Jonáš Bartoš
12. června 2016 • 18:00

Španělé se o soupeře nezajímají. Češi jsou jako Chorvati a Turci, řekl trenér

TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | Obhájci evropského triumfu si věří. Den před zahajovacím duelem s Českem (pondělí 15:00 ONLINE na iSport.cz) ze španělského týmu na stadionu v Toulouse sršelo sebevědomí. Novinářům odpovídaly největší osobnosti Sergio Ramos a Andrés Iniesta, po nich i trenér Vincente del Bosque.

 O svého protivníka se Španělé příliš nezajímají. Jejich obrovské sebevědomí plynoucí z titulu evropských i světových šampionů velí věřit vlastním schopnostem, ať nastupují proti jakémukoliv celku. Stejné je to i v případě Česka. 

„Mají velmi dobrý tým i výborné individuality. Jsou podobní Chorvatsku i Turecku, o obou dalších soupeřích bych mohl říct totéž,“ reagoval španělský kouč Vincent del Bosque na jediný dotaz, který se na předzápasové tiskové konferenci týkal zahajovacího soupeře ve skupině D mistrovství Evropy.

Ještě před tím na hráče čekali u stadionu desítky španělských fanoušků. Stáli na blízkém mostě, odkud hlasitě povzbuzovali každého hráče, kterého spatřili po cestě na stadion.

„Měli jsme těžkou sezonu. Ale všichni, kteří teď jsme v týmu, se na nároďák moc těšíme. Je jedno, kdo hraje za Sevillu, Bilbao nebo Barcelonu. Všichni jdeme za stejným cílem, chceme hrát za svou zemi co nejlépe. Chceme obhájit titul,“ vyhlásil jasný cíl jeden z lídrů týmu Sergio Ramos.

První český soupeř: Španělé na malém stadionku spustili pořádnou mánii

Proti Česku v pondělí vyběhne jeden z nejlepších týmů světa, plný top hráčů té nejvyšší kvality. Španělé jsou zároveň i mimořádní profesionálové. Zhruba deset minut před začátkem tréninku už čekali v tunelu na hřiště, vesele si kopali a poctivě se protahovali. Na plné pecky jeli i úvodní patnáctiminutovku přípravy, která byla otevřená pro novináře.

„Soustředíme se na zítřek a utkání s Českem. Jsme na té nejlepší úrovni, pokud budeme hrát to, na co máme, pro soupeře bude velice složité nás porazit. Moc se těšíme, je pro nás výzva postoupit,“ vyhlásil kapitán Andrés Iniesta. „Vždycky jsem před takovým turnajem nervózní, i když to tak nevypadá. Mám velký respekt k prvnímu zápasu, musíme se soustředit, abychom dobře začali. Je třeba být nervózní, abychom si uvědomili důležitost utkání, jinak nemůžeme hrát dobře,“ doplnil o chvíli později svého lídra Del Bosque.

Španělští novináři se na tiskové konferenci o soupeře své země prakticky nezajímali. Rozebírali spíš aktuální témata okolo jejich výpravy. Hlavně otázku gólmanů, případně obměnu zlaté generace, která vítězila na minulých turnajích.

„Zpráva to byla nepříjemná, týká se kolegy z týmu, všichni ho podporujeme. Teď už ale tohle tématu nechceme mluvit. Chceme, aby pro nás začal šampionát co nejlépe a pokusili jsme se obhájit titul,“ reagoval na otázku ohledně aktuálního mimofotbalového problému Davida de Gey (více čtěte ZDE) stoper Realu Sergio Ramos.

Vše o EURO ve Francii naleznete zde >>

De Geův skandál? Jsme v šoku, říká španělský novinář

Bránit Španěly? To je práce na hlavu, vědí čeští beci

Expert Lička: Chování Španělů po ztrátě míče je vzorové

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze