SOUHRN: Klokani v lize, to je propadák. Dostali už deset gólů

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

GAMBRINUS LIGA, 2. kolo | Druhé kolo fotbalové ligy skončil v pondělí dohrávkou mezi Zbrojovkou Brno a Bohemians 1905 Praha. Klokani po pětibrankovém přídělu od Plzně dostali stejnou porci i v Brně, prohráli tam tentokrát 1:5. V lize je to z jejich strany zatím pořádný propadák.

Tým Bohemians 1905 přitom v Brně vedl, jenže nakonec se Pražané poroučeli domů s ostudou. Dostali totiž zase pět gólů a v kolonce inkasovaných branek už mají hrozivou desítku.

Hosté: 6. Kalina

Domácí: Hladký – Hyčka, Schuster, Pernica, Husár – Pašek, Zavadil, Kaščák, Traoré – Markovič, Kroupa.

Hosté: Havránek – Kalina, Štochl J., Šmíd, Kolář – Jindřišek, Rada, Budínský, Šírl, Moravec – Štochl M.

Domácí: Doležal I., Buchta, Avdič, Glaser, Fall, Přerovský, Škoda

Hosté: Gábriš, Ptáček, Krch, Růžička, Bartek, Nerad, Ndiaye

Domácí: Hyčka, Kaščák

Hosté: Štochl M., Šmíd, Rada

Ardeleánu – Kovařík, Hock.

Městský fotbalový stadion Srbská

Sparta šla do zápasu s Jabloncem po krachu v Evropské lize. K vidění byla napínavá bitva. Letenský tým poslal do vedení Kadlec, ale ještě před půlí srovnal z ofsajdové pozice Michal Hubník. O výhře Sparty nakonec rozhodl záložník Krejčí.

Hosté: 40. Hubník

Domácí: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Nhamoinesu – Hušbauer (84. Skalák), Vácha, Matějovský (68. Vacek) – Kadlec, Lafata, Krejčí (75. Přikryl)

Hosté: Špit – Kopic (71. Vukadinovič), Eliáš, Beneš, Novák – Piták, Loučka, Čížek (54. Vošahlík), Vaněk, Zoubele – Hubník (81. Třešňák)

Domácí: Čech, Gil, Polom, Přikryl, Vacek, Skalák, Bednář

Hosté: Valeš, Kysela, Jablonský, Kubista, Vošahlík, Vukadinovič, Třešňák

Domácí: Matějovský, Skalák

Hosté: Zoubele

Jech – Pelikán, Paták

Generali Arena

Liberec porazil Slavii 2:1 a spolu s Plzní a Spartou jako jediný v nové sezoně neztratil ani bod. Slovan dnes prohrával poté, co se ve 44. minutě proti bývalému klubu trefil Kisel, po pauze ale otočil skóre. Po dvou centrech Kušníra dal dva góly Rabušic. Liberec v součtu s minulou sezonou v lize podvanácté za sebou neprohrál a vítězně se naladil na čtvrteční úvodní duel 3. předkola Evropské ligy s FC Curychem. Zato Slavia má po dvou kolech jen bod.

Hosté: 44. Kisel

Domácí: Kovář – Kušnír, Kováč (C), Kelič, Frýdek – Hušek (76. Sackey), Rybalka (46. Fleišman) – Delarge, Pavelka, Kalitvincev (88. Kolár) – Rabušic.

Hosté: Černý – Nitrianský, Petrák, Bortel, Čonka – Kisel (C), Gecov, Zmrhal – Mičola (76. Štěpán), Fenin (66. Škutka), Juhar (57. Koreš).

6 638 diváků

Fotbalisté Slovácka porazili v domácí ligové premiéře Vysočinu Jihlava 2:1. O výsledku rozhodla tři minuty před koncem přesná hlavička Vlastimila Daníčka. Jihlava sice vedla od 33. minuty po gólu Lukáše Masopusta, těsně před přestávkou srovnal skóre Václav Ondřejka.

Hosté: 33. Masopust

Domácí: Melichárek – Kubáň, Trousil, Košút, Kuncl – Kerbr, Rada, Daníček, Valenta, Ondřejka (84. Fujerik) – Haša (65. Martan)

Hosté: Blažek – Marek, Šourek, Kopic, Josl – Masopust (87. Karlík), Koloušek, Jungr (77. Šimonek), Jánoš, Vaculík – Přeučil (64. Harba)

4254 diváků

Baník skolil Mladou Boleslav 2:1 a po úvodních dvou zápasech je zatím neporažen. Středočeši sice v Ostravě vedli gólem Zahustela, domácí však ještě do poločasu otočili zápas a vítězství jim svou první trefou v nejvyšší soutěži zajistil Engelmann. Posílená Boleslav tak má po dvou zápasech jediný bod.

Hosté: 9. Zahustel

Domácí: Bárta – Zawada, Frydrych, Vomáčka, Dedić – Droppa, Lukeš, Kukec, Engelmann (68. Milosavljev) – Rolinc(86. Baránek), Fantiš (71. Kraut)

Hosté: Miller – Johana, Bořil, Kysela, Kúdela – Ščuk (40. Brunclík), Zahustel, Jarolím, Štípek (58. Nešpor) – Štajner (76. Jeslínek), Chramosta

5491 diváků

Dukla doma deklasovala Olomouc 4:0 díky čtyřem gólům Zbyňka Pospěcha. Hanáci prohráli i druhý zápas v sezoně a nenapravili úvodní domácí porážku 1:2 s Libercem, s pražským celkem v nejvyšší soutěži nebodovali poprvé v historii. Pospěch se dvakrát prosadil už v úvodních šesti minutách, další dva zásahy přidal po přestávce.

Hosté:

Domácí: Rada – Romera, Božič, Vorel, Vrzal – Malý, Gedeon, Hlinka (71. Kalouda) – Berger, Pospěch (84. Marek), Pázler (81. Albiach Néstor)

Hosté: Zlámal – Koutný, Dreksa, Škerle, Vepřek – Falta (62. Schulmeister), Navrátil, Ordoš, Plšek (28. Šindelář), Petr – Lietava (81. Pospíšil)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.