5. května 2014 • 20:00

Skvělý obrat Baníku! Olomouc potopila Azevedova paráda v nastavení

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Souboj dvou kandidátů na sestup v dohrávce 27. kola fotbalové ligy skončil výhrou Ostravy v Olomouci 3:2. Sigma měla zápas rozehraný lépe, jenomže v premiéře pod novým koučem Ladislavem Minářem ztratila dvougólový náskok. Úspěch v existenčním utkání hostům v třetí minutě nastavení zařídil Brazilec Azevedo prvním ligovým gólem. Na atmosféře moravskoslezského derby se podepsal bojkot fanoušků obou mužstev, kteří své barvy povzbuzovali pouze zpoza bran stadionu.

Přímý souboj dvou ohrožených klubů mohli rozehrát lépe Ostravané. Jejich aktivnější vstup mohl v desáté minutě gólově zúročit Narh, který vystřihl parádní nůžky, ale brankář Zlámal měl dobře postavenou pravou tyč.

Domácí kontrovali tím nejlepším možným způsobem: Schulmeister nasadil k odvážné ráně z 25 metrů, která před Pavlenkou pořádně zaplavala, gólman jen vyrazil míč před sebe a dobíhající exostravský útočník Varadi dotlačil míč do sítě. Pavlenka navíc po srážce se spoluhráčem Baránkem utrpěl otřes mozku, opustil hřiště na nosítkách a odstartoval tak nevídanou kalvárii ostravských zranění.

Když se po tříminutovém přerušení mezi tyče postavil náhradník Šrom, hned lovil míč ze sítě. Depetris z rohu velkého vápna přihrávkou pod sebe vyzval Navrátila, který z voleje míč uklidil přesně k tyči.

"Trenér mi řekl, ať se uklidním prvním zákrokem, takže jsem hned dostal gól. Ale kluci si pak mákli na dno a zvládli to excelentně. I ze mě spadla nervozita a chytalo se mi dobře," řekl Vojtěch Šrom, který v dorosteneckých kategoriích za Sigmu chytal a dnes si v barvách Baníku na půdě svého bývalého celku prožil prvoligovou premiéru. "Takový zápas a scénář by mě ale v životě nenapadl," dodal.

Ostrava během dvaceti minut vedle Pavlenky přišla ještě o další zraněné hráče Vengřinka a Lindpereho, přesto ke konci půle oživila své ambice. Nejprve však přežila klinickou smrt, když domácí Pospíšil z trestného kopu obtiskl míč na spojnici tyče a břevna.

Hosté: 45+2. Kaša, 47. Štěpán, 90+3. de Azevedo

Domácí: Zlámal – Vidlička, Dreksa (C), Svozil, Javůrek – Navrátil (63. Falta), Šindelář, Pospíšil, Schulmeister (80. Rolinc) – Varadi, Depetris (69. Chorý).

Hosté: Pavlenka (17. Šrom) – Vengřinek (22. Sukup), Frydrych, Baránek, Kaša – Štěpán, Greguš, Svěrkoš (C), Lindpere (37. Šichor), de Azevedo – Narh.

Domácí: Blaha, Falta, Houska, Rolinc, Chorý, Zahradníček, Habusta

Hosté: Šrom, Sukup, Stronati, Šichor, Krmenčík, Holzer, Foltýn

Domácí: Dreksa, Navrátil

Hosté: Baránek, Sukup, de Azevedo

Paták – Moláček, Kotík

Andrův stadion Olomouc. Kapacita: 12.566 míst.

3975 diváků

Pak Svěrkoš po Narhově brejku neprostřelil Zlámala, ale už v nastaveném čase se z otočky prosadil Kaša a ve svém pátém ligovém utkání dal premiérový gól. "Na tréninku jsme to trénovali, ale moc mi to tam nechodilo. Naštěstí to vyšlo v zápase, ten gól do šatny nás nahodil," řekl Filip Kaša.

To byl pro Baník elixír života a hned v nástupu do druhé půle vzalo vedení Sigmy za své. Šichorova hlavička sklouzla po břevnu ještě před brankovou čáru, ale pár sekund nato vrátil od levé lajny míč před bránu Azevedo a olomoucký odchovanec Štěpán míč hlavou trkl k tyči. "Sigma pak byla pod dekou. Znervózněla, my jsme měli další šance, ale až v nastavení se k nám přiklonilo štěstí," řekl Vojtěch Štěpán.

Kromě fotbalové atmosféry zápasu nechybělo skoro nic. Sigma si vedení okamžitě mohla vzít zpátky, ale Schulmeisterův přímý kop zaduněl jen o tyč ostravské brány. Hosté se ani s bodem nesmířili a v závěru se hnali za třetím gólem. Zvrat měl na noze Greguš, ale po rohu ze třinácti metrů přestřelil.

"Kdybychom do poločasu udrželi stav 2:0, věřím, že to uhrajeme. Ale trma vrma, gól, zase smůla jako celou sezonu. Soupeř nás trestá za chyby. Nevím, jestli to je tím mladým mužstvem, nebo tím, že chybí lídr. Los máme smrtelný, ale já věřím na zázraky," řekl olomoucký brankář Zdeněk Zlámal.

Remízu nechtěl ani jeden tým. Snaha o vítězný gól byla evidentní, ale blíž jí byl Baník. Štěpán šest minut před koncem střílel ze slibné pozice, ale domácí obrana ránu zblokovala. V nastavení naopak mohli dvakrát rozhodnout Hanáci, Rolinc s Chorým však nebyli úspěšní a z poslední akce, brejku v třetí minutě nastavení, rozhodl bombou pod břevno Azevedo. "Tam jsme ten brejk měli a mohli přerušit, bohužel. Sami jsme šanci nedali a z protiútoku rozhodli oni," řekl Adam Varadi.

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 2:3 (2:1)

Branky: 14. Varadi, 18. Navrátil - 45.+2 Kaša, 47. Štěpán, 90.+3 Azevedo. Rozhodčí: Paták - Moláček, Kotík. ŽK: Javůrek, Navrátil - Baránek, Sukup, Azevedo. Diváci: 3975.

Olomouc: Zlámal - Vidlička, Svozil, Dreksa, Javůrek - Šindelář - Varadi, Pospíšil, Schulmeister (80. Rolinc), Navrátil (63. Falta) - Depetris (69. Chorý). Trenéř: Minář.

Ostrava: Pavlenka (17. Šrom) - Frydrych, Kaša, Baránek, Vengřinek (22. Sukup) - Greguš, Lindpere (37. Šichor) - Štěpán, Svěrkoš, Azevedo - Narh. Trenér: Bernady.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.