Sparta má TITUL! Plzeň ztratila v Jablonci a spustila letenské oslavy

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

V sobotu zažili první porážku v sezoně, o den později slaví mistrovský titul! Fotbalisté Sparty se stali vítězi Gambrinus ligy už tři kola před koncem soutěže. Definitivně o tom rozhodla nedělní remíza Plzně v Jablonci. Letenský soubor slaví dvanáctý český titul a první po čtyřech letech. Plzeň ztrácí tři kola před koncem devět bodů. Vzhledem k horší bilanci ve vzájemných zápasech už Pražany nemůže předstihnout.

Hosté: 35. Tecl, 88. Hrošovský

Domácí: Špit – Fantiš, Kysela, Beneš, Novák – Kopic, Kubista, Loučka (C), Jablonský (74. Hubník) – Čížek, Doležal (87. Třešňák).

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Petržela (46. Hrošovský), Horváth (C), Ďuriš (81. Končal), Hořava, Kovařík – Tecl (64. Wágner).

2913 diváků

Pražané si tak v příští sezoně zahrají v druhém předkole Ligy mistrů, navíc je ještě čeká finále Poháru České pošty proti Plzni. Další ocenění můžou přidat také Josef Hušbauer s Davidem Lafatou, kteří spolu soupeří o korunu krále střelců.

ONLINE: Jablonec - Plzeň ZDE »

Plzeň se mohla pokusit využít sobotního zaváhání Sparty v Teplicích, ale v Jablonci dvakrát prohrávala po gólech Kopice. Tecl s Hrošovským sice dokázali vždy srovnat, ale další šance Západočeši nevyužili.

2013/14 - Sparta Praha

Oběma soupeřům již v podstatě o nic nešlo, a tak se hrálo poměrně otevřené ofenzivní utkání, ovšem delší dobu bez větších šancí. Až v 27. minutě převzal na své polovině míč Kopic a vyrazil do rychlého brejku, který se rozhodl sám zakončit a přesnou střelou k tyči poslal Jablonec do vedení. Plzeň tak inkasovala poprvé po 395 minutách.

Vedení domácích však trvalo jen šest minut. Podhrotového hráče Plzně místo zraněného Koláře znovu hrál Ďuriš a opět potvrdil, že má velkou formu. Po Horváthově centru v těžké pozici hlavičkoval do tyče a Tecl z dorážky srovnal. Byl to pro něj jubilejní 10. ligový gól v sezoně.

Ještě do poločasu se mohl prosadit Jablonský, ale neprostřelil Kozáčika. Na druhé straně zase Petržela chtěl využít vyběhnutí brankáře Špita, ale lob poslal mimo.

Jablonec si hned v úvodu druhé půle vytvořil velkou šanci, kdy se po sklepnutí Doležala ocitl sám před Kozáčikem Čížek, ale slovenský brankář si počkal a soupeřovu nepříliš důraznou střelu lapil do rukavic.

Pak se v zahazování šancí předháněli hosté. Teclovu střelu špičkou kopačky reflexivně vykopl Špit a následnou dorážku poslal Hořava vysoko nad. Neuspěl ani střídající Wágner, který se dostal do dvou slibných šancí.

Zmaru hostů v koncovce využil Jablonec, když Hubníkův centr usměrnil do branky v akrobatické pozici Kopic. Plzeň však odmítla první prohru od duelu se Spartou a dvě minuty před koncem srovnala, když Hrošovského střela skončila v brance i za přispění Kubistovy teče.

Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)

Branky: 27. a 86. Kopic - 33. Tecl, 88. Hrošovský. Rozhodčí: Nenadál - Mencl, Pilný. ŽK: Kubista - Řezník, Procházka, Ďuriš, Kozáčik. Diváci: 2913.

Jablonec: Špit - Kubista, Kysela, Beneš, Novák - Kopic, Loučka, Čížek, Jablonský (74. M. Hubník) - Fantiš, Doležal (87. Třešňák). Trenér: Skuhravý.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela (46. Hrošovský), Ďuriš (81. Končal), Kovařík - Tecl (64. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

Brankář Plzně Matúš Kozáčik se po kopicově střele natahoval marně

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.