Plzeň uplácí každý zápas, tvrdil Goldovi Křetínský. Paclík se brání | iSport.cz
28. ledna 2013 • 13:04

Plzeň uplácí každý zápas, tvrdil Goldovi Křetínský. Paclík se brání

Autor: spo
Paclík se brání proti tvrzením Křetínského, které přednesl na disciplinárce.
TOP VIDEA
Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šéf Sparty Daniel Křetínský řekl Jiřímu Goldovi, bývalému předsedovi disciplinární komise, že Viktoria Plzeň uplácí rozhodčí v každém ligovém zápase. V rozhovoru pro Aktuálně.cz to tvrdí majitel západočeského klubu Tomáš Paclík, který se proti těmto nařčením bude pravděpodobně bránit u soudu.Podle Tomáše Paclíka, majitele Viktorie Plzeň, se o této informaci dozvěděl na Výkonném výboru FAČR přímo od Jiřího Goldy, který po jednání rezignoval na svou funkci.

„Pan Křetínský na disciplinárce hovořil celou dobu jen o Plzni, mluvil o systematických krocích a že Plzeň uplácí v každém zápase. S tím budeme pracovat. Všechny další kroky teď zvažují právníci, řekl Paclík pro Aktuálně.cz.

Křetínský prý mluvil velmi přesvědčivě a tvrdil Goldovi, že mu ukáže cestu k důkazům. „Dodneška mu ale nic neukázal. Jen se snaží zdiskreditovat Plzeň,“ pokračuje naštvaný Paclík, jenž nesouhlasí s krokem fotbalové vlády ukončit vyšetřování korupční kauzy a přenechat ji policii. „Ani ta podle Goldy nedostala od Křetínského žádné důkazy,“ podotkl šéf Plzně.

Rozhodnutí Výkonného výboru považuje za účelové a nebylo od počátku nastaveno tak, že by pomohlo Plzni. „Lidi, kteří to připravovali, stojí jednoznačně na druhé straně (Křetínský a spol. – pozn. aut.). A myslím, že jde především o Peltu s panem Berbrem,“ míní Paclík.

Golda v rozhovoru pro ČT24 uvedl, že od Pelty měl doporučení uzavřít kauzu s tím, že odečte Plzni body. Ty však měla klubu vrátit Odvolací a revizní komise. Předseda Fotbalové asociace tato tvrzení odmítá, ale Paclík prý slyšel stejnou informaci.

„Už několik měsíců poslouchám, že se máme smířit s mírným trestem a být potichu. Že to pro nás bude lepší řešení. Tu variantu, kterou zmiňujete, s tím očištěním u ORK, jsem zaslechl až v posledních dnech. Ale od koho, to vám teď neřeknu,“ dodal.

 
Články odjinud


Články odjinud