Prokletý Ronaldo: Na EURO dvacet střel a žádný gól, nedal ani penaltu | iSport.cz
18. června 2016 • 23:55

Prokletý Ronaldo: Na EURO dvacet střel a žádný gól, nedal ani penaltu

Autor: dvo
TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3 Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3
Čech dostal kartu za penaltovou radu: Nguyenovi jsem řekl, ať se nebojí zůstat stát Čech dostal kartu za penaltovou radu: Nguyenovi jsem řekl, ať se nebojí zůstat stát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve dvou zápasech na EURO vystřelil dvacetkrát na branku. To je víc pokusů než má devět týmů na turnaji. Přesto hvězdný Cristano Ronaldo dál čeká na první gól. Proti Rakousku (0:0) se přitom znovu dostal do velkých šancí. Pokusil se zakončit hlavou, z přímého kopu a dokonce kopal i penaltu, avšak prvního zásahu se opět nedočkal.Portugalsko na něm stojí. To je po dvou odehraných zápasech na turnaji ve Francii všem jasné. Úspěch týmu z Pyrenejského poloostrova nezávisí na hvězdách jako jsou Nani či Quaresma, ale na kapitánovi Ronaldovi a jeho vstřelených gólech.

Ty však ve Francii ne a ne přijít. Zatímco po prvním utkání s Islandem (1:1) se remíza ještě dala omluvit jako zaváhání na úvod, další ztráta bodů s Rakouskem už je alarmující. Portugalce by mohla stát postup ze skupiny. Přitom portugalská převaha na šance byla v utkání jasná. Minimálně do tří „gólovek“ se Ronaldo dostal a pokaždé chybělo málo.

VIDEO: Ronaldova penalta proti Rakousku

Nevyužil ani doslova loženou šanci v 79. minutě, kdy italský sudí Nicola Rizzoli nařídil pokutový kop. Většina portugalských fanoušků v hloubi duše už slavila gól, po Ronaldově střele jim však málem puklo srdce. Jejich největší modla trefila tyč. Frustrace na Ronaldově obličeji mluvila za vše…

Po zápase portugalský kapitán ukázal, že jeho charakter není zas tak zlý, jak se v posledních dnes spekulovalo. I přesto, že tým ztratil další body, neutekl naštvaný do kabin, ale namísto toho se ochotně vyfotografoval s fanouškem, který se i přes bezpečností opatření dostal na hřiště.

Částečně tak u fanoušků alespoň napravil svůj morální kredit, který si pošramotil arogantními výroky o islandských fotbalistech. V kolonce vstřelených branek má však stále číslovku nula a právě ty od něho Portugalsko potřebuje nejvíc.

Vše o EURO 2016 ve Francii najdete ZDE >>>

Portugalec Cristiano Ronaldo nedal proti Rakousku penaltu, stejně se s ním ale chtěl jeden z fanoušků po závěrečném hvizdu vyfotit.
Portugalec Cristiano Ronaldo nedal proti Rakousku penaltu, stejně se s ním ale chtěl jeden z fanoušků po závěrečném hvizdu vyfotit.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud