandouetnbu, Blanco, Balerdi, Payet, Ünder, Gueye, Kaboré, Kolašinac, Harít

Domácí: Dier, Son Hung-min

Hosté: Mbemba (č), Bailly, Clauss

Slavko Vinčić (SVN) – Tomaž Klančnik (SVN), Andraž Kovačić (SVN)

Tottenham Hotspur Stadium, Londýn

2

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.