Sudí Wilczek poškodil Spartu, po Jihlavě si čtyři kola nezamává

Jihlavský kanonýr Stanislav Tecl (vlevo) se raduje z branky do sítě Sparty
Jaromír Blažek odchytal proti Spartě jubilejní 400. utkání, fanoušci mu připravili i transparenty
Jihlavský gólman Jaromír Blažek (zády) se zdraví se sparťanským obráncem Jiřím Jarošíkem
Pořadatelská služba v Jihlavě několikrát zkropila sparťanské fanoušky vodním dělem
Václav Kadlec se omlouvá po zákroku na jihlavského brankáře Jaromíra Blažka
5
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Ročník 12/13
Začít diskusi (0)

Pauza na čtyři zápasy čeká fotbalového sudího Martina Wilczeka. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR mu zastavila činnost na čtyři kola kvůli chybě v nedělním ligovém utkání Jihlavy s pražskou Spartou. Wilczek neodmával v prvním poločase ofsajd, ze kterého domácí Stanislav Tecl vyrovnal na konečných 1:1.

„Byla to složitá situace na posouzení, nic lehkého. Ale od toho tam asistenti jsou, musí být připraveni na všechno,“ řekla po zasedání komise její předsedkyně Dagmar Damková.

Wilczek chyboval v 31. minutě, kdy Sparta vedla 1:0 a Vysočina zahrávala rohový kop. Míč propadl k penaltovému puntíku a od domácího hráče se odrazil k Teclovi, který z ofsajdu vyrovnal.

Ještě hůř dopadl hlavní rozhodčí Tomáš Adámek, který nezvládl duel Českých Budějovic se Slováckem (0:0). Komise jej až do odvolání přeřadila pouze na utkání mládeže, dorostenecké a juniorské ligy.

V průběhu zápasu dvakrát žádali hosté dvakrát penaltu, jednou pak i domácí. „Bylo to od něj celkově nevyvedené utkání. Dvě penalty byly milionové a myslíme, že mohly být i tři,“ poznamenala Damková.

Tresty vyfasovali i sudí z druhé ligy. Na tři kola má omezenou delegaci asistent Jiří Jiřík, který neodmával ofsajd před vedoucím gólem Bohemians 1905 proti Mostu (2:0). Hlavní sudí Pavel Orel v utkání Varnsdorf - Vlašim (3:2) nesprávně vyloučil hostujícího Jaroslava Starého a nezapíská si dvě kola.

Na stejnou dobu komise zastavila činnost i Miroslavu Trávníčkovi za chybu v utkání druhé ligy mezi Varnsdorfem a Znojmem (0:1). Asistent Radek Kotík si rovněž dvě kola nezamává a to kvůli chybně signalizovanému ofsajdu v zápase Bohemians Praha se Sokolovem (1:1).

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů