17. června 2016 • 14:04

EURO hlásí problémy s trávníky, největší potíže jsou v Marseille

Autor:
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropský fotbalový šampionát ve Francii bojuje s kvalitou trávníků. Především kvůli silným dešťům z posledních dní nejsou v takovém stavu, v jakém je chce UEFA mít. Největší problém je v Marseille. Řekl to turnajový ředitel Martin Kallen."S některými trávníky nejsme spokojeni. Mohly by být určitě lepší. Děláme, co je v našich silách, aby se to zlepšilo," řekl Kallen.

V Marseille panovaly obavy už před turnajem, jelikož se tam uskutečnil koncert skupiny AC/DC. Měsíc před začátkem tak došlo k výměně trávníku, ovšem kvůli dešťům podle Kallena nestačil ideálně zakořenit. Rovněž nepomohla nová střecha na stadionu Velodrome, která propouští tolik slunečních paprsků.

Nejlepší povrch je podle Kallena na stadionech, které jsou vyloženě určené jen na fotbal, jako je Park princů v Paříži. Naopak horší stav je kromě Marseille také v Lille a na Stade de France v Paříži, které slouží i pro jiné události.

Čeští fotbalisté dnes budou hrát s Chorvatskem v St. Etienne a v úterý s Tureckem v Lens, kde problémy hlášeny nebyly.

V nejhorším případě jsou pořadatelé připraveni k urychlené výměně trávníku. "Ale do toho bychom se nechtěli pouštět. Takový krok je třeba si dobře promyslet," dodal Kallen.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze