Liga mistrů: Haaland gól Dortmundu neslavil. Ztráty Chelsea i Juventusu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Manchester City otočil ve skupinové fázi Ligy mistrů utkání s Dortmundem. Vítězný gól na 2:1 vstřelil Erling Haaland, který ještě v uplynulé sezoně oblékal barvy soupeře. Důležitou branku proto sportovně neslavil. Trenér fotbalistů Chelsea Graham Potter si odbyl premiéru na lavičce londýnského klubu, a rovnou v Lize mistrů. Jeho svěřenci proti Salcburku příliš neodčinili týden starou porážku 0:1 na hřišti Dinama Záhřeb, když pod novým koučem pouze remizovali. Neuspěl Juventus, který na domácím hřišti nestačil na Benficu a prohrál 1:2.

Fotbalisté Manchesteru City ve druhém kole hlavní fáze Ligy mistrů po obratu zdolali Dortmund 2:1. Výhru domácím zařídil norský kanonýr Erling Haaland gólem proti bývalému týmu z 84. minuty. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly zůstávají v elitní soutěži stoprocentní stejně jako například obhájce trofeje Real Madrid, který na svém stadionu zdolal Lipsko 2:0.

Hráči City se v úvodním poločase nedostávali přes pevnou obranu Borussie. Ta navíc začala výborně druhý poločas a v 56. minutě otevřel skóre Bellingham hlavou. Domácí ale v závěrečné desetiminutovce šlágr skupiny G otočili. Nejprve se z dálky trefil obránce Stones a čtyři minuty po něm dokonal obrat Haaland akrobatickým kopem po Cancelově centru.

Real měl doma s Lipskem dlouho problémy a soupeři nabídnul i několik slušných šancí. Brankář Courtois ale neinkasoval a v 80. minutě poslal „Bílý balet“ do vedení Valverde, v nastavení ještě přidal pojistku náhradník Asensio. Madridský tým vyhrál i osmé soutěžní utkání v sezoně a vede skupinu F.

Chelsea při debutu trenéra Pottera v Londýně překvapivě jen remizovala 1:1 se Salcburkem a ve skupině E je s jedním bodem poslední. Utkání na Stamford Bridge gólově otevřel ve 48. minutě Sterling, hostům zajistil remízu Okafor.

AC Milán ve druhém utkání „éčka“ doma porazili Dinamo Záhřeb 3:1 a poprvé vyhrál. Dinamo minulý týden zaskočilo Chelsea a dlouho drželo krok i s dalším favoritem. Domácí na San Siru ukončili bezbrankový stav až těsně před pauzou díky Giroudově proměněné penaltě.

Akrobatické zakončení Erlinga Haalanda v utkání Citizens a Dortmundu skončilo v síti

Milánský tým vstoupil výborně i do druhého poločasu a ve 47. minutě zvýšil Saelemaekers. Hosty rychle vrátil do hry kontaktní brankou Oršič, ale v 77. minutě „Rossoneri“ uklidnil střídající Pobega.

Paris St. Germain v Haifě zdolal Maccabi po obratu 3:1 a ve skupině H i podruhé zvítězil. Maccabi poslal do vedení ve 24. minutě Chery, ještě do pauzy odpověděl Messi. Hvězdný argentinský útočník překonal v LM hned dva rekordy. Jako první skóroval v 18 sezonách po sobě a také vstřelil gól 39 různým soupeřům. Messi v 69. minutě připravil branku pro Mbappého, jenž mu asistoval u první trefy. Krátce před koncem se prosadil i třetí útočník z elitního pařížského tria Neymar.

Juventus Turín naopak v „háčku“ i podruhé prohrál, tentokrát doma 1:2 s Benficou Lisabon, která má stejně jako PSG šest bodů. Na Milikův gól ze čtvrté minutě odpověděl v závěru první půle Joao Mário z penalty a v 55. minutě dokonal otočku hostů Neres.

Neapol v Glasgowě vyhrála nad Rangers 3:0. Lídr italské ligy ve skupině A navázal na úvodní drtivou výhru 4:1 nad Liverpoolem. Rangers v 55. minutě oslabil vyloučený Sands, přesilovku využili Politano z penalty a střídající Raspadori s Ndombelem.

Šachtar Doněck ve skupině F remizoval se Celticem 1:1. Glasgowský tým ve Varšavě, kde Šachtar hraje domácí pohárové zápasy kvůli ruské invazi na Ukrajinu, poslal do vedení v 10. minutě vlastním gólem Bondarenko. Doněcké mužstvo vyrovnalo ještě do přestávky zásluhou Mudryka.

Skupina E:

Domácí: 45. Giroud, 47. Saelemaekers, 77. Pobega

Hosté: 56. Oršić

Domácí: Maignan – Calabria (C), Kalulu, Tomori, T. Hernández – Tonali (67. Pobega), Binnásir (78. Krunić) – Saelemaekers (78. Messias), B. Díaz (79. Dest), Leão – Giroud (68. De Ketelaere).

Hosté: Livaković – Moharrami (63. Špikić), Ristovski (78. Drmic), J. Šutalo, Perić, Ljubicic – Ademi (C), Mišić, Ivanušec – Oršić (84. Marin), Petković (83. Baturina).

Domácí: Jungdal, Mirante, Ballo-Touré, De Ketelaere, Dest, Gabbia, Kjaer, Krunić, Messias, Pobega

Hosté: Zagorac, Baturina, Bočkaj, Bulat, Dilaver, Drmic, Emreli, Lauritsen, Marin, Špikić, Štefulj, Théophile-Catherine

Domácí: Stefano Pioli

Hosté: Oršić, Marin

J. Manzano (Španělsko)

Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)

Domácí: 48. Sterling

Hosté: 75. Okafor

Domácí: Arrizabalaga – James, Thi. Silva, Azpilicueta (C) (81. Zíjáš), Cucurella – Jorginho, Kovačić (81. Gallagher) – Mount, Havertz (66. Loftus-Cheek), Sterling (84. Pulisic) – Aubameyang (66. Broja).

Hosté: Köhn – Dedić, Bernardo, Pavlović, Ulmer (C) – Capaldo, Seiwald, Kjaergaard (46. Gourna-Douath) – Sučić (70. Kameri) – Šeško (70. Adamu), Okafor (85. Koïta).

Domácí: Bettinelli, Pulisic, Loftus-Cheek, Chalobah, Broja, Zakaria, Chilwell, Zíjáš, Gallagher, Koulibaly, Chukwuemeka, Fofana

Hosté: Mantl, Walke, Van der Brempt, Piątkowski, Baidoo, Kameri, Adamu, Koïta, Šimić, Diarra, Gourna-Douath

Domácí: James

Hosté: Adamu, Pavlović, Ulmer, Capaldo

Kružliak (SVK) – Hancko (SVK), Pozor (SVK)

Hosté: 10. Bondarenko (vl.)

Domácí: Trubin – L. Taylor, Bondar, Matvijenko, Konoplja – Stěpaněnko (C) – Zubkov (61. Traoré), Bondarenko (74. Djurasek), Sudakov (78. Očeretko), Mudryk – Šved (61. Petrjak).

Hosté: Hart – Juranović, Carter-Vickers, Jenz, G. Taylor – O'Riley (68. Mooy), C. McGregor (C), Hatate (68. Turnbull) – Hakšabanović (46. Maeda), Furuhaši (68. Giakoumakis), Jota (86. Abada).

Domácí: Djurasek, Kozik, Kryvcov, Mychajličenko, Očeretko, Topalov, Petrjak, Pjatov, Ševčenko, Sikan, Traoré, Kryskiv

Hosté: Abada, Abildgaard, Bain, Bernabei, Forrest, Giakoumakis, Maeda, Mooy, Ralston, Siegrist, Turnbull, Welsh

Hosté: Jenz

Nyberg – Beigi, Söderqvist (vš. Švédsko)

Stadion Wojska Polskiego, Varšava

20 697 diváků

Domácí: 80. Valverde, 90+1. Asensio

Hosté:

Domácí: Courtois – Carvajal, Rüdiger, Nacho Fernández (C), Alaba (81. F. Mendy) – Modrić (81. Kroos), Tchouaméni, Camavinga (64. Asensio) – Valverde, Rodrygo (85. M. Díaz), Vinícius Júnior (85. Ceballos).

Hosté: Gulácsi (C) – Simakan (75. Henrichs), Orbán, Diallo, Raum – Haidara (75. Kampl), Schlager – Nkunku, Forsberg (81. Poulsen), Szoboszlai – Werner (81. And. Silva).

Domácí: Lunin, López, Vallejo, Hazard, Kroos, Asensio, Odriozola Arzallus, Ceballos, Mendy, Díaz

Hosté: 56. Bellingham

Domácí: Ederson – Stones, Akanji, N. Aké, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) (58. Ber. Silva) – Mahriz (58. J. Álvarez), Haaland (90+2. K. Phillips), Grealish (58. Foden).

Hosté: Meyer – Meunier, Süle, Hummels, Guerreiro – Özcan (89. Moukoko), Can, Bellingham – Reus (C) (88. Adeyemi), Modeste (78. Schlotterbeck), Reyna (62. Malen).

Domácí: Ortega, Carson, Dias, Álvarez, Phillips, Gómez, Silva, Palmer, Lewis, Foden, Wilson-Esbrand

Hosté: Unbehaun, Schlotterbeck, Hazard, Moukoko, Wolf, Adeyemi, Malen, Brandt, Coulibaly, Rothe, Passlack

Domácí: Rodri, Foden, Guardiola (trenér)

Hosté: Malen, Özcan

Orsato – Carbone, Giallatini (ITA)

Etihad Stadium, Manchester

50441 diváků

Domácí: Ryan – Diks, Chočolava, Vavro, Kristiansen – Zeca (C), Stamenic – Falk (79. Lerager), Jóhannesson (87. Sörensen), Daramy (73. Mukairu) – Claesson (79. Haraldsson).

Hosté: Dmitrović – Carmona, Gudelj, Salas, Telles – Rakitić (C) (67. Jordán), Fernando, Delaney (67. A. Gómez) – Nasírí (74. Dolberg), Isco (84. Januzaj), Lamela (74. Suso).

Domácí: Johnsson, Dithmer, Sörensen, Lerager, Mukairu, Óskarsson, Jelert, Boilesen, Karamoko, Haraldsson, Bardghji

Hosté: Búnú, Flores, Suso, Rekik, Dolberg, Mir, Januzaj, Jordán, Acuňa, Navas, Nianzou, Gómez

Domácí: Daramy, Claesson, Stamenic

Hosté: Jordán, Carmona

Peljto – Ibrisimbegović, Beljo (všichni Bosna a Hercegovina).

Hosté: 37. Messi, 69. Mbappé, 88. Neymar

Domácí: Cohen – Sundgren (55. Seck), Batubinsika, Goldberg, Cornud (90+1. Tchibota) – Chery, Lavi (C), Abu Fani – Atzili (76. David), Pierrot (90+1. Rukavycja), Haziza.

Hosté: Donnarumma – S. Ramos, Marquinhos (C), Danilo Pereira – Mukiele (83. Hakimí), Verratti, Vitinha (74. Ruiz), Mendes – Messi, Mbappé, Neymar (90+1. Soler).

Domácí: Mišpati, Mohamed, Tchibota, Menachem, Rukavycja, Arad, David, Meir, Seck, Levi, Elijahu, Geršon

Hosté: Rico, Letellier, Hakimí, Ruiz, Bernat, Sarabia, Soler, Zaire-Emery, Ekitike

Hosté: 44. João Mário, 55. Neres

Domácí: Perin – Bremer, Bonucci (C), Danilo – Cuadrado (58. De Sciglio), McKennie, Paredes, Miretti (58. Di María), Kostić (70. Kean) – Milik (70. Fagioli), Vlahović.

Hosté: Vlachodimos – Bah, Ant. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Florentino, Fernández (81. Aursnes) – Neres (81. Chiquinho), Raf. Silva (86. D. Gonçalves), Mário I (86. Draxler) – G. Ramos (81. Musa).

Domácí: De Sciglio, Di María, Fagioli, Garofani, Gatti, Kean, Pinsoglio, Rugani, Soulé, Barbieri

Hosté: Aursnes, Bernardo, Brooks, Draxler, Gilberto, Gonçalves, Araújo, Chiquinho, Leite, Musa, Pinho, Ristić

Hosté: 68. Politano, 85. Raspadori, 90+1. Ndombèlé

Domácí: A. McGregor – Tavernier (C) (82. G. Kamara), Goldson, Sands, Barišić – Jack (63. King), Lundstram – Arfield (73. Matondo), Davis (82. Tillman), Kent – Morelos (72. Čolak).

Hosté: Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-jae, Rrahmani, Rui (77. Oliveira) – Anguissa, Lobotka, Zieliński (83. Ndombèlé) – Politano (77. Zerbin), Simeone (77. Raspadori), Kvaratšelija (90. Elmas).

Domácí: McCrorie, Budinauckas, Yilmaz, Davies, King, Devine, Kamara, Čolak, Matondo, Wright, Sakala, Tillman

Hosté: Idasiak, Sirigu, Jesus, Oliveira, Östigard, Zanoli, Elmas, Zerbin, Gaetano, Ndombèlé, Raspadori

Domácí: Morelos, Lundstram, Sands, Sands, Barišić, Tavernier

Hosté: Politano

A. Mateu Lahoz – P. Cebrián Devís, R. del Palomar (všichni ESP)